Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Moser wygląda na nikiel..


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser to jeden z wielu Moserów (z których najlepszy był Henry) - ma werk Corteberta, wskazówka minutowa wygląda OK.

Longin zacny bo wiekowy - z kopertą będzie trudno, bo raczej nie dobierzesz brakującego dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moser faktycznie może być niklowany, później pooglądam go dokładniej. Raczej pójdzie do ludzi.

Longinesa planuję wskrzesić bo ma (jak dla mnie) ciekawy werk. Pojedynczy dekiel też może być😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto szpindlaczek - cebulaczek :) zachował się ładny grawerunek (nie jest wytarty) ale niestety koperta ma parę wgnieceń :( czy do się to jakoś poprawić, czy lepiej tego nie ruszać?

DSC04199.JPG

DSC04203.JPG

DSC04205.JPG

DSC04208.JPG

DSC04215.JPG

DSC04219.JPG

DSC04224.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szpindlakfan napisał:

Taki oto szpindlaczek - cebulaczek :) zachował się ładny grawerunek (nie jest wytarty) ale niestety koperta ma parę wgnieceń :( czy do się to jakoś poprawić, czy lepiej tego nie ruszać?

 

Witaj, jak masz np. taki komplecik

 

20201018_120354.thumb.jpg.371217da77da0f38f3d27b558311b2ff.jpg

 

to się da :D  chociaż zawsze klepanie może pozostawić ślady.

 

Można też spróbować wypchnąć gładzikem z agatu.

 

Miłego niedzielnego popołudnia

Roman

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie, czy istnieją narzędzia których jeszcze nie posiadasz? ;)

Właśnie boję się, że próba wyklepania da jeszcze gorszy efekt, także chyba się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 19.10.2020 o 00:33, Szpindlakfan napisał:

Romanie, czy istnieją narzędzia których jeszcze nie posiadasz? ;)....

 

Witaj Romanie ;) 

Tak dwa :D 

 

 

  

W dniu 19.10.2020 o 00:33, Szpindlakfan napisał:

.....Właśnie boję się, że próba wyklepania da jeszcze gorszy efekt, także chyba się wstrzymam.

 

Dlatego do klepania używa się specjalnych młotków zwijanych ze skóry lub z tworzywa lub gumy.

 

Na Twoim miejscu widząc kopertę spróbował bym wypchnąć od spodu agatem.

 

Miłego dnia

Roman :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja palcem lub kawałkiem drewna... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale,

Palec i drewno muszą być specjalne.

Przeznaczone tylko do tej czynności.

( przepraszam Roman, no nie mogłem się powstrzymać ).

 

Był taki stary dowcip o fachowcach;  Przychodzi hydraulik do zatkanej rury, po obejżeniu i osłuchaniu wyjmuje młotek i uderza w rurę. 

Woda zaczyna płynąć.

- należy się sto złotych.

- jak to sto, za jedno uderzenie młotkiem?

- za uderzenie biorę złotówkę, reszta za wiedział gdzie i jak.

 

To rzeczywiście bardzo stary dowcip więc proszę nie szacować ceny na jego podstawie.

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu próbowałem swojego szczęścia na portalach aukcyjnych w kraju kwitnącej wiśni (ogólnie nie warto :)) i oczywiście niczego nie udało mi się kupić oprócz jednego zegareczka, którego tak właściwie nie chciałem :lol:.

Czy możecie coś więcej o nim powiedzieć? Może znajdzie się tu na niego jakiś amator ;)

seiko1.jpg

seiko2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny nabytek, szkoda tylko że emalia uciekła :( (ale tak jest w większości tego typu damek) .

Pokaż co jest w środku (jakiś cylinderek ?)

 

Miłego weekendu

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Omega dziś wpadła. Po nr mechanizmu rok między 1908 -1911. Wie ktoś z Was coś więcej o nazwisku na tarczy? Zegarek mały, taka damska kieszonka.  Dodatkowo Cyma, ale nie wiem czy tarcza od niej 🙂

 

IMG_20201107_084748.jpg

IMG_20201107_141721.jpg

IMG_20201107_084729.jpg

IMG_20201107_144100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś więcej powiedzieć o tym dziwacznym zegarku? Kiedy mógł zostać wykonany itd. ?

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wieku tego zegarka? Mechanizm wg mnie ma co najmniej 200 lat, tylko jakoś koperta mi nie pasuje, czyt to jakiś składak? Nie znam się :), a tak się składa, że niespodziewanie wygrałem licytację i teraz naszły mnie wątpliwości, jakby coś było z nim nie tak to jeszcze mogę przyjanuszować i nie zapłacić :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny, wygląda na wyrób autorski... ciekawe czy są jakieś sygnatury... Zastanawia mnie tylko słabej jakości  grawer...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta zdobiona majzlem , raczej nie z tej klasy mechanizmem.

Zawias na stalowych ,,wąsach" - ja nie spotkałem, chyba że naprawiany.

Wygląda jak by ktoś na siłę dodał zdobień. aniołki odtworzone albo spolerowane i potem ratowane[są straszne^_^]. Automat działa?

Obawiam się, że jeżeli identyfikujesz się ze swoim nikiem, to nie będziesz zadowolony.

Mechanizm jest super i jeśli sprawny to może warto.

W automatach dużych, w dzwon biją żołnierze, wartownicy, i pierwsze powstały w okresie empire. Aniołki w tej pozycji niosą wieniec, lub róg, kosz obfitości. Widziałem jeden zegar, gdzie aniołki biły w dzwon, ale był kopią.

 

Pierwsze wrażenie zrobił świetne, ale z czasem zachwyt minął, a to u mnie zawsze działa.

 

Ja mogę się mylić, widzę zdjęcia, a na nich sam też wyglądam świetnie. Na koniec, wszystko kwestia ceny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie. Koperta chyba jest wtórna (pewnie oryginalna była ze złota). Prawdopodobnie dlatego nie osiągnął astronomicznej ceny, choć tani też nie był, hm mam teraz zagwozdkę, ale chyba ciekawość weźmie górę, najwyżej zaliczę wtopę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest do uratowania, ma tyle ,,mięsa" że ho ho! Nawet gładka będzie fajnie wyglądała. Kominek ładny, tylko lepiej spasować. Aniołki można poprawić albo zrobić nowe. Ja zadaję sobie pytanie, czy ktoś w mechanizmie, czegoś tak nie przekombinował jak na kopercie. Lepiej naprawić taki co się zepsuł, niż taki co go już ktoś ratował i wyszło mu jako tako. Jeśli zapłaciłeś w okolicach połowy ceny antykwarycznej, oryginalnego zegarka, to, to był by dobry projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kosztował gdzieś tak pi razy oko pół ceny :) Ja tam jakimś strasznym zegarkowym purystą nie jestem, lekko kombinowanymi, czy w gorszych stanach nie pogardzę  (oczywiście pod warunkiem, że cena jest adekwatna ;))

Zobaczymy co z tego będzie, jeszcze wysłałem zapytanie czy wszystko w nim działa, bo niby w opisie aukcji nie było wzmianki, że nie ale mnie już nic nie zdziwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to ładne... też bym sie zainteresował, nie dziwię się...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza dni tygodnia trochę bylejako opisana - niewprawna ręka postawiła troszku koślawe literki..

Może to jakaś "praca dyplomowa" czy też czeladnicza...

Może we Francji mają taki gust...

Tarcza miesięcy również dziwnie "skrobana" - spójrz na lipiec i sierpień oraz grudzień - trochę krzywe jedynki i nierównie odstępy między cyframi.

Wygląda to na jakąś naprawę - tarcza miesięcy chyba miedziana i jeszcze nie spatynowana, jeśli faktycznie miedziana i nie powleczona żadnym zabezpieczeniem, to powinna być chociaż matowa, no chyba, że niedawno robiona.

Ja nie umiem wycenić ani kunsztu ani prawidłowości tego mechanizmu, czy całości zegarka - rzuciło mi się coś w oko, to opisuję odczucie..

 

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.