Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

No to są same cymesy, ten Patek z centralną sekundą to są kwoty zaczynające się od 10-15.000 euro... tu nie ma rynku, jak wspomniałem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to raczej prawda.

Ale super, że pomyślałeś żeby je tu wrzucić, nawet dla kontrastu ;)

I zdjęcia ładne - śmiało pokazuj kolejne :)

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Czy znajomy ma coś ciekawego, ale z epoki wcześniejszej?

Czego szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na "nick" :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kiniol napisał(-a):

No to są same cymesy, ten Patek z centralną sekundą to są kwoty zaczynające się od 10-15.000 euro... tu nie ma rynku, jak wspomniałem...

Nie szukam klijentow. Wrzucam bo ciekawy zbior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waltham Grade 8 (1891)

IMG_2308.JPG

IMG_2310.JPG

IMG_2311.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cylinderek, ale ciekawy, bo patriotyczny (Francja). Srebro i złoto.

Nie jestem jeszcze pewny, ale wygląda mi to bardziej na pomnik po wojnie 1870 r. niż późniejszej.

 

DSC09025 (2).JPG

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Brylant do roboty kupiony w Jeleniej.

 

IMG_6926.jpeg

IMG_6927.jpeg

A ten mechanizm może ktoś rozpoznaje?

 

IMG_6930.jpeg

IMG_6929.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie wczoraj sie taki napatoczyl.Wydaje sie bycnakrecony do konca ale nie dziala.

IMG_20220925_172403166.jpg

IMG_20220925_172343434.jpg

IMG_20220925_172328180.jpg

IMG_20220925_172413029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba naprawić...🙂


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sergius napisał(-a):

Umnie wczoraj sie taki napatoczyl.Wydaje sie bycnakrecony do konca ale nie dziala.

IMG_20220925_172403166.jpg

IMG_20220925_172343434.jpg

IMG_20220925_172328180.jpg

IMG_20220925_172413029.jpg

Brakuje jeszcze mikroregulacjiacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te typuy tak mają :)

 Jak przyniosłem swojego też tak miał.. Zdjęcie pólmostka z balansem i przełożenie, tak by palec wylądował w "uszach" kotwicy... pomogło :)

=========================================================================================

Dzisiaj udało się skończyć taki mechanizm -Angol, taki typowy :)

Kiedyś rozbierając go, złamałem czop osi kotwicy. Powróciłem do tematu, zrobiłem całą nową oś i założyłem łańcuszek..... ożył :)

IMG_0779.JPG

IMG_0795.JPG

IMG_2349.JPG

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Te typuy tak mają :)

 Jak przyniosłem swojego też tak miał.. Zdjęcie pólmostka z balansem i przełożenie, tak by palec wylądował w "uszach" kotwicy... pomogło :)

=========================================================================================

Dzisiaj udało się skończyć taki mechanizm -Angol, taki typowy :)

Kiedyś rozbierając go, złamałem czop osi kotwicy. Powróciłem do tematu, zrobiłem całą nową oś i założyłem łańcuszek..... ożył :)

IMG_0779.JPG

IMG_0795.JPG

IMG_2349.JPG

 

IMG_2348.MOV 26 MB · 0 pobrań

Nagranie się nie wczytuje


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Nagranie się nie wczytuje

dodałem Youtubke

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Cymy - prawda, że ciekawa tarcza?

Zegarek płaski, elegancki.

 

 

DSC09045 (2).JPG

Druga rzecz potraktujmy osobno.

Sądzę, że to jeden z najpiękniejszych projektów tarcz w zegarkach kieszonkowych.

Phenix 24h.

 

Przyznam, że nie wiem na razie czy było to rozwiązanie cywilne czy specjalistyczne. Zwłaszcza kierunki geograficzne.

Jedno ze źródeł internetowych wskazuje na używanie tego typu zegarków przez astronomów i naukowców.

 

 

DSC09044 (2).JPG

 

Ciekawostką jest fakt, że taka sama tarcza użyta została przez Omegę (zdjęcie umieszczone w celach edukacyjnych) :)

 

 

Omega 24h.jpg

 

Podobny Phenix znajduje się w Muzeum Artylerii w Finlandii.

 

 

Ilmari_Salovaaran_24-jakoinen_työkello_Hämeenlinna.JPG

 

Na stronie 56 w artykule o tej manufakturze znajduje się zdjęcie takiego zegarka jak mój.

Tekst jest co prawda po francusku, ale wzbogacony bogato w ikonografię.

 

https://www.cliniquehorlogere.ch/assets/fichiers/docs/52/1495124924_La_marque_Phenix_Watch_article_Chronometrophilia_2007.pdf

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

Zacznę od Cymy - prawda, że ciekawa tarcza?

Zegarek płaski, elegancki.

 

 

DSC09045 (2).JPG

Druga rzecz potraktujmy osobno.

Sądzę, że to jeden z najpiękniejszych projektów tarcz w zegarkach kieszonkowych.

Phenix 24h.

 

Przyznam, że nie wiem na razie czy było to rozwiązanie cywilne czy specjalistyczne. Zwłaszcza kierunki geograficzne.

Jedno ze źródeł internetowych wskazuje na używanie tego typu zegarków przez astronomów i naukowców.

 

 

DSC09044 (2).JPG

 

Ciekawostką jest fakt, że taka sama tarcza użyta została przez Omegę (zdjęcie umieszczone w celach edukacyjnych) :)

 

 

Omega 24h.jpg

 

Podobny Phenix znajduje się w Muzeum Artylerii w Finlandii.

 

 

Ilmari_Salovaaran_24-jakoinen_työkello_Hämeenlinna.JPG

 

Na stronie 56 w artykule o tej manufakturze znajduje się zdjęcie takiego zegarka jak mój.

Tekst jest co prawda po francusku, ale wzbogacony bogato w ikonografię.

 

https://www.cliniquehorlogere.ch/assets/fichiers/docs/52/1495124924_La_marque_Phenix_Watch_article_Chronometrophilia_2007.pdf

A to Phenix z mojej kolekcji. 😀

IMG_0183.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

......Przyznam, że nie wiem na razie czy było to rozwiązanie cywilne czy specjalistyczne. Zwłaszcza kierunki geograficzne.

Jedno ze źródeł internetowych wskazuje na używanie tego typu zegarków przez astronomów i naukowców.

 

 

Witam, ja spotkałem się kiedyś z takim wyjaśnieniem tej kompilacji w zegarku. Że poza uatrakcyjnieniem tarczy / zegarka głównym celem wskazań 24 godzinnych było umożliwienie określenia pory dnia / nocy w miejscach gdzie nie możemy obserwować pory dnia, wschodów i zachodów słońca np. koło podbiegunowe czy okręt podwodny.

 

Miłego dnia 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Hecke napisał(-a):

To pewnie ten miał takie przeznaczenie.

 

IMG_0621.jpeg

IMG_0622.jpeg

Pokażesz werk?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 06:52, Kieszonkowe napisał(-a):

 

Witam, ja spotkałem się kiedyś z takim wyjaśnieniem tej kompilacji w zegarku. Że poza uatrakcyjnieniem tarczy / zegarka głównym celem wskazań 24 godzinnych było umożliwienie określenia pory dnia / nocy w miejscach gdzie nie możemy obserwować pory dnia, wschodów i zachodów słońca np. koło podbiegunowe czy okręt podwodny.

 

Miłego dnia 

Roman

 Dzięki Roman, to jest wpis godny odkrywcy :)

Ten właśnie pochodzi z okolic Koła Podbiegunowego, więc wszystko by się zgadzało.

O okręcie podwodnym na razie nic nie wiem, ale ten Hecke do takiego przeznaczenia by się nadawał.

 

Generalnie to 24-godzinne rozwiązanie spotykam dość często, ale ta z dodatkowymi smaczkami bardzo mnie urzekła. Choćby ta podziałka minutowa rodem z tarcz kolejowych Montgomery'ego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grigoris1 napisał(-a):

 Dzięki Roman, to jest wpis godny odkrywcy :)

Ten właśnie pochodzi z okolic Koła Podbiegunowego, więc wszystko by się zgadzało.........

 

Witam w weekendowe poranek (rano jeszcze jako tako egzystuję - później jest już gorzej)

 

Byłem już "forumowym partaczem" , "forumowym zrzędą" dla niektórych stałem się "wrogiem publicznym nr1"

mogę więc też z honorem przyjąć miano "forumowego odkrywcy" :D :D :D .

 

A tak na poważnie to zwlekłem się do mojego "złomowiska" w piwnicy i co prawda nie znalazłem mojego 24 godzinnego ale za to znalazłem taki

(jestem na etapie przenoszenia zbiorów z piętra do piwnicy - moja żona którą niektórzy mogli poznać każe mi się przyzwyczajać "do ziemi" ;) )

 

20221001_071315.thumb.jpg.4d5dedb1691a524bc66649eb7892aac4.jpg

 

Pewna ciekawostka ładny wojskowy zakręcany Waltham z czarną tarczą i białymi wskazówkami

z deklem (idealnie pasującym gwintem i wzorem) od wojskowego Hamiltona. Hamilton z 24 godzinną tarcza

(i deklem Hamiltona :) ) też gdzieś był ale "diabeł ogonem przykrył" albo już kiedyś "poszedł do ludzi"

 

20221001_071516.thumb.jpg.6f4539dcd7367b49fe8decf08673f13d.jpg

 

widać chyba wyraźnie napisy podobne do dekla Kol. @Hecke 

z usuniętym wojskowym nr służbowym czyżby demobilizacja ???

I tu chętnie się podzielę się moim tytułem "forumowego odkrywcy" :D 

Jak ktoś z Kolegów odkryje tajemnicę co oznaczały poszczególne nabicia 

na deklach wojaków bo nr seryjny to wiadomo nr zegarka przypisanego żołnierzowi

A co pozostałe cyfry i litery i to nie tylko w "amerykańcach" ale też "GSTP' czy "DH"

 

Miłego weekendu pełnego ciekawych zdobyczy i odkryć

 

Roman

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.