Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Delfin?

 

Nie było na pewno


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam-dukat


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rk7000 napisał(-a):

To jaki był trzeci Polski? 😉

 

Jaki trzeci? W giloszu bałtyk i blonex - koperta IV i V. Nie kojarzę innego


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Strzelam-dukat

Niestety, nie Dukat. 

 

28 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Jaki trzeci? W giloszu bałtyk i blonex - koperta IV i V. Nie kojarzę innego

Jakby było oczywiste to każdy by wiedział :)

Ja dowiedziałem się że był trzeci Polski jakiś czas temu. Ale jest ultra rzadki więc gdyby nie to, że dowiedziałem się o tym od człowieka który o tych zegarkach wie więcej  niż inni to przyjąłbym to jako mit. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

No dobra, set Wygrany 😁

 

To jako nr 5 świeży nabytek - dziś przyszedł. Dzięki Radek 😉

 

Wisiał tak długo że zastanawiało mnie dlaczego nikt nie chce :) I proszę, Roman dobrał do kompletu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

 

Jaki trzeci? W giloszu bałtyk i blonex - koperta IV i V. Nie kojarzę 

kasowanie..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rk7000 napisał(-a):

No dobra. 

Ostatni i najrzadszy z tej serii - niestety nie mój i nie mam innego zdjęcia :) 

 

A to już wygląda jak malowanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kchrapek napisał(-a):

A to już wygląda jak malowanka.

 

Ano ... Ale poczekajmy na info od Romana - skąd ta wiedza i na czym oparta (Władek?) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym pomyślał że to malowanka ale ponoć nie. 

B. A. Szymański twierdzi że widział kilka takich i że jest to oryginał. 

Pisaliśmy o tym ze dwa - trzy lata temu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak popularna tarcza, że nawet jak Bartek Szymański widział takich kilka, w jednym okresie, tzn. kiedyś, bo teraz takich tarcz nie widać - to może oznaczać, że ktoś zrobił kilka bo niższy koszt nadruku.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, art_69 napisał(-a):

To jest tak popularna tarcza, że nawet jak Bartek Szymański widział takich kilka, w jednym okresie, tzn. kiedyś, bo teraz takich tarcz nie widać - to może oznaczać, że ktoś zrobił kilka bo niższy koszt nadruku.

Dokładnie to samo pomyślałem i uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek Szymański  moim zdaniem bez problemu odróżniłby fabryczny nadruk od rękodzieła. Nie tylko on bo wiele jest takich osób.

A czy przypadkiem nie jest tak , że jak czegoś nie ma w książce to z góry zakładamy że to malowanka? 😉 Widziałem co najmniej kilka zegarków których w książce nie ma a ogólnie są uznane za oryginały.  Książka jest źródłem wiedzy ale nie wyjaśnia wszystkiego. 

Oczywiscie każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. 

 

To jeszcze zapytam  o jeden zegarek tylko muszę poszukać. 

Edycja

Oryginał czy fake? 

 

IMG_20220901_180547.thumb.jpg.b2d10b64ae9bf84133661dfd09869b75.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Bartek Szymański  moim zdaniem bez problemu odróżniłby fabryczny nadruk od rękodzieła. Nie tylko on bo wiele jest takich osób.

A czy przypadkiem nie jest tak , że jak czegoś nie ma w książce to z góry zakładamy że to malowanka? 😉 Widziałem co najmniej kilka zegarków których w książce nie ma a ogólnie są uznane za oryginały.  Książka jest źródłem wiedzy ale nie wyjaśnia wszystkiego. 

Oczywiscie każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. 

 

To jeszcze zapytam  o jeden zegarek tylko muszę poszukać. 

Edycja

Oryginał czy fake? 

 

Oryginał. Roman, sam mam 3 modele (również tego kraba), których nie ma w książce, a są na 100% oryginalne. Ale ten pokazany przez Ciebie gilosz baaaaardao podchodzi pod malowankę


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętasz że ten krab długo był uznawany za fake? 

Kupilem go dawno temu i pomimo, iż polskie zegarki zbieram niejako przy okazji to biorąc go do ręki byłem w stanie stwierdzić że nie jest to malowanka. 

 

Tamten giloszowany inaczej by wyglądał gdyby zdjęcie było zrobione w świetle dziennym. 

No nic - narazie niech zostanie tajemnicą 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Malowanka z tak równo trafionymi znacznikami sekund w gilosz? Nie wierzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

,

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, renqien napisał(-a):

Szczerze? Malowanka z tak równo trafionymi znacznikami sekund w gilosz? Nie wierzę. 

 

Indeksy właśnie bardziej potwierdzają, że jest to malowanka. Bo:

1. W oryginalnych bloneksax, bałtykach kreski są krótsze,

2. Indeksy w oryginałach nie trafiają idealnie w gilosz (sprawdziłem przed chwilą),

3. W oryginałach nad cyframi są krótkie, grubsze kreski


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, art_69 napisał(-a):

 

Tarcza  jest oryginalna. Napis może być odtworzony.

Jeżeli znaczniki są oryginalne, to ktoś musiałby zmyć poprzedni napis. Nie ma szans, żeby ślad nie został. Jedyna metoda, to całkowite czyszczenie tarczy i ponowne nanoszenie znaczników i nazwy, a nie ma szans na idealne trafienie w gilosz. Przynajmniej ja w to nie wierzę. Zwłaszcza, że nadruk jest wszędzie jednolity, zarówno na znacznikach, jak na nazwie test dokładnie ten sam kolor, grubość kreski itp. Sorry, ale komu by się chciało robić malowane kilka tarcz tak precyzyjnie, jeśli to miałaby być jakaś garażowa produkcja?

 

Moim zdaniem to jakaś próba zrobiona w fabryce. Możliwe, że ktoś zrobił kilka tarcz z matrycą od Błonia, ale gdzieś dalej się nie spodobało i nie kontynuowano produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, renqien napisał(-a):

Moim zdaniem to jakaś próba zrobiona w fabryce. Możliwe, że ktoś zrobił kilka tarcz z matrycą od Błonia, ale gdzieś dalej się nie spodobało i nie kontynuowano produkcji.

 

Jest to tak samo możliwe jak produkcja garażowa. Znalazł się perfekcjonista i zrobił :D

Niestety wobec różnego rodzaju błoń powstało wiele teorii (najczęściej właśnie powtarzana jak wyżej), a prawdy się nie dowiemy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkoch napisał(-a):

1. W oryginalnych bloneksax, bałtykach kreski są krótsze,

Bo to inna matryca. tym bardziej, nikt niczego nie zmywał, skoro jest inaczej

 

8 minut temu, mkoch napisał(-a):

2. Indeksy w oryginałach nie trafiają idealnie w gilosz (sprawdziłem przed chwilą),

To mogłoby jedynie potwierdzać, że była to jakaś próbna produkcja i maszyny były idealnie wycentrowane. Po jakimś czasie to się rozjeżdżało i wtedy mogło nie trafiać. Ewentualnie, matryce w Bałtykach i Blonexach były tak zrobione, że akurat nie trafiały z założenia.

 

No nie ma bata, żeby ktoś tak opracował matrycę garażowym sumptem i tak ją ustawił, żeby rozkład indeksów był dokładnie w punkt. Najlepsze malowanki po tym się poznaje, że nie trafiają centralnie w tarczę i albo są przesunięte, albo obrócone. Rzadko, naprawdę bardzo rzadko się trafiają malowanki idealne. Chyba, że ktoś to robił ręcznie. Trzebaby porównać powtarzalność na pozostałych tarczach tego wzoru.

 

Nie jestem ekspertem od Błoni, nie znam się na tym. Po prostu oceniam po tym co widzę i jakie malowanki widuję. Tutaj skłaniam się zdecydowanie ku temu, że to jakaś mocno próbna produkcja, zrobiona w fabryce i z jakiegoś powodu nie kontynuowana. A ze względu na jej kontrowersyjność, wiem że taką chcę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkoch napisał(-a):

 

Oryginał. Roman, sam mam 3 modele (również tego kraba), których nie ma w książce, a są na 100% oryginalne. Ale ten pokazany przez Ciebie gilosz baaaaardao podchodzi pod malowankę

 

Ta tarcza  nie pasuje stylistycznie do tej koperty. Kraby były tylko z początku, a ta tarcza chyba była produkowana ciut później.

Sam ostatnio otworzyłem kilka polskich zegarków i się napatrzylem jakie mixy ludzie sprzedają.  Do  takiej  koperty tej tarczy bym nie włożył.  Pewnie nie mieli innej koperty.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.