Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

To możliwe i normalne. W internecie tworzysz swoja "inną" osobowość i w przeciwieństwie do realu możesz jednym kliknięciem zamknąć starą i otworzyć nową. Takie "nowe życie". A że czasem z nowego Jana wychodzi stary Jaś... pewnych cech nie zmienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe i normalne. W internecie tworzysz swoja "inną" osobowość i w przeciwieństwie do realu możesz jednym kliknięciem zamknąć starą i otworzyć nową. Takie "nowe życie". A że czasem z nowego  

Na szczęście dzięki temu działowi mam sporo kolegów, którzy nie tworzyli tu "innej osobowości" i jak spotykam się z nimi  na żywo to nie mam wrażenia, że poznałem kogoś innego a widzę kogoś innego :)

Dla mnie raczej to jest normalne  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielam się (choć coraz mniej) też na innym forum i tam też(?) mamy takiego duszka, który co jakiś czas powraca pod inną nazwą. Pewne cechy wypowiedzi pozwalają go zidentyfikować ;) Także możesz się nie mylić rk7000, ale mój staż tutaj jest za krótki, żeby Cię upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką koleżankę z dawnych lat, która pochodzi z tej samej małej wioski co ja. Ta koleżanka występuje czasami w telewizji.Ona mało komfortowo czuje się ze świadomością miejsca skąd pochodzi, uważam, że wstydzi się swoich korzeni, tak naprawdę wstydzi się ziemi swoich przodków.

I jeszcze fragment wywiadu z Bobem Dylanem z 1978r dla Playboy'a:

Playboy: Dźwięk jest dla ciebie taki ważny?

Dylan: Mhm.

Playboy: Kiedy po raz pierwszy go usłyszałeś albo poczułeś?

Dylan: Chyba w dzieciństwie.

Playboy: Nie w Nowym Jorku?

Dylan: Zabrałem go do Nowego Jorku. Nie urodziłem się w tym mieście. Tam znalazłem pewien kierunek, ale też zawiozłem ten dźwięk do Nowego Jorku. Nie wydaje mi się, żebym mógł to zrobić w tym mieście. Czułbym się za bardzo przygnieciony.

...

To są takie wątki oscylujące koło tego o czym pisze Roman...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dzięki temu działowi mam sporo kolegów, którzy nie tworzyli tu "innej osobowości" i jak spotykam się z nimi  na żywo to nie mam wrażenia, że poznałem kogoś innego a widzę kogoś innego :)

Dla mnie raczej to jest normalne  :)  

Wczoraj Wojciech, dziś Monika.

Kto wie, kim jutro będzie Wasz poczciwy Krokodyl Tik-Tak.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krokodylu już kiedyś zmieniłeś osobowość i przybrałeś obecną postać...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko on w pierwszym poście napisał, że to on, i jaką miał ksywkę wcześniej, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką anegdotkę ze szkolnych lat - na pierwszym roku był u nas Józek. Wielkolud w czarnej skórze, szlug odpalał od szluga, grał na perkusji w jakiejś metalowej kapeli. Wziął dziekankę, zmienił tożsamość, dowód osobisty i po powrocie - grzecznie przedstawił się jako Marta.
Można? Można. :) Także Wojtek - zapraszamy, hehe. :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek - nie jesteś sam ;) ale to już temat na esej : Realizm bytów wirtualnych w świecie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie ustalić co to za dziwo? Wygrzebałem w domu rodzinnym. Koperta a'la komandir ale mniejsza (34mm).

 

15869541_IMG_20200206_182349.jpg

 

Tarcza jest przepiękna. Ciężko to oddać na zdjęciu, ale kolor jest fantastyczny - złoto-brązowe-khaki, do tego szlif słoneczny. Bez serwisu, po 30 latach leżenia i regulacji robi -2 sek na dobę :-)

Edytowane przez domurst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś jest w stanie ustalić co to za dziwo? Wygrzebałem w domu rodzinnym. Koperta a'la komandir ale mniejsza (34mm).

 

 

Wostok Amfibia, Delfin "Kadet"

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lupus_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale powinniśmy pamiętać.

10 lutego 1940 r. ruszyła pierwsza masowa deportacja Polaków w głąb ZSSR.

Nie podaje linku, każdy sobie znajdzie jak będzie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, moja wychowawczyni z klasy od 1 do 3 szkoły podstawowej, pani Józefa Ż. w latach dziewięćdziesiątych, będąc już na emeryturze, jeździła do Kazachstanu uczyć naszych rodaków języka polskiego. Prawdopodobnie, byli to potomkowie drugiej deportacji z kwietnia 1940. Kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś z Was zechciał pocztać o tym co musieli przeżyć nasi zsyłani po w/w dacie rodacy polecam: "Kiedy Bóg odwrócił wzrok" Wiesław Adamczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie boli, że państwo nie zrobiło nic, i to absolutnie nic, żeby wywiezieni powrócili do kraju. Poumierają, i problem się rozwiąże, a ich potomkowie to przecież już inna sprawa. Tymczasem państwo z obowiązku ma dbać o swoich obywateli i ich dobro. Ech. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo czaję w jakim dziale o to zapytać, więc próbuję tutaj:

Do fotograficznego projektu z sowieckimi zegarkami potrzebuję kilku

ruskich medali (3 - 4 sztuki). Z przywieszkami, czy jak to się tam nazywa...

 

To tylko na kilka dni by zrobić fotki (cholerna pogoda, a tu potrzebne dobre, dzienne światło).

Wypożycze lub, jak trzeba to kupię za jakieś rozsądne pieniądze.

 

Proszę o pomoc i info na PRIV


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę na razie tutaj, choć może lepiej i gdzieś na ogólnym forum, ale nigdy dalej za "żelazną kurtynę" się nie wybierałem :P

 

To tyle z żartów. Dziś dopiero przysłali mi paczkę z gratami na pierwszy serwis zegarka.. nie dość, że na maila nie odpowiadali, to po telefonie nagle złożyli zamówienie do wysyłki... dziś otwieram, a tam coś mało pasków, na rachunku niższa kwota... myślę sobie.. chwiilaa... okazało się, że i tak nie mieli z czego złożyć i oleju również nie było. Tak więc nie mam co się zabierać, bo czym nasmaruję? Hipolu z "sześćdziesiątki" przecież nie spuszczę... a nawet jeśli... O dziwo kiedyś kupowałem paski od tej firmy (domczasuhurt.pl), co prawda przez allegro i było okej. Dziś jestem zniesmaczony zaistniałą sytuacją.  -_-

 

Tu rodzi się pytanie. Skąd zamawiają Koledzy takie rzeczy? Jest jeszcze kilka mi znanych stron, ale no nie wiem... może ktoś poradzi? Chciałem się zabrać w końcu za to, a tu taka sytuacja. 

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, co, od kogo, w jaki sposób tutaj było kupowane. Możesz szerzej? Albo ja coś przeoczyłem. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem, co, od kogo, w jaki sposób tutaj było kupowane. Możesz szerzej? Albo ja coś przeoczyłem. 

 

No napisane jest skąd zamawiałem, ale już nie będę znów pisać antyreklamy. 

A jeśli chodzi o główny temat to może źle to określiłem. Graty na pierwszy serwis zegarka, czyli pęsety, lupki, oleje i inne takie.

Jaką hurtownię/ sklep zegarmistrzowski (internetowy) koledzy polecają? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki radziecki zegarek polecacie kupić na początek? Bardzo mi się podobają, ale nie wiem, co wybrać. Jaka marka dla kobiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas na wsi...

:)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.