Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzysze. Czy jest ktoś z Wałbrzycha, kto mógłby mi odebrać zegarek z jednego z tamtejszych lombardow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z MWATCH  albo Robredo 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciło wyszukiwanie w zakończonych aukcjach na allegro.  :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak mnie już nie lubicie to wam pokażę. Tu też byłem drugi. Nie idealny ale za ta cenę chyba warto było? ^_^

Okazje są zawsze :D

http://allegro.pl/zegarek-poljot-meski-i5765221985.html

 

Nie wiem czy prawidłowo, ale przypuszczam, że kolega ma chyba jakiś programik komputerowy wspomagający łapanie tych okazji. Jak to możliwe, żeby normalnie praucjący i funkcjonujący człowiek mógł co rusz trafiać takie okazje i to będąc 1-2 wyświetlającym aukcję.

 

Trzeba byłoby siedzieć kilkanaście godzin na allegro non stop.

Jeśli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu. :)

 

Edycja

Od tego postu przeniesione z działu "ruskie okazje..."

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Krzysiek ma taki program... to się nazywa praca przy komputerze i przeglądarka z obsługą kart/ zakładek :D

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

I duuuuuuuuuuuuużo czasu na takie rzeczy! O tym też nie zapomnijmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam tymi to ręcami... :D :D :D

Trza by połamać te ręce to i nam jakaś okazja się trafi  :ph34r:  :D

 

A tak poważnie to trzeba też mieć dużo cierpliwości bo można przesiedzieć pewnie kilkanaście godzin i nic się nie trafi a to gorzej niż na rybach  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek...dosadnie to ująłeś :D Szczególnie te ryby mnie ujęły :D


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi, 

 

ile było wersji kolorystycznych Rakiety multikalnedarz? Czy były dwa odcienie niebieskiego?

Bo albo głupieję na starość albo stałem się daltonistą...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi, 

 

ile było wersji kolorystycznych Rakiety multikalnedarz? Czy były dwa odcienie niebieskiego?

Bo albo głupieję na starość albo stałem się daltonistą...

Panie, z takim pytaniem to do wróżki.... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Co Cię wkurzyło? Opowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zegarka Kwiatka - oczywiście ten model nurtował mnie dużo wcześniej i  poszperałem troszkę  więc się podzielę.

 

Czk 28 lub z radziecka  ЧК 28 - co to takiego?!

 

 

Nie wiedziałem za bardzo jak kwalifikować ten zegarek ale sprawa jest prosta (chyba) 

 

Zegarek był produkowany w  latach 1952 - 1959 (krótko) w 2MCzZ i występuję z logo 

attachicon.giflogo-2state1.jpg

lub 

attachicon.giflogo-2state5.jpg

Loga  z netgrafik 

 

Produkcję Mołni 3017 rozpoczęto  w 1959 roku i trwała do 1979 roku.

 

 

Wniosek - CzK 28 to starsza siostra Mołni 3017  :D

 

Edycja

Z rozpędu zapomniałem dodać że jest to też jakby chrono   przejściowe pomiędzy K-43 ( ostatnie chyba na na Urofa 59) a właśnie Mołnią na 3017

 

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy coś dodać lub coś sprostować  to przeniosę posty do "dyskusji"

Chronografy CzK 28 znane jako Molnia-Queen,albo Kapitańskie nie mają nic wspólnego z K-43,Urofa-59 ani 3017.,Zegarki te powstały przez dodanie modułu chrono do mechanizmu CzK-6(dlatego Molnia-Queen) i wykorzystywano je głownie w marynarce wojennej(dlatego Kapitańskie) Zegarki te opracowała 2 Moskiewska i pierwsza wersja pojawiła się na  początku 1952 roku.,Pod koniec 1952 wprowadzono drugą wersje i te zegarki  produkowano do 1959 roku.,Jeżeli chodzi o chronografy Molnia 3017 to trudno jednoznacznie określić lata produkcji,,Moim zdaniem pojawiły się dopiero w latach 60-tych i widziałem także zegarek Molnia 3017 z kompletem papierów wyprodukowany w 1982 roku.

 

 

Edycja

Pozwoliłem sobie przenieść tutaj. Początkowo miało być na pw ale jednak niech będzie dla wszystkich bo to strasznie ciekawy temat :)

Pierwotnie było w nowych nabytkach.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że jak coś nie wiadomo to mayor pomoże :)

Mołnia Queen -  mi się podoba ta nazwa :)

 

Nie twierdzę że zegarek ma coś wspólnego z K-43 Urofa59 czy z Mołnią 3017 Poprostu wpasowuje się w lukę między nimi.

K - 43 chrono produkowano do 1951r więc Mołnia Queen była kolejnym radzieckim chronografem i jej produkcja to lata 1952 -59. W 1959 rozpoczęto produkcję Mołni 3017.

Daty są oczywiście  przypuszczalne i podałem te najczęściej spotykane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że jak coś nie wiadomo to mayor pomoże :)

Mołnia Queen -  mi się podoba ta nazwa :)

 

Nie twierdzę że zegarek ma coś wspólnego z K-43 Urofa59 czy z Mołnią 3017 Poprostu wpasowuje się w lukę między nimi.

K - 43 chrono produkowano do 1951r więc Mołnia Queen była kolejnym radzieckim chronografem i jej produkcja to lata 1952 -59. W 1959 rozpoczęto produkcję Mołni 3017.

Daty są oczywiście  przypuszczalne i podałem te najczęściej spotykane. 

Pierwszym radzieckim chronografem był- Верное Время produkowany w latach 1933-1940 przez dodanie modułu chrono do hampdenowskiego Typ 1 .Następny chronograf to produkowany od 1940 do 1945 1ГЧЗ/Valjoux Caliber 61,który montowano w Moskwie z importowanych werków VJ61,.(W 1945 Valjoux zaprzestał produkcji cal 61).,Kolejny to Urofa typ 59 składany z trofiejnych niemieckich części w latach 1947-1949 .Po wyczerpaniu zapasów części z Glashutte w 1949 roku moskiewska fabryka usiłowała uruchomić produkcje własnych werków typ 59 wykorzystując przywiezione z raichu maszyny i dokumentacje .,Niestety Ruscy nie dali rady ,  jakość tych mechanizmów była fatalna i w 1951 ze względu na lawinę usterek przerwano produkcje typu 59.,Następny był CzK28 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym radzieckim chronografem był- Верное Время produkowany w latach 1933-1940 przez dodanie modułu chrono do hampdenowskiego Typ 1 .Następny chronograf to produkowany od 1940 do 1945 1ГЧЗ/Valjoux Caliber 61,który montowano w Moskwie z importowanych werków VJ61,.(W 1945 Valjoux zaprzestał produkcji cal 61).,Kolejny to Urofa typ 59 składany z trofiejnych niemieckich części w latach 1947-1949 .Po wyczerpaniu zapasów części z Glashutte w 1949 roku moskiewska fabryka usiłowała uruchomić produkcje własnych werków typ 59 wykorzystując przywiezione z raichu maszyny i dokumentacje .,Niestety Ruscy nie dali rady ,  jakość tych mechanizmów była fatalna i w 1951 ze względu na lawinę usterek przerwano produkcje typu 59.,Następny był CzK28 

A ja napotkałem inne daty produkcji dwóch pierwszych chrono :) Trzeci by się zgadzal mniej więcej.

Jutro wieczorkiem wyślę pw bo nurtuje mnie ten temat.

Dzięki za informacje i uwagi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale .....

Początkowo chciałem dopytać Mayora na pw ale pomyślałem że może ktoś jeszcze włączy się do dyskusji. Druga sprawa to ostatnio obserwuję zwiększone zainteresowanie

radzieckimi staruszkami, wiadomości o niech w sieci mało więc każda informacja czy to potwierdzona czy hipotetyczna jest warta uwagi.

 

Rozwijając wczorajszą myśl - spotkałem się z różnym datowaniem radzieckich chrono i w ogóle radzieckich zegarków kieszonkowych poczynając od K-43 a na Mołniach kończąc.

Na znanym wszystkim forum jest datowanie chrono takie które uznałem za bardzo prawdopodobne :

 

Russian chronograph movements in production
Type-1 modified (1936-1938)
Valjoux-61 (1938-1941)
Urofa-59 (1947-1951)
ChK-28 (1952-1959)
3017 (1959-1979)
3133 (1976-now)

1047526175_uYELK-L.png

http://forums.watchuseek.com/f10/chronograph-chronology-chronicle-464572.html

(Polecam odwiedzić link ale ze śliniakiem bo zdjęcie zegarków miażdży gardło :)  )

 

Wygląda to inaczej niż datowanie Mayora   :)

Jeżeli ktos dysponuje jakimiś przykładami, zdjęciami potwierdzającymi daty itd to zapraszam tu lub na pw.

Oczywiście czekam na odpowiedź Mayora i weryfikację dat podanych na WUS.

Im więcej danych tym łatwiej będzie zbliżyć się do prawdy a przecież o to chodzi :)

 

Edycja

W szczególnosci prosił bym o w miarę dokładne  przetłumaczenie odpowiedzi Marka Gordona. Moja znajomosć j. angielskiego nie pozwala mi napisać jak M. Gordon zweryfikował te daty ale są w jego wypowiedzi różne ciekawostki :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Niepotrzebnie wkleiłeś ten link ze zdjęciami... niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się cieszyć bo na zdjęciach  puszer w CzK - 28 taki jak Twój a to pozwala myśleć że były dwa rodzaje :)

Ale fakt - dech zapiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej - kurcze ile "kroliczków" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej - kurcze ile "kroliczków" :(

Tylko skąd wziąć te króliczki? Albo ich nie ma albo ceny astronomiczne. A stany takie jak tu to jakaś masakra :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Fakt - skąd wziąć.

Kurcze takiego Toczmecha bym przytulił :)

Resztę jak najbardziej też :D nie mogę się napatrzeć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.