Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Enkil napisał:

Trochę informacji o Złotoustowskiej Fabryce Zegarków - z Pierwszej ręki :)

 

Xoрошая работа товарищ :)

 

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rk7000 napisał:

Pytasz poważnie? -  Tzn. chodzi mi o standardy I, II, III, IV, V  na netgrafik? :) 

Poważnie nie wiem, ale po uśmiechu już się domyślam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sobie właściciel wyodrębnił kilka kategorii zegarków. Cywilnych - standardowych ma najwięcej więc stworzył jakby foldery "Standard I, II itd.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ACzS itp. :)

 

aczs-y3.jpg

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kirov57 napisał:

Nadal jest tylko cena pięciokrotnie wyższa niż za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zamawia teraz na Meranom?
Dołączyłbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kirov57 napisał:

Sam mam taki. Od kilku lat zbieram się, żeby rozkręcić, ale tam radu sporo w środku, co mnie powstrzymuje


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten znany Jaeger Le Coultre  tylko JAEGER firma chyba francuska produkująca liczniki, głównie samochodowe i inne pomiarowe dziwadła

Skąd na radzieckim zegarze wzięło się ich logo tego nie wiem a szukać czasu brak. Może zakupili do czegoś bo jest ich więcej, więc nie jest to jakaś jednostkowa produkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w temacie na tyle żeby toczyć z Tobą spór o ten mechanizm ale sądzę że jesteś w błędzie. Pewnie Tomasz napisałby coś więcej jak znam. A zwykłe zegary Jaeger zna każdy kto ma lub miał francuskie auto, więc byłemu posiadaczowi Peugeota który miał na desce dumny napis nie musisz przybliżać tej pospolitszej firmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dobrze widać jakość napisu (sygnatury)  https://www.ebay.ie/itm/Smiths-Military-Time-Of-Trip-8-Day-Aircraft-Clock-Ref-6A-3157-LeCoultre-movmt-/402249530053?hash=item5da7f0bac5

Teraz, kchrapek napisał:

Nie siedzę w temacie na tyle żeby toczyć z Tobą spór o ten mechanizm ale sądzę że jesteś w błędzie. Pewnie Tomasz napisałby coś więcej jak znam. A zwykłe zegary Jaeger zna każdy kto ma lub miał francuskie auto, więc byłemu posiadaczowi Peugeota który miał na desce dumny napis nie musisz przybliżać tej pospolitszej firmy :)

Żadne SPORY - dyskusja

Sam bym się chętnie dowiedział jakie jest żródło tych ruskich jegerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ale jest tego mnóstwo. To były jakieś pierwsze licencyjne zegary lotnicze. Tak na szybko jeszcze dwa:

https://watchcharts.com/listing/352259

http://www.2040-parts.com/soviet-military-aircraft-jaeger-lecoultre-8-days-wwii-cockpit-chronograph-museum-i1378861/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Na oficjalnej stronie Czelabińskiej fabryki Zegarków podaje się, że "Prototypem ACzS-1 był zegarek lotniczy produkowany przez jedną ze szwajcarskich manufaktur dla lotnictwa radzieckiego do 1939 roku."

Natomiast na stronie opisującej historię różnych radzieckich przedsiębiorstw można przeczytać iż "Zegarki ACzS-1 wykonane w szwajcarskiej technologii. Prototypem ACzS-1 był zegarek lotniczy wyprodukowany przez szwajcarską firmę Jaeger Le Coultre (Жежер ЛеКультр) dla lotnictwa radzieckiego do 1939 roku." czyli prawie to samo tylko więcej. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - odpocznij może. 

Masz pewność co do Wojciecha1500  i co do JLC, tylko że te Twoje pewności to takie nie do końca pewne są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się spierać, dogrzebię się do mojego i wrzucę, bo w sumie sam jestem ciekaw, co jakiś czas temu z pomocą Krzysztofa nabyłem. Mam nadzieję, że jutro uda mi się chwilę wykroić,

pozdrawiam


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie się tak wydaje, czy to forum to już jest żywy trup? Kiedyś po kilku godzinach bez forum miałem kilkadziesiąt postów w kilku tematach do przeczytania, obecnie forum zamarło. Wczoraj zapytałem o opinię w temacie Poljota 3133, wiem są  (może były?) tutaj osoby bardzo dobrze znające się na tym temacie, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Wiem, mogę sam pogooglować, porównać, poczytać itd. ale zawsze miło było nawiązać z kimś dyskusję, dowiedzieć się czegoś od innego pasjonata, wiecie o co chodzi przecież :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba forum troszkę przycichło ja na przykład ostatnio tylko czytam. Chyba nie mamy czasu pomimo większej ilości wolnego od pracy. Poprawiamy i remontujemy w domach wszystko na potęgę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz kilka mediów wzajemnie się wspomaga - wcześniej było tylko forum i blogi, nikt nie myślał o grupach na facebooku i insta.

Dziś fora jak KMZiZ są dla hardkorowych kolekcjonerów na poważnie, na grupach facebookowych pokazujesz ziomkom nadgarstek, życzysz miłego dnia, dostajesz lajki od przypadkowych ludzi, a na insta - jest portfolio i creme de la creme kolekcji.
Myślę, że kiedy ktoś się bardzo jara zegarkami, to korzysta z różnych mediów. U ruskich z resztą jest podobnie, choć oni mocniej w insta uderzają. A za parę lat jeszcze co innego okaże się odpowiednie,

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ani fb ani insta nie może nawet zbliżyć się do Forum jeśli chodzi o bazę wiedzy więc nowe media to tylko coś innego, ciekawego ale raczej na szybkie wejście z telefonu niż poszukiwania wiedzy.

Forum tworzą użytkownicy więc jest takie jak ludzie którzy tu zaglądają ;) Oczekujemy, że ktoś coś podpowie, doradzi itd tylko co sami dajemy z  siebie? To już niech każdy sobie sam odpowie. 

Na szczęście możemy być dumnie z tego co tutaj mamy - poszukajcie gdzie indziej artykułu o Penzie lub o zegarka chce z carskiej Rosji - ciekaw jestem czy coś choć zbliżone go do tego co przedstawił Przemek uda się gdzieś znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu nie chodzi o brak informacji które można tutaj znaleźć, ale o brak aktywnych użytkowników - czytających trochę jest, ale pisać to już się większości nie chce.

Dział zegarków Szwajcarskich jako tako przędzie ale tam większość wpisów to tylko ochy i achy.

Na Radzieckim wczoraj o 21 ostatni wpis był chyba z dnia poprzedniego coś około 20stej - bywało że czytałem rano forum a wieczorem cała strona była na tłusto jako nie czytane a w każdym temacie przynajmniej kilka wpisów.

Prężnie to działa bazarek ale od lipca ma być podobno płatny - jaki to da efekt to zobaczymy

Dla Przemka (Enkil) oczywiście słowa uznania, bo kawał roboty zrobił  1

 

 

 

1373981215_by_glasser_inner.gif

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Paweł Bury. napisał:

Prężnie to działa bazarek ale od lipca ma być podobno płatny - jaki to da efekt to zobaczymy

 

Zniechęci się najliczniejsza grupa Miłośników Zegarów i Zegarków ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.