Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gadaliśmy ostatnio o tym sprzedawcy: 

Sam sprzedajesz zegarki i przyznaj szczerze, że nie miałbyś nic przeciwko, żeby w takich cenach sprzedawać ;) Wyrobił sobie pozycję, ma piękną kolekcję i sporo chętnych na swoje zegarki. Lata pracy i trudu, to może wystawiać w takich cenach, bo i tak się sprzeda. Ma swoich klientów, którzy wolą zapłacić więcej, ale mieć z pewnego źródła bez ryzyka, że składak, malowanka lub że dostaną w paczce cegłę. W dodatku, ma z czego opuszczać, a wielu kupujących nie patrzy na cenę tylko na wielkość rabatu :D 

 

Dość dobrym przykładem jest https://meshok.net/item/201029478_Часы_советские_военные_офицерские_РККА_Кировские_номерные_СССР_3_1941 Zegarek wystawiony baaardzo drogo. Tylko weź i znajdź dziś taki zegarek w równie dobrym stanie tarczy. Oryginalna luma w tych zegarkach praktycznie się nie zdarza. Niby nic, a dla kolekcjonera ma bardzo duże znaczenie. Oczywiście, można szukać i znaleźć za 1/3 ceny, bo w zasadzie ceny sputnika trzeba dzielić na trzy. Tylko musisz siedzieć, szukać, tracić czas. A tu masz podane na tacy. Wielu bogatych zbieraczy płaci i nie kombinuje, bo chcą mieć taki zegarek w kolekcji, a przez zmarnowany czas na szukanie stracą więcej niż zyskają. Oni w godzinę zarobią na trzy takie zegarki, więc rachunek jest prosty. 

 

Inny przykład to https://meshok.net/item/198536655_Чрезвычайно_редкие_часы_хронограф_Штурманские_Полёт_3133_нержавеющая_сталь Niby zwyklak, wart może 20000RUB... ale nie. Ta koperta w stali się nie zdarza. Po prostu nie występuje w naturze. Nie ma. A tu jest. Czy zegarek jest wart tych 51000RUB? Gdybym był jeszcze bardziej zafiksowany na te zegarki niż jestem, to pewnie wziąłbym podobną cenę pod uwagę. Rok bym zbierał, suchy chleb moczony w wodzie bym jadł, ale bym uzbierał i uzupełnił kolekcję o ten jeden, wyjątkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, renqien napisał(-a):

...ale mieć z pewnego źródła bez ryzyka, że składak, malowanka lub...

Przecież żółty to składak, on miał inny bezel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? 

DSC_1095.thumb.jpg.f2ba2c655ba3afa94d932c9cc67d98d2.jpg

 

Co ciekawe, w katalogu jest inny sekundnik, pytanie czy ten w aukcji też występował w tej wersji. Google znajduje z takim, więc możliwe, że oryginał.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, renqien napisał(-a):

Serio? 

Co ciekawe, w katalogu jest inny sekundnik, pytanie czy ten w aukcji też występował w tej wersji. Google znajduje z takim, więc możliwe, że oryginał.

No nie wiem :D Więcej widziałem z innym :D i z innym sekundnikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale ten jest prawilny https://www.finestraweb.net/foto-di-orologi-russo-sovietici.html co nie znaczy, że u tego sprzedawcy nie trafi się również jakiś składak. Czasem naprawdę trudno ogarnąć te wszystkie permutacje tarcz i kopert.

 

Proszę:

64492204_Zrzutekranu2021-06-02o11_28_29.png.1425adc8f67f39ed66b6d9681e0f3d0f.png

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

W "stalowość" koperty Szturmańskiego nie wierzę...

 

Zdjęcia mogą być mylące, ale nie przypuszczam żeby gość napisał o stalowej kopercie, gdyby taka nie była. Trzeba by zapytać @Elob500, on ma encyklopedię w głowie na temat tych zegarków, czy były stalowe. Ja mam problem z odróżnianiem stali od chromu po zdjęciach, a wiedzę praktycznie zerową.

 

Zobacz, tutaj https://meshok.net/item/217619308_Часы_хронограф_Штурманские_Полёт_кал_3133_1990е zdjęcia takiego samego zegarka od tego samego sprzedawcy, ale w chromie. Wyraźnie widać, że to chrom. Zupełnie inny kolor koperty, inne szlify...

86109433_Zrzutekranu2021-06-02o16_41_58.thumb.png.e99c8efe8ae26a15b81705ca7d060c03.png

 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, renqien napisał(-a):

 

 

 

Dość dobrym przykładem jest https://meshok.net/item/201029478_Часы_советские_военные_офицерские_РККА_Кировские_номерные_СССР_3_1941 Zegarek wystawiony baaardzo drogo. Tylko weź i znajdź dziś taki zegarek w równie dobrym stanie tarczy. Oryginalna luma w tych zegarkach praktycznie się nie zdarza. Niby nic, a dla kolekcjonera ma bardzo duże znaczenie. Oczywiście, można szukać i znaleźć za 1/3 ceny, bo w zasadzie ceny sputnika trzeba dzielić na trzy. Tylko musisz siedzieć, szukać, tracić czas. A tu masz podane na tacy. Wielu bogatych zbieraczy płaci i nie kombinuje, bo chcą mieć taki zegarek w kolekcji, a przez zmarnowany czas na szukanie stracą więcej niż zyskają. Oni w godzinę zarobią na trzy takie zegarki, więc rachunek jest prosty.

Bardzo długo myślałem nad tym zegarkiem i pewnie gdyby był z 20% tańszy to bym go kupił.

Te zegarki są dość rzadkie,  były produkowane tylko około półtora roku i za 1/3 ceny tego zegarka w takim stanie nie znalazłem przez ostatnie 7 lat :D

Nie znalazłem nawet za połowę tej ceny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o nim ostatnio Ci pisałem, tylko nie mogłem go odszukać. To właśnie ten z piękną lumą. Jest za***isty dla kogoś, kto kocha wojaki. Znalezienie takiego w takim stanie naprawdę jest trudne i nie dziwię się cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze oprócz lumy jest układ subsekundy na tarczy no i numer wybity na tarczy.

 

To ja mam zagadkę - kolega dziś mi podesłał fotki - jest ciekawostka :) 

Wie ktoś co to jest?

194312407_609526467108556_1104278288529356995_n.thumb.jpg.098e2649a95613bdbe210677fbc3f016.jpg194425094_774702033227384_3308872457527439408_n.thumb.jpg.1d7a46b04c1a8f430d80fd428225338a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne co to jest? Pan zostawi na tydzień, się wyklepie i będzie zegareczek jak nowy  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw części zamiennych???


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechanizm wyjęty z detonatora  ładunku wybuchowego. 

Podesłał mi te zdjęcia kolega z fb - ciekawostka ogromna i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę miał większą wiedzę na temat tego mechanizmu :0 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

To jest mechanizm wyjęty z detonatora  ładunku wybuchowego. 

Podesłał mi te zdjęcia kolega z fb - ciekawostka ogromna i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę miał większą wiedzę na temat tego mechanizmu :0 

 

Zamierzasz użyć go zgodnie z przeznaczeniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytać jak użyje to z pewnością będzie w wiadomościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując - jak znajdą na twojej posesji ropę to ropa jest państwowa a ty dalej jesteś gołodupiec.

A jak znajdą na twojej posesji bombę to bomba jest twoja a ty jesteś terrorysta  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Схема часового механизма в дистанционной трубке

spacer.png

To może być ten mechanizm? - zapalnik czasowy z pocisku moździerzowego :D

 a nie, w tym Romka ustawiało się czas i można było iść się schować, w tym ze schematu ustawia się czas i trzeba spierniczać lub wystrzelić pocisk. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale mam takie pytanie o temat tu na forum związany ze sprzedażą rosyjskich zegarków, gdzie wystawiano zegarki na sprzedaż. Nie mogę go znaleźć i nie wiem czy źle szukam, czy gdzieś wyparował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nima i niebedzie. Kuniec.

Trochę szkoda, fajny był, ale przynajmniej człowiek się nie będzie denerwował, że nie zdążył :D W sumie nadal można wystawiać na darmowym bazarku, bo i tak większość rusków łapie się w granicach, ale to daleko jest. W dodatku był jeden wątek, a teraz będzie dwadzieścia. Mam propozycję do ADM, żeby chociaż zrobić w darmowym bazarku jeden wątek z ruskami do kwoty i na zasadach zgodnych z regulaminem. Moderatorzy proszeni o wsparcie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to proszę napisać jak teraz żyć proszę pana, jak żyć?

czyli rozumiem że zegarki teraz będą wystawiane normalnie na bazarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - termin zamknięcia był wyznaczony na luty.

Mamy miejsce tutaj ale nie na hurt.

https://zegarkiclub.pl/forum/forum/222-oferty-bezpłatne/

 

Forum się zmienia i na bieżącą działalność potrzebuje kasy więc grubsze sprzedaże są już płatne. 

Mamy jeszcze temat części  - ten zostaje na pewno :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.