Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, zgodzę się z Tobą gdy wyjaśnisz mi co wspólnego ma marsz na dwa ze wskazaniami tarczy... w Puszczykowie smutek... po 21.00 ale walczymy... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Takie znalazłem w sieci co pokazuje że metronomy marszowe dla wojska były już w 1822 r.

 

 

Myślę, że wskazania tarczy to sprawa drugorzędna, chodzi o dźwięk i wibrację wyczuwalną w kieszeni prowadzącego kolumnę wojaków.  To urządzenie nie jest do patrzenia. Wskazówki pozwalały raczej tylko na synchronizację z drugim identycznym, bądź z sekundnikiem zegarka.

 

20200628_224254.thumb.jpg.ea7ad2345522a55fbf05c0d76877f5e8.jpg

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dźwignią regulacji długości włosa balansu ustawia się ilość pełnych obrotów wskazówki na minutę? Tak mniej więcej pokrywałaby się wskazywana liczba przez wajchę z liczbą obrotów na minutę, choć moja metoda pomiaru daleka jest od doskonałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwignią zmniejszasz lub zwiększasz długość czynną włosa... Taktowanie odbywa się szybciej lub wolniej i jest to zauważalne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wojaki podpadną to tempo można podkręcić i pogonić po placu szybciej.

😅

 

Szukałem bardzo krótko w sieci i znalazłem tylko Bregueta. Może złe słowa kluczowe wpisywałem. Szukałem po angielsku.

Ale, to tylko oznacza że masz w ręku wielką rzadkość, rarytasik.

Pozdr,


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko to miałem na myśli, że przy dźwigni do regulacji szybkości taktowania są liczby: 8, 10, 12, 14, 16 i 20. Na podstawie krótkiego filmu mniej więcej wyliczyłem, że przy tym ustawieniu wskazówka robi niecałe 14 obrotów na minutę, czyli pokrywałoby się to ze wskazywaną przez dźwigienkę liczbą na skali. Czyli można regulować ilość pełnych cykli (8 taktów jeśli sugerować się wskazaniami wskazówki lub 4 takty jeśli uwzględnić tylko bicie gongu) na minutę w zakresie od 8 do 20. Czy na tej podstawie można wydukać jego zastosowanie, czy po prostu wyznaczanie tempa chodu konia jest już pewne i całe to moje czaszkowanie to daremny trud :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaszkuj kolego i bądź sceptyczny.

Może coś inneg się wykluje i wtedy się będziemy mogli pokłócić.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie wykorzystywano takiego urządzenia poza placem ćwiczeń. Dwa podstawowe marsze to podróżny i forsowny, tempo nadawał dobosz, może to urządzenie miało go zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 21:36, kiniol napisał:

DSC_0617.thumb.JPG.ac3c814c305be1194e04b010f5a57d12.JPGOdnośnie pokazanego przez kolegę szpindlakfan, dziwnego urządzenia, to jest ono uruchomione i wiemy już do czego służyło...

 

Może ktoś z koleżeństwa na to "wpadnie"... ;)

 

Czy dobrze  policzylem ,okolo 120  wahniec  ,tic-takow   na minute  ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by mniej więcej wychodziło i na to wygląda, że można regulować ilość wahnięć od 64 do 160 na minutę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem też o metronomie

wojskowym, ponieważ ten instrument na wideo pokazuje rytm z okresu 0,541 sekundy, a krok wojskowy we Francji (z wyjątkiem Legii Cudzoziemskiej) wynosi 120 kroków na minutę (Cytuję to z pamięci), co odpowiada 0,5 sekundy.
W takim przypadku instrument nie potrzebuje ustawienia rytmu (w przeciwieństwie do metronomu), ponieważ kadencja jest zawsze taka sama.

jezeli   można regulować ilość wahnięć od 64 do 160 na minutę.  to jest to metronom


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  i  się  wyjaśniło  trochę  

Chronometr  Artylerii.

 

 


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To-- to od @Kiniol'a?

 to  chronometr altyleryjski?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No  i  się  wyjaśniło  trochę  

Chronometr  Artylerii."

Czy mógłbyś coś więcej o tym napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej  jak  moje zrodlo  wroci  z  Afryki...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę się pochwalić, przywracam do życia zegarek tzw Goliath 67mm średnicy (wielki) z centralną sekundą, brakowało w nim koronki nie wspomnę o wałku, wysłałem zegarek do Krakowa nie wspomnę firmy, powiedzieli że dopasują ze starych trupków, niestety zaproponowali taką od zwykłego większego zegarka, obdzwoniłem zegarmistrzów coby itd niestety w Warszawie to samo więc postanowiłem w akcie desperacji i sprawdzenia własnych zdolności wykonać ją SAM! by było centrycznie dałem tokarzowi by wytoczył mi takie dwa elementy według mojego rysunku za pomocą których będzie mi łatwiej wytworzyć koronkę średnicy 13mm. oceńcie moją pracę,zdjęcia poniżej.Dodam że wystający gwint obciełem na końcu i zalutowałem na srebro a także wykonałem wykończenie w tym miejscu takie zagłębione kółeczko.

20200526_121724~2.jpg

20200526_152946~2.jpg

20200526_155027~3.jpg

20200527_061654~2.jpg

20200608_093733.jpg

By zegarek był ciekawszy postanowiłem wygrawerować upamiętniając pierwszy Polski samochód  czyli Ralf Stetysz który zjechał w 1925 roku z taśmy w Paryżu, samochody te postanowiono produkować w Warszawie a historia dalsza tego auta jest przykra. Zdjęcia poniżej 

1589895546828.jpg

1590590194338.jpg

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolniczo Automobilowo Lotnicza Fabryka Stefana Tyszkiewicza... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super grawerka, zazdroszczę umiejętności. Korzystając z okazji zapytam, czy możliwe jest odświeżenie grawerki na kopercie z silveroidu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego grawer,

kucnąłem, i jeszcze kapcie mi spadły.

pozdrawiam, 

Janusz.

 


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, a co to jest ten silveroid, to tosamo co argentan- inaczej biały metal czy alpaka, jak tak to można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończony dzisiaj-fotospacer.png

20200709_164919~2.jpg

20200709_165106~2.jpg

Edytowane przez graver
Powinno być Ukończony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, graver napisał:

Dzięki za opinie, a co to jest ten silveroid, to tosamo co argentan- inaczej biały metal czy alpaka, jak tak to można

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trochę różnią się składem - alpaka -9% Ni a silveroid - 45% Ni. Muszę kiedyś poszukać kogoś, kto zobaczyłby czy to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Goliat, piękna koronka i grawerunek. 

Nie chcę zaśmiecać tematu, napiszę tylko, że nigdy wcześniej nie słyszałem o firmie Ralf Stetysz. 

Trochę poszukałem, poczytałem, znalazłem zdjęcie, które posłużyło do graweru, szkoda tylko, że po pożarze nie wznowili produkcji, a wypuścili na rynek tylko 200 aut. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję że podoba się Wam grawerunek, ksawery krótka piłka jeśli ktoś wygrawerował ręcznie to znaczy że można poprawić rysunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.