Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz na allegro. Robią nawet zegarki z automatyczną ETĄ! No i fantastyczne chrono a' la Breitling Navitimer :)

 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim przypomnieć, że 2021 rok dopiero się zaczął więc macie jeszcze czas wykonać dobre zdjęcia do kalendarza na 2022! Działajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Jest jakiś sensowny program na androida do mierzenia dokładności chodu? 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pytałęm :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Używam  apki "Tickoprint". Prosta w obsłudze i u mnie sie sprawdza. Tylko musi być cisza w pomieszczeniu, a komóra musi mieć czuły mikrofon. Ja w każdym razie jestem w stanie tym wstępnie wyregulować, a ewentualne korekty wprowadzam już podczas testowania zegarka.

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 18:51, Mislavo napisał:

Cześć. Używam  apki "Tickoprint". Prosta w obsłudze i u mnie sie sprawdza. Tylko musi być cisza w pomieszczeniu, a komóra musi mieć czuły mikrofon. Ja w każdym razie jestem w stanie tym wstępnie wyregulować, a ewentualne korekty wprowadzam już podczas testowania zegarka.

Pobrałem,  próbuję...

Na pierwszy raz niby jest ok, ale skrzyniowego metrona - wahadło raz pokazuje z częstotliwością pracy 7200 a raz 10800, przy czym przyspieszenie/opóźnienie zbliżone do faktycznego. 

 

Naręcznego Poliota na 2416 2H wskazuje na częstotliwości 21600(A to chyba 18000).. 

 

Miałem nadzieję, że można wykorzystać zestaw słuchawkowy, ale coś "nie bangla"..

 

Telefon - Samsung S7 

 

P.S.

Na czym polega kalibracja i kiedy można uznać, że jest prawidłowo wykonana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w lewym górnym rogu jest taki migający wskaźnik pomiaru. Jeżeli się świeci na zielono, to pomiar wyjdzie ok, ale przy pomarańczowym również nie powinno być kłopotu. U mnie się sprawdza, ale nie każdy telefon, to czyta. Problem jest z mechanizmami, które są "ciche".

Chyba chodziło Ci o poljota 2614.2h, a nie tak jak napisałeś? Tam powinno 21600.

Co do kalibracji to już nie pamiętam jak to przebiegało. W każdym razie z grubsza można tą apką regulować. Potem na rękę i zrobić korektę. Dla amatora wystarczy. Pamiętam, że jak jeszcze nosiłem zegarki do zegarmistrza, to pomimo, że tam regulacja była na wibrografie, to i tak często musiałem poprawiać, dlatego ja jakiejś różnicy nie widzę. No i kwestia jakiej dokładności ktoś oczekuje po wskazaniach tego ustrojstwa. Ja najlepiej miałem ok 10 s na dobę. Zwykle kończę regulować przy wskazaniach +- 30 s. Dla ruskiego zegarka moim zdaniem ok.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, prw6 napisał:

Co to jest czajkosława? jajkoslava? 

 

Nowa metoda naciągaczy, była na wnuczka, na policjanta, teraz jest na składak.

W skrócie:

- składasz coś podobnego do oryginału i gonisz w pieniądzach z kosmosu na znanym portalu aukcyjnym.

Frajer się sam znajdzie...

W sumie to i może nieco podobna do oryginału...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, drobnypijaczek napisał:

Nowa metoda naciągaczy, była na wnuczka, na policjanta, teraz jest na składak.

W skrócie:

- składasz coś podobnego do oryginału i gonisz w pieniądzach z kosmosu na znanym portalu aukcyjnym.

Frajer się sam znajdzie...

W sumie to i może nieco podobna do oryginału...

 

No gdyby zamiast tego czegoś zamiast plexi było zwykłe to by było ori :P

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzieliście gdzieś ostatnio Slave Arbuz, ile teraz trzeba za nią zapłacić? Za kolegę pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mislavo napisał:

Tam w lewym górnym rogu jest taki migający wskaźnik pomiaru. Jeżeli się świeci na zielono, to pomiar wyjdzie ok, ale przy pomarańczowym również nie powinno być kłopotu. U mnie się sprawdza, ale nie każdy telefon, to czyta. Problem jest z mechanizmami, które są "ciche".

Chyba chodziło Ci o poljota 2614.2h, a nie tak jak napisałeś? Tam powinno 21600.

Co do kalibracji to już nie pamiętam jak to przebiegało. W każdym razie z grubsza można tą apką regulować. Potem na rękę i zrobić korektę. Dla amatora wystarczy. Pamiętam, że jak jeszcze nosiłem zegarki do zegarmistrza, to pomimo, że tam regulacja była na wibrografie, to i tak często musiałem poprawiać, dlatego ja jakiejś różnicy nie widzę. No i kwestia jakiej dokładności ktoś oczekuje po wskazaniach tego ustrojstwa. Ja najlepiej miałem ok 10 s na dobę. Zwykle kończę regulować przy wskazaniach +- 30 s. Dla ruskiego zegarka moim zdaniem ok.

Tak, 2614 2h - przejęzyczenie (przeklawiaturowanie)  .

Tak, doczytałem, że 21600 natomiast kwestii wiszącego metrona nie rozwikłałem.

 

do szybkiej regulacji znalazłem coś prostszego- u mnie na testach radzi sobie lepiej od tickpointa .

 

to programik o nazwie : " watch accuracy meter"

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich niewtajemniczonych poinformować, że od soboty zaczyna się Puchar Sześciu Narodów. To takie rozgrywki na zasadzie "małych mistrzostw Europy" ale w rugby. Małych bo gra tylko sześć drużyn, ale warto popatrzeć. 

https://mobile.twitter.com/sixnationsrugby

 

 

 

1500x500.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 21:02, Brat Pit napisał:

Dzięki, czyli jeszcze można trafić arbuza.

Ten pan sukcesywnie wystawia(pewnie miał cały karton :Dhttps://www.ebay.pl/usr/ivri98

ale ostatnio chyba po 700-800 szły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....pany, jaką wielkość miała Kometa? Jak Moskwa, czy mniejsza? I czy to była damka, czy taki unisex?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Hmmmm.....pany, jaką wielkość miała Kometa? Jak Moskwa, czy mniejsza? I czy to była damka, czy taki unisex?

 

O widzę, że nie tylko ja pobrałem namiar na cel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.