Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

Zegarkowe okazje vintage

Rekomendowane odpowiedzi

 

Drodzy Panowie - co powiecie o tym: http://allegro.pl/18...6116807295.html

b. potrzebuję zegarka, nowe jakoś mi się nie podobają, damskich vintage jest mniej,

wielka prośba o pomoc - czy to jest jakaś podróbka, do jakiej ceny ma sens licytacja itp.

wszelkie porady bardzo mile widziane,

z góry dziękuję!

 

 

 

Odpytaj użytkownika @Robredo - on ma ciekawe damki i duży wybór. A co do oryginalności jego zegarków nie musisz się martwić.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle - nowe szkło ożywi tarczę - ważne że chodzi no i cena to w zasadzie darmocha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle - nowe szkło ożywi tarczę - ważne że chodzi no i cena to w zasadzie darmocha

Właśnie cena skłoniła mnie do zakupu. Ciekawi mnie jeszcze, czy koperta jest oryginalna - na zdjęciach nie są pokazane sygnatury...zobaczymy gdy przyjdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od jakiegoś czasu obserwuje takiego Zenitha http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6289173335&ref=last-visited , wcześniej był wystawiony za 800zł później za 900zł, a teraz od 1zł sprzedający nie ma szczęścia ? czy może coś z zegarkiem jest nie tak, wg. mnie kompletnego laika tarcza raczej odnawiana i zdjęcie werku jakieś takie... niewyraźne 

 

Pozdrawiam

Paweł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko tarcza choć wygląda jak malowana to jest oryginalna bo takie białawe tez widywałem - koperta z zewnątrz została lekko przepolerowana co wartości nie umniejsza - mechanizm jest oryginalny brud z rantów do usunięcia - nie poszedł za 800 bo stan tarczy nie zachwyca a to poza oryginalnością zegarka jest najważniejsze (zegarek musi się podobać) koronka tez mogła by być lepiej dopasowana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądu bo nie chodzi - nawet jak by balans był walniety to chyba warto za te pięćdziesiąt parę zł  jak ktoś chce dla siebie DUŻEGO vintaga  37mm bez koronki stan wizualny  :wub:    - widać że druty (teleskopy) przecięte ale to też można zrobić

 

Po zrobieniu  :wub:  :wub:   http://allegro.pl/zegarek-meski-elema-z-dolna-sekunda-swiss-made-i6331138068.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny stan. Może dlatego, że trafiony, to leżał długo nieużywany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile to będzie okazja, znalazłem coś takiego, fanów zegarków wojskowych nie brakuje, więc może komuś się przyda :

 

http://www.ebay.com/itm/LOT-11-WWII-MILITARY-GERMAN-WRISTWATCHES-ELGIN-WALTHAM-BULOVA-HAMILTON-TYPE-A-11-/302029086252?hash=item4652561e2c%3Ag%3AyOAAAOSwqfNXnk~O


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ładny Enicar

Czy ktoś doświadczony mógłby powiedzieć co to za model i czy z tym egzemplarzem jest wszystko w porządku?

Walka na aukcji już trwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Rozumiem, że nie chcesz dodatkowych osób w walce? ;)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd, niech wygra najlepszy ;) Tylko moja wiedza jest zbyt mała bym był pewien że ten egzemplarz jest wart by powalczyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie chce dać fotki werku, pozwalam tu wkleić odpowiedź:

"Witam. Niestety nie mam odpowiedniego klucza aby go odkręcić ale jest 100%oryginalny zolty werk . Pozdrawiam".

Trochę ryzyko dla mnie, chciałem się o niego pościgać, ale kota w worku to za 20-40 zeta mogę wziąć. Ja odpadam, ale fakt, ładny :)

dopeman - jak wygrasz pochwal się, zwłaszcza bebechami, ciekaw jestem bardzo!


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie chce dać fotki werku, pozwalam tu wkleić odpowiedź:

"Witam. Niestety nie mam odpowiedniego klucza aby go odkręcić ale jest 100%oryginalny zolty werk . Pozdrawiam".

Trochę ryzyko dla mnie, chciałem się o niego pościgać, ale kota w worku to za 20-40 zeta mogę wziąć. Ja odpadam, ale fakt, ładny :)

 

To jak nie może odkrecic dekla to skąd ma pewność co do werku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak nie może odkrecic dekla to skąd ma pewność co do werku?

Może był u zegarmistrza i tam widział, co w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba mało sprzedaje na portalu, więc być może nie jest zawodowcem i nie ma faktycznie sprzętu, żeby odkręcić, dla mnie na 99,9% będzie ok, ale niedawno wszedłem w posiadanie złoconej Slawy po dziadku. Z zewnątrz miód malina, jeden indeks wylatał tylko, koperta, wskazówki, tarcza elegancja. Ze 22 lata w barku leżał w suchym mieszkaniu... Po otwarciu wszędzie ruda, ale tu za nowy werk z serwisem dałem 50zeta.


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Google nie znalazłem takiej tarczy w takiej kopercie. Trochę też koperta jakby od czyszczenia porysowana.

Sam nie wiem, narazie obserwuję rozwój wypadków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś kupił. Wielkiej walki nie było i cena przyzwoita. Ktoś z forum? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś kupił. Wielkiej walki nie było i cena przyzwoita. Ktoś z forum? :)

Niestety kupił...

AR161 z damską tarczą zamontowany w dużą kopertę ( spod szkła widać werk ) :(

Koperta też mi podpada bo dekiel wkręca się za głęboko i faktycznie trudno było go wykręcić

Zatem wtopiłem bo liczyłem że będzie cały w oryginale.

Ten zegarek był wystawiony z ceną kup teraz 200 pln ale nie poszedł dlatego była licytacja którą łyknąłem.

 

ale tutaj

http://allegro.pl/stary-zegarek-sprawny-i6536360637.html

wydaje mi się że to eterna ale jak stara na razie nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, będzie jako dawca części, od tego się nie umiera ;-) nie ty pierwszy nie ostatni wtopiłeś.


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.