Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Może też coś cyknę, ale mam nogę w gipsie i trochę niewygodnie... Może wygrzebię coś nieco starszego.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Kto to wiezie?  Paczkę z Meksyku ogranąć to większe cyrki są niż z Kolumbii...

Pokazuje tylko że Ukrposhta ale jakim cudem to się w ogóle mogło znaleźć w Meksyku? Mam cały czas nadzieję że to tylko jakaś pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale tylko może. Nie było bezpośredniego połączenia z UKR do UK i poszło na MEX. Teraz to kwestia z MEX do UK. Ale pewnie łatwo będzie. Paradoksalnie Ci co tam pracują czasem wiedzą co robią. W PL problem z cłem miałem i paczka była slużbowa. Daj znać jak dojdzie i jak tracking wyglądał. Będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ale raczej szybko nie dotrze o ile gdzieś nie zginie po drodze. Strasznie mi zależy na tym zegarku, bo to dosyć rzadka Kama co ją szukałem ponad rok. Takich jaj jeszcze nie miałem ale z pewnością się pochwalę jak dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Są dwie opcje. Albo tracking źle pokazuje, co jest częste, albo paczka faktycznie idzie "na okrągło" bo takie połączenie było szybsze. Mój Dirty Dozen z UK szedł przez Japonię i doszedł nawet w miarę szybko. Jak widać i Anglikom się to zdarza.

Teraz w logistyce jest taki trend, że wysyła się szybszą, a nie zawsze krótszą drogą. Tu masz to fajnie wytłumaczone jako logistyka bez logiki https://swiatprzesylek.pl/w2//site/about

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, uważaj. Firma wysłała na moje zamówienie towar z MEX znaną firmą kurierską, która standardowo nas obsługuje na początku listopada. Towar opóścił MEX 09.12 i przez USA trafił do PL i mamy 12.11. Od tego czasu aż do 29.11 nie mogłem go odebrać z powodu bałaganu na terminalu przeładunkowym w Warszawie. Frustracja ogromna bo 400 km to Kościuszko na koniu szybciej przejechał w XIX wieku niż moja paczka wielkości koperty A4 i wadze do 1kg w XXI wieku. Niezbadane są drogi współczesnej logistyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Zobaczymy ale raczej szybko nie dotrze o ile gdzieś nie zginie po drodze. Strasznie mi zależy na tym zegarku, bo to dosyć rzadka Kama co ją szukałem ponad rok. Takich jaj jeszcze nie miałem ale z pewnością się pochwalę jak dojdzie.

To choć pokaż co to za Kama bo się możemy niedoczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 400 km to dystans jaki paczka miała do pokonania w PL. Uwierzcie? Przebyć 8000 km w dwa dni a później 400 w 17? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

To choć pokaż co to za Kama bo się możemy niedoczekać :)

Lepiej żebyśmy się doczekali 😋 To ten model tylko mój nie ma koronki ori i jedna wskazówka jest bez lumy ale da się to ogarnąć. Zobaczymy, może rzeczywiście nie będzie tak źle i jakoś dojdzie.

Screenshot_20211205-101248_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje oświecenia. Ostatnie 3 lata miałem urlop od zegarków. Teraz wracając do tematu zauważyłem drastyczny wzrost cen. Wysyp filmów na YT odnośnie zegarków vintage i ich serwisu, zarówno od profesionalistów jak i amatorów. Filmy na poziomie i pomocne, ale zwykły serwis zegarka to od razu "RESTORATION".

W ogłoszeniach, każdy stary zegarek to oczywiście UNIKAT. Skąd taki nagły wzrost popularności i zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Godzinę temu, MamCzas napisał(-a):

Potrzebuje oświecenia. Ostatnie 3 lata miałem urlop od zegarków. Teraz wracając do tematu zauważyłem drastyczny wzrost cen. Wysyp filmów na YT odnośnie zegarków vintage i ich serwisu, zarówno od profesionalistów jak i amatorów. Filmy na poziomie i pomocne, ale zwykły serwis zegarka to od razu "RESTORATION".

W ogłoszeniach, każdy stary zegarek to oczywiście UNIKAT. Skąd taki nagły wzrost popularności i zainteresowania?

Terapia taka, oderwanie umysłu od otaczającej rzeczywistości. Drogo?! Nie sądzę a i wątroba zdrowsza przy tej terapii w odróżnieniu od opartej o piguły lub gorzałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MamCzas napisał(-a):

Potrzebuje oświecenia. Ostatnie 3 lata miałem urlop od zegarków. Teraz wracając do tematu zauważyłem drastyczny wzrost cen. Wysyp filmów na YT odnośnie zegarków vintage i ich serwisu, zarówno od profesionalistów jak i amatorów. Filmy na poziomie i pomocne, ale zwykły serwis zegarka to od razu "RESTORATION".

W ogłoszeniach, każdy stary zegarek to oczywiście UNIKAT. Skąd taki nagły wzrost popularności i zainteresowania?

Takie czasy Panie... inflacja i kryzys także ale niestety też ciekawych modeli oraz idealnych stanów coraz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I... coraz mniej tego "złomu", jak mawia moja małżowina...

Taki sobie przykład..

Jak zaczynałem  3 lata temu) to interesowały mnie kieszonki "Cylindry". Mozna było kupić chodzący cylinderek za znośne "do 70 zeta.

 teraz ... "uszkodzony ( co njaczęściej oznacza złamana oś) za min 100pl.

Co oznacza uszkodzona oś w cylinderku?

 wymiana na nową za kwotę ok 200 pln ( brak takowych)

 

 Teraz to nawet "pogardzane" Ruhle  są w cenie..

 brak słów , panie, brak słów...

 VINTAGE i vintage,, wszystko jest vintage :(

 

ALE nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)

 Nauczylłęm się grzebać w naręcznych.... i daję radę... czasami naprawić.. ( na razie "ruskie"...)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu nosiłem się z zamiarem sprzedać mego Seiko "Pogue".  Cena na ten model wystrzeliła kosmos (jak bitcoin). Dziś plułbym sobie w brodę. Same mechanizmy, ruskie trupki na Allegro po 20 dychy a były po pinć.

Firmy wypuszczają nowe zegarki ze spatynowanymi tarczami co by na vintage wyglądały. Chyba koniec świata bliski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu ktoś ostatnio trafnie napisał: "skończyły się czasy że ruski można było kupować na wiadra". Coś w tym jest poza tym nie tylko z radzieckimi zegarkami tak jest. Wiele różnych sprzętów z minionej epoki, które jeszcze do niedawna były w użytku w co drugim domu teraz są przedmiotami kolekcjonerskimi i osiągają ceny, które jeszcze parę lat temu były nie do pomyślenia. Za rzeczy, które niejeden z nas wywalał do śmietnika, bo stare i trzeba kupić nowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się staram doszukać przyczyny tego szału na zegarki vintage, Nie oglądam telewizji (10 lat już) i może jakiś program znów wymyślili  typu "łowcy okazji", gdzie typek kupuje złomka za dychę z zatartym, ubabranym szkiełkiem a tu panie Rolex za naście tys albo lepiej. Albo na wskutek remasterów i to zacnych marek, ktoś pomyśli po kiego kupować nowy zegarek za gruba kasę wzorowany na vintage, kupie sobie orginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff zrobione, mam w pracy nadmiar obowiązków i do tego żyję w trybie ataku hackerskiego ale słowo się rzekło, kobyłka u płota!

głosujemy nie śpimy.

 

Edytowane przez drobnypijaczek
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko może wam się wyda głupie: czy istniały Rakiety z mechanizmem 2603 sygnowanym ZIM? czy jeśli taki jest założony to zawsze na 100% jest składak? bo tak bym obstawiał

Takiego właśnie zima znalazłem w takiej Rakiecie

IMG_20211211_152308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, etz napisał(-a):

Panowie mam pytanko może wam się wyda głupie: czy istniały Rakiety z mechanizmem 2603 sygnowanym ZIM? czy jeśli taki jest założony to zawsze na 100% jest składak? bo tak bym obstawiał

Takiego właśnie zima znalazłem w takiej Rakiecie

 

 

Składaczek. Zresztą koperta chyba od starta


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kopera wygląda jak od dużego Starta, tak więc mamy 3 w 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.