Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Tu prowadzimy rozmowy o wszystkim i o niczym żeby nie zaśmiecać innych tematów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5253 odpowiedzi w tym temacie

#5201 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 967 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 19:25

Panie, to jest kredyt na wysoki procent :D :D Lichwa. Tych pieniędzy się nie odzyska :D

... widziały gały co brały... Ech, życie, samo życie. I jeszcze jedna myśl mi chodzi po głowie: wczoraj jak się kładłem miałem 20 lat, żadnych zmartwień i zobowiązań. Dziś wstałem rano i mam niemal same siwe włosy, kredyt na mieszkanie i dwójkę dzieci. Kto mi powie: co się stało?
  • 0

#5202 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10212 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 19:31

Uważaj, w tym tempie to  wstaniesz jutro rano, po włosach ani śladu  i będziesz miał wnuki ale jedno się nie zmieni - kredyt namieszkanie  :ph34r:  :lol:

• 0

#5203 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 967 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 19:36

Uważaj, w tym tempie to  wstaniesz jutro rano, po włosach ani śladu  i będziesz miał wnuki ale jedno się nie zmieni - kredyt namieszkanie  :ph34r:  :lol:

Parafrazując klasyka: widziały gały co podpisywały?
  • 0

#5204 Ziben86

Ziben86
  • Użytkownik
  • 270 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 20:15

Ziben86, faktycznie, po tekście "zasada jest zawsze ta sama i nigdy się nie zmienia,widziały gały co brały" pozostał niesmak...

Dla mnie jak i dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników zegarków to żenada i brak honoru i nie ma co tego ukrywać.
Dlatego już nie warto nawet o tym wspominać... każdy z nas ma już zdanie o autorze wyrobione
  • 0

#5205 kerut

kerut
  • Użytkownik
  • 410 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 21:17

... widziały gały co brały... Ech, życie, samo życie. I jeszcze jedna myśl mi chodzi po głowie: wczoraj jak się kładłem miałem 20 lat, żadnych zmartwień i zobowiązań. Dziś wstałem rano i mam niemal same siwe włosy, kredyt na mieszkanie i dwójkę dzieci. Kto mi powie: co się stało?

Zauroczenie i miłość...a to tanie nie jest.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5206 Remo74

Remo74
  • Użytkownik
  • 651 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 00:34

Przed laty moja koleżanka jak składała mi życzenia na urodziny tak winszowała: obyś nie rozczarował się SWOIMI oczekiwaniami wobec innych ludzi...to tak apropos tekstu widziały gały...Oczywiście uważam, że warto i opłaci się być przyzwoitym ale to takie moje mózgowe schematy...Zobaczcie jednak wszyscy się ożywili i przy okazji tworzą się "klasyki" zwrotów na radzieckich... Powtórzę się...róbmy swoje :)
  • 0

#5207 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 08:31

Pany, to żeby was oderwać od depresyjnych myśli ;) Wczoraj na Alle był licytowany Wostok trumienka, miałem do tego podchodzić ale dałem spokój, teraz myślę, że głupio zrobiłem, bo poszedł za rozsądne pieniądze. To ktoś od nas kupił?

W temacie "widziały gały": mam na ten temat swoje przemyślenia, ale je jeszcze trawię. Jak znam siebie, to na końcu uznam, że szkoda czasu na epatowanie nimi innych, i po prostu zostawię swoje sądy dla siebie. Spokojnej jazdy, panowie, jak życzył mi pewien policjant po kontroli :)

• 0

#5208 prw6

prw6
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 18:14

Sprzedawca zapytany czy jest pewny oryginalności(o ktorej pisał w opisie) szkiełka odpisał :

"Witam, nie wiem, ja ze szkiełka doktoratu nie robilem, sprzedaję jak jest."

:D

• 1

#5209 paul221

paul221
  • Użytkownik
  • 3709 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 19:29

• 0

#5210 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10212 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 19:30

Sprzedawca zapytany czy jest pewny oryginalności(o ktorej pisał w opisie) szkiełka odpisał :

"Witam, nie wiem, ja ze szkiełka doktoratu nie robilem, sprzedaję jak jest."

W sumie to się dziwię - ale nie temu co odpisał ale temu co napisał w ofercie. 

Szkło czy koronka to są części które w vinatage w naturalny sposób ulegaja zużyciu. 

Więc wymiana ich czasami jest po prostu koniecznością. 

Widziałem już szkla do Sław lodóweg 2gen. zrobione współcześnie a jednak nie do odróznienia z oryginałem z epoki.

Każdy ma swój próg "oryginalności"  - dla mnie w pewnych tylko zegarkach  liczy się oryginalność szkła czy koronki - w większosci nie zastanawiam się zupelnie nad szkłem zwłszcza że nawet najstarsi rusowie nie wiedza jakie powinno być  :D

• 0

#5211 renqien

renqien
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 21 listopad 2019 - 22:31

Apropos szkiełka, to widziałem kiedyś Wimpeła ze zmienionym szkiełkiem na jakieś takie bardziej obłe/płaskie i fajnie to wyglądało. Lepiej niż oryginał. Sam zegarek był w marnym stanie ale kształt koperty i tego szkiełka bardzo dobrze się komponował. 

EDIT: Oooo, u nas na forum też ktoś zrobił coś takiego:

deluxe2.JPG

Super, chcę tak w swoim Łuczu  :wub:  Co to za szkiełko, gdzie tego szukać, ma ktos takie?

Użytkownik renqien edytował ten post 21 listopad 2019 - 22:38

• 0

#5212 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 10:59

Zrobiłem pierwszy zakup przez licytację na Alle Lokalnie. Powiem tak: powinni każdemu użytkownikowi dopłacić za to, że zamierza z tego skorzystać. Tak proste i zdawałoby się naturalne rzeczy sp.....dolić w tak fantastyczny sposób, to trzeba naprawdę chcieć. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby wiązać przyszłościowe nadzieje z tak niefunkcjonalnym gniotem. Gardzę i jestem zniesmaczony.

• 0

#5213 gehaazi

gehaazi
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 20:16

Czym się różnią pasy moskiewskie od genewskich?

• 0

#5214 rk7000

rk7000
  • Moderator
  • 10212 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 20:24

Generalnie to chyba niczym choć wśród zegarków radzieckich funkcjonuje taka potoczna nazwa jak pasy moskiewskie. Określa się nią dość drobne paskowanie na mechanizmach podczas gdy genewskie to są te szersze. Tak naprawdę to za to pasy wąskie i szerokie i występowały np. w Molniach. We wczesnych były wąskie a w późniejszych szerokie. Ale te wąskie były zarówno w Molniach z 2CzZ jak i z Czelabińska.
Edycja
Zdjęcia za chwilę miało być ????

IMG_20161229_141112.jpg IMG_20180809_164358.jpg

Użytkownik rk7000 edytował ten post 22 listopad 2019 - 20:34

• 0

#5215 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 967 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 20:59

Ładnie to Roman opisałeś, poniżej współczesna wersja pasów.

Załączone miniatury

• moscow1-3eaa71d41975e993e12390e4,750,470,0,0.jpg

• 2

#5216 JanekTheFizyk

JanekTheFizyk
  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 21:04

Na wczesnych Mołniach z 2MFZ były jeszcze pasy jak tu w egzemplarzu Dashiella (werk włożony w kopertę Urala):

FullSizeRender-30.jpg

Źródło: https://forums.watch...lp-1897082.html

• 0

#5217 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 08:41

Wczoraj na starociach odpuściłem Rakietę, i teraz żałuję. Doszedłem już chyba do momentu "nie muszę mieć wszystkiego, po co mi to", ale po pewnej refleksji - szkoda, bo w sumie za nieduże pieniądze. Zniechęciła mnie krzywa koronka i spore drapy na kopercie, ale do codziennego noszenia byłaby w sam raz. Spora, zaokrąglony prostokąt, tarcza beżowa dzielona -zewnętrzna część gładsza i wewnętrzna młotkowana, taka z rodzaju niezbyt częstych.

• 0

#5218 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 1206 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 16:27

A w którym miejscu stał ten człowiek co sprzedawał i jaka to była Rakieta, może to ktoś ze znajomych i łatwo go namierzyć....

• 0

#5219 Po Bieda

Po Bieda
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 19:42

Tak bardziej od strony zamkowego murka. Nie wiem, co tam jeszcze miał, nie zwróciłem uwagi. Nawet nie potrafię zapodać zdjęcia modelu, bo szukam w necie, szukam u Dashiella i nie ma. A nie jest to jakiś szczególny unikat.

• 0

#5220 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 1206 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 22:56

Jeśli to ta osoba o której myślę (miała tylko same zegarki nic z innego asortymentu) to jest cyklicznie co miesiąc, często widzę u niej, oprócz nowości te same zegarki.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych