Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Dobra na razie nie ruszam nie wiem jak się do tego zabrać. Dzięki wielkie za informację 🤗🤗🤗

 zdejmujesz wskazówki a potem....

image.png.dcb2241d7556aa47ee04b8a5907d1ba8.png

 i wyciągasz tarczę :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 zdejmujesz wskazówki a potem....

image.png.dcb2241d7556aa47ee04b8a5907d1ba8.png

 i wyciągasz tarczę :)

Acha dziękuję bardzo, człowiek całe życie uczy się czegoś nowego 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

Kacperek_77u daje foty dewizek 

IMG20221225210202.jpg

IMG20221225210036.jpg

 

 

Ten fajny PUW 460, brakuje mu sekundnika ale widzę że oś jest


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Ten fajny PUW 460, brakuje mu sekundnika ale widzę że oś jest

A jaki sekundnik powinien tu być 🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

A jaki sekundnik powinien tu być 🤔🤔

Najprostszy 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

Acha 😆😆😆

"Njaprostrzy"  ..... znaczy byle jaki...😡 musi być taki, jak w oryginale..

 Poszukaj w necie jak wyglądał.. raczej prosty cieńki ..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

"Njaprostrzy"  ..... znaczy byle jaki...😡 musi być taki, jak w oryginale..

 Poszukaj w necie jak wyglądał.. raczej prosty cieńki ..

Są tylko podobne

Screenshot_20221225-234622_Google.jpg

Screenshot_20221225-234738_Google.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Są tylko podobne

Screenshot_20221225-234622_Google.jpg

Screenshot_20221225-234738_Google.jpg

A gdzie takiego szukać bez kupowania drugiego zegarka 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

A gdzie takiego szukać bez kupowania drugiego zegarka 🤔🤔🤔

W trzech innych 😂


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem taką kieszonkę i to nie żebym był za nazizmem ale tylko i wyłącznie że zbieram kieszonki Longines

L1.thumb.jpg.e8b791cc13975ad27df3e96ef5747ab8.jpg

L2.thumb.jpg.fbe5eabd59639e9c4bb72024b7d7a4e9.jpg

L3.thumb.jpg.509504250d34136c4959f107a1084dd3.jpg

L5.thumb.jpg.dcba6e76a8211b6a087f8ea965055d7a.jpg

L4.thumb.jpg.6cb2102bfc2777796afac18411ff8f7d.jpg

 

Ciekawi mnie czy jest jest oryginalnym zegarkiem jakiegoś pracownika czy pilota Luftwaffe czy to czyjaś "twórczość".

Nie bardzo mi pasuje wiek tego zegarka (w/g numeru seryjnego wyprodukowany przed 1893) do okresu II Wojny Światowej

Ktoś potrafi odczytać pierwszą i drugą literę graweru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2022 o 13:23, motoolo napisał(-a):

A ja zakupiłem taką kieszonkę i to nie żebym był za nazizmem ale tylko i wyłącznie że zbieram kieszonki Longines

L1.thumb.jpg.e8b791cc13975ad27df3e96ef5747ab8.jpg

L2.thumb.jpg.fbe5eabd59639e9c4bb72024b7d7a4e9.jpg

L3.thumb.jpg.509504250d34136c4959f107a1084dd3.jpg

L5.thumb.jpg.dcba6e76a8211b6a087f8ea965055d7a.jpg

L4.thumb.jpg.6cb2102bfc2777796afac18411ff8f7d.jpg

 

Ciekawi mnie czy jest jest oryginalnym zegarkiem jakiegoś pracownika czy pilota Luftwaffe czy to czyjaś "twórczość".

Nie bardzo mi pasuje wiek tego zegarka (w/g numeru seryjnego wyprodukowany przed 1893) do okresu II Wojny Światowej

Ktoś potrafi odczytać pierwszą i drugą literę graweru?

Jakiś głupek zepsuł tarczę. Piloci Luftwaffe dostawali zegarki od jednostki wojskowej w której służyli, to nie jest taki militarny zegarek.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane ze to zegarek pilota. 

Może być od kogoś z obsługi lub pracownika biurowego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, motoolo napisał(-a):

Nie jest powiedziane ze to zegarek pilota. 

Może być od kogoś z obsługi lub pracownika biurowego. 

 

Albo kogoś kto mieszkał przy lotnisku. 😀 Zegarek jest z okresu pierwszej wojny światowej, a Luftwaffe powstało w 1935 roku, nawet gdyby jakiś Niemiec miał ten zegarek po ojcu to by go nie niszczył takim malunkiem na tarczy. Zegarki militarne wyższej jakości niż cywilne, były zamawiane przez wojsko i wydawane do użytku żołnierzom tak jak karabin.

Edytowane przez Piotr Ratyński
błędy

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zegarek wg nr seryjnego jest wyprodukowany przed rokiem 1893.

I to właśnie najbardziej nie pasuje do czasu Luftwaffe. 

Zapytanie wyślę do Longines i wtedy się dowiem kiedy został sprzedany. 

Longines posiada w swoich archiwach daty sprzedaży  zegarkow co nie zawsze pokrywa się z rokiem produkcji. 

Ale nie sądzę aby zegarek przeleżał w magazynie kilkadziesiąt lat nim został sprzedany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😀 Nawet jakby został sprzedany w 1940 toku to nic nie zmienia. Malunek na tarczy nie jest oznakowaniem zegarka militarnego i tyle. Nawet gdyby został on zrobiony w okresie II wojny światowej to by nic nie zmieniło, ale moim zdaniem jest to przeróbka dużo późniejsza, mająca podnieś wartość zegarka wykorzystując naiwność ludzką i upodobanie do zegarków ze swastyką. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze co rozumiesz przez pojęcie "zegarek militarny"? 

Czy zegarek otrzymany w nagrodę za "jakieś" zasługi (tak jak np kopalniane na 25 lat pracy) to w Twojej opinii też zegarek militarny? 

W Luftwaffe pracowało pewno tysiące cywilnych pracowników którzy nigdy nie byli pilotami i mogli taki zegarek otrzymywać z okazji jakiś jubileuszy. 

W czasie II Wojny światowej piloci to raczej mieli zegarki na ręce czy w kokpicie samolotu, nie sądzę że jako wyposażenie wojskowe otrzymywali kieszonki

Edytowane przez motoolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2022 o 13:23, motoolo napisał(-a):

A ja zakupiłem taką kieszonkę i to nie żebym był za nazizmem ale tylko i wyłącznie że zbieram kieszonki Longines

L1.thumb.jpg.e8b791cc13975ad27df3e96ef5747ab8.jpg

L2.thumb.jpg.fbe5eabd59639e9c4bb72024b7d7a4e9.jpg

L3.thumb.jpg.509504250d34136c4959f107a1084dd3.jpg

L5.thumb.jpg.dcba6e76a8211b6a087f8ea965055d7a.jpg

L4.thumb.jpg.6cb2102bfc2777796afac18411ff8f7d.jpg

 

Ciekawi mnie czy jest jest oryginalnym zegarkiem jakiegoś pracownika czy pilota Luftwaffe czy to czyjaś "twórczość".

Nie bardzo mi pasuje wiek tego zegarka (w/g numeru seryjnego wyprodukowany przed 1893) do okresu II Wojny Światowej

Ktoś potrafi odczytać pierwszą i drugą literę graweru?

Co do grawerunku to odczytuje litery E i N, także E. Nuck 1902. Co do oryginalności to mam duże wątpliwości co do tarczy. Masz zegarek z końca XIX wieku podpisany prawdopodobnie E.Nuck 1902, czyli sporo czasu przed powstaniem Luftwaffe z tarczą, na której umieszczono rzekomo symbol Luftwaffe. Nieprawdopodobne jest aby był to zegarek jubileuszowy. Kto daje zegarek jubileuszowy z grawerunkiem z 1902 roku? Ponadto na jubileusz wpisuje się raczej rok początku pracy i rok wręczenia nagrody lub okres jubileuszu. Jeśli jest to data urodzenia tego Nucka to brakuje jeszcze dnia i miesiąca. Tak raczej byłaby zapisana. Nie jest wykluczone, że był to zegarek przekazywany z ojca na syna lub dziadka na wnuka i wnuk lub syn zamówił sobie przemalowanie tarczy jako entuzjasta nazizmu, co nie było rzadkością w tamtych czasach. Także proponuję zapytać producenta zegarków Longines jak wyglądała fabrycznie tarcza w tym modelu. Mam jeszcze pytanie do wskazania w dolnej części: jest to sekundnik, czy rezerwa chodu? Jeśli sekundnik to jak podawane jest wskazanie? Czy wskazówka dochodzi do 60 i cofa się do 0 czy też inaczej?

i taka ciekawostka z Allegro.

https://allegro.pl/oferta/zegarek-wojskowy-luftwaffe-rzadkosc-13065478301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik chodzi tak jak w każdym zegarku. 

Górnej części cyfer brak bo by kolidowały z napisami. 

Oglądałem kiedyś zegarek dziadka mojego kolegi który otrzymał na jakiś tam jubileusz w pracy i była wygrawerowana data (sam rok) urodzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, motoolo napisał(-a):

Sekundnik chodzi tak jak w każdym zegarku. 

Górnej części cyfer brak bo by kolidowały z napisami. 

Oglądałem kiedyś zegarek dziadka mojego kolegi który otrzymał na jakiś tam jubileusz w pracy i była wygrawerowana data (sam rok) urodzin. 

Trochę dziwne wpisywać na jubileusz tylko rok urodzin. Ale nie dyskutuję. Pytałeś o zdanie i opinie. Moja jest taka jak wyżej - nie jest to oryginalna tarcza. O ile nie jest to współczesna twórczość, to w mojej ocenie jest to wytwór jego właściciela z okresu III Rzeszy. Mam polskie zegarki kieszonkowe, w tym z okresu Powstania Śląskiego gdzie jego właściciel dodał do koperty znaczek powstańczy, który był sprzedawany na wsparcie Powstania. 

Taka twórczość, ma swoją nazwę ale teraz nie mogę sobie przypomnieć jaką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2022 o 21:49, Hecke napisał(-a):

Taki Brylant do roboty kupiony w Jeleniej.

 

IMG_6926.jpeg

IMG_6927.jpeg

A ten mechanizm może ktoś rozpoznaje?

 

IMG_6930.jpeg

IMG_6929.jpeg

 

 

Brylant na sprzedaż? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, motoolo napisał(-a):

Piotrze co rozumiesz przez pojęcie "zegarek militarny"? 

Czy zegarek otrzymany w nagrodę za "jakieś" zasługi (tak jak np kopalniane na 25 lat pracy) to w Twojej opinii też zegarek militarny? 

W Luftwaffe pracowało pewno tysiące cywilnych pracowników którzy nigdy nie byli pilotami i mogli taki zegarek otrzymywać z okazji jakiś jubileuszy. 

W czasie II Wojny światowej piloci to raczej mieli zegarki na ręce czy w kokpicie samolotu, nie sądzę że jako wyposażenie wojskowe otrzymywali kieszonki

Nie ja rozumiem, tylko z definicji, zegarek militarny (czyli bardziej po polsku wojskowy), był (jest) własnością jednostki wojskowej, która miała go na ewidencji i dawała go żołnierzowi na wyposażenie, tak jak karabin, plecak, manierkę itp., Różnica między zegarkiem cywilnym, a wojskowym nie polega jedynie na grawerunku, czy nadruku na tarczy, wojsko zamawiało zegarki o specjalnych właściwościach, tak aby wytrzymały bez problemu trudy służby wojskowej, dlatego zegarki militarne mają większy prestiż od podobnych cywilnych, a co za tym idzie również cenę. Dlatego nieuczciwi sprzedawcy wykonują różne zabiegi aby ich zegarki przypominały te militarne. Najprostszym i najczęściej stosowanym zabiegiem są kalkomanie ze swastyką na tarczach zegarków naręcznych z lat 50-tych, bo cały czas znajdują się nabywcy chętnie je kupujący po wygórowanych cenach. To, że zegarek jakiś jest w prywatnym posiadaniu żołnierza, nie czyni go zegarkiem militarnym, tak jak zegarek w posiadaniu księdza nie jest przez to zegarkiem świętym. 😀


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ksylo1 napisał(-a):

 

 

Brylant na sprzedaż? 

Już naprawiony i dołączył do moich zbiorów. Także nie jest przewidziany na sprzedaż. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.