Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Roman ale Ty jesteś suuuper gość... gdyby nie Ty w ogóle nic by nie było wiadome...  :P  W przeciwieństwie do nas tych, którzy nic nie wiedzą, Ty wiesz wszystko, dzięki , że jesteś... B) Żeby było w miarę merytorycznie... Niemcy nazywają ten wychwyt Spitzenankergang, i faktycznie nie jest to wychwyt cylindrowy tylko kotwiczny... błędnie napisałem... :rolleyes:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ale Ty jesteś .......

 

Krzysztof - ja nic nie wiem - a tak w ogóle masz PW

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

547be15a5d009eab91952fd44cdce27a.jpg26bbab7e44f124e5f7e1d9ef102487fd.jpgc5b48c6e0b2463ae702d21e981e30cbd.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji mechanizmu tej eterny. Koło balansu widoczne 3?1 jeśli dobrze widzę na zdjęciu.

 

Pozdrawiam,

Bartosz

 

post-77909-0-93987300-1582639033_thumb.jpg

post-77909-0-86036800-1582639063_thumb.jpg

post-77909-0-04357100-1582639081_thumb.jpg

post-77909-0-44363000-1582639095_thumb.jpg

post-77909-0-45544100-1582639106_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Eterna...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650b6559fd38f464med.jpg

 

Ode mnie wątek ideologiczno-historyczny: Arbeiter Chronometer czyli socjalistyczny zegarek z przełomu wieków.

W dwóch wersjach: francusko i niemieckojezycznej.

 

55e63621dd94645dmed.jpg

 

Pachnie to prawdziwym socjalizmem XIX - wiecznym, ważnymi postulatami i demonstrowaniem poparcia dla nich przez użytkowników takich czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taki zegarek. Nie znam się na kieszonkach, czy mogę prosić o identyfikację gdzie i w jakich latach był wyprodukowany? Ewentualnie producent. Zegarek kupiony w Anglii. Koperta i dewizka srebrne.

post-102934-0-27641500-1583328731_thumb.jpg

post-102934-0-36630900-1583328753_thumb.jpg

post-102934-0-59443900-1583328782_thumb.jpg

post-102934-0-36809800-1583328809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake jak fake - zero napisów, wiec można powiedzieć, że raczej szwajcarski klon Walthama (model 57). Niektóre nawet nie były złe...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że jest "zły" tylko nie jest sygnowanym produktem danej marki.

 

Jakość? Zdjęcie da się powiększyć - vide grawerunek na półmostku czy "szatony"... więc Waltham chyba nieco wygrywa?

 

Koperta masywna, ale czy srebrna?

 

Nie zmienia to faktu, że to ładny zegarek z epoki i właściciel powinien być zadowolony z jego posiadania.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Jasne, zegarek mega mi się podoba także musze go tylko oddać do przeglądu i będzie cieszył oko. Dekle są sygnowane Coin Silver Warranted a dewizka ma punce na każdym ogniwie więc myśle że srebrny ale nie wiem jaka próba.

W pudełku był jeszcze jeden zegarek ale jako dodatek bo były wylicytowane w zestawie. Jest mniejszy, trochę wybrakowany, ale działa. Warto go przywracać do ładu tzn wymienić sekundnik, dodać brakujące kółko przy koronce i wymieniać szkło czy zostawić jak jest? Wydaje mi się że jest sporo młodszy od tego który wcześniej pokazywałem.

post-102934-0-27053500-1583672856_thumb.jpg

post-102934-0-04141900-1583672870_thumb.jpg

post-102934-0-27644300-1583673113_thumb.jpg

post-102934-0-93002600-1583673127_thumb.jpg

post-102934-0-73251200-1583673139_thumb.jpg

post-102934-0-13710300-1583673160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stan to będzie 900-tka Ag, "Coin silver" srebro monetowe... Ten następny też fajny...odnoszę wrażenie, że koło naciągu jest dobierane. Koperta angielska, mechanizm szwajcarski FHF (?)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Ten następny też fajny...odnoszę wrażenie, że koło naciągu jest dobierane. Koperta angielska, mechanizm szwajcarski FHF (?)

 

Też fajny :) też srebro próby eksportowe 925. 

Natomiast powiedz mi skąd wrażenie że koło naciągu dobierane dla mnie zarówno koło naciągu jak i koło zapadkowe

mają identyczny szlif słoneczny i identyczne fazowanie po obwodzie. No na kole zapadkowym jest napis co mogło by sugerować

późniejszą produkcję ale koło naciągowe jest jest czyste.

Moim zdaniem jeśli do czegoś się można przyczepić to do sekundnika, a tak to solidny przegląd , dobrać bigiel i można nosić.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dla mnie nawet fajniejszy pod pewnymi względami.

 

Szkiełko znajdziesz bez problemu, wskazówka sekundowa może zostać?

 

Wiek XX, lata 20/30. Kółko nazywa się bigiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że jest "zły" tylko nie jest sygnowanym produktem danej marki.

 

Jakość? Zdjęcie da się powiększyć - vide grawerunek na półmostku czy "szatony"... więc Waltham chyba nieco wygrywa?

 

Koperta masywna, ale czy srebrna?

 

Nie zmienia to faktu, że to ładny zegarek z epoki i właściciel powinien być zadowolony z jego posiadania.

Waltham zawsze wygrywa ;) choć oni tez czasem stosowali fałszywe szatony ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajny :) też srebro próby eksportowe 925. 

Natomiast powiedz mi skąd wrażenie że koło naciągu dobierane dla mnie zarówno koło naciągu jak i koło zapadkowe

mają identyczny szlif słoneczny i identyczne fazowanie po obwodzie. No na kole zapadkowym jest napis co mogło by sugerować

późniejszą produkcję ale koło naciągowe jest jest czyste.

Moim zdaniem jeśli do czegoś się można przyczepić to do sekundnika, a tak to solidny przegląd , dobrać bigiel i można nosić.

 

Pozdrawiam

Roman

Źle się wyraziłem, oba koła naciągu wyglądają na dobierane, są parą ale chyba nie od tego egzemplarza. Takie jest moje odczucie, ale pewnie się mylę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith na Kanadę...

 

 

60zl już z przesyłką ;) szczegóły wkrótce...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem. Wystawiony jako niesprawny (bo był) i z fatalnymi zdjęciami. Ale 60zl to nawet za części warto dac...

 

Okazał się tylko niezadbany, chodzi „jak zloto”...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta fioletowa powłoka to farba zabezpieczająca? Czym ewentualnie da się ją usunąć?

post-102934-0-77647100-1584288185_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają ją za zaletę ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek Goliath chyba Japy? średnica 67,4mm grubość 24,6mm z centralną sekundą jak widać, brak koronki i wałka, 20 kilka lat temu widziałem taki w etui na Kole na bazarku, teraz mam i ja, kawał fajnej maszyny,foto poniżej

post-40484-0-54014800-1584386437_thumb.jpg

post-40484-0-76463100-1584386448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.