Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Czy to tzw. martwa sekunda (sekundnik chodzi jak w kwarcu)? Pokazałem taki zegarek na poprzedniej stronie, jeden z bębnów służy właśnie do napędu samego centralnego sekundnika. Może ta funkcja służyła do dokładnej synchronizacji czasu, ba jak wiadomo w epoce pary i mechanicznych zegarów kolej była punktualna - nie to co teraz :)

Dźwignia zatrzymuje tylko centralny sekundnik, balans nadal pracuje regulując prace dwóch zegarów. Centralny sekundnik pracuje tak jak w zegarkach kwarcowych co wynika z przyjętego rozwiązania technicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Hecke napisał(-a):

Nie wiem jaka jest właściwa nazwa tego rozwiązania ale trochę naciągając można to porównać do bardzo prostego "chronografu" ponieważ przy pomocy małej dźwigni w mechanizmie można duży sekundnik zatrzymywać i ponownie uruchamiać. Taka funkcja start-stop. Zegarek, był wystawiony do naprawy lub na części jako chronograf zegarek kapitański/kolejowy dwuczasowy. Poniżej jego kuzyn z nieco innym rozwiązaniem mechanizmu ale również posiadający funkcję start-stop dużego sekundnika. W tym brakowało dużego sekundnika - niestety miałem tylko taki.  

IMG_0812.jpeg

Mmm... Piękna rzecz...co w nim robiłeś?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.8906aa7592a9d564af6e16da2e9b19ab.png

Tak wyglądał. Dodatkowo czyszczenie i naprawa mechanizmu "start-stop" centralnego sekundnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, wskazówki dorabiane, dobierane, czy sam zrobiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Świetna robota, wskazówki dorabiane, dobierane, czy sam zrobiłeś? 

Wskazówki były dorabiane i dopasowywane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje, tym bardziej podziwiam, bo bardzo dobrze wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę zegarmistrza cudotwórcę. On robi rzeczy, które dla mnie są czarną magią. Mi pozostają do zrobienia raczej proste rzeczy. Tak dla pokazania jego możliwości to poniżej pasówka IWC - koperta w całości pasowana przez niego. Najtrudniejsza część to dźwignia do ustawiania wskazówek ponieważ nie ustawia się ich przez pociągnięcie koronki tylko specjalną dźwignią z boku. Ponadto w prezentowanym przeze mnie Jeznackim chronografie dorabiane były dźwignię chronografu. 

IMG_8342.jpeg

IMG_8343.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej kolekcji wpadła bardzo ciekawa omega z 1923 roku. Ta rzeźbiona koperta robi wrażenie na żywo. Mało wiedziałem w swoim życiu ale taki mechanizm omegi widzę po raz pierwszy.



IMG_20211215_194733.jpgIMG_20211215_194719.jpgIMG_20211215_194445.jpgIMG_20211215_194523.jpgIMG_20211215_194603.jpg

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł kolejny kolejowy zegarek. :) IMG_1914.thumb.jpeg.8453bef91f80377e100d80d8fc5afdd3.jpeg

i Omega chronograf. 

IMG_1911.jpeg

IMG_1912.jpeg

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mój nowy nabytek.Czy mógłbym prosić o więcej informacji o nim.Czy to Niemiecki,czy Szwajcarski zegarek?

 

 

 

 

 

 

 

DSC08844.JPG

DSC08847.JPG

DSC08848.JPG

DSC08849.JPG

DSC08851.JPG

DSC08854.JPG

DSC08855.JPG

Edytowane przez ekskalibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle dziennym.Wyczytałem,że DRGM oznacza,że był opatentowany w Niemczech

 

DSC08842.JPG

Edytowane przez ekskalibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem,że Wunderwerk to niemiecki zegarmistrz z Berlina.Koperty mógł brać ze Szwajcarii ,a czy mechanizmy sam robił?czy mogły być produkowane w Glashutte?Czy nazwa System Glashutte może oznaczać,że miał licencje z Glashutte np od Langa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by odnaleźć zastrzeżenie patentowe o tym numerze napisanym przy DRGM ( w jakiś niemieckich spisach..)

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak ... Wunderwerk to mechanizm specjalny... ( Wspaniałe dzieło)... Systeme Glashuette to Werki szwajcarskie, taki chwyt reklamowy, Niemcy się nie wyrabiali z dostawami mechanizmów więc naród odźwiernych i serowarów zaczął dostarczać werki opisując je SG żeby sobie prestiżu dodać...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że w dosłownym tłumaczeniu Wunderwerk znaczy cud mechanizm,ale na niemieckim forum znalazłem informacjęże Wunderwerk to był niemiecki zegarmistrz z Berlina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pytaj na niemieckim forum... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że to jakiś berliński sprzedawca...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca sygnował by zegarek na tarczy dekielkach i mechanizmie swoim logo?.Wydaje mi się ,że to bardziej zegarmistrz wytwórca zagarka.

Edytowane przez ekskalibur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans... To jest wyrób dużej firmy... Oczywiście, że sprzedawca sygnował swoim logo wszędzie gdzie się dało... Przykładowo taki Patek, walił swoje logo na wyrobach VC... ;) 

Tu masz np. Wunderwerk Tavanes'a

wunderwerk-movement-jpg.91287

 

W wyszukiwarce forum znajdziesz już raz poruszany temat Wunderwerk...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 09:46, ekskalibur napisał(-a):

Taki mój nowy nabytek.Czy mógłbym prosić o więcej informacji o nim.Czy to Niemiecki,czy Szwajcarski zegarek?

 

 

 

 

 

 

 

DSC08844.JPG

DSC08847.JPG

DSC08848.JPG

DSC08849.JPG

DSC08851.JPG

DSC08854.JPG

DSC08855.JPG

DRGM  341144  z  1908 roku  ,zakreslony  na  Żółto

00000218.tif.pdf


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ekskalibur napisał(-a):

Dzięki.Czyli chodzi o jakiś zaczep bagnetowy i licencję na niego?

Wzor  uzytkowy Rzeszy  Niemieckiej  na zaczep ,(zamkniecie) , bagnetowy  srodkowego kapsla,dekla .Tak  mi  sie  wydaje...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.