Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to prawie wszystkie dobre dla kobiety :D Czy to katalogowo damskie, czy męskie... Nie wiem czy była styczność z nimi na żywo, ale napiszę, że średnio to tak 35 mm średnicy mają męskie modele. Są większe oczywiście oraz mniejsze, na przykład damskie. Wrzucam foto porównawcze, na szybko zebrałem kilka sztuk, o dziwo wpadło mi kilka tych damek ostatnio w gratisie. Jest tu również zegarek-pierścionek :) Rakiety właśnie mają około 34 mm bez koronki.

post-95094-0-64282500-1581591563_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał się pozbyć tego pierścionka, to daj znać.

Co do pierwszych serwisowych "gratów": na start kupiłem lupę - okulary na Alle i przemontowałem je, żeby mieć dwa różne powiększenia. Dwie pęsety nie pamiętam, gdzie, śrubokręty zrobiłem sam. Za pierwszą oliwę służyła mi oliwa do maszyn do szycia. Co do oliwiaków, używałem już struny gitarowej, spinacza, żyłki wędkarskiej, w końcu kupiłem jakiś na Aliexpress. Ostatnio na starociach zanabyłem drogą kupna lupę na statywie za zawrotne 10 zł. Pęseta na probę kupiona u Chińczyka okazała się całkiem fajna, tą konkretnie prostowałem pogięty włos:

https://pl.aliexpress.com/item/32961525784.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f2E5GZ9

Otwieracz do dekli z wyszlifowanego ułamanego noża stołowego, podkładka do demontażu wskazówek z kawałka papieru, same wskazówki demontuję małym scyzorykiem lub szerszym wkrętakiem. Kilka słoiczków, pudełeczek, fiolek. Jeden pędzel do mycia częśći podebrałem żonie, a kilka - dzieciom. Raczej jest tu wszystko, co potrzeba na start.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makgajwer z Ciebie, żebyś przypadkiem tym kałasznikowa nie zmontował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie było takie, że do amatorskich czynności nie potrzebuję wydawać majątku na sprzęt. To co mam w zupełności wystarcza, żeby rozłożyć, wyczyścić, złożyć, nasmarować przeciętny zegarek. A tak przy okazji: pęsety z TimePol to te same, co na Ali - tylko z odpowiednim narzutem. Tak że tego. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścionek niech se leży, tak czy siak fajny bajer i nie zamierzam na razie go opchnąć :D

 

A co do lupy na przykład to to akurat mieli, ale też właśnie zrobiłem z siebie jelenia, bo za 28 zł to miałbym ze trzy, a jakościowo raczej nie jest lepsza od tych losowych z allegro  :rolleyes: ale cóż, myślałem, że wyjdzie i tak spoko, bo wszystko z jednego miejsca.. taa jasne, szkoda, że sklep olał klienta  -_-

 

Głównie chciałbym dobry olej gdzieś jeszcze sobie kupić, bo resztę to w sumie obojętnie gdzie kupię. 

Oliwiaki kupiłem kiedyś na olx tanio (z Bergeon'a  :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posłuchałem innych doswiadczonych i kupiłem dużo narzędzi na Alli, tych najtańszych. Teraz pokolei wymieniam na takie co się do czegoś nadają, szkoda nerwów. Na szczęście do zwykłego serwisu naprawdę mało potrzeba więc lepiej kupic od razu porządne.

No ale wiadomo że najważniejsza jest wprawa...

 

Słyszałem, że taki jeden facet, spod Irkucka, rozłożył do serwisu Slawe a złożył niemieckigo Walthera. No ale to budzik był, to wiadomo, łatwiej. Żeby ktoś tak z naręcznym zrobił, to nie słyszałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym roku będzie V edycja TOP-ki? Czy nikomu się już nic nie chce...?

Tak mi się jakoś przypomniało.. :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiszą chętni to się odbędzie :)

W przyszłym tygodniu założę stosowny temat, bo w końcu troszkę oddechu w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem, że się "świecisz na zielono" i tak mi się przypomniało, że w zeszłym roku jakoś o tej porze startowaliśmy stąd spontaniczne pytanie :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to zdjęcie zegarka pojawiło się na jednej z grup na Facebooku. Nawet mnie rozbawił :)

post-86227-0-05038500-1582102608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda: najładniejsze zegarki w oryginale składa się właśnie z takich składaków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również nie lubicie kupować coś na olx? Praktycznie wiekszość sprzedających nie odpisuje albo są strasznymi burakami, którzy nie znają podstawowych zasad ortografii i obrażają kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również nie lubicie kupować coś na olx? Praktycznie wiekszość sprzedających nie odpisuje albo są strasznymi burakami, którzy nie znają podstawowych zasad ortografii i obrażają kupującego.

 

Dodałbym jeszcze, że zdjęcia w niektórych ofertach robione są jakimiś przedpotopowymi komórkami.

Parę razy odpuściłem zakup interesującego przedmiotu z uwagi na kiepskie zdjęcia.

Chciałem nawet napisać do sprzedającego o lepsze fotki, ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku :

dlaczego to mnie ma zależeć na transakcji skoro sprzedający ma lekceważące podejście do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy również nie lubicie kupować coś na olx? Praktycznie wiekszość sprzedających nie odpisuje albo są strasznymi burakami, którzy nie znają podstawowych zasad ortografii i obrażają kupującego.

Dla mnie to dziwne pytanie trochę. Równie dobrze mógłby zapytać " też nie lubicie pisać na pudelku?"

Jak nie lubię gdzieś wchodzić ( pisze o portalach internetowych ) to po prostu tam nie wchodzę, nie kupuję, nie złoszczę się.

Tak jest zdrowiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dziwne pytanie trochę. Równie dobrze mógłby zapytać " też nie lubicie pisać na pudelku?"

Jak nie lubię gdzieś wchodzić ( pisze o portalach internetowych ) to po prostu tam nie wchodzę, nie kupuję, nie złoszczę się.

Tak jest zdrowiej.

Zgadzam się, jednakże na olx trafiają się ciekawe zegarki w dobrych cenach i nie do końca da się "ominąć" tę platformę. Niestety w wielu przypadkach, jeżeli mi specjalnie nie zależy to odpuszczam zakup, bo nie będę się specjalnie prosić żeby ktoś mi po tygodniu odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze! Poradźcie mi :) 

Znacie może jakieś miejsca  w Moskwie, które warto odwiedzić w poszukiwaniu zegarka? Opłaca się z tamtąd coś przywieźć czy ceny porównywalne jak u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.