Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kchrapek napisał:

Ile ona kosztuje finalnie? Bardzo fajna jest.

 

Zdaje się, że mam tam jakąś zniżkę. Nie wiem jak dużą. Z konta mi zeszło 460 zł, płacone Paypal


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkoch, na komandirskie wchodzę może raz w roku, dziś przez przypadek, trudno mi oceniać  "partnera" nie mając go w ręku. Na forum rosyjskim widziałem tarcze partnera i myślałem ,że to jakiś wyrób dla modów.

Co do tej 170548

to lepsze ceny sa tu

https://shop-vostok.com/product/product689

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, timegoesby napisał:

mkoch, na komandirskie wchodzę może raz w roku, dziś przez przypadek, trudno mi oceniać  "partnera" nie mając go w ręku. Na forum rosyjskim widziałem tarcze partnera i myślałem ,że to jakiś wyrób dla modów.

Co do tej 170548

to lepsze ceny sa tu

https://shop-vostok.com/product/product689

 

 

 

 

Rzeczywiście cena tej amfibii jest niezła. Niestety nie znam sklepu, nie wiem też jak z dodatkowymi opłatami, np cło. Przy zakupach z meranom i komandirskie nigdy nie naliczano. 

Poza tym ja najczęściej kupuję dodatkowo trochę części do modowania, a tutaj chyba są jedynie paski i dodatkowe pudełka. Ale ceny mają fajne.

 

Edit. Oni chyba nie wysyłają poza Federację Rosyjską. Nie ma też płatności PP. Chyba bym nie ryzykował

 

To zdjęcie z jakiejś recenzji z netu mnie zabiło i wziąłem szybko jak tylko dostałem powiadomienie, że są dostępne. Generalnie rozchodzą się w ciągu kilku godzin

Vostok-Amphibia-Classic-170548-5-1.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak wygląda jak sklep przyfabryczny (meranom i komadirskie to dilerka). Jest płatność kartą Visa I Mastercard  zakładka (Оплата и доставка).

Cło nalicza ewentualnie strona polska, zwykle jak idzie pocztą nie ma naliczenia , jak idzie kurierem jest naliczana- kuriery obawiają się, że w którymś momencie fiskus się przyczepi do nich za przesyłki zagraniczne i  zgłaszaja wszystko do oclenia. Zawsze masz notkę, że to strona docelowa może ci naliczyć opłaty. Ma to się zmienić od przyszłego roku, dotyczyć to ma aliexpress i pewnie rosjan też, ale pożywiom uwidim.

Co do partnerów, to mam wątpliwości czy to na rynek rosyjski- z napisami łacińskimi, to raczej na klienta zagranicznego. Rosjanie lubią /kochają  cyrylicę i raczej Vostok Partner ich nie zachwyci, to nie to co u nas byle miało obcobrzmiące/angielskie napisy to łykamy jak pelikany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał:

mkoch jeszcze jedno pytanie. Wskazówki wiadomo - luma, a czy indeksy również?

 

No raczej :D

Vostok-Amphibia-Classic-170548-4-1.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję odnośnie naszego tematu o okazjach. Chodzi o zakaz wrzucania aukcji na allegro. Myślę że powinno być dozwolone wrzucanie aukcji, jeśli licytowany przedmiot jest okazją z powodu swojego pojawienia się w sprzedaży (czyli jest rzadki). Wrzucanie czegoś bo jest tanie z oczywistych powodów jest bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ciebie mnie też gryzie to samo. Jak coś jest mega niespotykane, pojawia się raz na sezon łowiecki to może i warto dodać, choćby tylko po to, żeby popatrzeć jak się licytacja zakończy. Jest w tym trochę logiki. Tylko co dla kogo jest okazją lub unikatem? Jak to rozstrzygnąć? Z drugiej strony, mnie było stać poświęcić dwie minuty, żeby przesłać Ci linka z interesującym okazem. Wydawało mi się, że inni też tak robią, a nie tylko mentalność "psa ogrodnika" - sam nie zje i komuś nie da. Ciekawe co powiedzą inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w takich sytuacjach wystarczy pw. 

Jak widzę coś co jest ciekawe a sam nie będę walczył to wysyłam link koledze którego może to zainteresować. 

 

Często dostaje takie właśnie okazje od kolegów którzy więcej siedzą na portalach aukcyjnych za co jestem ogromnie wdzięczny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie korzystasz z nich za każdym razem, prawda? :)

Druga sprawa to, kwestia kierunkowania zainteresowań, czy też po prostu informacyjna. Kiedy byłem początkującym zbieraczem, rozglądałem się za ładnymi rakietami. Staruszkami, lub rzadkimi modelami zainteresowali mnie koledzy, niektórzy np. Komentowali licytację jakiegoś odrapańca, bo na werku był napis TTK-1, za którego normalnie nie dał bym 5 zł. Ktoś inny dał link do zegarka w drewianej kopercie, pomyślałem, " kto by kupił coś tak nie trwałego i w dodatku niebywale brzydkiego" . 

Ja kolekcjonerstwa nauczyłem się analizując aukcje i zainteresowania bardziej doświadczonych kolegów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas pewnie podsyła, ale to trafia do jednej czy dwóch osób. Z kolei wrzucanie na forum otwartym też mija się z celem, bo nawet niezarejestrowany wejdzie i zobaczy, a wtedy poszło w maliny. Czy jest na forum możliwość stworzenia forum, albo wątku zamkniętego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie każdy kupuje rzadkie, ja nie jestem kolekcjonerem, kupuje zegarki, które mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest słuszna. Wrzucić coś ciekawego, rzadkiego, jakiegoś NOS-a. Czasem nawet odpuścić, jak się wie, że kolega na coś ma chrapkę. Tego nie będzie dużo, ale czasem ktoś sobie złapie coś, co dla drugiego jest guzik warte. Ja już kilka razy wyłapałem ciekawostki, na które albo nie było mnie stać, albo stan był dla mnie marny, albo były spoza kręgu moich zainteresowań. Pomagam w ten sposób, a to były właśnie linki do aukcji. Strieła w arabskich indeksach, jakiś MIR bez sekundnika co wyglądał jak Vostok (albo na odwrót) czy kilka innych, których już nawet nie pamiętam. Sam nie kupię, dam drugiemu.

 

Inna sprawa, trzeba być cierpliwym i tolerancyjnym, bo ja na ten przykład się nie znam i często trafiam kulą w płot. Leci cos dziwnego, to podrzucam. Czasem się to okazuje wytworem czyjejś fantazji, czasem perełką. Dziś na przykład dowiedziałem się o Komandirze na 3133 za który bym grosza nie dał, a okazuje się, że to poszukiwany zegarek. Znalazłem coś podobnego, ale składak. Ja tego nie wiem, ale jak podejrzane, to podsyłam jednemu takiemu albo drugiemu ;)

 

EDIT: I jeszcze jedna korzyść z takiego zamkniętego wątku, że można poprosić kolegów o zwrócenie uwagi na coś, czego się szuka. Jak ktoś lata po aukcjach i wykuka, to podrzuci. Czasem to może być zupełny zwyklak, ale chociażby ze względów sentymentalnych takiego szuka.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ile teraz może być warta Slava lodówka medyczna w stanie NOS?

Tak orientacyjnie bez napinki bo zupełnie wypadłem z obiegu :) 

Słava lodówka.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy NOS ale w niezłym stanie ostatnio zeszła na allegro od jakiegoś lombardu. Sprawdź w zakończonych i nie bądź zdziwiony ;) Nie myślałem, że się im sprzeda, a tu paczpan.

Jeszcze rok temu odpuściłem idealną KFG w tej cenie, a teraz zwykła medyczna za tyle poszła. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał:

Nie wiem, czy NOS ale w niezłym stanie ostatnio zeszła na allegro od jakiegoś lombardu. Sprawdź w zakończonych i nie bądź zdziwiony ;) Nie myślałem, że się im sprzeda, a tu paczpan.

Jeszcze rok temu odpuściłem idealną KFG w tej cenie, a teraz zwykła medyczna za tyle poszła. Szok.

 

Napisz proszę za ile poszła bo szukam ale jakoś niczego co zakończone sprzedażą nie widzę :) 

To chyba nie problem tutaj napisać? ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, renqien napisał:

Masz https://allegro.pl/oferta/slava-lodowka-medyczna-cccp-igla-od-l01-9632901162 tylko zapnij pasy i trzymaj się mocno :D 

 

Thx

Ale myślałem, że więcej :)

Mam medyczną NOS i się zastanawiałem kiedyś czy nie sprzedać ale za tysiaka to chyba wolę aby została na dożywociu ze mną ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj, jak widać idą w górę jak bitcoiny w pandemii więc pewnie za dwa lata dom sobie za nią wybudujesz ;)  No chyba, że moda minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja medyczną w dobrym stanie (ale dalekim od tego ze zdjęcia) wystawiłem rok temu za 700 zł i długo nie wisiała (foto niżej)

Sława lodówka medyczna.jpg

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja właśnie kupiłem KFG i już przebieram nóżkami, co przyjdzie. Jak widzę, nie przepłaciłem w takim razie, a wręcz trafiła mi się prawie okazja. No i nawiązałem kontakt w Rosji, może będzie z tego korzyść na przyszłość, bo człowiek bardzo miły i kontaktowy. Zobaczymy.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.