Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, księgowy napisał(-a):

no to proszę napisać jak teraz żyć proszę pana, jak żyć?

Jeden taki radził, żeby się przebranżowić, inny żeby zmienić pracę i wziąć kredyt... Sposobów jest wiele  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, renqien napisał(-a):

Jeden taki radził, żeby się przebranżowić, inny żeby zmienić pracę i wziąć kredyt... Sposobów jest wiele  :D

he he, cenne uwagi, wezmę sobie je mocno do serca 🙃 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zmiany zawsze idą w złym kierunku! Jeżeli ich tak nie odbieramy to najczęściej nie wiemy o nich wszystkiego :) .

Każda zmiana jeżeli jest wartościowa i świadoma boli, bez wyjątku i "do spodu"! W ten oto magiczny sposób Ewolucja wyciągnęła nas z bagna :) .

 

p.s. Takie bardziej zegarkowe :)

W niejakim Pforzheim robiono zapalniki czasowe (mechaniczne "zegarkowe") do Acht-Komma-Acht czyli sławnej przeciwlotniczej '88 . Alianci tak te mechanizmy polubili, że przylecieli kilkuset bombowcami i zrównali miasto z ziemią.

Mechanizm do '88, znam trzy odmiany, był podobny ale nieco bardziej wyrafinowany jak do radzieckiego pocisku moździerzowego.  W obu mechanizm opóźniający był aktywowany poprzez działanie siły odśrodkowej czyli pocisk musiał się szybko poruszać w lufie. Takie było przynajmniej założenie ;) . Wiadomo, z fabryki wyszło jak wyszło :) .

Nie chodziło o bezpieczeństwo ekipy bo kto się takimi duperelami wtedy przejmował. Chodziło o to by pocisk lub granat rozscalił się na określonej wysokości albo w odległości. W lufie na początkowym odcinku elementy pocisku mają przyspieszenie rzędu 5000G dla granatu moździerzowego jest to ~1/10 tej wartości a mimo to mechanizm jak z Ruhli :) nie rozlatywał się.

A na forum nadal lamenty "Co się stanie jak lekko uderzę zegareczkiem w komodę? Nie zaszkodzi mu czy wręcz przeciwnie :) ?"

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pforzheim tradycje zegarmistrzowskie dalej są praktykowane. A co do "Innego bazarku" to jak dla mnie - czas opuścić strefę komfortu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ritter napisał(-a):

Zmiany zawsze idą w złym kierunku! Jeżeli ich tak nie odbieramy to najczęściej nie wiemy o nich wszystkiego :) .

Każda zmiana jeżeli jest wartościowa i świadoma boli, bez wyjątku i "do spodu"! W ten oto magiczny sposób Ewolucja wyciągnęła nas z bagna :) . .....

A na forum nadal lamenty ......

No i wykrakałeś 🦅


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy likwidacja bazarku z ofertami sprzedaży obejmuje w swoim zakresie oferty wymiany ? (oczywiście zegarka za zegarek a nie banknoty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rysqut napisał(-a):

Czy likwidacja bazarku z ofertami sprzedaży obejmuje w swoim zakresie oferty wymiany ? (oczywiście zegarka za zegarek a nie banknoty)

Miałem inny plan - oddam na części... I cyk oferta... Np prawie sprawny Wostok... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja mnie rano wzięła - ooo dopiero kalendarz robiłem a tu już czerwiec... Ale ten czas ucieka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Do d*py taka zmiana. Tylko kasa, kasa...

Popieram pomysł kolegi renqien, by utworzyć (jeżeli inaczej być nie może) w dziale "sprzedam" dział wyłącznie do zegarków radzieckich. Po kiego grzyba mi Rolexy i Omegi po 30-40.000 zł, skoro szukam starego Poljota za 100 zł...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
13 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Taka refleksja mnie rano wzięła - ooo dopiero kalendarz robiłem a tu już czerwiec... Ale ten czas ucieka.

 

Wydaje się, że powinieneś popracować nad techniką a przynajmniej ją nieco zmienić, unowocześnić ;) . Mi składanie kalendarza, nawet nieco pokręconego np. w SLAVA-ie zajmuje zdecydowanie krócej jak do czerwca :) .

Podejdź do tego jak do wspaniałej sposobności by zmajstrować nowy kalendarz. No jakoś nie przypuszczam by głęboko w umyśle nie było listy wielkich przegranych i obecnych propozycji, typy tego co ma być w nowym? Jak się rozpędzisz to od razu obleć i 2023r :) . W 2022r nie doznasz obecnego dyskomfortu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś link lub może wymienić z pamięci nazwy zegarków wychodzące z 2MFZ przed tym gdy wszystkie zaczęto nazywać sława?

Mam k-43, pobiedę, mołnię, saluta, iskrę 28-CzK erę. 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Enkil napisał(-a):

Ma ktoś link lub może wymienić z pamięci nazwy zegarków wychodzące z 2MFZ przed tym gdy wszystkie zaczęto nazywać sława?

Mam k-43, pobiedę, mołnię, saluta, iskrę 28-CzK erę. 

Ja mogę z pamięci ale mi się nie chce 😉

😁😁😁

 

A poważnie - to chyba wśród damek szukaj innych. 

Mi jedyne co przychodzi do głowy 2CzZ - stopery były tak sygnowane i bardzo rzadkie chrono na 3017

Chrono nie mam

IMG_20210608_211907.thumb.jpg.600e41f7bdce6d5a71f6d39f1f4aa10a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak była jakaś wersja streli z 2MFZ, i faktycznie zapomniałem o stoperach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Ma ktoś link lub może wymienić z pamięci nazwy zegarków wychodzące z 2MFZ przed tym gdy wszystkie zaczęto nazywać sława?

Mam k-43, pobiedę, mołnię, saluta, iskrę 28-CzK erę. 

 Start :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia

Edytowane przez lucjan_l
Ta rozmowa nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lucjan_l napisał(-a):

Siemaszko. Ja się tu ogólnie mało udzielam, bo dopiero się uczę, więc czytam, a nie piszę, więc taki ze mnie trochę nołnejm.

Ale. Do sprawy. Panowie rządzący całym forum chcą piniendzy. Kasy. Grosza rzuć zegarmajstrowi.

Niby okej, utrzymanie serwera, domeny, aktualizacje softu, to kosztuje. Ale nie tędy droga.

Zegarki radzieckie, które nas interesują, to są sprawy groszowe. My tu obracamy towarem wartym sentymentalnie, a nie w walucie tej, czy owej. Po co mi forum, na którym nic ciekawego dla MNIE nie ma? Jak nie powstanie osobny dział zegarków radzieckich, to po prostu nie będę tu zaglądał. No bo po co?

Także tego. Zgadzam się z przedmówcami, potrzebujemy swojego działu. Gdzie by go nie wcisnąć, to ma być do radzieckich i tyle.

Jak zarządzający forum chcą pomocy finansowej, to proszę o możliwość płatnej subskrypcji danego forum. Raz na jakiś czas rzucę piątaka, jeśli pozwoli mi to rozwijać hobby. I oczywiście czytelne sprawozdanie finansowe. Kto, co, kiedy i za co wydał. Dla mnie to uczciwy układ.

Polecam się na przyszłość i pozdrawiam.

Jako komentarz.

Wszystko jest, tylko wciąż brakuje:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy do końca zrozumieli a szkoda.

Wszystkie subbazarki w poszczególnych działach zostały zamknięte, nasz jako ostatni.

Natomiast w dziale SPRZEDAM został utworzony poddział "Oferty bezpłatne" gdzie można nieodpłatnie umieszczać swoje ogłoszenia do kwoty 300 zł - oczywiście stosując się do regulaminu. Ta kwota  dla większej części zegarków radzieckich jest wystarczająca.

KMZiZ to klub miłośników zegarków a nie platforma handlowa więc nie wiem dlaczego takie jest zdziwienie niektórych użytkowników, nikt tu nie zamyka działu a jedynie jeden temat.

Co do utworzenia w dziale sprzedam oddzielnego tematu dla zegarków radzieckich - idąc tą drogą dlaczego nie utworzyć takiego działu dla zegarków polskich, niemieckich, chińskich, japońskich, vintage, zegarów,  itd.

Dobrze napisał Marcin - pora wyjść poza strefę komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść poprzedniego postu potraktujcie jako informację dotyczącą obecnego statusu radzieckiego działu sprzedam. 

Nie jako pretekst do podważania decyzji Zarządu odnośnie funkcjonowania forum. 

Dwie strony wpisów nie są już widoczne. 

Kolejne mądrości pisane na zasadzie jakby to było lepiej, proszę kierować            e-mailowo do Zarządu KMZiZ

Edycja

Kilka postów zostało usunięte choć mogłyby zostać ale  wyciąłem całą dyskusje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł taki sprzęt miałeś? 

IMG_20210612_121555.thumb.jpg.59c3f7138bad81ca5f18a71b3e68efc0.jpg

 

Jeszcze taka lampkę kultową posiadam - lekcje przy niej odrabiałem 😁

Biezniczek też z epoki 😁

 

IMG_20210612_145314.thumb.jpg.476fbd2f1a849db081b534390a9b7d2f.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie taki tylko w jasnej okleinie. 

Lampka fajna - te z lat 70-80 teraz w cenie 

Ja np ostatnio taką w stylu lat 70 sobie kupiłem na biurko

IMG_20210612_193814.jpg

IMG_20210612_193829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten właśnie  jak miałem z 5-6 lat. 

Na początku to był szał 😁

Po kilku latach wyjechał do domu na wieś i tam stoi do dziś. Nie spał nikt na nim od lat ale stoi w gotowości 🙂

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem i radą Kolegi z forum, chciałem zapytać czy pomógłby mi ktoś dokonać zakupu na Ukrainie. Chodzi o to, że sklep nie realizuje zamówień z wysyłką poza granice Ukrainy. Nie wiem jak to ogarnąć, bo nie znam nikogo stamtąd. Nie wiem też, jakie opłaty celne czy i w ogóle są z takim zakupem związane. 

Pomożecie ?  

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.