Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli chodzi pewnie o ten dekielek,na którym jest ten napis,ale po co on jest?Zastanawia mnie jeszcze mechanizm.Czy jest niemiecki czy szwajcarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrany. Dwa zdjęcia z rozbiórki: popękany rubin i sprężynka ustawień dni tygodnia, zdjęcie sprzed serwisu i dwa zdjęcia po serwisie. Uzupełniana była jeszcze koronka z dorabianiem wałka, szkiełko oraz sprężyna naciągu.     

IMG_1949.jpeg

IMG_2219.JPG

IMG_2220.JPG

IMG_2228.jpeg

IMG_2229.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że nie w stali


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Tarcza i koperta późniejsze, ale mechanizm śliczniutki 

 

Ależ ja lubię ,,te grube"! 👍Haftowany aż miło😁 Mam nadzieję że Twój.  Czy w literaturze, nazwisko zegarmistrza jest tak samo zapisane?

 

 

 

Wczoraj odebrałem prezent świąteczny, wylicytowany w święta na niemieckiej aukcji.

Jeszcze nigdy nie dałem tyle za Zenitha. ale akurat TEN musiał wrócić do domu😁

 

20220108_202513.thumb.jpg.d10cc6a6404c0fc955f5c1893a246b09.jpg20220109_095528.thumb.jpg.873f2438628b7c01f31ec9db553e8b4b.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... miód...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shreq napisał(-a):

 

Ależ ja lubię ,,te grube"! 👍Haftowany aż miło😁 Mam nadzieję że Twój.  Czy w literaturze, nazwisko zegarmistrza jest tak samo zapisane?

 

 

 

Wczoraj odebrałem prezent świąteczny, wylicytowany w święta na niemieckiej aukcji.

Jeszcze nigdy nie dałem tyle za Zenitha. ale akurat TEN musiał wrócić do domu😁

 

20220108_202513.thumb.jpg.d10cc6a6404c0fc955f5c1893a246b09.jpg20220109_095528.thumb.jpg.873f2438628b7c01f31ec9db553e8b4b.jpg

 

 

Bardzo dobrze zachowany gratuluje. Dobrze, że wyczerpałem budżet na grudzień i nie śledziłem licytacji ponieważ byłby jeszcze droższy.😉Poloniki to tez moja bajka. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shreq napisał(-a):

Mam nadzieję że Twój.  Czy w literaturze, nazwisko zegarmistrza jest tak samo zapisane?

Kupiłem go przy okazji z planem, że pójdzie na wymianę albo do odsprzedania, ale piękniś taki fotogeniczniczny, że został skazany na dożywocie :D

Co do pisowni to taką właśnie znalazłem "Vindemil" tu to trochę dziwnie wygląda bo grawer zorientował się, że nie zmieści całej nazwy i między nazwiskiem a Londonem umieścił apostrof zamiast spacji :lol:

26 minut temu, Hecke napisał(-a):

Poloniki to tez moja bajka.

Jaka to szkoda, że trzeba polować na poloniki, a nie na pełnokrwiste dzieła polskich mistrzów :( Dlaczego zegarmistrzostwo nie rozwinęło się na naszych ziemiach?  

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba taka nasza przypadłość. Tak jak w przypadku motoryzacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Zenka z Ulm... to ja też cieszę się, że nie walczyłem bratobójczo ;)

 

... i o ile Bojarskiego można czasami spotkać (choć bardzo rzadko), to zobaczcie to co było/jest w Kanadzie (za trochę więcej)...

 

b12a66f694630d20gen.jpg

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grigoris1 napisał(-a):

A propos Zenka z Ulm... to ja też cieszę się, że nie walczyłem bratobójczo ;)

 

... i o ile Bojarskiego można czasami spotkać (choć bardzo rzadko), to zobaczcie to co było/jest w Kanadzie (za trochę więcej)...

 

b12a66f694630d20gen.jpg

Bardzo fajny zakup. Pozytywnie zazdroszczę. Aby poczuć się lepiej to poniżej moja niedawna zdobycz z Niemiec. 

IMG_0290.jpeg

IMG_0289.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ragera niestety nie udało mi się kupić, ale i tak przy tym Lilpopie zbladłby prowincjonalny handlarz ze Stanisławowa - mega zdobycz, brawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Jaka to szkoda, że trzeba polować na poloniki, a nie na pełnokrwiste dzieła polskich mistrzów :( Dlaczego zegarmistrzostwo nie rozwinęło się na naszych ziemiach?  

 

Myślę że zabory, swoje zrobiły. Wcześniej nie było aż tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shreq napisał(-a):

 

Myślę że zabory, swoje zrobiły. Wcześniej nie było aż tak źle.

Pewnie masz rację, ah... marzy mi się taki polski szpindelek, ale chyba łatwiej ustrzelić szóstkę w totka niż takiego upolować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustrzelisz szóstkę, to i szpindelek się znajdzie!😄😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grigoris1 napisał(-a):

Ragera niestety nie udało mi się kupić, ale i tak przy tym Lilpopie zbladłby prowincjonalny handlarz ze Stanisławowa - mega zdobycz, brawo :)

Dziękuje. Jednak Stanisławów to nie była taka znowu prowincja. Niestety dzisiaj już nie jest w naszych granicach a i nazwa miasta istotnie się zmieniła.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwano-frankowsk...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 16:49, Szpindlakfan napisał(-a):

Pewnie masz rację, ah... marzy mi się taki polski szpindelek, ale chyba łatwiej ustrzelić szóstkę w totka niż takiego upolować :(

 

Mam Herbsta z Warszawy, ale stan agonalny. Tylko dwie płyty, tarcza i koperta. Miałem nadzieję, że go jakoś odbuduję, ale wydaje się to być nierealne :(

Chyba że wstawić w środek kwarcówkę :D

 

A tak serio, to myślę, że można by go odbudować na bazie jakiegoś amerykańskiego pełnopłytowca, ale do tego potrzebny jest skill...

I tak nie ma mostka balansu ani regulatora ani... nicaego w zasadzie nie ma, więc upgrade do kotwicowca jest jakimś pomysłem. W UK był to często spotykany upgrade, więc... czemu nie?

Tylko to... trudne ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego jednego fachmana, który ma części i umiejętności, ale pewnie wygoniłby mnie z takim projektem :lol:

Wrzuć foty jeśli możesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Ciekawy wątek do wstawię coś od siebie.. mam trochę poloników :)

 

 

Ten jest z pracowni Hirsza Gipsa. Zegarmistrza pochodzenia żydowskiego z Warszawy (ulica Senatorska, obecnie budynek nieistnieje)

 

Od 100 lat był w Australii.

 

 

Edytowane przez Victimuus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm kieszonki mi się przyplątał.

Pomóżcie co to za jeden?

Kto jest producentem?

IMG_20220116_193328.thumb.jpg.54c7df2ab0afda7bf0b8ad4db7c03e9f.jpgIMG_20220116_193333.thumb.jpg.72f2e2439c04c196c9c897b048bb969b.jpgIMG_20220116_193347.thumb.jpg.e5ed508eb651175c4e1223cbaa097f57.jpgIMG_20220116_193445.thumb.jpg.c29fe6b15d3945c0ba0158e6c42caf11.jpg

Edytowane przez motoolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A do mnie dotarł taki Longines , pierwszy do kolekcji.

Stan prawie sklepowy , lata chyba przeleżał w szufladach.

IMG_20220118_182713.thumb.jpg.adfd2ca3aef4bd99ef38fb00feb4d6d1.jpg

IMG_20220118_182828.thumb.jpg.90f58c3f6ffc7d4164a76c50e0f0f5ad.jpg

IMG_20220118_182906.thumb.jpg.46c2cdf690ede593ec4a6c45714bf97b.jpg

IMG_20220118_182950.thumb.jpg.9666357fdadefb4aa410ba78a596cd77.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.