Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój nowy nabytek, górnicza kieszonka Corteberta, trochę było jazdy bo balans był rozwalony ale mój majster stanął na wysokości zadania. Dzięki Romanowi kieszonka dostała nowe szkło. Tarcza nie jest idealna ale mnie zadowala na te chwile -chociaż nie wykluczam podmianki tarczy jak znajdę.

 

 

IMG_4030.JPG

IMG_4031.JPG

IMG_4035.JPG

IMG_4036.JPG

IMG_4037.JPG

IMG_4038.JPG

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz, wskazówki oryginalne, a tarcza najgorsza nie jest.

21 godzin temu, kiniol napisał:

Hmm... A dlaczego on ma dwie wskazówki minutowe? 

 

Wskazówki ładnie pasują i taki urok dużego zegarka z długimi (nie za długimi) wskazówkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grigoris1 napisał:

Fajna rzecz, wskazówki oryginalne, a tarcza najgorsza nie jest.

 

Wskazówki ładnie pasują i taki urok dużego zegarka z długimi (nie za długimi) wskazówkami :)

:)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Wpadła Mi w ręce kieszonka Delma na Unitasie 6497 z lat 70 - tych. Podobno miał to być zegarek dla kolejarzy tureckich ??? . Ale ja ją kupiłem za parę złotych z powodu tego , że Delma w 2000 roku przejęła pakiet większościowy akcji Delbana . Chciałem tylko potwierdzić że to nie jakieś chińskie gówno z ostatnich lat , jakich pełno w necie . I co z tą legendą ala ,kolej turecka ??

IMG_20200618_092253[1].jpg

IMG_20200618_092302[1].jpg

IMG_20200620_094840[1].jpg

IMG_20200620_094645[1].jpg

IMG_20200620_094855[1].jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nowszy werk w starszej kopercie... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znana marka jest...20200621_101329.thumb.jpg.47652ca71391a3b36b9886ca49c6d153.jpg

 

Przepraszam za głupawy żart, nie mogłem się powstrzymać.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zestaw w kolekcji. Marvin w pięknym stanie
IMG_20200621_193003.jpgIMG_20200621_193023.jpgIMG_20200621_192954.jpgIMG_20200621_192916.jpgIMG_20200621_192905.jpgIMG_20200621_192826.jpgIMG_20200621_192819.jpgIMG_20200621_192749.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do oglądania zegarków kieszonkowych,

 

RÓŻNE SZWAJCARSKIE, ...:

https://myvimu.com/collection/47796382

 

AMERYKAŃSKIE:

https://myvimu.com/collection/47800213

 

KOLEJOWE:

https://myvimu.com/collection/47800214

 

NAGRODOWE:

https://myvimu.com/collection/47800217

 

POLONIKI:

https://myvimu.com/collection/47800220

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fajne, masa roboty z tym fotografowaniem i wstawianiem ... Gratulacje...bardzo interesujące...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kiniol napisał:

O fajne, masa roboty z tym fotografowaniem i wstawianiem ... Gratulacje...bardzo interesujące...

dziękuję, trochę to trwało, mogłem się też bardziej postarać przy robieniu zdjęć, ale wiadomo, brak czasu... .

Chciałem to w końcu udostępnić, bo niestety dużo osób kupuje zegarki za duże pieniądze, nie mając pojęcia,

jak są oszukiwani ''malowanymi'' tarczami, tyczy się to głównie Poloników....

docelowo będę je jeszcze opisywał, ale tu będę liczył na Waszą pomoc

 

ps jeszcze powrzucam nowe zegarki :)

Edytowane przez Rossi1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rossi1986 napisał:

dziękuję, trochę to trwało, mogłem się też bardziej postarać przy robieniu zdjęć, ale wiadomo, brak czasu... .

Chciałem to w końcu udostępnić, bo niestety dużo osób kupuje zegarki za duże pieniądze, nie mając pojęcia,

jak są oszukiwani ''malowanymi'' tarczami, tyczy się to głównie Poloników....

docelowo będę je jeszcze opisywał, ale tu będę liczył na Waszą pomoc

Brawo !! Przyda się fachowe opracowanie

Poloniki, Patriotyki itp... to co czasem widzę na allegro to ręce opadają - a ludziska kupują i to za grubą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po teściu dostał mi się taki Tissot:

b853262f84974d3emed.jpg

c498064287531da0med.jpg

Ten zegarek jako rodzinna pamiątka ma u mnie dożywocie, z tym że chciałbym znać więcej szczegółów odnośnie tego zegarka np: jaki to kaliber mechanizmu, czy to popularny mechanizm, jaki jest przypuszczalny okres produkcji zegarka itp

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0617.thumb.JPG.ac3c814c305be1194e04b010f5a57d12.JPGOdnośnie pokazanego przez kolegę szpindlakfan, dziwnego urządzenia, to jest ono uruchomione i wiemy już do czego służyło...

 

Może ktoś z koleżeństwa na to "wpadnie"... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Krzysztof kawał dobrej roboty :) 

Wszystko gra i dzwoni :D a na dodatek błyszczy się jak "psu jajca" :D :D 

 

Miłego poranka

Roman

 

p.s. Ja nie próbuję "wpadać" bo już wiem ;) 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... po długich ( no może nie takich długich ) poszukiwaniach i analizach okazało się, że tiktokdzyń służył do tego: 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał:

No dobra... po długich ( no może nie takich długich ) poszukiwaniach i analizach okazało się, że tiktokdzyń służył do tego: 

 

No wiesz Krzychu jak można ogłaszać wyniki przed zakończeniem "Ciszy Wyborczej" :D  za to grozi wysoka grzywna ;) 

 

POzdrowienia 

 

Roman

 

p.s. A jednak pierwotnie się myliłem to nie jest krokomierz chociaż coś wspólnego z krokami ma :)  tyle że końskimi :D .

A tak swoją drogą kiedyś trafiło w moje ręce podobnie wyglądające urządzenie które nie miało jak w typowych krokomierzach wahnika/młoteczka tylko jakby nierównomiernie obciążony rodzaj balansu spełniający tę rolę. I był to typowy krokomierz.

Edytowane przez Kieszonkowe
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysztofie.

 

Długo myślałem o "Twoim" zegarku. Niestety "słoń mi na ucho nadepnął" i wszelkie sprawy z muzyką są mi obce.

Poszukałem jeszcze raz w internecie pod hasłem "metronom" i nasuwa mi się pytanie skąd wiemy że to jest 

"koński metronom". 

Policzyłem ilość taktów na Twoim filmiku i wychodzi koło 40 na minutę - czyli tak jak chyba zaczyna się skala

normalnego metronomu. A można ją przecież zwiększyć przesuwając dźwignię. Tak samo "dzyń" = okazuje się

że jest to dostępna funkcja w zwykłych "ludzkich metronomach"..

Jak wysilam swoją pamięć to przypominam sobie że chyba podczas któregoś z naszych spotkań Adam też chyba 

pokazywał taki kieszonkowy metronom - może się odezwie i wypowie w tym temacie.

 

Pozdrawiam 

Roman

 

p.s. Wiem że pochodzisz z muzykalnej Rodziny więc Tobie łatwiej będzie rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metronom ma większą skalę tempa.  Rozmawiałem z kolegą, który wspominał o barokowej szkole pokazów końskich i tam jest taktowanie na 8 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę odpowiedzieć ?

W wojsku nie byłem to wiem.

 

 

 

Prognoza pogody ?

U mnie a Warszawie będzie burza,

Strasznie trzaska.

 

20200628_165711.thumb.jpg.b5f5534281218e1e587ebf8e8bbe0a77.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szalony amator napisał:

Czy ja mogę odpowiedzieć ?

W wojsku nie byłem to wiem.

 

 

 

Prognoza pogody ?

U mnie a Warszawie będzie burza,

Strasznie trzaska.

 

20200628_165711.thumb.jpg.b5f5534281218e1e587ebf8e8bbe0a77.jpg

Zawsze możesz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet widziałem taki w ostatnim filmie Polańskiego w ręku podoficera prowadzącego musztrę. Ale może mi się tylko zdawało?

Jak ktoś jeszcze nie wie to proszę sobie włączyć wideo z tym cykaniem i zacząć maszerować. Lewa,  lewa,  .... i tak do usranej śmierci przez całą Europę armie sobie łaziły.

 

 


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też była taka hipoteza... ale jednak taktowanie na 8 zwyciężyło...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz obsesji wyższych oficerów, żeby wojsko równiutko maszerowało.

Nakręć to i pomaszeruj dookoła domu a potem odnajdź w sieci jakąś defiladę wojskową. Wszystko ci będzie pasowało.

Nie wiem dlaczego u mnie ta absolutna pewność, ale jestem pewien. Może w poprzednim wcieleniu byłem upierdliwym sierżantem?

Upierdliwość mi została...

 

P.s.

U mnie bardzo mocno trzeszczy, a jak tam w Puszczykowie ?


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.