Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, zadra napisał(-a):

...Chyba przestanę cokolwiek się udzielać i pisać ze wstydu 🤔

 

Drogi Kolego @zadra ależ pisz  :) i pozwól też mi pisać ;) 

mam nadzieję że nie usłyszę od Ciebie na PW tak jak od innych osób żebym się odpier....ł

i że nie zagrozisz mi że zgłosisz mnie do moderacji "za ciągłe nękanie".

A z naszych dyskusji nie wypłyną inne inwektywy a Koledzy je obserwujący sami wyciągną wnioski :) .

 

A pro po tych wniosków - i dyskusji w której praktycznie biorą udział cztery osoby - zapraszam więcej osób do dyskusji :D 

 

Zmusiliście mnie do pogrzebania w moich magazynach a że jest tego trochę (jak się chce ratować stare mechanizmy to trzeba je mieć ;)

 

Tak na szybko znaleziona koperta z łódkowo ukształtowanym kominkiem i kilka koronek

(wybaczcie ale nie jestem w formie żeby znaleźć i rozebrać identyczne do kominka Elgina - ale chyba bardzo podobne)

 

20220817_064449.thumb.jpg.3e6d755443088f6731bbcbddca4928e6.jpg

 

Jak widać koronki potrafią mieć różne kształty i kolory (ale o kolorach teraz nie dyskutujemy)

 

20220817_063040.thumb.jpg.79ab6fa9a893ad2bed7aa560af407194.jpg

 

Można założyć taką :) 

 

20220817_064529.thumb.jpg.476c996cb52ee3e3ba0d474e7b5deb87.jpg

 

Można taką :) :) 

 

20220817_064623.thumb.jpg.0ffaf83fe6f68335c478a59773a9338a.jpg

 

A można taką :) :) :) 

 

Czwartej nie zakładałem bo chyba Wszyscy widzą że jest "od czapy" :D 

 

KTÓRĄ BYŚ WYBRAŁ ????????

 

a może zrobimy ankietę i niech się Koledzy wypowiedzą.

 

I żeby było jasne nie uważam się za żadny "autorytet" a że zwracam czasami uwagi na to co piszą inni

to staram się w sposób grzeczny (czasami trochę ironizujący) polemizować z głoszonymi opiniami.

A to że zwracam uwagę na posty co niektórych  to dlatego że sami sobie na to zasłużyli i że piszą w tematach

które mnie istotnie interesują. Zawsze cieszę się jak inni podnoszą konstruktywną dyskusję !!!!.

I żeby było jasne nie zawsze wszystko udaje się zrobić "prawilno" - i też uważam że cel uświęca środki.

Każde pokazanie naprawy nawet jak jest ona nie do końca prawidłowa należy uznać za cenne.

I żeby było jasne (poza nielicznymi wyjątkami :) ) nie robi błędów tylko ten co nic nie robi.

 

Chętnie poznam opinię Twoją i innych Kolegów 

 

Miłego dnia

Roman

 

p.s. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem i że nie dostanę PW żebym się odpier....ł

p.s.2 Wiem że na forum istnieje możliwość zrobienia ankiety więc może załóżmy/założysz taką ankietę "Którą koronkę wybierasz ? " jestem ciekaw opinii innych

 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam się  obrażać na własną niewiedzę !

Staram się jakoś kulturalnie wycofywać z dyskusji która mnie przerasta jeśli coś chlapnę a i oficjalne przyznanie się do błędu nie jest mi obce.

W zgodzie z moją niewiedzą jestem w stanie określić, że najbardziej mi wizualnie odpowiada to zestawienie: 

 

Screenshot_20220817-082817_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła argumentu nad argument siły :)

A Roman nie jednokrotnie udowodnił swe kompetencje (bo trudno ich nie mieć po tysiącach widzianych i dotykanych mechanizmów, części czy całych zegarków), więc autorytetem z pewnością jest (przynajmniej dla mnie). Niewierzącym polecam wpisy wcześniejsze.

Do tego nieustanna chęć pomocy koleżeńskiej.

 

A wartość edukacyjna foto-materiału jest oczywista i za nią dziękuję, bo to jest pożyteczna siła argumentu.

 

I dodając coś dla uzupełnienia: w zegarkach, które spotykamy zdarzają się nie pasujące koronki, bo ktoś kiedyś nie miał innej i taką wpasował i działało - ale czy tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zadra napisał(-a):

A co mam się  obrażać na własną niewiedzę !

Staram się jakoś kulturalnie wycofywać z dyskusji która mnie przerasta jeśli coś chlapnę a i oficjalne przyznanie się do błędu nie jest mi obce.

W zgodzie z moją niewiedzą jestem w stanie określić, że najbardziej mi wizualnie odpowiada to zestawienie: 

 

Witaj, cieszę się że się nie obraziłeś i że nasza dyskusja przyniosła jakieś wnioski. I nie jest konieczne mówienie od razu o błędach :) .

( z tego co mi się wydaje też jesteś ze Ślaska a Ślązaki to bardzo uparte osoby - znam tylko dwie osoby bardziej uparte od Ślązaka - dwóch Ślązaków :D :D )

 

A tak na poważnie ja też wybrał bym tę koronkę którą Ty wybrałeś !!!  później tą pierwszą. Tak więc mamy już dwa (a może trzy głosy w naszej ankiecie :)) .

 

Inny problem nie do końca wyjaśniony to ta "własna technologia" zdejmowania koronki z wałka zeszlifowanego na kwadrat.

Otóż w amerykańskich kieszonkach z natury wałek jest blokowany w kominku przy pomocy "koszyczka" i jest tak zatoczony że umożliwia położenie koronki w dwóch

pozycjach ale nie jest możliwy jego demontaż bez wcześniejszego odkręcenia (zdjęcia) koronki. Gdyż dzięki odpowiednim zaciosom i skosom można go tylko wyciągnąć

do środka koperty (po uprzednim zdjęciu koronki) próba wyciągania w przeciwną stronę z natury  kończy się nieodwracalną destrukcją "koszyczka".

 

Ukształtowanie wałka niestety nie dokładnie widać na zdjęciach naszego kolegi. Ale to już odrębny temat robienia dobrych, ostrych i pokazujących sedno sprawy zdjęć.

Ze zdziwieniem patrzę na dość małe zainteresowanie organizowanymi przez Klub Warsztatami Fotograficznymi. Gdzie za darmo (o przepraszam trzeba wpłacić 10 zł) można

będzie mam nadzieję dowiedzieć się jak zrobić dobre zdjęcie. Co to jest kadr, ekspozycja, przysłona, głębia ostrości i.t.d. I że nim się zrobi "pstryk" to trzeba trochę pomyśleć

Że zdjęcie które coś ma pokazywać powinno być ostre, zrobione na odpowiednim (nie konkurencyjnym) tle i.t.p. 

 

22 godziny temu, Grigoris1 napisał(-a):

...... po tysiącach widzianych i dotykanych mechanizmów, części czy całych zegarków....

 

No Kolego @Grigoris1 z tymi tysiącami to lekko przesadziłeś ;) . No może "tysiące" ale złotych to ja w swoim życiu wydałem na części do kieszonek i narzędzia :D .

Ale tak już jest że żeby komuś podarować/sprzedać jedną koronkę/oś/sprężynę trzeba ich wcześniej kupić setki i wydać setki złotych/euro. Czasami mnie śmieszą/dziwią

Koledzy którzy podejmują się naprawy a później dopiero poszukują do tej naprawy potrzebnych podstawowych części. I żeby było jasne nie mówię tu o mechanizmach

na tzw. "dawców" (bo te trudno mieć na magazynie - i wystarczy mieć dobre kontakty) ale jak już napisałem o podstawowych częściach.

A potem zdziwienie czemu coś kosztuje 100 zł - dlatego że wcześniej został wydany tysiąc żeby mieć to za 100 :) .

 

22 godziny temu, Grigoris1 napisał(-a):

...I dodając coś dla uzupełnienia: w zegarkach, które spotykamy zdarzają się nie pasujące koronki, bo ktoś kiedyś nie miał innej i taką wpasował i działało - ale czy tak powinno być?

 

Niestety tak już jest że te stare zegarki przeszły już często przez dziesiątki rąk naprawiających i tak jak napisałem nie jest złem że założymy nie do końca pasującą część.

Oczywiście jeśli chodzi o koronkę czy źle dobrany wałek. Gorzej jak wcześniej naprawiający wymieni np nie do końca pasujące koło. "Konia z rzędem" temu kto to wychwyci.

Natomiast nigdy nie należy twierdzić że jeśli coś zrobiłem niezgodnie ze sztuką - to tak ma być bo to JA zrobiłem. I tak ma być :) .

 

Miłego dnia

Roman

 

p.s. Obiecuję że na jakiś czas macie ode mnie spokój bo muszę zająć się innymi sprawami niż "walka na Forum" i chciałbym móc z co niektórymi się spotkać na warsztatach w Krakowie

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kopercie Walthama, którego reanimuje, z formy zdepnietego śmiecia do postaci przypominającej zegarek, jakaś kreatura wlutowala w kominek ów legendarny koszyczek ...i ja to pierdzielę, nie ruszam ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kiniol napisał(-a):

jakaś kreatura wlutowala w kominek ów legendarny koszyczek ...i ja to pierdzielę, nie ruszam ...

No a jak poradzisz sobie ze sławetnym wałkiem???

Wyciągając= zniszczysz... :)  .... żartuję...

 

Wiem, że się da ....tylko delikutaśnie .....Tak delikutaśnie jakbyś osadał spłonkę w łusce, juz przez przypadek napełninej prochem :) ....... a to się da ... musisz mi dać wiarę... bo to robiłem... a palcy mam całe całkowicie całe.. :)

 

 

ps robię następnego amerykańca (tym razom dla się..)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic delikatnie, wkrętakiem ugialem te wąsy koszyczka i wałek klika. Zrobiłem zawiasy dekli, bo były pourywane, jutro odbieram od spawania laserem... Poskładam i gotowe... Nie wiem po co reanimuje takie złomy...powygniatane łożyska, połamane czopy, brak włosa, zdeformowany wieniec balansu...no ale to ważna pamiątka rodzinna...;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ , ależ...przeca tak nie mozna :)

 

Tak nawiasem jak naprawić zawias ? .... wyłamany trzpieńi rozerwana jedna tulejka w deklu...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać ale jeszcze dwie godziny jestem w domu

 

7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

No a jak poradzisz sobie ze sławetnym wałkiem???

Wyciągając= zniszczysz... :)  .... żartuję...

 

Jak to jak poradzi sobie ze sławetnym wałkiem, Zdejmie koronkę tego sławetnego wałka zaszlifowanego na kwadrat i wyciągnie wałek

(a tak nawiasem ten sławetny koszyczek odpowiada jeszcze za coś poza wyciąganiem wałka :) )

 

7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Ależ , ależ...przeca tak nie mozna :)

Tak nawiasem jak naprawić zawias ? .... wyłamany trzpieńi rozerwana jedna tulejka w deklu...

 

A jak naprawić zawias - podobnie jak włożyć spłonkę

 

Ale co ja będę dyskutował z fachowcami ..... :) ...... żartuję....

 

A tak na poważnie @kiniol ja bym po odkręceniu koronki i wyjęciu wałka (bo tak chyba doginałeś wąsy) spróbował podgrzać delikatnie kominek i wykręcić

lub jeszcze lepiej wytrawić cynę jeśli było na nią wlutowane i powinno się dać wykręcić. Bo tak jak napisałem koszyczek ma jeszcze inne funkcje w relacji

koronka - wałek - mechanizm, I dlatego jeśli wszystko działa to najlepiej go nie ruszać.

 

Tym razem już obiecuję się przez co najmniej tydzień nie odzywać.

 

Roman

 

p.s. A czemu próbujemy ratować takie destrukty - bo lubimy kieszonki ????

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kieszonkowe napisał(-a):

Miałem się nie odzywać ale jeszcze dwie godziny jestem w domu

 

 

Jak to jak poradzi sobie ze sławetnym wałkiem, Zdejmie koronkę tego sławetnego wałka zaszlifowanego na kwadrat i wyciągnie wałek

(a tak nawiasem ten sławetny koszyczek odpowiada jeszcze za coś poza wyciąganiem wałka :) )

 

 

A jak naprawić zawias - podobnie jak włożyć spłonkę

 

Ale co ja będę dyskutował z fachowcami ..... :) ...... żartuję....

 

A tak na poważnie @kiniol ja bym po odkręceniu koronki i wyjęciu wałka (bo tak chyba doginałeś wąsy) spróbował podgrzać delikatnie kominek i wykręcić

lub jeszcze lepiej wytrawić cynę jeśli było na nią wlutowane i powinno się dać wykręcić.

 

Tym razem już obiecuję się przez co najmniej tydzień nie odzywać.

 

Roman

 

p.s. A czemu próbujemy ratować takie destrukty - bo lubimy kieszonki ????

Niestety kominek praktycznie przestał by istnieć... Gwint został rozryty i każda próba przywrócenia tego do stanu pierwotnego spowoduje kolejne zniszczenie, które trzeba by naprawić... Szkoda nafty... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kiniol napisał(-a):

Niestety kominek praktycznie przestał by istnieć... Gwint został rozryty i każda próba przywrócenia tego do stanu pierwotnego spowoduje kolejne zniszczenie, które trzeba by naprawić... Szkoda nafty... ;)

 

Zdążyłem  :D (taksówka już chyba czeka)

 

Zgadzam się z Tobą całkowicie (dlatego napisałem najlepiej nie ruszać - zwłaszcza gdy się nie wie z czym się to je)

No chyba że ma się zapas koszyczków wtedy można próbować wymienić na z większym gwintem.

Kiedyś miałem ich spory zapas więc w swojej naiwności ratowałem innych Kolegów

 

20220819_074716.thumb.jpg.6eaff4668aff88b2f3edefe11ef74dce.jpg

 

teraz zostało mi już tylko tyle  :(  (oj głupi byłem oj byłem ;) )

 

tak więc nawet takie trzymam (zniszczone przez pseudo fachowców - naprawiaczy)

 

20220819_074739.thumb.jpg.53589c43c893a819cddc3817b907abfb.jpg

 

tak często się kończy wyjmowanie bez zdjęcia - ODKRĘCENIA !!! koronki

jedna łapka złamana więc wałek jakoś wyskoczył.

Z "braku ryby i rak ryba"  jak będzie brakować to koślawo ale będzie działać.

 

Teraz już koniec

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kieszonkowe napisał(-a):

Zdejmie koronkę tego sławetnego wałka zaszlifowanego na kwadrat i wyciągnie wałek

Normalnie super :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie Longinesy. Niby normalne 18.80 ale te krzaczki na tarczy??? Ktoś , coś ?

Japonia czy Chiny?, a może jeszcze inny wschód?

 Złote koperty a numeracja na tarczy zblizona...

Fotki takie jakie dostałem:

 

299440343_564869128756646_8347692440673356232_n.jpg

299702014_507050941183209_5551409627259627220_n.jpg

299810050_1290340295101120_6439430492011295703_n.jpg

300550939_1488707344902910_420552879086016003_n.jpg

299942252_795031471629389_1124018609112009916_n.jpg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda na Japonię, chinole piszą pionowo podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło, oś balansu złamana, widać zresztą że zegarek poupadkowy. Ciekawe czy zegarmistrz będzie w stanie przywrócić go do życia...

IMG_20220821_180452_edited.jpeg

IMG_20220821_181008_edited.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny to bedzie jak zacznie chodzić a srebro odzyska blask :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Paweł to moj staly kontakt gdy mi wpadnie do glowy jakaś renowacja :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

Przepiękne, wysokiej klasy zegarki w świetnym stanie.

Może dodaj tu trochę ich historii.

Historii nie mam , są to zegarki mojego znajomego aktualnie na sprzedaz . Wysyła mi zdjecia wiec postanowiłem wrzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce tego nie sprzedaż w normalnych cenach...tu tylko sami złomiarze...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.