Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ostatnia zdobycz. Zupełnym przypadkiem zajrzałem do typowego Pana sprzedającego różności "na murku". 

West End Watch Co. Competition Bombay-Calcutta

Stan zachowania naprawdę dobry, tarcza nietknięta, koperta z "wygrawerowanym" :) słoneczkiem poprzedniego właściciela. Widać że był używany ale i dbano o niego. Na razie nie działa, bo pomimo dobrego stanu całego mechanizmu, do wymiany balans i kotwica. Tu więc pytanie: Czy ktoś z was kieszonkowcy dysponuje częściami do takiego modelu. Chętnie zakupię również wskazówki bo minutówka i sekundnik lekko pordzewiały. Korespondowałem już z West End Watch Co. i nie dysponują już częściami. Jednak potwierdzili mi szacowane lata produkcji 1890-1910. Tak więc ktoś? Coś? 

 

IMG_20210913_205031.jpg

IMG_20210913_205254.jpg

IMG_20210913_205352.jpg

IMG_20210913_205140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _GuArdian_ napisał(-a):

dysponuje częściami

oś balansu można naprawić, sprężyna wygląda na całą..

Nie widać dobrze kotwicy i np wychwytowego,  ale jeśli zdemontujesz i porobisz zdjęcia, to łatwiej można wywnioskować czy są poważne uszkodzenia. 

Myślę, że tylko oś balansu, bo wyraźnie widać jakby kółko było przesunięte w mechaniźmie. 

To jeszcze nie powód,.żeby wymieniać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety oś do wymiany, koło balansowe pęknięte, sprężyna cała ale jakaś pokrzywiona. Do tego kotwica złamana i brakuje tej ułamanej części. Reszta, po oględzinach wydaje się w porządku. Tak więc raczej bez wymiany się nie obędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 co znaczy ,że koło "pęknięte" możesz to pokazać???,

Sprężyna, czyli włos???

 pokrzywiona???

 może to typ "Breguet"?

 Jeżeli kotwica zje###a to już trza nową...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest pęknięte w jednym miejscu.

Tak włos, powinien się zawijać w idealnego ślimaka, tymczasem tak nie jest.

Kotwica złamana, tu niestety do wymiany.

Postaram się jutro wieczorem wrzucić zdjęcia uszkodzonych elementów, jak tylko wrócę do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  to dobrze, że czopy są całe... do wymiany samo koło 😁

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, _GuArdian_ napisał(-a):

lansowe pęknięte

czasami koła balansowe były przecięte aby zmniejszyć wpływ zmiany temperatury na ich pracę.

Po zdjęciach można coś więcej wywnioskować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą świat jest piękny, gdy można spotkać potomka kolejarza z Kalkuty na murku w Polsce ;)

 

Dzisiejszy świat niestety opiera się na wymianie - zepsuło się, więc trzeba wymienić - w dziedzinie zegarków vintage trzeba ratować co się da, bo nie ma innego wyjścia (a WestEndWatch to już zupełnie inna firma od tej przedwojennej - chyba nie ma już ani jednej na świecie, która ma części do kieszonek dla klientów).

 

Zegarek zacny i ciekawy geograficznie - gratuluję zdobyczy - pokazywałem dawno temu tutaj Longina z tych terenów.

 

A jeśli mógłbym choć trochę pomóc, to podpowiem, że to jeden z kalibrów Revue i wśród tych kalibrów trzeba szukać części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

to podpowiem, że to jeden z kalibrów Revue i wśród tych kalibrów trzeba szukać części.

Jestem pewien że to pomoże. Niezmiernie Ci dziękuję.

23 godziny temu, zadra napisał(-a):

czasami koła balansowe były przecięte aby zmniejszyć wpływ zmiany temperatury na ich pracę

Miałeś rację. Na zdjęciach poniżej widać że koło jest w dwóch miejscach idealnie na przeciw siebie "przecięte". Pod lupą oglądałem i to fabryczna robota a nie pęknięcie. To się chyba jakoś fachowo nazywa, ten typ koła balansowego ale niestety tego już nie wiem.

 

Sam włos tez widać na zdjęciach. Nie jest to Breguet. Widać, że jest krzywy - pytanie czy da się to jakoś "wyrównać" czy jednak nadal szukamy całego koła z włosem?

 

Zegarka nie rozbierałem, ale mam już poleconego zegarmistrza, który zajrzy i być może w swoich zapasach będzie miał co trzeba - tym bardziej że wiemy już, że to jeden z mechanizmów Revue. Może jutro znajdę chwilę to go zmierzę i na Ranfft znajdę, który to. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, _GuArdian_ napisał(-a):

Na zdjęciach poniżej widać że koło jest w dwóch miejscach idealnie na przeciw siebie "przecięte".

Pisałem, że "bimetaliczny"

11 minut temu, _GuArdian_ napisał(-a):

Widać, że jest krzywy - pytanie czy da się to jakoś "wyrównać"

Da się , używając dwóch pincet  i troche cierpliwości..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 11:02, Grigoris1 napisał(-a):

 podpowiem, że to jeden z kalibrów Revue i wśród tych kalibrów trzeba szukać części.

Poszedłem za radą i na Ranfft znalazłem w zasadzie prawie identyczny kaliber jeśli chodzi o konstrukcję. Prawie bo rozmiar owego kalibru jest większy od mojego.

 

Ten prawie identyczny to Revue 51 Open Face. Ten kaliber to średnica około 41 mm, natomiast mój mechanizm to około 32 mm. Może zadam teraz głupie pytanie, ale czy myślicie że jest szansa aby koło balansowe i kotwica z tego większego kalibru pasowały do mojego? W sensie czy to możliwe aby rozmiar tych części był taki sam w obu, a tylko całkowita wielkość mechanizmu była inna?

 

Na zdjęciach Revue 51 oraz mój.

Revue_51-1.jpg

własny1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72eb5d948ee69a04med.jpg

 

Podzielę się dziś nową zdobyczą - polonikiem rodem z Kijowa (carskiego).

 

image.thumb.png.7c040d3227b78583bdf1d38d36d21b0b.png

 

Sama treść jest ciekawa:

 

image.thumb.png.4438efe2d51dd2e0ca4455c143afe445.png

 

W lewym dolnym rogu jest reklama zakładu zegarmistrzowskiego Nicielski i Jagodziński.

Zakład ten znany był chyba najbardziej z tego, że dostarczał zegarki służbowe dla kolei południowych (Longinesy i Billodesy).

 

Nabyłem drogą kupna taką oto ciekawostkę:

 

0a0e18121f6516d4med.jpg

 

Ciekawy jest tył zegarka. Jest tu pejzaż miejski z drzewami, wodą i budynkami - tylko z jakiego miasta???

 

Szukałem w fotografiach starego Kijowa ni na razie nic nie mam.

 

Może ktoś rozpozna ten monument z postacią z krzyżem?

 

a09cfcef2761dc41med.jpg

 

 

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie!

 

Jest i święty i drzewa i rzeka - wszystko się zgadza :)

 

Dzięki!

 

Swoją drogą po raz pierwszy widzę taką pamiątkę ze Wschodu (z Zachodu tak) - spotkaliście takie czasomierze z ważnymi miejscami z danego miasta wygrawerowanymi na deklu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z herbem Lwowa... nie jest to miejsce, ale ze wschodu...

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba "turek" otomański  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwo? Czy ten mechanizm jest w ogóle kompletny? Gdzie się go nakręca kluczykiem? (na pewno nie od strony tarczy) Jest tylko to jedno zdjęcie mechanizmu...

dziwadło.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś bębna wygląda na urwaną lub w ogóle nie istnieje...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciekawy zegarek, ale już kosztuje za dużo, żeby traktować go jako strzał, a nuż się uda... szkoda 😞

Jeszcze zdjęcie jego twarzyczki

 

dziwadło2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1st of 10 images8th of 10 images

Takie seconde morte sprzedało się dwa tygodnie temu za około 5 tys złotych... fajnie, nie?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.