Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze taki znam 😅

https://youtu.be/YVF_VmaJluQ


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 17:31, Enkil napisał(-a):

W Lublinie będzie można zobaczyć na żywo m.in. moje zegarki dla niewidomych :)

 

 

 

https://passionforwatches.pl/wystawy/

 

No to się widzimy  - w końcu będzie czas porozmawiać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz coś pokazywał, czy oglądał? Miał byś co pokazać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rk7000 napisał(-a):

Wybieram się na oglądanie i pogawędki - może zmontujemy większą ekipę 😉

Edycja

A jak tam książka? 

Jest u Mateusza, w planie jest wydanie jeszcze w tym roku, ale z powodu niespodziewanego nawału pracy przy rozkręcaniu działalności wydawnictwa Horologium mogą być opóźnienia.

Edycja.

Może będzie okazja w końcu wypić browara :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Jest u Mateusza, w planie jest wydanie jeszcze w tym roku, ale z powodu niespodziewanego nawału pracy przy rozkręcaniu działalności wydawnictwa Horologium mogą być opóźnienia.

Edycja.

Może będzie okazja w końcu wypić browara :)

Sorki za może głupie pytanie - Mateusz ma tyle książek do wydania że mu się plany opóźniają? 

Sorki - nie było pytania. 

Bliżej terminu będziemy się zdzwaniać  Przemek, myślę że spotkamy się w większym gronie.

Z Hansem rozmawiałem - będzie, Warszawę obdzwonię,Białystok, Pulawy też 

Jak ktoś ma chęć się spotkać to piszcie pw - nie do każdego mam telefon ale każdy będzie mile widziany. 

O formie spotkania pogadamy bliżej terminu  ale na pewno będzie fajnie 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Sorki za może głupie pytanie - Mateusz ma tyle książek do wydania że mu się plany opóźniają? 

Sorki - nie było pytania. 

Bliżej terminu będziemy się zdzwaniać  Przemek, myślę że spotkamy się w większym gronie.

Z Hansem rozmawiałem - będzie, Warszawę obdzwonię,Białystok, Pulawy też 

Jak ktoś ma chęć się spotkać to piszcie pw - nie do każdego mam telefon ale każdy będzie mile widziany. 

O formie spotkania pogadamy bliżej terminu  ale na pewno będzie fajnie 😉

 

Nie chodzi o książki do wydania, tylko o rozszerzenie oferty o istniejące książki, oraz budowę sklepu internetowego, gdzieś trzeba to prezentować. Nie wypytuję go za bardzo, cieszę się że chce się tego podjąć, a kiedy to zrobi to już drugorzędna sprawa:).

34 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

 

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2023 o 22:13, Enkil napisał(-a):

Nie chodzi o książki do wydania, tylko o rozszerzenie oferty o istniejące książki, oraz budowę sklepu internetowego, gdzieś trzeba to prezentować. Nie wypytuję go za bardzo, cieszę się że chce się tego podjąć, a kiedy to zrobi to już drugorzędna sprawa:).

 

Głupie pytanie @Enki Przemku jeśli to nie tajemnica, napisałeś książkę? Coś więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Głupie pytanie @Enki Przemku jeśli to nie tajemnica, napisałeś książkę? Coś więcej? 

Tak, napisałem książkę o historii powstania przemysłu zegarowego w ZSRR. Są w niej opisane okoliczności powstania i pierwszy okres działalności kilkunastu fabryk zegarów i zegarków w ZSRR oraz trochę historii z okresu carskiego. Poza tym historia powstania werków 24XX Wostok i 26XX rakieta, zegarki 3017 i oczywiście trochę o zegarkach dla niewidomych oraz o przystawkach balansowych. W powstawaniu całego tekstu pomógł mi Władek Meller i to dzięki Niemu nie skończyłem tylko na połączeniu w całość swoich kilkunastu artykułów lecz wziąłem się do roboty i znalazłem drugie tyle informacji na tematy fabryk o których nigdy nie pisałem.  Władek był też pierwszą osobą która zredagowała tekst.

 

:)

Teraz zajmuje się tym Mateusz Piechnik, który podjął się opublikowania tegoż :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2023 o 11:51, Enkil napisał(-a):

Tak, napisałem książkę o historii powstania przemysłu zegarowego w ZSRR. Są w niej opisane okoliczności powstania i pierwszy okres działalności kilkunastu fabryk zegarów i zegarków w ZSRR oraz trochę historii z okresu carskiego. Poza tym historia powstania werków 24XX Wostok i 26XX rakieta, zegarki 3017 i oczywiście trochę o zegarkach dla niewidomych oraz o przystawkach balansowych. W powstawaniu całego tekstu pomógł mi Władek Meller i to dzięki Niemu nie skończyłem tylko na połączeniu w całość swoich kilkunastu artykułów lecz wziąłem się do roboty i znalazłem drugie tyle informacji na tematy fabryk o których nigdy nie pisałem.  Władek był też pierwszą osobą która zredagowała tekst.

 

:)

Teraz zajmuje się tym Mateusz Piechnik, który podjął się opublikowania tegoż :)

Obok kogo na półce chcesz się znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo Mateusza i Władysława w zupełności mi wystarczy, chociaż Beniamin jest również miłą osobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam kogoś kto pomógłby mi ogarnąć temat serwisu zegarka mechanicznego szczególnie montaż i ułożenie balansu bo za cholere nie mogę tego opanować. Przyjadę z zegarkiem i narzędziami, zapłacę, zegarki radzieckie. Województwo świętokrzyskie lub okolice Mielca. Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2023 o 17:04, Enkil napisał(-a):

Towarzystwo Mateusza i Władysława w zupełności mi wystarczy, chociaż Beniamin jest również miłą osobą :)

Enkil to czekam na Twoją książkę, chętnie ją nabędę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) na tą chwilę ja również mogę tylko czekać :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Enkil napisał(-a):

:D

 

Jutro w samo południe  będziesz miał odwiedziny Przemek :) 

Już się nie mogę doczekać żeby pooglądać zegarki, pogadać, poczuć dawny klimat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro też będe 😁

Bilety na autobus już kupiłem 😎


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Śpisz?  

Sprawdzałem co słychać na forum :D

Godzinę temu, rk7000 napisał(-a):

Jutro w samo południe  będziesz miał odwiedziny Przemek :) 

Już się nie mogę doczekać żeby pooglądać zegarki, pogadać, poczuć dawny klimat :) 

 

Godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jutro też będe 😁

Bilety na autobus już kupiłem 😎

Wieczorkiem było jeszcze odsłonięcie tablicy, fajna jest. Zachęcam do obejrzenia, , jest na co popatrzeć. Dziadek np. pokazuje tokarki i roczniaki., A tylu kolejowych zegarków to jeszcze nie widziałem w życiu.

received_225142570322057.thumb.jpeg.49b4a440e341e45761705b5576fafa38.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą na wystawie  w Lublinie.  Dłuższą  chwile porozmawialem  przy każdym  stoisku.  Warto zobaczyć stare zegarki dla słabowidzących, kolekcje polskich zegarków  i kolekcje zegarkow dla kolei.  Balticus też  dobrze się prezentuje...

Warto pójść  i zobaczyć, kto ma blisko. 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

Byłem przed chwilą na wystawie  w Lublinie.  Dłuższą  chwile porozmawialem  przy każdym  stoisku.  Warto zobaczyć stare zegarki dla słabowidzących, kolekcje polskich zegarków  i kolekcje zegarkow dla kolei.  Balticus też  dobrze się prezentuje...

Warto pójść  i zobaczyć, kto ma blisko. 

A przywitaleś się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Enkil napisał(-a):

A przywitaleś się??

 

Nie. Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Czasami lubię pozostać anonimowy w tlumie. Jakby co to to osoba z zielonym jaskrawym plecaczkiem, co pytała  się czy któryś z  Twoich mechanizmów jest z antywstrząsem. 

Zastanawiałem się ile osób z grupy zna się bezpośrednio  i poznało się na grupie, a później spotkało? Chyby było kiedyś jakieś oficjalne spotkanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Enkil napisał(-a):

A przywitaleś się??

Ja z tobą tak hihi 20230617_141923.thumb.jpg.86c20a27624d1915c240fa681916cb04.jpg

I też z kolegą @Hecke20230617_144706.thumb.jpg.fd2c7dc3475127e3895bb37f9fcefee0.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.