Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

No nie gryzie, tylko pewnie niejasno się wyraziłem. Starzy userzy odchodzą, bo nie mają czasu, są znudzeni itd. Trzeba ich czymś przyciągnąć, zatrzymać, zainteresować. Tylko wartkie, gorące forum może to zrobić. Tylko nowe znajomości, nowe zagadnienia, nowe problemy  mogą przyćmić nudę i rutynę. Nie wiem, pusty łeb mam dzisiaj i nie idzie mi artykułowanie myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram zegarki od sześciu lat, jestem tylko na tym forum i nie będę na żadnym innym choć mnie już nie jeden namawiał żeby się gdzieś tam podłączyć. Niestety czas płynie - kto jak kto, ale każdy z nas powinien to wiedzieć najlepiej - i na pewne rzeczy patrzymy inaczej. Rzeczywistość jest dynamiczna i myślę, że musimy się z tym pogodzić. Czasami uda się trafić na pewien moment i ludzi a wtedy człowiek się buduje, ale to nigdy nie będzie trwało w nieskończoność. Oczywiście zależy mi na tym żeby to środowisko żyło, ale czy mamy sobie przesyłać żyletki jak ktoś odchodzi... Jestem tu i dobrze o Was myślę. Co do inicjatyw, zróbmy w końcu jakieś spotkanie z jednym noclegiem żeby można było się pośmiać, pogadać i wypić piwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyszedłem na to forum zielony jak szczypiorek, tutaj dowiedziałem się całych podstaw, a resztę wypełniła ciekawość świata i poszukiwanie w dostępnych źródłach. Jest tu tyle cennych opracowań, poradników, przydatnych tematów których w takim nasyceniu nie znajdzie się nigdzie indziej. Stara gwardia czasem odchodzi, ale młodzi zajmują ich miejsce. Zobaczcie, że wciąż mamy napływ nowych ników na forum, a liczbab postów zależy od nas, piszących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadeszła ostatnia godzina dnia ПОБЕДЫ więc z tej okazji wrzucę może kilka fotek moich pobied :)

DSC_2351_optimized.thumb.jpg.59972058a0362073711949e89536849c.jpgDSC_2293_optimized.thumb.jpg.56de2654bce4881e97a0fa8ad4d35d27.jpgDSC_2306_optimized.thumb.jpg.7143e13772b5bced19fb843d1d65d11e.jpg_20200224_134425.thumb.JPG.8b89b25b9417f83687d577434f473a21.JPGDSC_0124.thumb.JPG.07889b7be314e4cf73e455061c2585ed.JPG 

I coś przed snem, z okazji.. 

 

DSC_0459.thumb.JPG.d144de7999f8eff2ecaf1685165d4623.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa ta dyskusja o życiu i sznasach na przeżycie tego forum. Kolega renqien głosi poglądy, które są zgodne z moimi zapatrywaniami. W dobie FB, insta i generalnie w czasie gdy każdy chce.miec wszytsko na już ciężko liczyć na na jakiś gwałtowny rozwój forum, które jest bardziej statyczne i czasami przypomina bibliotekę a nie płac zabaw hak ma to miejsce gdzie indziej. Osobiście praktycznie nie przeglądam forum na kompie - tylko komórka. Tak samo robi to większość osób, które z ma w odniesieniu do swoich zainteresowań. Informacja to potęga a dostęp do niej musi być szybki. Jak tak patrzyłem na fejsie na pytania w różnych miejscach czy kizi żyje bo storna nie działa to myślę że zamknięcie forum na 3 dni to jakaś masakra wizerunkowa. Nie oszukujemy się - wchodzą Ci którzy chcą sprzedać lub, którzy zbierają lub zaczynają się tym jarać.
Wydaje mi się, że popularność zegarków radzieckich też ciut spadła. Napędzana była mocno przez ludzi 40+, którzy sentymentem sięgali w przeszłość. Opracowaniantakienjak Enkila są świetne merytorycznie ale nie ukrywajmy - dla zapaleńców. Czytam bo zbieram, czytam bo to coś nowego i dobrego. No i w końcu czytam bo lubię chociaż nie znam Enkila.
Płatny bazarek - jak dla mnie gwoźdź do trumny.... Że niby tylko dla "prawdziwych" miłośników będzie to forum???? Znam.kilku takich co to weszli sprzedać lub kupić zegarek i zostali. Wciągnęło ich. Rzadko coś puszczam na bazarku ale często kupuję. Jeżeli cena towaru wzrośnie przez dodatkowe opłaty to jak myślicie - jak to zadziała? Niektórzy pójdą rąk gdzie wciąż mozna za darmo. A że będzie 5 złoty taniej to wybiorą inne miejsce. Niestety żadne stado nie przetrwa bez dopływu świeżej krwi. Elitarność czasami jest dobra ale nie tutaj.... Toż my zbieramy zegarki dla ludu! No poza paroma typami, których szczerze nienawidzę bo mają cudne kolekcje ;)


https://instagram.com/yorki_man?r=nametag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yorki_man napisał:

Bardzo ciekawa ta dyskusja o życiu i sznasach na przeżycie tego forum. Kolega renqien głosi poglądy, które są zgodne z moimi zapatrywaniami. W dobie FB, insta i generalnie w czasie gdy każdy chce miec wszystko na już ciężko liczyć na na jakiś gwałtowny rozwój forum, które jest bardziej statyczne i czasami przypomina bibliotekę a nie plac zabaw jak ma to miejsce gdzie indziej. ...

 

Trudno się nie zgodzić. Warto dodać, że chyba nieprzypadkowo ta dyskusja powstała w temacie zegarków radzieckich. IMHO jest to dział najbardziej merytoryczny, skupiający prawdziwych zapaleńców a nie tylko posiadaczy zegarków. Potem jest jeszcze kolega @pmwas plus grono zapaleńców i ... długo, długo nic a na końcu bazar, cierń w nodze i sól w oku idealistów. Można ów bazar skreślić jednym skinieniem ręki niczym Jezus który batogiem przepędził przekupniów ze świątyni. Jednak gdy się spojrzy na listę nowych postów, to większą połowę stanowią anonse sprzedaży lub podbicia istniejących ofert. Pozbycie się tego elektoratu w mojej ocenie stanowiło by próbę piłowania gałęzi na której się siedzi, ale czego ludzie nie robią dla idei ...

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ta strzałeczka po prawej to ma znaczyć polubienie posta? Jak tak to Jedrula właśnie dostałeś ode mnie takie cóś. Płatny bazarek to strzał w kolano, pytam się: czy to forum to zrzeszenie ludzi, którzy czują zegarkowego blusa w mniejszym lub większym stopniu czy będzie to może akcja zarobkowa? I tak na każdym kroku widzimy tą piep.... komercję, jak jeszcze tu mam podpinać jakieś karty, robić przelewy to chyba padnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Remo74 napisał:

Koledzy czy ta strzałeczka po prawej to ma znaczyć polubienie posta? Jak tak to Jedrula właśnie dostałeś ode mnie takie cóś. Płatny bazarek to strzał w kolano, pytam się: czy to forum to zrzeszenie ludzi, którzy czują zegarkowego blusa w mniejszym lub większym stopniu czy będzie to może akcja zarobkowa? I tak na każdym kroku widzimy tą piep.... komercję, jak jeszcze tu mam podpinać jakieś karty, robić przelewy to chyba padnę...

Tak, dostałem "lajka" i dziękuję :)

Jest jeszcze jeden problem. Będą ludzie płacący, będą musieli być ludzie prowadzący buchalterię. Chyba nie da rady zwalić tego na moderatorów ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział sprzedam prędzej czy później będzie płatny. Nie wiem czy dla wszystkich ale dla tych którzy przychodzą tylko po to żeby sprzedawać zegarki na pewno. 

Patrzycie z punktu widzenia kolekcjonera zegarków radzieckich który raczej rzadko cos sprzedaje a częściej szuka części itp. Ale w dziale sprzedam są tacy którzy ściągają kontenery z aliexpress  lub mają w stałej ofercie po 15 zegarkow i zrobili tu sobie darmowa Platformę handlową. 

Pisze o głównym dziale sprzedam a nie o naszym bazarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ambitny plan na ten rok na co najmniej trzy konkursy i spotkanie w Łodzi. Dlaczego w Łodzi bo tam każdy ma mniej więcej tyle samo do przejechania, oprócz Łodzian, którzy zwyczajnie są na miejscu. Do tego tam mam znajomą, licencjonowaną przewodniczę miejską, więc oprócz opojstwa i wyżerki była by jeszcze korzyść kulturalna. Ale nie mam czasu zajrzeć nawet na forum poczytać postów bo może i firma idzie na 80%, może i mam płacone jak za 80% ale u mnie ruszyła robota i na dobrą sprawę wracam do domu zmęczony jak koń po westernie. Jak w tym tygodniu trochę może spadnie ten pierwszy nawał to ogłoszę konkurs. Natomiast co do spotkania się twarzą w twarz to chyba trzeba zaczekać aż będzie to legalne. Samo forum no cóż 100 % merytoryczne a młodzi nie maja czasu na czytanie i zagłębianie się dla nich szybkie zdjęcie i cyk już go nie ma. Roman musisz podstawić się po drugiej stronie i zobaczyć, że młodzi ludzie nie mają już potrzeby identyfikacji i przynależności ale jest postawa tu i teraz i ona dyktuje ich widzenie świata.  Młody nie powie masz, ale DAJ. Je jestem na forum bo to odskocznia, forma powrotu do czegoś co bezpowrotnie minęło do młodości do dzieciństwa. Do czasów biednych ale szczęśliwych. Bez wszechobecnych nachalnych kup! Musisz! Jak ostatnio w rozmowie powiedziałem, że nie ma w domu konsoli do gier a mnie nie ma na fejsie, to kolega podsumował, że jestem w głębokim średniowieczu. Może i tak ale jestem w nim szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - znam sposób myślenia młodych ludzi, pracuje z młodzieżą :) Wprawdzie ostatnio nie bezpośrednio ale jednak.  I tym bardziej twierdzę że pewne postawy należy korygować a nie wzmacniać.  Młody wiecznie młody nie będzie i jak dziś sprzeda zegarek pradziadka za jakieś grosze bo trzeba kupić nowy telefon lub tp to za 10 lat będzie może żałował tego że właśnie tu i teraz ktoś mu tego nie wybił z głowy. Ale nie jest moja rola misja nawracania na forum :) No i oczywiście jest wielu młodych ludzi z bardzo pozytywna energia i nastawieniem z czego się bardzo cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, ja zdaję sobie sprawę, że Ty wiesz. Z całą pewnością wiedzą też inni. Młody tylko nie wie, że jest w błędzie. Burza mózgów jaka ma miejsce powyżej świadczy tylko o Naszej trosce o to miejsce. 

Co zrobić, żeby młodzi zaczęli zaglądać?

Co zrobić, żeby starzy nie odchodzili, albo chętniej się wypowiadali?

Jak ożywić to miejsce, ale z zachowaniem klimatu jak przez lata się wytworzył?

To są aktualne pytania, a nie czy ten wygrzebany w szufladzie po dziadku zegarek to ma jakąś wartość? 

Ze trzy lata temu na Allegro gość sprzedawał łucza garniturowca po dziadku. Ja zadzwoniłem do niego i próbowałem przekonać, że szkoda bo i zegarek w ładnym stanie i sprawny a do tego pamiątka po jak by nie było przodku. Młody stwierdził, że z dziadkami niewiele go łączyło a parę złotych przyda mu się teraz. Łucz poszedł za 86 PLN teraz było by  że 120PLN. Ręce opadają bo to już o te PLNy nie chodzi ale o podejście. Jak nie ma spadkobiercy, dziedzica to to co przez lata z takim trudem gromadzone idzie na stracenie. Jak ma kto przejąć schedę, pociągnąć temat to wtedy jest, ta tak potrzebna, kontynuacja. 

Co zrobić, żeby po nas miał kto kontynuować? 

Świata nie zmienimy, ale możemy próbować zmienić kierunek trendu.

Pytanie tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś próbowałem kolesia odwieźć od sprzedaży zegarka, który był po dziadku. Zlał mnie.  Dziś już nikogo nie nawracam, no może synów czasami uświadamiam jaki stary ma zegarek...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2020 o 21:26, Enkil napisał:

W skrzynce na amunicję na bagażniku jest bateria litowo-jonowa 42v 17Ah :)

 

Tu filmik z tym rowerem, obecnie nieco go zmodernizowałem 

 

 

:)

 

No i podświadomie 11.03.2020 zainspirowałeś mnie. Zegarki poszły na bok ?? a ja już dziś wszytko wiem o rowerach elektrycznych. Polecam zamiast samochodu taki rower albo samemu zmodyfikować albo kupić gotowy.?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, art_69 napisał:

 

No i podświadomie 11.03.2020 zainspirowałeś mnie. Zegarki poszły na bok ?? a ja już dziś wszytko wiem o rowerach elektrycznych. Polecam zamiast samochodu taki rower albo samemu zmodyfikować albo kupić gotowy.?

 

 

 

Ja gdy budowałem elektryka, wszystkiego dowiedziałem się tu https://pojazdyelektryczne.org/viewforum.php?f=30 mam tam nawet własny temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 14:21, drobnypijaczek napisał:

Roman, ja zdaję sobie sprawę, że Ty wiesz. Z całą pewnością wiedzą też inni. Młody tylko nie wie, że jest w błędzie. Burza mózgów jaka ma miejsce powyżej świadczy tylko o Naszej trosce o to miejsce. 

Co zrobić, żeby młodzi zaczęli zaglądać?

Co zrobić, żeby starzy nie odchodzili, albo chętniej się wypowiadali?

Jak ożywić to miejsce, ale z zachowaniem klimatu jak przez lata się wytworzył?

To są aktualne pytania, a nie czy ten wygrzebany w szufladzie po dziadku zegarek to ma jakąś wartość? 

Ze trzy lata temu na Allegro gość sprzedawał łucza garniturowca po dziadku. Ja zadzwoniłem do niego i próbowałem przekonać, że szkoda bo i zegarek w ładnym stanie i sprawny a do tego pamiątka po jak by nie było przodku. Młody stwierdził, że z dziadkami niewiele go łączyło a parę złotych przyda mu się teraz. Łucz poszedł za 86 PLN teraz było by  że 120PLN. Ręce opadają bo to już o te PLNy nie chodzi ale o podejście. Jak nie ma spadkobiercy, dziedzica to to co przez lata z takim trudem gromadzone idzie na stracenie. Jak ma kto przejąć schedę, pociągnąć temat to wtedy jest, ta tak potrzebna, kontynuacja. 

Co zrobić, żeby po nas miał kto kontynuować? 

Świata nie zmienimy, ale możemy próbować zmienić kierunek trendu.

Pytanie tylko jak?

Kiedyś dyskutowaliśmy w różnych miejscach z kilkoma obecnymi wciąż na forum Kolegami dotyczącymi wartości zegarków. Zwykle wypowiadam się sceptycznie w związku z wiarą we wzrost znaczenia kolekcji, myślę, że teraz jeszcze można uzyskać atrakcyjną cenę za zegarek kolekcjonerski, ale apogeum zainteresowania było w 2017-18 roku. 
Sam załapałem się na sam początek wielkiego, międzypokoleniowego boom i zainteresowania Europą Wschodnią, Rosją (spektakularny sukces i obecnie tak samo wieli upadek projektanta mody Gosha Rubchinkiyego), zegarkami po dziadkach i starą biżuterią (parę lat temu każdy modny gość w Wawie nosił długi płaszcz, dresy adidasa, najnowszego iphona i złoty sygnet i stary zegarek na bransolecie). Wybór na radzieckie padł w ciemno, po prostu Kirowskije uznałem za najładniejsze zegarki. Obecnie jakikolwiek zegarek, robi już mniejsze wrażenie. Teraz, tak, szczególnie teraz - zainteresowanie gdzieś ulatuje - zegarek naręczny staje się już fantem sprzed wielu epok, jak wiekowe kieszonki czy np. lampy naftowe wydawały się dla nas. Przyśpieszyła to popularyzacja smartfonów - obecnie smartwatche, które nosi już mnóstwo osób - zdają się ostatecznie rozwiązywać sytuację, bo zupełnie wypierają zegarek. Kapitał symboliczny rosyjskich marek był i jest mizerny i niestety nic z tym nie zrobimy jako kolekcjonerzy, grupa, forum - tak ja początkowo, ciągną mity budowane na Pobieda Szturmański i tanie, modowane amfibie, ZMP Błonie. Związek Radziecki dla obecnych 20-paro latków to już Nibylandia i odległy, coraz mniej przemawiający do wyobraźni i zrozumiały mit. 
Zadajmy sobie pytanie, czy w ogóle należy szukać porównań, skoro sama mechanika forum jest jedyna w swoim rodzaju. To miejsca ma swoją dynamikę i się stabilizuje od lat. Nie mam odczucia, że coś umiera, większość kolegów odeszła przez, wybaczcie szczerość - sprawy personalne. Nie widzę perspektywy by forum kmziz miało przed sobą kolejną górkę rosnącej aktywności. Jeśli kmziz miałoby być na chwilę bardziej "edgy", prościej zapłacić jakiejś znanej tiktokerce by zrobiła lubieżny filmik promujący forum i jej wdzięki. Nie ma co oglądać się na instagram, czy gasnący już facebook.

Znamy się już trochę czasu. Niekiedy doprowadziliśmy do spotkań twarzą w twarz (tych spotkań było kilka, ale większość pamięta choćby, wystawę kolekcji Grzegorza @yorki_man i Romana @rk7000 - to była perła, od tamtego czasu podchodzę do kmziz trochę jak do wirtualnej paczki znajomych). Dzięki aktywności na forum nawiązało się kilka bardzo dobrych znajomości. Paradygmatem forum jest solidna wiedza gromadzona od lat i stale aktualizowana. Gdybym miał do czegoś zachęcać - zadbajmy o komfortowy dostęp do już zebranych informacji, oczywiście na ile się da, bo nie możemy przecież zredagować terabajtów treści na forum. Dobrym przykładem są choćby arcyciekawe opracowania Przemysława @Enkil, który miał świetną intuicję by coś stworzyć taką serię. Nie ma innej bazy jak kmziz w Polsce, a i pewnie na świecie można wymienić zaledwie kilka tak bardzo grup, które wypracowały tak solidną wiedzę. Bardzo fajnie byłoby zrobić zwykle piwo - Łodź jest świetnym pomysłem!
 

Kontynuatorami będą pewnie niektórzy nasi bliscy, spadkobiercy kolekcji. Zdarzą się pasjonaci, których coś skieruje do starych czasomierzy, mechaniki precyzyjnej, albo biżuterii XX wieku. Może zrobi się sezonowa moda albo dojdzie do blackoutu, rozbłysku słonecznego - i wszyscy uszanują na nowo wszystkie mechaniczne czasomierze.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film z sieci, produkcji rosyjskiej - Kałasznikow. Główny bohater stworzył legendarną broń, a w tle - chodzi od początku wojny z ogromnym zegarkiem na ręku. W pewnym momencie jest zbliżenie ma znany zegar,  ścienny, dokładnie widać nazwę tego zegara.

W każdym razie polecam film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem w weekend ten film, fajny. Mi to wygląda ten jego naręczny zegarek na K-43?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krokodyl Tik-Tak napisał:

Może zrobi się sezonowa moda albo dojdzie do blackoutu, rozbłysku słonecznego - i wszyscy uszanują na nowo wszystkie mechaniczne czasomierze.

Łukasz - Ty tam coś przy słońcach grzebałeś - daj po znajomości dokładną datę tego rozbłysku żebym laptopa wyłączył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2020 o 10:28, pływak_wodnik napisał:

Nie sądzisz, że służy temu cały dział "ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM"? A w nim:

* PODRÓBKI I ZAPYTANIA O AUTENTYCZNOŚĆ

* JAKI ZEGAREK...

* PODRĘCZNIKI I PORADY

* AUKCJE ALLEGRO, EBAY I INNE

* MARKI WIRTUALNE I MODOWE

Czego oczekiwałbyś więcej?

 

Kiedyś chcąc się nieco doszkolić, regularnie czytałem dział "Podróbki i Zapytania o autentyczność". Można powiedzieć, że byłem zszokowany żenującym poziomem odpowiedzi "starych wyjadaczy" w stosunku do nowych osób, które się tam pojawiają zadać pytanie dokładnie zgodne z tematem wątku. Większość takich właśnie nowych osób po chamskim potraktowaniu z pewnością  już do KMZiZ nie zajrzy  - a szkoda bo byli juz zalogowani ?. Polecam Wam ten wątek trochę poczytać, wyrobić sobie własne zdanie o poziomie klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - poziom jaki tam jest często reprezentowany to ręce opadają

Trzy dni temu gość zapytał grzecznie - odpowiedzi jakie dostawał to wstyd .... miałem skrobnąć żeby się opamiętali ale ostatnio więcej odpoczywam więc koniec końców nie napisałem nic a temat chyba w końcu zamknęli.

Na radzieckim nigdy takich komentarzy nie czytałem więc to bardzo dobrze o tym dziale świadczy.

 

A tak z innej gruszki ...... ożywiło się coś dzisiaj na forum ..... dobrze !!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam pomysł pomocy laikom przy kupnie/ocenie zegarka, czy to w temacie autentyczności czy innym, to bardzo dobry jest. Ktoś nieźle pomyślał, mogła by być wizytówka klubu i zgodne z jakimiś tam założeniami statutowymi.  A tu taka wtopa, chyba będą już setki osób wprost obrażonych, przez te ostatnie lata.

Pamiętam, że koledzy z naszego działu (i nie tylko) próbowali zwracać uwagę,  niektórym się tylko jeszcze obrywało - no dziwne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, wiesz jak jest? Młodego trzeba zawsze utemperować na początek. FALA. Ja tej nie zaglądałem, ale nie przypuszczałem, że można się tak do siebie odzywać. Masz rację, szkoda tych, którzy już na początku się zrazili. 

Paweł, na radzieckim nie było bo tu najczęściej dostaje się pouczenie o tym, że zegarków się nie wycenia (patrz punkt 6.) i, że bez potrzeby nie zakłada się nowych tematów. Owszem czasem jest przekomarzanie (jak o tym radzieckim Bauhaus'ie) albo gówno burza ale to raczej normalne, że muszą być tarcia. Poziom wypowiedzi świadczy o nas samych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto pomoże z odbiorem zegarka z Ukrainy? Kto ma jakąś metę? Kupiłem coś ale wysyłka tylko po Ukrainie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.