Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Zajefajny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebany w złomkach u zegarmistrza, chodzi jak dzwon. Polzin = Połczyn Zdrój. Ciekawe, że mechanizm jest sygnowany Vogt a nazwisko na tarczy to Voigt. Pomyłka, czy zbieżność nazwisk?

Może ktoś poratuje właściwymi wskazówkami?

20220429_183253.thumb.jpg.6f5295a3fa33b63c4dd3ff1354b24b8c.jpg20220429_183509.thumb.jpg.86f57e542f033494c7722d8f215ee620.jpg20220429_183402.thumb.jpg.9cd145c3a2a1579272a7c471924a8279.jpg20220429_183335.thumb.jpg.d6130fae122606b50ad4ab6759e23fe4.jpg20220429_183440.thumb.jpg.72d677c2ed9af559f4e6ec5826ea9a78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Odin napisał(-a):

Wygrzebany w złomkach u zegarmistrza, chodzi jak dzwon. Polzin = Połczyn Zdrój.

 

Połczyn Zdrój to nie był przypadkiem Bad Polzin. Polzin i Bad Polzin to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Innego Polzin nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Skoro internet podaje, że Polzin od 1919 roku wrócił do Polski spod zaboru pruskiego, to można chyba wnioskować, że zegarek jest sprzed 1919. Ferdynand Voigt to pewnie właściciel zegarka, bo raczej zegarmistrza w małej wsi nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bad Polzin był zegarmistrz Ferdinand Voigt. 

W Tygodniku Zegarmistrzowskim w 1936 zamieścił ogłoszenie,

że poszukuje pomocnika. 

 

IMG_20220430_022904.thumb.png.ea44e847e75a19e29762615abe1601a0.png

 

Nie spotkałem jeszcze, żeby właściciel zegarka umieszczał swoje nazwisko na tarczy. 

Najczęściej był to zegarmistrz, a właściciel był grawerowany na deklu, bądź kopercie. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasi, Szpindlakfan, szacunek! Jesteście niezawodni. Detektywistyczna robota zawsze ekscytuje przy ustalaniu pochodzenia takich znalezisk.

Czyli jednak Połczyn Zdrój - wg Wikipedii człon Bad dodano w 1926 roku dla podkreślenia uzdrowiskowego charakteru miasta. To może odmłodzić datowanie o kilka lat.

Rozpoznajecie mechanizm? Cylinder, około 38mm średnicy, przestawianie pinem, pewnie coś od FHF.

 

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sergius napisał(-a):

Z wiadra na rynku.

IMG_20220501_115519676.jpg

IMG_20220501_115543734.jpg

IMG_20220501_115532810.jpg

Wymęczony ten Perseo. Dobrej zabawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła kolejna dobrze nam znana Omega z zakładu Władysława Grabau, KrakowskiePrzedmieście w Warszawie.

Z ciekawym etui ochronnym, które również zostało zakupione w tym zakładzie przy zakupie zegarka. 20220505_090640.jpg20220505_090648.jpg

Wysłane z mojego SM-F900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna sztuka, tarcza nieuszkodzona, to rzadkość... skąd wiadomo, że etui zostało zakupione razem z zegarkiem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładna sztuka, tarcza nieuszkodzona, to rzadkość... skąd wiadomo, że etui zostało zakupione razem z zegarkiem?
Sporo widziałem opakowań z tego zakładu oraz m.in zakładu Jana Zegrze, Adolfa Modro... Większe zakłady zegarmistrzowskie warszawskie miały w ofertach m.in takie etui. Zakład Władysława Grabau(firma ta nosiła nazwę do wybuchu wojny, sam Władysław już dawno nie żył) został zbombardowany we wrześniu 1939 roku. Wyposażenie częściowo przeniesiono i sprzedawano artykuły w tym zegarki do 1944 roku.

Ps. Z rzadkością omeg, tissotów z zakładu Grabau bym nie przesadzał. Paradoksalnie ze wszystkich zakładów warszawskich przedwojennych jest ich najwięcej :)

Wysłane z mojego SM-F900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza nieuszkodzona to rzadkość...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny chronograf - za nic nie mogę sobie przypomnieć co to za werk...

 

Koperta masywna - przyznam, że widziałem tylko kilka zegarków z prawdziwie niskim numerem koperty - tutaj nr.3 :)

 

 

DSC07184.JPG

DSC07187.JPG

DSC07192.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2022 o 13:07, Grigoris1 napisał(-a):

Srebrny chronograf - za nic nie mogę sobie przypomnieć co to za werk...

 

Koperta masywna - przyznam, że widziałem tylko kilka zegarków z prawdziwie niskim numerem koperty - tutaj nr.3 :)

 

Werk LeCoultre dla kogo zrobiony trudno zgadnąć, typowy mechanizm robiony nawet na eksport anglo-amerykański.

LeCoultre.JPG


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, a jednaj LeCoultre!

Widziałem cytowany dokument tyle razy... ale właśnie o nim w poszukiwaniach zapomniałem.

Piotrze! Jak zwykle wykazałeś się trzeźwością umysłu i wiedzą - dzięki! 

 

W moim egzemplarzu zaskakuje ilość srebra użytego do produkcji koperty, co w warunkach europejskich jest rzadkością.

To ciężka i masywna duża koperta (z nr.3!) bez zdobień.

Ogólnie jest piękny w swojej prostocie.

Pewnie ktoś zamówił sobie precyzyjny przyrząd pomiarowy o wysokim stopniu antymagnetyczności (stąd grubsza koperta)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji uroczystości rodzinnej pokazano mi taki egzemplarz. Niestety nie działa i brakuje szkiełko. 

 

Ponieważ nie znam się na kieszonkach prośba fo bardziej zorientowanych kolegów o radę czy warto ten zegarek odnawiać czy tylko go wyczyścić i naprawić i czy da die zdobyć szkiełko do tego egzemplarza?

20220518_223826.jpg

20220518_224111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.