Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sąsiad lat 86 podpowiedział: Ognisk palić nie wolno bo mandat Ci dadzą, ale straż miejska od 14:00 w sobotę i niedzielę ma wolne, a policja ma inne sprawy na głowie niż szukanie czy ognisko jest legalne czy nie.... I miał pan Tadeusz rację... Jak jarać to po południu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami ale nie dajmy się zwariować. Przecież nikt nie pali azbestem czy paliwem jądrowym. Jak mi z grilla trochę więcej dymu pójdzie to też przyjadą sprawdzać? Przecież to paranoja jakaś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Przepisy przepisami ale nie dajmy się zwariować. Przecież nikt nie pali azbestem czy paliwem jądrowym. Jak mi z grilla trochę więcej dymu pójdzie to też przyjadą sprawdzać? Przecież to paranoja jakaś...

Grill albo drewno w ognisku jest ok, ale spróbuj palić zgrabione liście lub trawę. Jak "życzliwy" sąsiad zadzwoni to mandat jak nic. I nie musi to być Straż Miejska czy Policja. Zadzwoni do Straży pożarnej i też mają możliwość mandat wypisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się . Trawa czy liście bardziej kopcą i tu chodzi o ten dym.

Ja malutkie rozpalam i stopniowo dokładam,  nie ma wtedy dymu.

Na wsi można ale w mieście w bloku tj nawet grilla nie wolno , tylko elektryczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy terenów w obszarze osiedlowym. Można palić gałęzie na terenie w obrębie działek rolniczych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze mieszkać w oddaleniu od sąsiadów i móc palić gałęzie, trawę czy chwasty bez obaw o donos, bo sąsiedzi robią to samo🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
8 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Mam do Was takie pytania:

1. Czy Wam też tak gwałtownie zaczęło brakować czasu na wszystko? Pomimo niezłej organizacji muszę już żąglować obowiązkami...

2. Też Was takie zmęczenie ogarnia, że szkoda czasu na duperele i zwyczajnie lepiej się wyspać niż zajmować czymś innym?

3. Drzewka owocowe na działkach i w ogrodach przycięte i pomalowane?

4. Obcięte gałązki poszły w ognisko czy jakaś inna metoda utylizacji?

W pierwszej kolejności nie poddawaj się zniechęceniu. Czasu nie brakuje, jest w sam raz. Najwyżej możesz go źle pożytkować.

Czas ma nielinearną strukturę nawet we Wszechświecie a co mówić o ludzkim życiu. To oznacza, że zdarzają się okresy natłoku różnych spraw. Jako skromny Szpitalnik w swej jakże prostej rzeczywistości segreguję sprawy na: "Trup/Pilny/Może  Poczekać" . To zadziwiające ale świat wokół właśnie tak działa :) .Za sprawy, które przepadły nie warto się brać podobnie jak za takie, które mają wszelkie oznaki by o nich tak sądzić. Pilne to te ważne a reszta to reszta.

Czasami trzeba z czegoś zrezygnować bo "Pilne jest Pilne" ale to nie może być normą bo tak poukładanej rzeczywistości długo się nie poniesie czyli jak coś takiego się dzieje to czas dokonać zmian by to nieco inaczej po całości poustawiać.

 

Ad2.

To nie jest zmęczenie a naturalny mechanizm obronny przed braniem na siebie zbyt wielu często niekoniecznych obowiązków. Wyspać się zawsze warto gdyż niewyspanie bardzo szkodzi rzeczowej ocenie problemów.

 

Ad3,4.

Jeżeli to jest udręka zostaw to! Działka czy ogród nie może być kolejnym polem bitwy a powinno być ostoją. Nie można udawać się tam zadaniowo na anglosaską modłę, że jak zrobisz porządek z gałęziami to zasłużysz na jakąś przyjemność.

Proponuję "procesowe" kontynentalne podejście do tego obszaru. Tym samym nie jedziesz na działkę by na niej popracować a pobiwakować. Skoro do gotowania będzie konieczny opał to nadarza się wspaniała okazja by zagospodarować grube gałęzie a liście i reszta badziewia trafi do prostego kompostownika miast się spalać z dużą ilością dymu jakieś 15s. przy okazji niczego nie gotując.

A potem siadasz przy potrawie typu Eintopf, na rozgrzanym w ognisku kamyku stawiasz "Bialletkę" czyli kawiarkę i jak cywilizowany człowiek biwakujesz oddając się kontemplacji otoczenia. To ma być terapia a nie obowiązek.

Na małe ognisko, tym bardziej palone w misce grilla nikt nie zwróci uwagi ale na hajcujące się z wielkim dymem cienkie gałązki z suchymi liściami już tak. Na dodatek palisz przyszłym nawozem!!! Kompostowanie to nie jest nowomodna "utylizacja" a zakopywanie dla porządku i przyszłej korzyści problemów :) .

 

Trzeba sobie urozmaicać rzeczywistość, właśnie wysiałem póki co w lodówce chruścinę jagodną (Arbutus unedo) czyli drzewko truskawkowe. Takie "ruchy wtrącone" najlepiej wyrywają z marazmu monotonii .

To taki przykładzik, zachęcam wymyśl coś wykręconego i zasiej. Reszta porządków w ogrodzie będzie nie obowiązkiem a przygotowaniem miejsca pod coś nowego.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2022 o 09:58, cjareck napisał(-a):

Sądząc po opisie aukcji, to jego:

https://allegro.pl/oferta/raketa-kopernik-nos-z-papierami-11837882515

Wystawiona była od złotówki, ale jak widać, chętni do podbijania ceny się już znaleźli.

Archiwalne przedmioty użytkownika zegarmistrzar - Oficjalne Archiwum Allegro
Można poprzeglądać sobie jego twory


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Pies jak nie ma co robić to se..... robi toaletę. 

 

Jak jest klucz sortowania?

Kolor jedna kupka, czarne druga, nadrzewne trzecia? Czy może jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sterta damek w różnych stopniach wybrakowania, wybieram z niej elementy werków poljotów Wostoków itp. A reszta z powrotem do pudełka - gdyby ktoś je chciał (te damskie części ciała) to oddam za pocztę paczkomatową i pół litra żytniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawości. 

Kupujecie jeszcze coś z Rosji?

Już pomijając aspekty moralne chodzi mi bardziej o uczciwość z ich strony,  czy np jak zobaczą że Polak to wyślą kartofla.

Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tak zapytam z ciekawości. 

Kupujecie jeszcze coś z Rosji?

Już pomijając aspekty moralne chodzi mi bardziej o uczciwość z ich strony,  czy np jak zobaczą że Polak to wyślą kartofla.

Jak to jest?

Firma w której pracuję wycofała się ze sprzedaży. Zakupy komponentów z Rosji są blokowane. Ciekawa sytuacja jest z Białorusią. Robią z nami biznes ale największy problem jest na granicy. Białoruś nie chce wypuszczać cywili w wieku poborowym za granicę. Są ogromne problemy. Ja wiem Paweł, że Tobie o detal idzie ale w hurcie to tak wygląda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tak zapytam z ciekawości. 

Kupujecie jeszcze coś z Rosji?

Już pomijając aspekty moralne chodzi mi bardziej o uczciwość z ich strony,  czy np jak zobaczą że Polak to wyślą kartofla.

Jak to jest?

Myślę że to nie takie łatwe teraz. Na Ebay chociażby ostatnio mało zegarków się pojawia z Rosji z międzynarodową dostawą. Poczta działa raczej chyba tylko drogą lądową no i mógłby wystąpić problem z płatnością, bo z tego co wiem dużo serwisów jak Paypal zawiesiło usługi w Rosji. Z Białorusią jest pewnie podobnie. Jakby się uparł to pewnie by się dało ale chyba nie warto ryzykować. Nie wiem jak z uczciwością ale jeśli sprzedawca jest uczciwy to raczej babola nam nie wyśle, bo pomagamy Ukraińcom. Zresztą nie każdy Rosjanin jest zły.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy w Rosji zrobiłem w dzień wybuchu wojny. Zegarek jest w Polsce od dawna chociaż szedł przez Niemcy ale i tak najdłużej nasz UC trzyma. 

Dziś musiałem odpisać w formie wyjaśnienia na temat rozbieżności w wartości podanej przez nadawcę a moją wyceną - róznica to 10 zł  :D 

 

Natomiast teraz problem jest z płatnością i nawet Ci którzy założyli konta w Mołdawii mają problem.  Jedna Rosjanka pisała, że z wysyłką  nie ma problemu - jak nie będzie szło europejskim szlakiem to przez Emiraty mają sprawdzoną pocztę - tyle, że dłużej będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

Ostatnie zakupy w Rosji zrobiłem w dzień wybuchu wojny. Zegarek jest w Polsce od dawna chociaż szedł przez Niemcy ale i tak najdłużej nasz UC trzyma. 

Dziś musiałem odpisać w formie wyjaśnienia na temat rozbieżności w wartości podanej przez nadawcę a moją wyceną - róznica to 10 zł  :D 

 

Natomiast teraz problem jest z płatnością i nawet Ci którzy założyli konta w Mołdawii mają problem.  Jedna Rosjanka pisała, że z wysyłką  nie ma problemu - jak nie będzie szło europejskim szlakiem to przez Emiraty mają sprawdzoną pocztę - tyle, że dłużej będzie. 

Ech drobnica. Prędzej czy później będzie.  Z innej beczki. Zesrany byłem że strachu jak koleją z Chin towar przez Rosję i Białoruś jechał.... Teraz w czasie wojny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rk7000 napisał(-a):

Są w tym dziale jacyś chętni do zabawy jeszcze? 

 

Jeszcze chwila i skończę drinkowanie i coś podeślę :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zapytać..

Jest może TU ktoś z okolicy Gdańsk Wrzeszcz?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem czy nie rozmawiam z robotem na olx :D

Cytuję:

 

"Dzień dobry,
Panie Jacku, bitwa pod Grunwaldem była w 1410 r.: Myślę jednak, że bot również byłby w stanie odszukać tę informację. Boty nie mają natomiast z pewnością ulubionych deserów, więc, aby upewnić Pana, że jestem człowiekiem, powiem, że jest to szarlotka.
Zdarza się, że wybierając niektóre z powodów kontaktów w formularzu zgłoszeniowym do nas, może Pan otrzymać automatyczną odpowiedź - ma to na celu przyspieszenie rozwiązania Pana sprawy - te wiadomości nie będą jednak podpisane imieniem. Łatwo więc odróżnić je od tych, które zostaną wysłane przez moich kolegów i koleżanki.
Liczę, że udało mi się rozwiać Pana wątpliwości co do tego, czy kontaktuje się z Panem bot czy człowiek. Gdybym mogła pomóc w czymś jeszcze, proszę o wiadomość. Pozdrawiam Ania Zespół olx"

 

Jest w sieci nagranie jak ktoś się pyta podczas rozmowy telefoniczne telemarketerki,  jaki Pani numer buta nosi i ona odpowiada, że 42 ale on nie daje za wygraną zadaje podchwytliwe pytania i ona się zacina i wiadomo, że jest robotem czy botem.

Z olx to nie mam pewności kto odpowiada....

Mieliście takie sytuacje? Uważajcie, telefonicznie nie da się  rozpoznać z kim tak naprawdę się rozmawia, a rozmowa przebiega w sposób bardzo naturalny...

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich telefonów od botów jest mnóstwo. Szczególnie ostatnio jakaś plaga z fotowoltaiki. Ta cała ochrona danych osobowych to śmiech na sali. Wystarczy że gdzieś przy podpisywaniu umowy zaznaczysz "wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych" (a z reguły zaznaczyć trzeba) i mamy cię... bardzo dużo numerów telefonów jest wyprowadzanych żeby nie powiedzieć kradzionych z OLX właśnie. Samo to że bot przedstawia się jako człowiek imieniem i nazwiskiem powinno podlegać pod paragraf jako wprowadzanie klienta w błąd. Od dawna mam zasadę nie odbierania nieznanych połączeń a już szczególnie oznaczonych jako spam. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przed telefonami można się zabezpieczyć.. Ale na olx miałem konto zablokowane przez dwa tygodnie, a przesyłki trzeba wysyłać... Cały czas były odpowiedzi nie na temat.  I jak zorientowałem, że to nie ludzie odpowiadają to starałem się dodzwonić na infolinię ale na infolinii boty rozłączały połączenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.