Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2022 o 00:20, Szpindlakfan napisał(-a):

Pierwszy raz spotkałem się z amerykańskim szpindlem :) Czy we wczesnych latach istnienia USA produkcja zegarków była tam jakoś bardziej rozwinięta, czy to taki raczej rodzynek?

 

DSC09870.JPG

DSC09859.JPG

DSC09832.JPG

DSC09837.JPG

DSC09842.JPG

 

A to nie jest przypadkiem mechanizm produkcji angielskiej opisany w Ameryce? Często producenci mechanizmów zapisywali swoje inicjały pod tarczą, ale to już wymaga ściągnięcia jej i pobawienia się w detektywa. 

 

Koperta mogła zostać wyprodukowana już w USA pod ten konkretny mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zegarmistrza?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa .. też pięknie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.03.2022 o 22:47, papax napisał(-a):

 

A to nie jest przypadkiem mechanizm produkcji angielskiej opisany w Ameryce? Często producenci mechanizmów zapisywali swoje inicjały pod tarczą, ale to już wymaga ściągnięcia jej i pobawienia się w detektywa. 

 

Koperta mogła zostać wyprodukowana już w USA pod ten konkretny mechanizm. 

 

Na amerykańskim forum ktoś podesłał foto ze wzmianką o Johnie Carrellu i wychodzi na to, że był tylko handlowcem, a zegarek rzeczywiście pochodzi z Anglii. 

 

john  carrell.jpg

 

Trochę szkoda, że to tylko taki "amerykański polonik", a nie pełnoprawny amerykański wyrób :(

Co ciekawe, ktoś zwrócił uwagę, bo sam tego nie zauważyłem, że w nazwie Philadelphia jest literówka, czyżby to była tylko zwykła pomyłka? Ciekawe czy grawer się zorientował, że spieprzył robotę? :)

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galicyjski smaczek z Rzeszowa 1820 rok. Polska pod zaborami, ale twardo sygnowano polszczyzną.b44625e04e72b29490fb37ec4d0e8f58.jpg&key=e4e08e41ef1f258a10f2eb6de504f82bbd0e2c01aa36fedd66ba4fd3dda6f29802bc6f04b14e37179127c9f5db5507b3.jpg&key=8e50ffd97151a04edbd836696f644ea8f098f3923f375754db03a5dfe05bb4ae6960729a9a66be3240e87f40b173bc06.jpg&key=80a3611d27e7729732063a88ec05e9d4b43ce01e31cbb52a63163f0cac2f2846

Wysłane z mojego SM-F900F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście został wykonany w Polsce, czy Pan Józef tylko nimi handlował? 

Polak chybaby nie oznaczał regulacji włosa literami A i R 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To francuski zegarek sprzedany przez Rzeszowskiego zegarmistrza...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że emaliowane tarcze zdobyły taką popularność, stalowe wskazówki na srebrnym tle są prawie niewidoczne :)

DSC09493.JPG

DSC09499.JPG

DSC09513.JPG

DSC09526.JPG

DSC09530.JPG

DSC09542.JPG

DSC09560.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Szanownemu towarzystwu,

znów dostałem od następnego kolegi jakiś zegarek kieszonkowy do naprawy ( uruchomienia ). Jak tak dalej pójdzie to rzeczywiście zostanę naprawiaczem zegarków kieszonkowych.🙂

Proszę o jakieś bliższe informacje na temat tego zegarka, abym miał jakiś punkt zaczepienia w poszukiwaniu wszelkich informacji o tym zegarku.

Na deklu osłonowym mechanizmu jest napisane, ze jest to zegarek z wychwytem cylindrowym na sześciu kamieniach ( i na tym się moja wiedza kończy ☹️).

Oczywiście nie omieszkam otworzyć w kąciku zegarmistrzowskim nowego tematu uruchomienia tego zegarka. O czym poinformuje.

Edycja:

Załączam obiecany link:

 

Calibre Lépine IV, Japy Fréres, Montre gousset, zegarek kieszonkowy - KĄCIK ZEGARMISTRZOWSKI - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

 

Poniżej pare zdjęć:

 

40380686_Marc1767768crop.thumb.jpg.f4107f2d132c158f7bdabb98d0fc711c.jpg574921120_Marc1772774crop.thumb.jpg.bcbfb0986c598c2fcd2a59d288b9dad5.jpg708769551_Marc1776779crop.thumb.jpg.9672d28b6ea6044893bdd5c0061a6329.jpg

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepine IV, naprawa tylko dla sportu

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, by nie zaśmiecać forum prośba by szanowni wypowiedzieli się na temat tego mechanizmu podpisanego na mechaniźmie i pokrywie F. Lagne z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

20220412_190315~2.jpg

20220412_191715~2.jpg

Edytowane przez graver
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic? szukałem parę godzin znalazłem bardzo zbliżony do mojego  longines 19B link poniżej bardzo podobny układ i mostki 

https://www.vintagewatchstraps.com/Longines94237.php

I jeszcze jeden Longines który znalazłem w googlach :

https://spareclockparts.com/2017/11/24/longines-antique-pocket-watch-movement-key-wind-16s-for-parts/

 

Szkoda że nikt nie może mi pomóc, po kilku godzinach szukania czytania doszedłem do wniosku że jest to na 100% mechanizm Longinesa a nazwisko które jest wygrawerowane F. Lagne to zegarmistrz który  składał mechanizmy od Longinesa, upewnia mnie to że zauważyłem choć  zdjęcia z aukcji są słabe, widać podobną kotwicę z przeciw wagą, jednak dziwne czemu jest wygrawerowany numer seryjny  chyba Longinesa. Piszę sam do siebie, trudno

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, graver napisał(-a):

Nikt nic? szukałem parę godzin znalazłem bardzo zbliżony do mojego  longines 19B link poniżej bardzo podobny układ i mostki 

https://www.vintagewatchstraps.com/Longines94237.php

I jeszcze jeden Longines który znalazłem w googlach :

https://spareclockparts.com/2017/11/24/longines-antique-pocket-watch-movement-key-wind-16s-for-parts/

 

Szkoda że nikt nie może mi pomóc, po kilku godzinach szukania czytania doszedłem do wniosku że jest to na 100% mechanizm Longinesa a nazwisko które jest wygrawerowane F. Lagne to zegarmistrz który  składał mechanizmy od Longinesa, upewnia mnie to że zauważyłem choć  zdjęcia z aukcji są słabe, widać podobną kotwicę z przeciw wagą, jednak dziwne czemu jest wygrawerowany numer seryjny  chyba Longinesa. Piszę sam do siebie, trudno

To już etap najwyższego poziomu inteligencji. Rozmowa z samym sobą. :) 

Tak aby nie zostało uznane to za objaw jakiegoś stanu chorobowego to postaram się nawiązać dialog. 

Żle odczytałeś nazwisko zegarmistrza. To nie F. Lagne tylko F. Sagne. Tutaj w linku masz zegarek tego samego zegarmistrza tylko trochę z innym mostkiem balansu i regulacją. I raczej to nie mechanizm Longines. 

https://www.antiquesboutique.com/antique-pocket-watches/swiss-silver-full-hunter-pocket-watch-by-f-sagne-circa-1890/itm14541#.YlchVS-pl-U

Pozdrawiam

Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, dzięki  za zainteresowanie i odtajnienie mechanizmu, dlaczego ja widziałem L a nie S ? No kurcze wstyd mi tyle lat graweruję literki, dzięki jeszcze raz, swoją drogą prawie nie robi różnicy z Longinesem 😌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, graver napisał(-a):

Ja pierdziu, dzięki  za zainteresowanie i odtajnienie mechanizmu, dlaczego ja widziałem L a nie S ? No kurcze wstyd mi tyle lat graweruję literki, dzięki jeszcze raz, swoją drogą prawie nie robi różnicy z Longinesem 😌

To tak jak Jan Machulski w pewnym filmie zamiast kupić album o Wilnie, kupił o winie. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dobre, najwstydliwsze jest to że ja graweruję ręcznie i kaligrafię znam dobrze, na obronę swą dodam że iks lat temu grawerowałem takie S ale, klienci czytali za inną literkę i zaprzestałem robię  ozdobną  ale bez zawijasa, a z ciekawości to sieczka ten mechanizm czy wart pochylenia większego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Grigoris1 napisał(-a):

Agassiz?

 

IMG20220413215602.thumb.jpg.1daf0c7722352db9658e8d1fbd289d5c.jpgu mnie też taki zagadkowy zegarek...

IMG20220413215640.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten Sagne chyba jest trochę za ubogi na Agassiza czy innego Francillona.

 

A Twój kiniolu egzemplarz jest nader ciekawy - najgorsze, że to dla mnie kolejny przypadek, kiedy wiem, że kiedyś coś takiego widziałem i za nic nie mogę skojarzyć gdzie i co to było...

Chyba muszę się do tego stanu przyzwyczaić...

Minerva?

Edytowane przez Grigoris1
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahn/Landeron ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.