Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Jest to tak samo możliwe jak produkcja garażowa. Znalazł się perfekcjonista i zrobił :D

Niestety wobec różnego rodzaju błoń powstało wiele teorii (najczęściej właśnie powtarzana jak wyżej), a prawdy się nie dowiemy

Dowiemy się, dowiemy. Tylko jak to z poprzednimi fejkami musi się pojawić ich tyle żeby kilku specjalistów doszło do wniosku że to jednak oryginał 😁

 

Pokazywałem to zdjęcie swego czasu Hansowi - nie ma takiego zegarka ale nie stwierdził że to fake. Wyraził opinie że może to być oryginał a śmiem twierdzić że ma ogromną wiedzę jeśli chodzi o zegarki z Blonia nawet jeśli twierdzi że jest inaczej 😁

2 minuty temu, art_69 napisał(-a):

 

Ta tarcza  nie pasuje stylistycznie do tej koperty. Kraby były tylko z początku, a ta tarcza chyba była produkowana ciut później.

Sam ostatnio otworzyłem kilka polskich zegarków i się napatrzylem jakie mixy ludzie sprzedają.  To, że masz trzy, nie jest argumentem. Sam bym do takiej koperty tarczy nie włożył.  

Tylko ta tarcza ma większą średnicę - tak żeby właśnie pasowała do koperty typu krab. Ta z klasycznej koperty jest za mała 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rk7000 napisał(-a):

 😁

Tylko ta tarcza ma większą średnicę - tak żeby właśnie pasowała do koperty typu krab. Ta z klasycznej koperty jest za mała 😉

 

Dokładnie. Stąd też wniosek, że to jednak wyszło z fabryki. A potem pokazało ich się trochę na rynku i tylko umocniło ten wniosek


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, renqien napisał(-a):

Szczerze? Malowanka z tak równo trafionymi znacznikami sekund w gilosz? Nie wierzę. 

No przestań, gilosz jest na tarczy i wystarczy maźnąć co czwartą"kreskę". Co w tym trudnego? Za przeproszeniem pisakiem by się to dało zrobić. Trochę przesadzam ale nie takie rzeczy robią przy renowacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy robimy założenie, że cała tarcza jest malowana ręcznie, czyli napisy są robione ręcznie, tak? Bo grubość i kolor indeksów i napisów są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, renqien napisał(-a):

No ale wtedy robimy założenie, że cała tarcza jest malowana ręcznie, czyli napisy są robione ręcznie, tak? Bo grubość i kolor indeksów i napisów są identyczne.

 

Zauważ, że napis "Błonie 16 kamieni" jest naprawdę słabo wykonany. Poza tym po co by mieli robić odmienne stemple na indeksy od tych, co już mieli? A te po prostu się różnią od blonexów i bałtyków

 

Edit.

Kolejna wątpliwość. Ta koperta to już era 2409. Po co by mieli robić tarczę i wkładać werk 16 kamieni, kiedy był udoskonalony? Tylko nie mówcie, że taki im został w magazynach ;)

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą polskich nie jestem ale mam tu skojarzenie z Wołnami.  Przyjrzyjcie się choćby Serkisofowi Romana. Jakie są krawędzie indeksów a jakie na tym "Błonie"? Wg mnie rozlane jak w dawnych podróbkach Wołny, najbardziej to widać na 10. Czy to zasługa zdjęcia czy szkła w zegarku nie wiem, ale tarcza jest lekko błyszcząca jak nieraz po odmalowaniu a nie matowa jak w nawet pożółkłych oryginałach które pokazał Roman.

Dla mnie to cała tarcza po odmalowaniu z fejkowym nadrukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potrafię licytować na allegro.

Zalicytowałem Rakietę wstawiłem swoją maksymalną kwotę 238 zł, jest ona w potwierdzeniu z allegro, a później licytacja kończy się kwotą167,50.

Co ja źle robię?

Screenshot_20220912-002620_Email.jpg

Screenshot_20220912-002629_Email.jpg

Screenshot_20220912-002638_Email.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, art_69 napisał(-a):

Chyba nie potrafię licytować na allegro.

Zalicytowałem Rakietę wstawiłem swoją maksymalną kwotę 238 zł, jest ona w potwierdzeniu z allegro, a później licytacja kończy się kwotą167,50.

Co ja źle robię?

 

 

 

Masz screeny. Odezwałbym się do sprzedającego i przede wszystkim allegro. Ewidentny błąd techniczny z ich strony. Masz potwierdzenie zalicytowania przed czasem zakończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziękuję za informację, dziwna sprawa, za zegarek otrzymałem zapłatę już wczoraj wieczorem (kupił kilka sztuk) a dzisiaj rano wysłałem zegarek więc niestety za późno :( Allegro niestety często nie działa poprawnie. Ciekawe czy w ogóle Panu odpiszą? pozdrawiam Maciek

- - -

Już chyba nic nie da się zrobić otrzymałem odpowiedź od sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpowiedzi allegro wynika, że to mój błąd.

Najpierw dałem maksymalną ofertę, a następnie ją zmniejszyłem i dlatego przegrałem.

Podobno można zmniejszyć kwotę licytacji do kwoty nie niższej niż oferta prowadząca.

 

Być może przez przypadek nacisnąłem dwa razy licytuj i stąd ten błąd. Na telefonie w aplikacji łatwo o to.

Głównie chodziło mi o wyjaśnienie aby podczas kolejnej licytacji to się nie powtórzyło.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić zdjęcia tej rakiety jeślj masz?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuję, że od Krzyśka nie kupiłem takiej samej, sprzedawał ją ze dwa dni temu i od razu ją zobaczyłem... Ta jest w średnim stanie choć fajny zegarek ogólnie. 

Tej Rakiety mniej żałuję. Może nawet dobrze, że nie kupiłem.

 

Screenshot_20220912-160737_Allegro.jpg

Screenshot_20220912-160751_Allegro.jpg

Screenshot_20220912-160849_Allegro.jpg

Screenshot_20220912-160858_Allegro.jpg

Screenshot_20220912-160907_Allegro.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,
jako iż jestem tu "świeżakiem" to chciałbym się podzielić z wami zdjęciem moich kochanych "rusków". Są to:
- Łucz 2356 (pozyskany na pchlim targu za sumę 14 złotych, wystarczyło zaaplikować pasek i nową baterię)
- Pobieda 2608 (najnowszy nabytek za 40 złotych, mechanizm w wyśmienitym stanie z odchyłką ok. +9s/d, wystarczyło ją lekko dopieścić wizualnie)
- Wostok 2209 (kupiony za całe 60 złotych, chyba mój najulubieńszy zegarek radziecki, mechanizm w dobrym stanie mający odchyłkę -7s/d)
- Poljot 2614.2H (mój pierwszy zegarek radziecki, pozyskany ze szpargałów dziadka, przeszedł serwis mechanizmu i jest mi najbliższy)
Na swoje drugie życie czeka jeszcze Bałtyk z Błonia, który już wymaga delikatnie większego nakładu (wymiana sprężyny balansowej, koronki i ogólny serwis), ale "wszystko w swoim czasie".
Pozdrawiam wszystkich

IMG20220917070801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Załoga, październik już dobiega końca czas najwyższy pomyśleć o kalendarzu. 

Ty mówisz co i jak a my robimy zdjęcia 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

I Ruskie i są wskazówki...ale nie wiedziałem gdzie podpytać.

Szukam informacji, dobrych źródeł, pomocy co do producentów Barometrów ewentualnie Higrometrow.

Nabyłem drogą kupna i zastanawiam się kto? Gdzie? Kiedy?

 

Wszelkie informacje mile widziane;)

Pozdrawiam 

Screenshot_2022-10-22-06-40-36-03_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Screenshot_2022-10-22-07-22-05-97.jpg

Screenshot_2022-10-22-07-22-28-95_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Screenshot_2022-10-22-07-22-34-67_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Edytowane przez michsla1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko teraz bywam na forum i chciałem zapytać czy tematu kupię, sprzedam, zamienię już nie ma na naszym ruskim podforum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Buczo napisał(-a):

Rzadko teraz bywam na forum i chciałem zapytać czy tematu kupię, sprzedam, zamienię już nie ma na naszym ruskim podforum?

Tamten został zablokowany

Teraz jest ale taki z częściami lub wystarczy że napiszesz że chodzi tylko przez pewien czas 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Tamten został zablokowany

Teraz jest ale taki z częściami lub wystarczy że napiszesz że chodzi tylko przez pewien czas 🙃

Wszystkie tematy sprzedażowe  zostały skupione w dziale sprzedam. 

I tam jest docelowo miejsce na handel duży i mały. 

Nie wprowadzaj w błąd Forumowiczów bo części to części i nie jest to temat zastępczy tylko utworzony dawno temu zgodnie z nazwą. 

A próby handlu poza miejscem wyznaczonym mogą nie być opłacalne 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.