Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie spostrzeżenie. Gdyby usunąć podpięcie z któregoś z mało używanych tematów np "bezduszne ruski" a w zamian za to podpiąć "CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA" który czasem trafia na drugą stronę, to może udało by się uniknąć pojawianie się nowych tematów z pytaniem co to za zegarek znalazłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe marzenie by ożywić stare kwarcowe Seiko. Nie wiecie czy jest tu wśród nas na forum ktoś kto spróbowałby podjąć się takiego tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie - w moim przypadku głównie chodzi o dorobienie wałka w cyfrowo-analogowym Seiko z początku lat 80. :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wspominałem o moim dawnym Wostoku z lat 70/80 to był chyba taki

Zdjęcie oferty

 

 tylko.. maił bardzo ładną niebieską tarczę

 czy to mogła być taka seria?

 chciałbym go dla sentymetu kupić, ale właśnie z niebieską tarcza.

Mirek


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam artykułu Przemka o Rakiecie i fabryce w Piotrogrodzie....Jak w obliczu zbliżającej się wojny załadowano wyposażenie na 2 barki i spławiano Wołgą, ale kra przecięła jedną z barek, kierownik dostał w czapę, zimowali w wioseczce, potem nastąpił odwrót spod Moskwy, więc część popłynęła dalej i utworzyła 2 fabrykę kamieni, a część nie. I nie mogę znaleźć.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

A ja szukam artykułu Przemka o Rakiecie i fabryce w Piotrogrodzie....Jak w obliczu zbliżającej się wojny załadowano wyposażenie na 2 barki i spławiano Wołgą, ale kra przecięła jedną z barek, kierownik dostał w czapę, zimowali w wioseczce, potem nastąpił odwrót spod Moskwy, więc część popłynęła dalej i utworzyła 2 fabrykę kamieni, a część nie. I nie mogę znaleźć.

Historia p. tytułem Czajka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czajka, nie Petrodworec....wszystko jasne, coś tam zapamiętałem, ale nie bardzo mi pasowało spławianie barek z Pietrodworca Wołgą i tak mi się kołatało po łepetynie....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na barce był sprzęt z Petrodworca, ale po drodze zahaczył o Uglicz :)(pociagiem :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ruscy robili w latach 50-60 doświadczenia z zakrzywieniem czasoprzestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, prw6 napisał(-a):

Destrukt zegarowniczy

Jeżeli to oryginalna tarcza z takim błędem to ""biały kruk"

:)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Jeżeli to oryginalna tarcza z takim błędem to ""biały kruk"

:)

 

poważnie czy jajcujesz? bo jak poważnie to biorę i Ci sprzedam, policzę jak za zboże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to .... poważnie.

 Na ten przykład monety/banknoty z błędem drukarskim, mimo wycofania z obiegu( unieważnione) są o wiele droższe od tych "normalnych" nawet NOS.

 tu może tampon ujechał operatorowi ???

(nie wiem jak to robione? tamponem, kalkomania???) nieważne, jeżeli tak wyszło z fabryki to jest to ciekawostka..i pewnego rodzaju unikat ( przecież sprawdzaja itp..)

Może "ukradziony z lini produkcyjnej ???

można snuć teorie, ale ciekawy...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś mył tarczę i mu się "rozpłynęła" farba ;) Serio wierzysz, że ktoś by takiego babola z fabryki wypuścił, a ktoś drugi kupił? Bez przesady, czego by o radzieckich nie mówić, kontrolę jakości nawet w najgorszych czasach mieli całkiem przyzwoitą, a w tych kiedy ten zegarek był produkowany nawet bardzo wysoką. Mogły być gorsze materiały, płowiejąca czy parszywiejąca farba, odkształcające się dekielki, niezbyt trwała pozłota ale bez przesady, z fabryki zegarki wychodziły złożone jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dużo rzeczy widziałem. Była sobie fabryka, ( i to nie radziecka), gdzie procesy były zautomatyzowane, by człowiek nie mógł popelnić błędu.

 proces kontroli był po kazej operacji.

 Na koniec przed pakowaniem sprawdzanoa każdą część,, by wydać świadectow 3.1 a.........

 klient znalazł częśc w mechaniżmie pochodzącą zupełni z innego mechanizmu :)

 i???? ja k myślisz?

 

Nie twierdzę, że ten cyferblat wyszedła z fabryki..

 Jest cieakawy- jeżeli faktycznie nikt nie ingerował w niego...

 Mawet, jak "popłynął" już podczas używania, bo coś tam wcześniej było nie tak...

Ciekawostka .

Napisałęm nie wiem jaką technologią nanoszono "malunek" w ZSRR...

 

ps. trzeba by było otworzyć i zobaczyć tarczę..

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, ja od dłuższego czasu oglądam zdjęcie tego zegarka i nadziwić się nie mogę:

 

1923498776_Zrzutekranu2021-03-05o12_36_22.png.c8a45eba15c44aefaa8e8a9da52359f9.png

 

Ewidentnie przesunięty/obrócony tampon względem pionu i indeksów, ale luma również nałożona z przesunięciem, a nie jest nowa czyli co? Tak wyszło z fabryki? Zagadka :) Na moje ktoś kombinował i tak mu wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy one nie są lepsze, od tych "zwykłych"?

Są "jednostkowe"

 

 Może to było tak, jak z tą fabryką pralek i operatorką montażu..

 Nabrała sobie wiele rzeczy by złożyć pralkę w domu, a zawsze jej wychodził AK 47... :)

 

Ktoś zabrał odrzuty jakościowe i złożył "fabryczny" zegarek...- potem soprzedał za bimber...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kupisz zegarek a przez przypadek sąsiada postrzelisz i co? A na poważnie, to myślę, że oba przypadki to jednak przeróbka i nie dopatrywałbym się w nich ręki producenta. Jak malowanki na tarczy Pabiedy... są tacy co zbierają, są nawet jako ciekawostka w muzeum, ale wartości jakiejś specjalnej nie przedstawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 15:22, JanekTheFizyk napisał(-a):

Powtórzę pytanie, które padło wyżej. Czy w tym roku będzie TOPka?

A jest wola narodu z działu radzieckiego żeby była? 

Jak jest wola to namówimy Łukasza i zorganizuje kolejną edycję. Tak myślę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.