Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gustaw6666

Omega plus Rolex, zmiany w ankiecie.

Omega plus Rolex  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ciekaw jestem Waszego poglądu na następującą kwestię:

 

Swoje zegarki zbieram komplementarnie, tak aby zachować dość dużą różnorodność i przy okazji szerokie spektrum zastosowań, dla różnych sytuacji.

Pomogliście mi przy dylemacie z tego wątku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118036-na-codzie%C5%84-z-br%C4%85zowym-paskiem/

 

Efektem jest dołączenie do czarnej, ceramicznej Bondówki tego zegarka, uzbrojonego w brązowy, dziurkowany małymi otworami pasek:

 

cv2a11_fc6235-big4.jpg

 

Myślę teraz o wzbogaceniu zbioru o zegarek czwartej ulubionej mojej marki czyli o Rolexie.

 

Rozważam następujące opcje: do posiadanej  300M dokupienie Datejusta 2 lub sprzedanie jej i zakup GMT Mastera 2 oraz Aqua Terra.

Trzecia opcja to dokupienie do SMP300 Rolex Explorera II "Polar".

 

Zestaw nr 1:

Omega_Seamaster_Ace_Jewelers-1024x682.jp

rolex-gmt-master-2-ceramic-bezel-stainle

 

Zestaw nr 2:

 

6587398355_29994f726a.jpg

Rolex+Oyster+Perpetual+Datejust+II+11630

 

Zestaw nr 3:

 

6587398355_29994f726a.jpgrolex-216670-explorer-ii-white.jpg

 

Z góry dzięki za udział, zwłaszcza wspartymi własnymi przemyśleniami.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 300M w super stanie , to szkoda jej sie pozbywać dla AT - moim zdaniem .Więc pozostałbym przy opcji nr 2 , bo wówczas masz za zadanie jedynie znaleźć dobrego Rolexa ... osobiście bardz mi się podoba DJ , jako zegarek elegancki .


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w kolekcji ma być 1 Rolex i 1 Omega.

 

A poza tym wykluczasz zestawy:

Omega SMP 300 + Rolex GMT Master

Omega AT + Rolex DJ II

ponieważ obie powyższe pary są, że się tak wyrażę, mało urozmaicone stylistycznie.

 

W takiej sytuacji mamy dwa pojedynki:

1) Rolex GMT Master vs Omega SMP 300. Moim zdaniem wygrywa Rolex.

2) Omega AT vs Rolex DJ II. Moim zdaniem minimalnie wygrywa Omega.

 

Wynik: Omega AT + Rolex GMT Master.

Jedyna wada jest taka, że będzie to droższa opcja, ale jeśli wybierzesz taki zestaw, to uważam że lepiej kupić raz, a dobrze. Z drugiej strony trzeba uczciwie powiedzieć, że zestaw Omega SMP 300 + Rolex DJ II też jest świetny i na pewno niejeden miłośnik zegarków również o takim marzy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 300M w super stanie , to szkoda jej sie pozbywać dla AT - moim zdaniem .

 

To chyba nie jest pojedynek 300M vs AT. Aqua Terra byłaby dobrym uzupełnieniem 300M i byłaby z tego dobra para, gdyby nie to, że autor chce mieć po jednym zegarku każdej z firm. Alternatywą dla 300M jest GMT Master.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie obstawiam pare nr 1. AT to moim zadaniem najlepszy casual w tej cenie, a w wersji Master to zegarmistrzowskie cacuszko. Datejust jakby z innej epoki.

GMTM2 to doskonaly codzienniak, mega wygodny. Jednak 2,5 razy drozszy od Seamastera, ale nie 2,5 razy lepszy. Jednak jak kupisz uzywany to nie stracisz przy odsprzedazy. Poza tym trzysetke juz masz, wiec zakosztuj tego cuda z korona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw wiem, że codzi o zachowanie zróżnicowania stylistycznego, ale ja bym zostawił SMPc i dokupił GMT-MII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jeśli ma być para: Omega + Rolex i inne warianty nie wchodzą w grę, to wybór jest bardzo prosty: zestaw nr 1.

Lepszą Omegą jest AT, a lepszym Rolexem jest GMT.

Dodam, że jest to moja subiektywna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardziej podoba mi się zestaw nr 1, jako tworzony od podstaw.

Ale w Twoim wypadku, posiadając już 300m, dokupiłbym Datejusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na AT i Rolexa GMT. Niestety ale 300SMPc wypada kiepsko przy GMT i szczerze mowiac z tych dwoch Rolexow lepiej trzyma na wartosci nawet jako zegarek uzywany. Trudno porownywac zegarki, gdzie jeden to entry-level dla danej marki a drugi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli.

Co prawda GMT wolalbym dwukolorowy bezel nawiazujac do pierwowzoru, ale nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce.

 

DJ zostaje duzo w tyle za AT, zwlaszcza w wersji master i matowa bransoleta :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, pozazdrościć ;)

 

O ile (według mnie) wybór między AT i DJ jest prosty (AT), to GMT z 300m juz daje do myślenia.

 

Miałem okazję mierzyć ostatnio oba zegarki w odstępie kilku godzin i mając to co mam wybrałbym Omegę, tylko wrzucił bym ją na gumę ;), ale gdybym miał oddać w zamian PO, to chyba jednak GMT, jest bardziej uniwersalny.

 

Dla mnie idealną kombinacja jest AT i SD :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na GMT i AT. Choć ja zmieniłbym GMT na SUBa ( nie mogę przekonać się do tego bezela we współczesnej wersji ) . Rolex wygrywa trzymaniem ceny i x - factorem , tego DJa zaś nie trudno przebić ( wyjątkowo nieproporcjonalny) i AT choć nudna do bólu - wygrywa. Choć z mniejszym DJem nie byłoby wg mnie tak łatwo. Tak czy siak miłe dylematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 1

 

- AT lepsza od DJ II, ktory zatracil lekkosc, swietne proporcje i ponadczasowosc I i stal sie jakos bardzo przecietny. I chociaz AT tez zawsze wydawala mi sie raczej nudnawa i przecietna stylistycznie to w tym zestawieniu i proponowanych opcjach postawil bym na nia,

 

- GMT jak dla mnie jest ciekawsza opcja niz 300. Technologia, wykonanie, parametry itp. na podobnym poziomie dlatego kweste subiektywne graja role. 300 zawsze wydawla mi sie nieco "infantylna" (chyba glownie przez wskazowki) i w zestawieniu z SUB-em czy GMT wyglada jak zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie AT i GMT.

Nie zagłosuję w ankiecie ponieważ korzystam z tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Krystek.

300 to nie moja bajka a DJ tylko 36mm ze względu na proporcje.

BTW Krystek zadzwonię w poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty AT i GMT ;)

 

Nie będę motywował, koledzy napisali już wszystko w tym temacie :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos także na pierwszy zestaw bo taki miałem w zamyśle, ale że Janek nie sprzedał mi AT, to kupiłem 300 o Krzysia ;)

to wyszła 300+GMT ale ten zestaw też daje rade :)  

choć może się wydawać że to podobne zegarki ale tylko na pierwszy rzut oka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sklaniam się delikatnie ku opcji nr 2. Dlaczego?

- z wymienionych 4 zegarków dla mnie najladniejsza propozycja jest zdecydowanie 300. W dodatku jest to zegarek o sportowej stylistyce a takie najczęściej lubię nosić.

- zawsze urzekal mnie wyrazisty szlif słoneczny i nieprzypadkowo do rozważań przyjąłem Datejusta w ktorym tarcza mieni się najmocniej.

 

Odpowiadając na jedno z pytan: Nie wchodzi w grę razem 300 i GMTM2 gdyż ten drugi zegarek w moich oczach nie jest tak ładny jak Omega i goscilby na ręce tylko po pozbyciu się jej.

 

Jedną opcją poza ankieta którą rozważam jest dolozenie pannie Bondównie pana Yachtmastera, niebieskiego lub szarego.

 

I przylaczam się do opinii, ze DJ2 nie umywa się proporcjami do DJ 36 mm jednakowoż ten drugi ma rozmiar dobry ale dla mojej kobiety.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Z góry dzięki za udział, zwłaszcza wspartymi własnymi przemyśleniami.

Moje przemyślenia są takie, że dałbym sobie spokój z Roleksem, Omegą i zamiast dwóch zegarków kupił jeden - np. Blancpain FF Bathyscaphe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada wizualnie w przedbiegach.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie zestaw nr 2

Omega 300m zdecydowanie mi  bardziej podchodzi niż GMT. Ogólnie, jeśli chodzi o komplikację GMT to, zacytuję tu : "a komu to potrzebne, a dlaczego?". Taki zegarek traci dla mnie to co widzialem od zawsze, czyli tarczę podzieloną na 12 a nie 24 godziny. Do tego ten obrotowy bezel wygląda świetnie, najładniejszy jaki widziałem. \

A Seamaster czy DJ, tu stawiam na remis, z jednej strony ładna i ciekawa tarcza Omegi, ale Rolex bardzo stonowany i klasyczny - podobają mi się nawet jego minimalistyczne wskazówki (podobne, żeby nie powiedzieć że identyczne jak w moim Seiko, i paru innych zegarach). Za to wskazówki w Omedze wyglądają ładnie, ale jakby były wzięte z trzech zegarków.

To wszystko oczywiście, moim zdaniem.   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr 2 - 300 jest cudna, GMT2 wogóle mi nie pochodzi, ale DJ jest świetny, bardzo dużo zyskuje na żywo, ostatnio miałem okazje widzieć prawie wszystkie modele i dla mnie niebieska tarcza jednak górą, zaraz potem biała. Ten model omegi jest wg mnie dla nieco starszego goscia (bez urazy dla wlascicieli, taki mam gust). Sam sie przymierzałem ale do mnie by nie pasowal (jestem po 30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przylaczam się do opinii, ze DJ2 nie umywa się proporcjami do DJ 36 mm jednakowoż ten drugi ma rozmiar dobry ale dla mojej kobiety.

 

A to opinia oparta na faktach tj. np. posiadaniem przez Was oboje nadzwyczaj duzych nadgarstkow :) czy tez na obecnych trendach (ktore zreszta powoli ulegaja kolejnym zmianom) sugerujacym ze zegarki musza byc nienaturalnie duze. Ja mam nadgarstek 17,5 cm i zegarki w roznych rozmiarach i DJ I zdecydowalnie najlepiej i najwygodniej lezy i sie nosi jak rowniez wyglada najlepiej na nadgarstku. I o dziwo nie dotyczy to wylacznie stroju bardziej formalnego (koszula lub garnitur) ale rowniez casualowego. I znam takich co maja 19 cm w nadgarstku i uwazaja tak samo. Jezeli nie masz zbyt duzego nadgastka to nie balbym sie sprobowac na twoim miejscu przeciwstawic sie trendom i rozwazyc mniejszego DJ jako zegarka bardziej formalnego

Na przyklad Ref. 116234 fajnie opisana tutaj to dla mnie bajka (zerknij na fotki nadgarstkowe zeby sie przekonac ze nie wyglada to tak zle na meskim  nadgarstku :)) http://rolexwatch-reviews.blogspot.lu/2014/10/a-week-on-wrist-rolex-datejust.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.