Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

SDW Hyperbar 12000m/1200atm/39600ft

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w końcu olej odpowiedni więc zabrałem się do "ekstrakcji" zegarka jako, ze mamy doczynienia z cieczą :blink: .

Przy okazji zwracam uwagę na stan uszczelki... sprawdzajcie w zegarkach stan uszczelki bo takie uszkodzenie wystarczy do zalania zegarka nawet przy myciu rąk !

20151130_185300.jpg
Olej wylany, teraz czekamy na nową uszczelkę, nową baterię która powinna działać 7 lat.

20151130_185459.jpg
20151130_185545.jpg
20151130_185545_001.jpg
 

Zatrzymajmy się chwilkę na mechaniżmie, bo sam zegarek to badziew co już usłyszałem od Kolegów na żywo :D

High End quartz ETA 955.612 Termoline, pojedynczy krysztal 32khz, termokompensacja, regulowana za pośrednictwem cyfrowego punktu próbkowania przez użytkownika, dokladność +/- 10 sek. na rok. Ety te są dostępne z COSC ale ta chyba badana nie byla - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Identyczna eta zasila Sinny EZM2 HYDRO oraz następca tej ety dzisiaj zasila UX-y lub dokladnie ten sam model.

Zegareczek bez oleju czeka na uszczelkę i nową baterię tak na wszelki wypadek.

20151130_185954.jpg
 

Czeka nas moczenie calości w oleju, choć rezygnuję z ultradzwięków celem pozbycia się bąbelków powietrza, ponieważ ultradzwieki moga niszczyć lumę na tarczy i wskazówkach.

Jeśli ktoś ma podobny problem z olejem to chętnie się podzielę - mam litra z atestem PZH, olej nabyłem od Kolegi Forumowego - dziękuję, choć jak się okazuje jest dostępny w sieci w jednym miejscu w Polsce, ale tu nawet nie chodzi o cenę a o wiedzę którą trzeba bylo zdobyć do całej operacji :rolleyes: . Ciąg dalszy nastąpi :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.