Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślałem, ale na powiększeniu widać, że to tylko ubytek (niestety zdjęcia po wrzuceniu na forum mają mniejszy rozmiar).

Na zdjęciach wygląd głębszych ubytków zdaje mi się, żeby wskazywał na lite złoto, ale na kopercie jest też sporo ciemnych plamek (choćby uszkodzona warstwa złocenia) Kolor też nie jest jednolity (różne materiały?) jeśli spojrzeć na ucho i kominek.

Ramka wokół tarczy też mi na złotą nie wygląda.

W zasadzie czy jest on złoty, czy tylko złocony to dla mnie nie ma większego znaczenia, bo to piękny zegarek z rzadkim wychwytem, niestety jest to kwestia znacząco wpływająca na jego wycenę dlatego mam wątpliwości, bo żądana cena jest adekwatna dla zegarka złotego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kolejny wynalazek z wychwytem Virgule'go... Może być złoty, ale trzeba by go obejrzeć na żywo... choć z taką miniaturą to chyba raczej złoto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zmęczony ale sprawny Zenith dołączył do mojej kolekcji. Jak dobrze odszyfrowałem rok produkcji to wychodzi że jest z 1913 roku

IMG_20210427_170231.jpgIMG_20210427_170313.jpgIMG_20210427_170346.jpgIMG_20210427_170527.jpgIMG_20210427_170744.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datowanie Zenitha to złożony temat. 

 

Ja dla upamiętnienia wrzucam taki o to mechanizm - wygląda na LeCoultre z końca XIX wieku.

Ma i "wilcze zęby" i kotwicę chronometryczną i 21 kamieni - pięknie dźwięcznie chodzi.

Niestety moje poszukiwania koperty legły w gruzach i chyba go oddam w dobre ręce.

 

5ed5889dbc846648gen.jpg

 

fabd6b21b96730cbgen.jpg

 

60cb03646b4ea628gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

Datowanie Zenitha to złożony temat. 

 

Ja dla upamiętnienia wrzucam taki o to mechanizm - wygląda na LeCoultre z końca XIX wieku.

Ma i "wilcze zęby" i kotwicę chronometryczną i 21 kamieni - pięknie dźwięcznie chodzi.

Niestety moje poszukiwania koperty legły w gruzach i chyba go oddam w dobre ręce.

 

5ed5889dbc846648gen.jpg

 

fabd6b21b96730cbgen.jpg

 

60cb03646b4ea628gen.jpg

Przytulę... :)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też, ja też, ja też.

Dla ułatwienia nadmienię że mam kilka, 2, 3 mechanizmy Zenith kieszonkowe na czesci oraz kompletnego malucha Zenith 20 mm z klasycznym pieknym układem mostków, sprawny? ,do przegladu i czyszczenia.

 

 

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy cylinderek, francuski? Czy da się coś więcej powiedzieć na jego temat?

 

DSC07380.JPG

DSC07383.JPG

DSC07385.JPG

DSC07391.JPG

 

 

 

Przy okazji wrzucę zdjęcia "chińskiego dupleksa" który okazał się być japońskim cylindrem :) takiego mechanizmu jeszcze nie widziałem, niestety  na żadnym zdjęciu nie udało mi się tego porządnie uchwycić.

 

 

DSC07367.JPG

DSC07373.JPG

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne znalezisko.

to wygląda jak jakaś "maszyna matematyczna" albo wskaźnik do czegoś ..

zegarek swoją drogą odmierzał czas, a na tych tablicach być może jakiś współczesny zegarków i inźeniêré suwakiem wprowadzał dane obliczeniowe i uzyskiwał jednocześnie wynik. 

 

To wygląda jak podręczna pomoc naukowa - myśmy mieli kątomierze z naniesionymi wynikami potęgowania,  pierwiastkowania lub liczenia jakichś trudnozapamiętywanych funkcji, a wyższy technik musiał mieć inne pomocne przyrządy..

 

po krótkim namyśle ..

może to wskaźnik kucharski do odmierzania ilości/objętości produktów zawartości procentowej i czasu potrzebnego do "czegoś"..

"farines" to z francuskiego "mąka"....

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie przestaje zadziwiać efektami swoich poszukiwań :)

...a naiwność, że widziało się już sporo trwa, a życie wciąż zaskakuje :)

A tak przy okazji - co się stało z działem sprzedaży kieszonek? Był i nie ma go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przewietrzony przy niedzieli

 

20210620_115605.jpg.826f7e884d9568242939fad0b1e161d5.jpg

 

20210620_115626.jpg.a4901eaaab4c769d791457fc69524db2.jpg

 

20210620_115703.jpg.5c2fcf114fe2389a4a77795ac02b90b8.jpg

 

20210620_115731.jpg.d48cacae76f3d70e9b6072da1ab58c8c.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców ,

Co to za mechanizm ? kto może być producentem? Z jakich lat pochodzi?

Dobrze myślę że ma wychwyt kotwicowy?

mechanizm.thumb.jpg.88f26076805b0eb6b79cc87e14dd1ce7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze myślisz... to Lepine cal.5 , taki typ mechanizmu... producent NN, około 1850

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem że to Lepine , ale...

Oglądając na necie zdjęcia mechanizmów nie mogę trafić na identyczny model , zawsze są pewne różnice.

Czy to jest możliwe że mechanizm Lepine cal. V może mieć jakieś zmiany w budowie i nadal to ten sam model?

 

Chodzi mi o 2 miejsca

1-mostek przykręcany 2 śrubkami pod kołem balansowym trzymający chyba kotwice (dokładnie nie wiem bo zegarka nie mam jeszcze w ręce)

2-blokada przy bębnie ze sprężyną , rodzaj wystającej  zapadki 

Edytowane przez motoolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechanizm typu Lepine 5.

Nie model, ale typ.

Dużo wiecej znajdziesz w sieci.

 

To tak jak konstrukcja samochodu na ramie albo samonośna.

Twoje pytanie przekladajac na porównanie samochodowe brzmi czy gdy skrzynię biegów przymocujemy  inna iloscią śrub do ramy to czy to bedzie typ konstrukcji na ramie ?

 

Mogę tylko powtórzyć za Kiniolem

dobrze myślisz... to Lepine cal.5 , taki typ mechanizmu... producent NN, około 1850.

 

 


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie tematu. 

Teraz zrozumiałem co Kiniol mi powiedział wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi archiwum Longinesa - ten egzemplarz został zafakturowany przez firmę Schwob (ich agenta na Rosję) w dniu 17.09.1898. Oto mój 123 letni, nowy nabytek . Miłego popołudnia. IMG_20210629_213658.jpgIMG_20210630_122101.jpgIMG_20210630_122157.jpgIMG_20210630_101935.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w/g moich mądrych książek wyprodukowany w 1897 czyli nawet  124 latek :) .

 

Miłego dnia 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.