Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matt2405

Vacheron Overseas Chrono 49150 blue dial

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam  zakup w/w zegara, chciałbym zasięgnąć waszej opinii w kontekście odczuć i ew. merytorycznych uwag.

 

Waham się, także mile widziane wszelkie komentarze.

post-37811-0-69789900-1445354061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na żywo niebieskiego Overseasa 47040 (klasyczna wersja trzywskazówkowa na mechanizmie 1226 SC) i nie zrobił na mnie wrażenia.

Czyste projekty Genty (RO, Inge, czy Nautilus) zdecydowanie bardziej mi się podobają. Overseas, jako następca zaprojektowanego przez Gente 222 jest już za bardzo udziwniony. Niektórzy wręcz twierdzą, że Genta nie zaprojektowałby takiego brzydactwa jak 222, a za projektem stoi Jorg Hysek, ale to źli ludzie są :)

 

Twój RO 15400 o wiele bardziej mi się podoba, chociaż 15300 jest jeszcze ładniejszy, zamień na mniejszego i będziesz zadowolony.

Albo Nautilus  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Oglądałem na żywo niebieskiego Overseasa 47040 (klasyczna wersja trzywskazówkowa na mechanizmie 1226 SC) i nie zrobił na mnie wrażenia.

Czyste projekty Genty (RO, Inge, czy Nautilus) zdecydowanie bardziej mi się podobają. Overseas, jako następca zaprojektowanego przez Gente 222 jest już za bardzo udziwniony. Niektórzy wręcz twierdzą, że Genta nie zaprojektowałby takiego brzydactwa jak 222, a za projektem stoi Jorg Hysek, ale to źli ludzie są :)

 

Twój RO 15400 o wiele bardziej mi się podoba, chociaż 15300 jest jeszcze ładniejszy, zamień na mniejszego i będziesz zadowolony.

Albo Nautilus  ;)

 

Tommaso w zasadzie wyczerpał temat- po prostu kup Nautilusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski
nautilus7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zegar to, co ma najlepsze, to... logo/marka. I choc jest to kawalek porzadnego czasomierza, to wydaje mi sie, ze bardzo szybko moze sie znudzic a za te pieniadze jest wiele fajniejszych i ciekawszych zegarkow (Nautilus oczywiscie nr 1).

 

ps

chyba nie ten dzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

taki jest na liście oczekującej ;)

 

Dla mnie chrono bardziej magiczny przez czystą tarczę :)

 

A co do ciekawszego zegarka - dla mnie to i tak Speedy, a potem dopiero 5170g ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speediego nie miałem i raczej nie będę miał, ale zegar sam w sobie ciekawy z ogromem historycznego doświadczenia/ bagażu.

 

Chrono są fajne aczkolwiek brak mi innych komplikacji jak data, dzień, rezerwa, fazy księżyca - te wszystkie komplikacje wpisują się w kunszt zegarmistrzostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Dzień jest w powyższym Nautilusie, modele z fazą księżyca też da się spokojnie znaleźć i to z ładniejszą datą kołową, a i mimo wszystko to właśnie chronograf jest jedną z najbardziej rozbudowanych i zaawansowanych komplikacji :)

 

Nawet Speedy z kalendarzem i fazą księżyca się znajdzie (i to w kilku wersjach) - choć niestety już dość grubawy jest.

I akurat w temacie wywiad z Haagenem: https://monochrome-watches.com/the-collectors-series-ultra-rare-patek-philippe-nautilus-chronograph-ref-59801a-tiffany-dial/i zdjęcia dwóch modeli, w tym moim zdaniem najładniejszego Nautilusa:
Patek-Philippe-Nautilus-Chronograph-5980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.