Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

O dobrze że reklamujesz, przynajmniej się dowiedziałem że Maciek ma swój zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad liczbą kamieni w zegarkach. W radzieckich bardzo często spotkać można liczby >17 - 23, dochodzące nawet do 30. Podczas gdy w europejskich, zachodnich markach króluje 17 kamieni i dotyczy to nawet zegarków z wyższej półki. Skąd ta różnica?

 

Podobna sprawa jest ze starymi zegarkami amerykańskimi, np. z XIX wieku. Często mają 21, 23 kamienie i więcej, a ich europejskie odpowiedniki 15 - 17. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, ktoś się orientuje dlaczego na cornavinach jest 25 jewels zaniast 26?

177936910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ilość kamieni szlachetnych (oczywiście tylko na tarczy) oznaczała mniejsze cło na granicy przy e porcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ilość kamieni szlachetnych (oczywiście tylko na tarczy) oznaczała mniejsze cło na granicy przy e porcie :)

Wow, super wiedza. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ilość kamieni szlachetnych (oczywiście tylko na tarczy) oznaczała mniejsze cło na granicy przy e porcie :)

BTW, to samo było z 22 kamieni? czy tam były inne mechanizmy?

p.png?page=2&scale_percent=400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat: Trudno dziś kupić Komandira (czołg, łódź podwodna i desant) w dobrym stanie z CCCP na tarczy. Te zegarki jakby z dnia na dzień zniknęły. Jak zaczynałem zbierać parę lat temu to można było w nich przebierać a ceny oscylowały w granicach 70-100 zł. Dziś kiedy chciałem zrobić sobie subkolekcję (teraz brakuje mi już tylko łodzi podwodnej) to wymaga to większego wysiłku. 

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cornavina UFO - na tarczy 17 kamieni, a w środku 21 ;)

Tu bym widział raczej podmiankę mechanizmu. chyba nie było 21 j w Poljotach Ufo,a  tak trzeba traktować ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
piszę z zapytaniem co to za mechanizm, jaka jest jego wytrzymałość i ewentualnie dokładność? :)
Właśnie kupiłem takiego Aviatora.

wzaezLY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

piszę z zapytaniem co to za mechanizm, jaka jest jego wytrzymałość i ewentualnie dokładność? :)

Właśnie kupiłem takiego Aviatora.

Poljot 2609, następca kirowa. Prosty jak drut, stary mechanizm. Nie ma wad, jedynie nie będzie to jakiś mega dokładny zegarek. Ot, taki ruski standard. Co jakiś czas przesmarować i będzie chodził


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot 2609, następca kirowa. Prosty jak drut, stary mechanizm. Nie ma wad, jedynie nie będzie to jakiś mega dokładny zegarek. Ot, taki ruski standard. Co jakiś czas przesmarować i będzie chodził

Gdzieś w internecie znalazłem informację, że tam siedzi mechanizm 2614.2H - czym różnić się będzie od 2609?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internecie znalazłem informację, że tam siedzi mechanizm 2614.2H - czym różnić się będzie od 2609?

Ma kalendarz


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internecie znalazłem informację, że tam siedzi mechanizm 2614.2H - czym różnić się będzie od 2609?

Zgadza się, w środku siedzi Poljot 2614.2H produkowany od początku lat 70., a nie 2609.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w środku siedzi Poljot 2614.2H produkowany od początku lat 70., a nie 2609.

No ale przecież mówimy o tym samym mechaniźmie, tylko jeden jest z kalendarzem. Patrząc od tyłu (czyli jak jest pokazane na zdjęciu) nie da się rozpoznać czy ma kalendarz ,czy nie

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Poljot_2614_2H

 

 

Edit. Faktycznie, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Bocian był 2609, zapomniałem. Myślałem o 2609.H

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym widział raczej podmiankę mechanizmu. chyba nie było 21 j w Poljotach Ufo,a  tak trzeba traktować ten zegarek.

 

A skąd! Przecież to Rakieta UFO tyle, że z napisem Cornavin ;)

 

np. -->> https://russian-watches.it/2018/07/17/cornavin-ufo-blu-raketa-2609-ha/olympus-digital-camera-684/

 

Kilkukrotnie w internecie spotkałem się z podobnymi sytuacjami (inna ilość kamieni).

 

 

No ale przecież mówimy o tym samym mechaniźmie, tylko jeden jest z kalendarzem. Patrząc od tyłu (czyli jak jest pokazane na zdjęciu) nie da się rozpoznać czy ma kalendarz ,czy nie

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Poljot_2614_2H

 

 

Edit. Faktycznie, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Bocian był 2609, zapomniałem. Myślałem o 2609.H

:)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd! Przecież to Rakieta UFO tyle, że z napisem Cornavin ;)

 

np. -->> https://russian-watches.it/2018/07/17/cornavin-ufo-blu-raketa-2609-ha/olympus-digital-camera-684/

 

Kilkukrotnie w internecie spotkałem się z podobnymi sytuacjami (inna ilość kamieni).

 

 

:)

Tfu!  :) Ufo i od razu mi się Poljot pomyślał. 21 kamieni to nic. Przebijesz 29? :D :D :D

Fotkę gdzieś trafiłem w necie, zegarka na oczy nie widziałem :)

post-49869-0-03081900-1586982890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Łooo matko! A cóż to za wynalazek? 29 j to tylko Poljot De Luxe Automatic miał ;)

 

Dziwne, bo tendencja była do zaniżania ilości kamieni na tarczach, a nie w werkach (Rakieta miała chyba max 23 w werku 2209)... :blink:

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.