Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
lukebor

Chrono do 10k

Recommended Posts

Koledzy/koleżanki

spełniłem już w tym roku swoje małe marzenia jeśli chodzi o garniturowca (Zenith Elite) i divera (Omega 300 SMP) - pora na uzupełnienie kolekcji o chrono.

Szukam czegoś fajnego, nietypowego, niestandardowego. Obecnie mam Certinkę DS Podium Chrono, która jest bardzo fajna, ale chciałbym przejść na poziom wyżej i uzupełnić kolekcję o coś z wyższej półki. 

Wymagania:

1. Rozmiar - do 41 mm i L2L do 50 mm

2. Szwajcar (takie widzimisię i już)

3. Automat

4. Kolor tarczy mniej ważny - ale musi się podobać, a nie każdy się podoba ;/ 

5. Może być używany, ale wtedy z realną szansą na stan idealny i pełny komplet papierów i pudeł.

Typy?

1. Któryś z Lonżinów: podobają mi się, dobre wykonanie, niestety wchodzą w grę raczej nowe, a cena ok. 12k wydaje mi się lekko wysoka.

2. Któryś z Tagów Carrera (chętnie np. day date) - w budżecie raczej używki, ale to fajne, dobrze wykonane zegarki (tylko ciężko chyba znaleźć używkę w idealnym stanie, z tego co oglądam zdjęcia różnych egzemplarzy)

3. Omega Speedy Racing - jest kilka wersji, najbardziej podoba mi się ta ze zdjęcia.

Proszę o za i przeciw powyższym, no i oczywiście o kolejne typy :)

post-13089-0-63357300-1444823441_thumb.jpg

post-13089-0-82487900-1444823446_thumb.jpg

post-13089-0-58087700-1444823652_thumb.jpg

post-13089-0-60732200-1444823884_thumb.jpg

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Ja bym na Twoim miejscu rozważył zakup używanego Moonwatcha, choć to nie automat to piękniejszego chrono nie znalazłem :)

Eterna - za duża, mierzyłem.

Moonwatch - kurczę, może pora go przymierzyć, zamiast tylko oglądać zza szyby, ale jakoś do mnie nie przemawia ;/

Ten drugi Tudor - myślę o nim, podoba mi się, muszę przymierzyć, nie wiem, czy nie będzie za duży :(

Ktoś wie, czy na Ptasiej go mają?

OK, już sam wiem, bo byłem.

Mierzyłem:

1) Tudora BB Blue na pasku - na żywo podoba mi się i pewnie gdybym szukał divera, byłby mocno rozważany. Bardzo fajny, dobrze wykonany zegar.

2) Tudora Heritage Chrono Blue na bransolecie - tez b. fajny zegar, niestety ma jeden minus z mojej perspektywy - jest dla mnie za gruby :( o dziwo koperta leży dobrze i tu pewnie bym tez go rozważał, gdyby nie grubość (tak, wiem, ze to chrono, wiec grubszy musi być). Jako całość - okazał sie za duży.

Były tez dwa Grantoury ale sa za duże na moją chudą łapkę. A szkoda, bo podobają mi się.

Cenowo - od ręki upust 5%, może przy decyzji dałoby się jeszcze coś urwać. Chrono ok. 18,5k, BB chyba ok 13k. GT chyba koło 17k (nie pamietam już teraz dokładnie).

3) Eberharda ExtraFort chrono - generalnie Eberhardy mnie pozytywnie zaskoczyły jakością, mają jednak wysokie ceny i do tego - przynajmniej na Ptasiej - zero rabatów. Oglądany model ok. 18k! Wersja 39mm - fajnie leżała na ręku, choć chyba jednak chrono wolałbym nieco większe.

Generalnie udana wizyta (nie tak, jak poprzednio) i kilka fajnych zegarków obejrzanych. Szkoda, że na mnie za duże :(

Szukam dalej.

Guest Mateusz Dąbrowski

Fajnego Eberharda oferował swego czasu Desmo - może warto go podpytać o to :)

Desmo miał - zdaje się - jakiś starszy model.

Junghausy odpadają - nie dość, ze nie mój styl, to chciałbym Szwajcara (takie widzimisię i już).

Jutro przymiarka Longinesów, Taga i Omegi.

Desmo miał - zdaje się - jakiś starszy model.

Junghausy odpadają - nie dość, ze nie mój styl, to chciałbym Szwajcara (takie widzimisię i już).

Jutro przymiarka Longinesów, Taga i Omegi.

Mam to samo, chciałem i mam kolejnego Szwajcara. Może dlatego, że byłem w Genewie kilkanaście razy. A może dlatego, że z całym szacunkiem dla tych marek, ale takie nazwy jak Schamaburg czy Junghans jakoś mi nie konweniują... Nie chciałbym nosić młodego Hansa na nadgarstku, zalatuje to mi jakimś zboczeniem;)

Bez przesady - jesli miałbym mozliwosc zakupu np. Lange, to pewnie zmieniłbym ten warunek. Mam w kolekcji np. Orienta i bardzo go lubię, więc nie jestem aż tak skrzywiony.

W przypadku tego chrono akurat chciałbym Szwajcara i tyle. Nie ma tu żadnych podtekstów.

Eterna - za duża, mierzyłem.

Moonwatch - kurczę, może pora go przymierzyć, zamiast tylko oglądać zza szyby, ale jakoś do mnie nie przemawia ;/

Eterna KonTiki Chrono za duża? Kurczę, jaki masz nadgarstek? Ta Eterna ma 42 mm (co w sumie nie jest jakąś bardzo dużą średnicą), ale bardzo fajnie układa się na ręku, a mam nadgarstek zaledwie 17,5 cm. Jednak na bransie, mimo że pewnie narażę się wielu osobom, ten zegarek wygląda moim zdaniem za ciężko. Ale na oryginalnym czarnym pasku z przeszyciami brzegów w kratkę (a'la żagiel) jest super i cena na ostatnią sztukę z białą tarczą u dolińskiego jest naprawdę ok.

Edited by tomek11

42 mm to moze i nie jest dużo, ale ważne jest jeszcze l2l i kształt bezela itp. Zwykła 4H jest ok, ale chrono jest większa.

A nadgarstek? Mam niecałe 17 cm - i to cały "problem" :/

może trochę nie na temat ale odnośnie Choparda - jak można zamieszczać foty zegarka z niezakręconą koronką? <_<

Dzięki za propozycje. Niestety Oris za duży, zresztą Chopard pewnie też.

Chociaż Chopardy mi się bardzo podobają, także te starsze modele.

Poza tym cena tego Choparda trochę wysoka, przynajmniej dla mnie  :unsure:

Ale w zamian mamy w nim in-house

Czy w grę wchodzą np piloty chrono? Ostatnio mierzyłem w złotych tarasach Alpinę pilota chrono na in-house.

Przejrzyj sobie ich ofertę. Maja bardzo fajne zegarki :) No i ceny maja atrakcyjne imo

http://www.alpina-watches.com/collection/alpiner.aspx?f=1&me=133

Alpiny mierzyłem, też w ZT. Czegoś mi niestety w nich brakuje :/ Chopardy tam mnie właśnie zauroczyły...

Jest fajny pilot IWC na bazarku ale bez papierów i pudła.( 42 mm ) Eberhardy które oglądałeś są takie vintydżowe ( jeśli to ma być ten kierunek ) to popatrz na Chopardy MM z kolekcji historycznej- każdego roku jest wypuszczana ich inna wersja ( 2014 jest i wersja na pasku i na bransolecie ) -dodatkowo są dość małe - reszta to najczęściej giganty.

Moim zdaniem chrono jako typowo sportowy zegarek powinien dać się nosić i na bransolecie i na pasku ( najlepiej różnych ) - dlatego moonwatch jest dobrym kandydatem .( ta racingowa Omega ma wg mnie zaburzone proporcje totalizatorów - zwłaszcza widać to na żywo).

Swojego Eberharda zacząłem znów wietrzyć od czasu do czasu ale nie mówię nie ;-)

No dobra, w załączeniu przymiarki dzisiejszych faworytów:

1. Longines - to naprawdę fajne zegar: niestandardowy (raczej próżno szukać go na nadgarstkach) - co ma i zalety i wady (jeśli się znudzi), dobrze wykonany, mechanizm z kołem kolumnowym; cena 11,7k, na dzień dobry -15%

2. Omega Racing - wykonanie bez zarzutu, fajne smaczki na tarczy: subtarczki fajnie wykonane, tarcza jakby nakrapiana (fajny efekt), szkoda że nie było jej na kauczuku, ciekawe czy wtedy dużo traci/zyskuje. Cena 15,8k, do urwania na dzień dobry 1k, czyli 14,8, podobno już nie do negocjacji, ale myślę, że przy gotówce urwał by jeszcze kilka stówek; Cena modelu na kauczuku 14,6k, do zapłaty 13,8k

3. Spidi Profesjonal - hmm...generalnie fajny zegar, jedyne do czego nie jestem przekonany to profil uszu...o dziwo mimo 42 mm wydaje mi się, że jeszcze leży dobrze. To zapewne zaleta wysokości koperty - nie jest za wysoki i fajnie wyprofilowany.

Z nieozdjęciowanych były jeszcze dwa Tagi: Carrera Day Date i Chrono Heritage w ciemniej wersji tarczy. Niestety Tagi - to już wiem - odpadają ze względu na wysokość koperty, po prostu źle wyglądają na mojej chudej łapce. Wiem już zatem po dzisiejszym dniu, że o ile wersje 42mm spokojnie mogę oglądać, o tyle musze zwracać uwagę na L2L i wysokość koperty :/

Foty - co sądzicie?

post-13089-0-53322400-1444934372_thumb.jpg

post-13089-0-53293000-1444934412_thumb.jpg

post-13089-0-85988700-1444934420_thumb.jpg

Według mnie Moonwatch wygląda najlepiej. To prawdziwy klasyk, o zawsze aktualnej stylistyce.

Jeśli ma być na zawsze, to Moonwatch.

Co-Axial

A może Omegę 3523.30 ? Mam taką na sprzedaż niestety bez dokumentów i pudeł.

To ja może z mniej oklepaną marką wyskoczę ;)

Abtm30.jpg

Edited by Drake