Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam w butach, ;)

jak jesteś taki ciekawy. :P

Zawsze to człowiek

trochę wyższy. :D

 

Dodaję do spisu

tego dziadka. :)

post-63153-0-05696200-1445432317_thumb.jpg

post-63153-0-63476000-1445432364_thumb.jpg

post-63153-0-06591800-1445432478_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci.. Nosicie je? :)

Ja mam zawsze ze trzy sztuki na haczykach wiszące i nakręcone nad komputerem - na co dzień nie noszę bo nie ten ubiór  :)

Omega i Longines bardzo ładne nawet piękne ale bardziej podoba mi się ten brudas Breguet żeby tylko był większy 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat super, gratuluje pomysłu :)

Ja mam na razie tylko jednego kieszonkowca i jest to  pamiątka rodzinna.

Już go pokazywałem ale myślę że zegarek zasługuje jeszcze na kilka zdjęć :)

Oto mój Juwelherlog:

post-69072-0-03374600-1445451301_thumb.jpg

post-69072-0-32043000-1445451329_thumb.jpg

Edytowane przez Wróżek Chrzestny

Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo ładny - nie przesadzaj z polerowaniem niech troszkę patyny nabierze zdobienia będą wtedy wyraźniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się uplastyczni...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak w ogóle... to nosicie kieszonki w kieszeniach czy tylko po gablotach kisicie?

 

...u mnie w ciągłym użyciu miedzy innymi

 

Tissot

DSCF9568.JPG

 

... i Le Phare - Latarnia

 

DSCF9548.JPG

 

...te dwa to najczęściej ostatnio w użyciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizmy pokazać :) proszę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nawet z kamizelką nie będzie to wyglądało lekko groteskowo? 

Kieszonkowy zegarek w połączeniu z trzyczęściowym garniturem wygląda klasycznie i elegancko.,Groteskowo wygląda zegarek o średnicy 44-45 mm na nadgarstku o obwodzie zbliżonym do 7 cali.Takich przykładów można spotkać wiele w dziale "Jaki zegarek masz dziś na ręku",. Czasami to wygląda tak, jakby dzieciak podp.... ojcu zegarek z szuflady.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Widuje się czasami jegomościów występujących w kamizelkach bez marynarek, uważających się za wybitnych elegantów... Może nie jestem na czasie ale wydaje mnie się, że jest to strój kelnerów... chyba, że teraz tak jest "trendy" ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu byłem na urodzinach teściowej ubrany w garnitur z kamizelką i zegarkiem w odpowiedniej kieszeni kamizelki. Mnie się podobał mój ubiór, łańcuszek ładnie się prezentował choć był zasłonięty marynarką ale moja żona jakoś nie umie się przekonać do zegarka kieszonkowego u mnie, mówi że wyglądam jak z poprzedniej epoki ;)

Szwagierka jak wyczaiła co ja mam to tylko dziwnie popatrzyła. Nie wiem ale czułem się jakoś trochę dziwnie ;)


Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie noszę ni kamizelek... ni garniturów... a noszę kieszonki... poza tym jest spory dostęp do starych przywieszek do kieszonek tak różnych od klasycznych dewizkowych łańcuchów... i o ile nie dziwi mnie odbiór noszenia kieszonek wśród "laików" o tyle dziwi mnie fakt tego zdziwienia na forum zegarkowym ;) ale cóż... ewolucja... za dekad kilka noszenie zegarków naręcznych będzie swego rodzaju dziwactwem... a nawet już dziś w wielu kręgach jest wręcz niemodne... a wizażyści... jak mam wrażenie... uzurpują sobie prawo do kreowania gustów...

 

 

...no i flaczki mych chroniaków...

 

Tissot

 

DSCF8356.JPG

 

i Le Phare

 

 

DSCF9362.JPG

 

 

...jak przystało na takie staruszki obydwa z kołem kolumnowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zadbane i niezmęczone ręką hobbysty ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Widuje się czasami jegomościów występujących w kamizelkach bez marynarek, uważających się za wybitnych elegantów... Może nie jestem na czasie ale wydaje mnie się, że jest to strój kelnerów... chyba, że teraz tak jest "trendy" ;)

W klasycznej angielskiej elegancji kamizelka może być jedynie noszona jako element trzyczęściowego garnituru albo stroju formalnego, czyli zawsze pod marynarką lub żakietem,Natomiast w tradycyjnym amerykańskim stylu kamizelka występuje jako element wierzchni stroju ale zawsze powinna to być kamizelka typu "fullback vest"(front i tył wykonany z tego samego materiału).Moda taka ukształtowała się w czasach pionierów ponieważ kamizelka była wygodniejsza w gorącym klimacie,nie niszczyła się tak łatwo jak marynarki, ułatwiała jazdę konną a także sięganie po rewolwer i operowanie długą bronią.(być może z podobnych powodów kamizelki zostały ulubionym strojem kelnerów),Po 2 Wojnie Światowej powszechnie stosowanie klimatyzacji w pomieszczeniach sprawiło ,że kamizelki stały się niemodne,a w miastach na wschodzie US byly postrzegane jako atrybut "rednecka" .Obecnie za sprawą hipsterów kamizelki znowu są modne.,Żeby nie tworzyć OT  kolejowy Longines  C.F.R. z werkiem 19.71 N wyprodukowany w 1928 dla rumuńskich kolei Caile Ferate Romane.,

post-67292-0-80328000-1445537112_thumb.jpg

post-67292-0-54916400-1445537129_thumb.jpg

post-67292-0-87618000-1445537141_thumb.jpg

post-67292-0-44116000-1445537156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek, też lubię "służbowe", dzięki za wyjaśnienia dotyczące kamizelek :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Longinesik - zaraz ktoś zapyta o wskazówki więc uprzedzę - one choć różne są oryginalnym kompletem 

Piękna sztuka - fajnie że temat się rozwija codziennie zaglądam czy jest coś nowego  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,.W przedwojennej Rumunii było wiele ciekawych zegarków z oznaczeniami służbowymi zarówno dla kolei C.F.R.,bukareszteńskich linii tramwajowych S.T.B. ,armii M.A.N.S.S.A.U.,marynarki wojennej O.M.R. i korpusu pograniczników Corpul Granicerilor., Wracając do etykiety związanej z zegarkami kieszonkowymi to taki zegarek można zakładać na wiele sposobów i nie tylko w zestawie z kamizelkami.,Do kamizelki kieszonkę można założyć na trzy sposoby- Albert,,Double Albert i J-shape.,Można kieszonkę założyć do marynarki zapinając łańcuszek do butonierki, a zegarek wkładamy do kieszonki na poszetke., I co pewnie wyda się najdziwniejsze ,ale oryginalnie kieszeń w kieszeni po prawej stronie spodni typu "jeans dennim" jest przeznaczona na zegarek kieszonkowy i w takim celu została zaprojektowana przez Jacoba Davisa w 1871 roku we wzorze spodni opatentowanych dwa lata później przez Davis&Levi Strauss,.Dlatego bez obawy uchybienia etykiecie można zakładać zegarek kieszonkowy na wszystkie wyżej opisane sposoby,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...lonżin fajny...

 

...moja mosiężna rechocząca puszka... ostatnio leżakuje... prawie ze stajni atlantica... wczesny Kummer... model Integra...

 

DSCF9300.JPG

 

DSCF9301.JPG

 

DSCF9302.JPG

 

DSCF9303.JPG

 

DSCF9237.JPG

 

DSCF9243.JPG

 

DSCF9245.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.