Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

Wskazóweczki raczej od czegoś starszego tak o 20 lat i brak na miejscu subsekundnika ale nic straconego, leży na 16:15.

Jest wspaniały potencjał by zrobić koszerne 3 zegareczki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ritter napisał(-a):

Wskazóweczki raczej od czegoś starszego tak o 20 lat i brak na miejscu subsekundnika ale nic straconego, leży na 16:15.

Jest wspaniały potencjał by zrobić koszerne 3 zegareczki :) .

 

Wskazówki od tego samego starta co koperta ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
6 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Wskazówki od tego samego starta co koperta ...

Podziękował.

U mnie rozpoznawanie oryginał/składak od strony cyferblatu głównie opiera się na pamięci wzrokowej zegareczków, które widziałem i które mają w sobie radziecką koszerność. Jak coś jest nie tak to mogę nie kojarzyć konkretów ale już wiem, że coś jest pokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ritter napisał(-a):

Podziękował.

U mnie rozpoznawanie oryginał/składak od strony cyferblatu głównie opiera się na pamięci wzrokowej zegareczków, które widziałem i które mają w sobie radziecką koszerność. Jak coś jest nie tak to mogę nie kojarzyć konkretów ale już wiem, że coś jest pokręcone.

 

Z ruskimi niestety jest ten problem, że nie zawsze wystarczy pamięć wzrokowa. One często bywają tak pokręcone, że naprawdę trzeba znać powiązania (np koperta -> mechanizm, tarcza -> wskazówki, fabryka -> wskazówki), żeby można było jednoznacznie stwierdzić, że zegarek jest oryginałem. Ile ja się naszukałem, żeby niejeden fajny (a szczególnie rzadki) zegarek doprowadzić do oryginału to fiu fiu :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mam łatwiej bo grzebię w mechanizmach a tam liczba kombinacji, tych koszernych, jest mocno ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, czy wie któryś z Panów w jakiej oryginalnej kopercie powinna być ta Rakieta? Taka typowa jak do Rakiety 2603 z sub-sekundnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, etz napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedzi, czy wie któryś z Panów w jakiej oryginalnej kopercie powinna być ta Rakieta? Taka typowa jak do Rakiety 2603 z sub-sekundnikiem?

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa?lightbox=dataItem-in5fmfam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ritter napisał(-a):

leży na 16:15.

Masz te oko ‼️ :blink:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
19 godzin temu, etz napisał(-a):

OK, wszystko jasne, dziękuję za info, pozdrawiam!

Tym co napisaliśmy specjalnie się nie przejmuj. Uwagi co do autentyczności odnoszą się przypadku gdybyś miał kupić jako oryginał "sqadaka" bo to jednak nie to samo także w odniesieniu do ceny.

W pierwszej kolejności jeżeli zegarek chcesz nosić to warto wymienić pęknięte szkiełko i zamontować znajdującą się luzem pod nim subsekundę. Jeżeli zegarek jest na dokładnym chodzie czyli ~+1min/24h i ma rezerwę chodu rzędu 36h...38h to go po prostu noś. Jak już zawita u zegarmistrza starej daty to możesz zapytać o mechanizm ale też w opcji o cyferblat i wskazówki nawet do ZIM-a czyli tego co napędza całość. ZIM-y mają kilka naprawdę dobrze zestawionych cyferblatów ze wskazówkami i będzie to dobrze się komponowało. Wymiana cyferblatu i wskazówek za jednym razem jest czymś ze sobą zbieżnym usługowo czyli nie będzie to napędzało ceny całości i raczej nie będzie drogie.

Rakiety na 2603 były też w wersji z układem przeciwwstrząsowym balansu i warto takiego mechanizmu poszukać pod obecny cyferblat.

Liczba osób, które kojarzą co i jak, jak widzisz nawet tutaj po wątku, jest mocno ograniczona :) . Dlatego nie przejmuj się i po prostu noś zegarek przy tym twardo upierając się, że pod względem składu wszystko gra  :) .

 

@Jędrula.wawa

Wydaje się, że gdzieś tam pałęta się zagubiony subsekundnik a skoro jest to po co przepłacać :) ?

 

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
53 minuty temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Pytanie poza zegarkowe... Okna już u Was umyte? 

Zdecydowanie nie :) . Jestem przeciwnikiem odświętności a zwolennikiem "procesu" czyli zataczamy koło raz i kolejny raz,... . Z przygotowań :) , wcześniej wybiło kapustę ale to nic, trafi na 10 dni do słoików a później się zdecyduje co dalej = bigos/"uszka"/jedno i drugie .

Podejście procesowe ma tę zaletę, że nie trzeba się spinać na określoną datę a działania odbywają się bez ciśnienia co znacznie ułatwia wszystkim manewrowanie rzeczywistością czyli życie. Dzięki temu w Wigilię są do zrobienia wyłącznie duperele :) i to rozumiem, bo nikt się nie stresuje za to każdy może się pogrążyć w prezentowej rzeczywistości.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ritter napisał(-a):

Tym co napisaliśmy specjalnie się nie przejmuj. Uwagi co do autentyczności odnoszą się przypadku gdybyś miał kupić jako oryginał "sqadaka" bo to jednak nie to samo także w odniesieniu do ceny.

W pierwszej kolejności jeżeli zegarek chcesz nosić to warto wymienić pęknięte szkiełko i zamontować znajdującą się luzem pod nim subsekundę. Jeżeli zegarek jest na dokładnym chodzie czyli ~+1min/24h i ma rezerwę chodu rzędu 36h...38h to go po prostu noś. Jak już zawita u zegarmistrza starej daty to możesz zapytać o mechanizm ale też w opcji o cyferblat i wskazówki nawet do ZIM-a czyli tego co napędza całość. ZIM-y mają kilka naprawdę dobrze zestawionych cyferblatów ze wskazówkami i będzie to dobrze się komponowało. Wymiana cyferblatu i wskazówek za jednym razem jest czymś ze sobą zbieżnym usługowo czyli nie będzie to napędzało ceny całości i raczej nie będzie drogie.

Rakiety na 2603 były też w wersji z układem przeciwwstrząsowym balansu i warto takiego mechanizmu poszukać pod obecny cyferblat.

Liczba osób, które kojarzą co i jak, jak widzisz nawet tutaj po wątku, jest mocno ograniczona :) . Dlatego nie przejmuj się i po prostu noś zegarek przy tym twardo upierając się, że pod względem składu wszystko gra  :) .

 

 

 

Dziękuję za info :) Jestem na forum od wielu lat właściwie codziennie ale udzialam się rzadko, zrobiłem dokładnie jak Pan podpowiedział, na tyle na ile mogłem przywróciłem Rakietę do oryginału a mechanizm od Zima przyda się w innym Zim'ie :)

Kopertę i wskazówki od Starta też się wykorzysta, i tak kupując jednego składaka można przywrócić do życia 3 zegarki :)

IMG_20211213_083548.jpg

IMG_20211213_083629.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie … ale najpierw kilka słów wstępu. Mój czołgowy po nakręceniu radośnie cykał cały tydzień w pozycji horyzontalnej. W sobotę nakręciłem go ponownie, tylko zmieniłem pozycję na wertykalną. No i się zatrzymał. 
powrót do poprzednie pozycji zaowocował dalszym chodem. Dokładność chodu akceptowalna ok. minuty lub dwóch na tydzień. 
A teraz to pytanie … czy zegar domaga się smarowania ?

8F639B51-F5CE-43FD-B78E-A0052AB79F41.jpeg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Enkil napisał(-a):

Prawdopodobnie oś balansu sklepana albo podtarta.. 

Lub (może dodatkowo) olej w łozysku zamienił się w smar/glut i na nakrywce powoduje hamowanie  :)

 mycie i smarowanie powinno przywrócic go do pełni sił  :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście też możliwe, na odległość to może kaszpirowski leczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak, bo ostatnio miałem "podobne przypadłosc " z Poliotem i Jakas Mołnią...

 Po zmianie pozycji na horyzontalna zatrzymywały się.

 Jak zdjałem kamyki nakrywkowe , to sie zdziwiłem, ile "syfu" było w tej małej przestrzeni..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
11 godzin temu, etz napisał(-a):

Kopertę i wskazówki od Starta też się wykorzysta, i tak kupując jednego składaka można przywrócić do życia 3 zegarki :)

I o to w tym chodzi :) . P2603 w wersji z układem przeciwwstrząsowym jak i bez niej to trwałe mechanizmy. Mają swoje lata i dlatego nie powinno się ich dokręcać dalej jak do momentu gdy opór na koronce znacząco rośnie czyli ~1 przekręcenia przed blokadą. To raptem ~2h mniej z maksymalnej rezerwy chodu ale za to mechanizm ma mniejszą odchyłkę dobową czyli pracuje z większą dokładnością. Oszczędzisz w ten sposób mocnych naprężeń sprężynie naciągowej.

 

p.s.

Nie wiem jak inni Koledzy ale ja czuję się jakoś niezręcznie z tym "Pan".

10 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Mam takie pytanie … ale najpierw kilka słów wstępu. Mój czołgowy po nakręceniu radośnie cykał cały tydzień w pozycji horyzontalnej. W sobotę nakręciłem go ponownie, tylko zmieniłem pozycję na wertykalną. No i się zatrzymał. 
powrót do poprzednie pozycji zaowocował dalszym chodem. Dokładność chodu akceptowalna ok. minuty lub dwóch na tydzień. 
A teraz to pytanie … czy zegar domaga się smarowania ?

Jak już ustaliło w poprzednich postach Szacowne Konsylium wypada zweryfikować to co się tam dzieje bo dzieje się nie najlepiej a problem może się pogłębić i na wertykalne położenie.

Dopiszę do poprzednich diagnoz coś bardziej egzotycznego. Nieczęstymi przypadkami są ukruszenia w kamieniach nakrywkowych ale zdarzają się, tak mały ubytek na środku. Wypięcie ramienia sprężynki dociskowej układu przeciwwstrząsowego albo niedokręcenie albo poluzowanie śrubki blaszki z kamykiem nakrywkowym w układzie bez systemu przeciwwstrząsowego także może powodować dziwne zachowanie mechanizmu. Należy też zweryfikować kotwicę, czopy jej osi, palety oraz stan kamyków łożysk. Zbytni luz w tym miejscu potrafi napsuć krwi przy szukaniu dziwnych usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Ritter napisał(-a):

Szacowne Konsylium

Któryś z Kolegów podjął by się obsługi tego mechanizmu ? Za wiele to on się nie nachodził, ale wiek ma słuszny. Dlatego obstawiałbym raczej zabrudzenie i brak smarowania niż jakieś defekty mechaniczne. Więc 🆘


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że składak, ale zastanawiają mnie wskazówki, słyszałem o 55g ze złotymi indeksami, ale nie ze złotymi wskazówkami, a nie kojarzę wielu innych modeli z tą lumą(a żadnego ze złotymi wskazówkami), mogło to powstać w fabryce czy od czego te wskazówki?

Brak opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Oglądałem materiał o III Wojnie Światowej, pewnej predykcji tego co by się stało i dlaczego, którą na YT umieścił dr Jacek Bartosiak. Generalnie nie zgadzam się z jego narracją gdyż nie uwzględnia ona ważnych czynników jakimi są poprzednio prowadzone konflikty na tych obszarach oraz co z nich wynikło jak również mam obiekcje do sposobu w jaki atakujący chcą osiągnąć swoje cele. Na całe szczęście słuchają go decydenci i zapewne dlatego zakup 250szt. Abramsów. Ktoś z tych strategów w ogóle wie jakie są nośności mostów na Pojezierzu Mazurskim? Bo tam ma się rozegrać europejska część konfliktu Rosja-NATO co wydaje mi się myśleniem dobrożyczeniowym kogoś kto nie bardzo rozumie jak Rosjanie prowadzą swoje operacje wojskowe od II Wojny Światowej i nadal tkwi w paradygmacie "Cudu nad Wisłą" czyli "rozstrzygającej bitwy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W cyber zarówno sprzętowej i programowej jest mniej więcej taka sama kicha jak pomyślunkowo. Wystarczy porównać miejsce Uniwersytetu Moskiewskiego i Warszawskiego w rankingach by zrozumieć jak jest w rzeczywistości a nie pragnienia. Rosjanie nie kryją się z tym, że postawili sieć alternatywną do Internetu. Jeżeli przyjmuje się, że niespełna jedno na 10 ich poważnych włamań jest wykrywane to ile naprawdę jest obecnie tych nie wykrytych? Jedynym pocieszeniem jest fakt, że Zachód ma coraz mniej przewag a tym samym tajemnic czyli nie ma specjalnie czego już wykradać.

To złudzenie, że za pomocą sztucznej inteligencji szeroko rozumiany Zachód rozwiąże swoje problemy bo to jest źle skonstruowany paradygmat. AI przeciw ludzkim talentom?! Tak, jasne wszystko samo się zrobi, wystarczy wcisnąć guziczek. Biedniutki przeciwnik podkuli ogon pod siebie i schowa się w dziurze dzięki czemu zatryumfuje demokracja i pluralizm.

Nie tak dawno Chińczycy pozwali Intela o naruszenie patentów związanych z technologią najnowszych tranzystorów dla mikroprocesorów. Chodzi o tranzystory z "żebrami". Z 12 patentów w amerykańskim sądzie upadły 4 ale pozostałe nie upadły.

W 2008r. Chiny miały 0km sieci kolei dużych prędkości do czego potrzeba naprawdę sporo zaawansowanych technologii i na palcach jednej ręki można policzyć kraje, które czymś takim dysponują jako całościową technologią a nie bardziej lub mniej importowaną. Dzisiaj Chiny mają więcej km. sieci kolei wysokich prędkości jak pozostali razem wzięci. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że w najbliższych 15 latach zbudują 150 reaktorów atomowych do celów energetycznych. To  raptem wycinek tego co robią. Po drugiej stronie jest myślenie dobrożyczeniowe i wydumane strategie.

Chińska firma chce wejść na rynek wydajnych kart graficznych. Może nie będzie to wydajność topowych NV, AMD ale z Intelem nie koniecznie nie powalczą. Chińczycy budują swoje superkomputery w oparciu o swoje mikroprocesory. Może nie tylko ale doszli do punktu, w którym jest już możliwa samodzielność. 5G czyli nic wydumanego bo to rozwinięcie 4G a nie super nowa technologia i okazało się, że jednak Chińczycy mają kompletną technologię a pozostali nie koniecznie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.