Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio zamieściłem poniższe pytanie w innej części forum przez pomyłkę dlatego powtarzam to tutaj, jak mi się wydaję tym razem prawidłowo. 😉

Kilka miesięcy temu kupiłem ten zegarek od kolekcjonera. Zegarek był w kiepskim stanie. W ubiegłym tygodniu odebrałem go od zegarmistrza między innymi po uzupełnieniu braków w częściach, w werku, wymianie kamieni. Brakowało również wskazówki stopera. Zgodnie z informacją od kolekcjonera kupił go w Niemczech kilkadziesiąt lat temu ale nie miał możliwości jego naprawienia. Zastanawiałem się czy ten zegarek mógł być zegarkiem wojskowym, czy też był zegarkiem cywilnym? Dodatkowo mam prośbę o pomoc. Jak widać wskazówka stopera jest słabo dobrana ale zdecydowałem się na nią ponieważ nic lepszego nie udało mi się znaleźć. Czy może ktoś ma wskazówkę stopera, która lepiej by się komponowała? 

IMG_1534.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest bardzo ciekawy i też chciałbym wiedzieć czy ma związek z wojskiem - na deklu nie ma żadnych oznaczeń. Być mógł ale czy by?

W środku z tego co pamiętam jest Lemania?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w środku jest Lemania. Na deklu brak jakichkolwiek oznaczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...żyw...

 

20211125_082624.jpg.e34608d246fb73a753184320235ca24c.jpg

 

20211125_082654.jpg.27826e2cae1b1a31e00d3da58f8409f7.jpg

 

 

Edytowane przez fox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny...złoto? Rack lever?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrany. Czeka go jeszcze praca nad tarczą. IMG_1879.thumb.jpeg.b9da3915116297fde19de5a3a220cf4c.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ciekawostkę znalazłem :) Dwa szpindlaki, moim zdaniem pochodzą z tej samej manufaktury - podobieństwo między nimi jest uderzające, jeden sygnowany Lundmark Stockholm, a drugi John Ward London. 

Sądząc po numerach mechanizmów intereses musiał iść słabo i lepiej je było sprzedawać jako wyrób angielski, bo jak wiadomo angole robili wówczas najlepsze zegarki :D 

 

DSC09175.JPG

DSC09179.JPG

DSC09187.JPG

DSC09191.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Ward to Dutch fake

W dniu 3.12.2021 o 17:28, Hecke napisał(-a):

Dzisiaj odebrany. Czeka go jeszcze praca nad tarczą. IMG_1879.thumb.jpeg.b9da3915116297fde19de5a3a220cf4c.jpeg

Jaką średnica? Koperta srebrna?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zegarki John Ward to przykład wręcz sztandarowy takich zegarków...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam takiego Walthama ktoremu brakuje koronki i dekielka.Czy to sa rzeczy do znalezienia? A moze lepiej odpuscic? Zegarek do przegladu ale cyka.Dziekuje za podpowiedzi.

IMG_20211017_110456160_HDR.jpg

IMG_20211017_110604585_HDR.jpg

IMG_20211017_110526856_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sergius napisał(-a):

Witam.Posiadam takiego Walthama ktoremu brakuje koronki i dekielka.Czy to sa rzeczy do znalezienia? A moze lepiej odpuscic? Zegarek do przegladu ale cyka.Dziekuje za podpowiedzi.

IMG_20211017_110456160_HDR.jpg

IMG_20211017_110604585_HDR.jpg

IMG_20211017_110526856_HDR.jpg

Raczej misja z gatunku Impossible. Spróbuj na eBay może coś się uda znaleźć. 

Dzisiaj kupiłem takiego Zenitha. Zaintrygowała mnie mikroregulacja. IMG_1907.thumb.jpeg.b60d61ba7e8ea71dfa3c5dcb5b3b3c98.jpegIMG_1909.thumb.jpeg.2c5837ed2fba94f2f3e9c8adfd604a8d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Tak tez myslalem

6 minut temu, Hecke napisał(-a):

Raczej misja z gatunku Impossible. Spróbuj na eBay może coś się uda znaleźć. 

Dzisiaj kupiłem takiego Zenitha. Zaintrygowała mnie mikroregulacja. IMG_1907.thumb.jpeg.b60d61ba7e8ea71dfa3c5dcb5b3b3c98.jpegIMG_1909.thumb.jpeg.2c5837ed2fba94f2f3e9c8adfd604a8d.jpeg

Dzieki tak tez myslalem.Bende szukal.

 

 

Pokaze wam jak Wloski zegarmistrz (i to profesor) wypisal date naprawy.

IMG_20210620_122425542_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sergius napisał(-a):

Pokaze wam jak Wloski zegarmistrz (i to profesor) wypisal date naprawy.

Po "włosku" czyli z rozmachem :)

 

Za to masz fajną pamiątkę z datą i historią..

 Chciałbym tak mieć


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Po "włosku" czyli z rozmachem :)

 

Za to masz fajną pamiątkę z datą i historią..

 Chciałbym tak mieć

Nie ma czego zazdroscic.Mogla by to byc fajna Omega ale  trzeba duzo nakladow by ja doprowadzic do wzglednego stanu.

IMG_20210620_122746707_HDR.jpg

IMG_20210620_122458046_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2021 o 19:45, Hecke napisał(-a):

Raczej misja z gatunku Impossible. Spróbuj na eBay może coś się uda znaleźć. 

Dzisiaj kupiłem takiego Zenitha. Zaintrygowała mnie mikroregulacja. IMG_1907.thumb.jpeg.b60d61ba7e8ea71dfa3c5dcb5b3b3c98.jpegIMG_1909.thumb.jpeg.2c5837ed2fba94f2f3e9c8adfd604a8d.jpeg

 

Rozwiazanie ciekawe ale....

Co do zasady działania w całości wtórne.

Charles Fasoldt z Albany N.Y. opatentował takie rozwiązanie mikroregilacji pomiedzy 1850 a 1860 rokiem.20211213_215235.thumb.jpg.a8f55e89ec67b02dafddaca494eca607.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. O co chodzi z małą i dużą wskazówką sekundnika, czy może któraś to nie sekunda? 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest właściwa nazwa tego rozwiązania ale trochę naciągając można to porównać do bardzo prostego "chronografu" ponieważ przy pomocy małej dźwigni w mechanizmie można duży sekundnik zatrzymywać i ponownie uruchamiać. Taka funkcja start-stop. Zegarek, był wystawiony do naprawy lub na części jako chronograf zegarek kapitański/kolejowy dwuczasowy. Poniżej jego kuzyn z nieco innym rozwiązaniem mechanizmu ale również posiadający funkcję start-stop dużego sekundnika. W tym brakowało dużego sekundnika - niestety miałem tylko taki.  

IMG_0812.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to tzw. martwa sekunda (sekundnik chodzi jak w kwarcu)? Pokazałem taki zegarek na poprzedniej stronie, jeden z bębnów służy właśnie do napędu samego centralnego sekundnika. Może ta funkcja służyła do dokładnej synchronizacji czasu, ba jak wiadomo w epoce pary i mechanicznych zegarów kolej była punktualna - nie to co teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.