Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ender

Paweł Dymek Handmade

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaprezentować swój pierwszy pasek: 18 mm na całej długości, lekko pogrubiony, bardzo miękka licowa skóra bydlęca.

post-64774-0-07724200-1445862358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Niezły efekt :) gratuluję umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :) Pasek też mnie się podoba, choć oczywiście jest jeszcze sporo do poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy pasek, skóra bydlęca antykowana, lekko pogrubiony, cienka nić.

post-64774-0-48987600-1447775465_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw, fajnie wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba się ten z bydlęcej skóry antykowanej ... może kiedyś ? ;)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria cardholderów. Maluszki o wymiarach 100 x 65 mm z dwiema przegródkami na kartę / karty kredytowe. Od spodu roślinnie garbowana skóra bydlęca, od góry włoska skóra bydlęca tłoczona na wzór jaszczurki i włoska czarna kozia skóra, tłoczona. Większe portfele po złożeniu 125 x 95 mm. W środku dwie przegródki na karty kredytowe i jedna duża np. na dowód rejestracyjny.

post-64774-0-25328900-1453892838_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek dotarł.

 

Chciałem klasycznie z nutką casualu i takie coś otrzymałem. Koza z białym przeszyciem. Wygląda świetnie!

 

V2SWbcX.jpg

 

uuWhgqW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! :) Długość paska odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość odpowiednia. Są jeszcze dziurki na ewentualna regulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender Twój pasek jest bezbłędny!!!

 

Send by Tapatalk

post-75921-1464260638,5765_thumb.jpg

post-75921-1464260644,1995_thumb.jpg

post-75921-1464260649,7899_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie kilka dni temu otrzymałem zamówiony pasek - Model Classic 1. Bardzo ładne zdjęcia tego paska były przedstawione już 2 posty wcześniej, więc nie będę się tutaj bardzo rozpisywał o jego urodzie. Muszę jednak nadmienić, że już na zdjęciach zaintrygowała mnie ciekawa struktura skóry. Dopiero po przeczytaniu opisu na stronie internetowej zauważyłem że jest to skóra kozia wzmacniana od spodu skórą bydlęcą. W założeniach jest to bardzo dobry pomysł - pozwala cieszyć się bardzo ciekawym paskiem przy zachowaniu wysokiej trwałości i rozsądnej ceny.

 

Od dłuższego czasu poszukiwałem kogoś kto wykona mi pasek do Citizena NJ 2166. Problem z tym zegarkiem jest taki, że ma 21 mm i trudno jest coś dostać w takim rozmiarze. Jeśli już to zazwyczaj jest to pasek prosty, co w przypadku tego delikatnego "koszulowego" zegarka zazwyczaj średnio wygląda. No i kupić klamerkę 21mm też nie jest łatwo.

 

Ender nie robił żadnych problemów i bez żadnej dopłaty zrobił pasek tak krojony jak oryginał 21mm->18mm dzięki czemu mogę nawet użyć oryginalnej klamerki (choć obecnie pozostałem przy tym co dołączył Ender, bo to fajna klamerka)

 

Żeby nie było tak różowo, to kilka minusów też się znalazło:

1. Na zdjęciu widać trochę nierówne łączenie obu skór na brzegach:

post-65680-0-20140500-1465411499_thumb.jpg

 

Widoczne jest to jednak tylko z bardzo bliska, bo już przy pewnym oddaleniu nie rzuca się w oczy:

post-65680-0-61291800-1465411499_thumb.jpg

 

Dla niektórych może to być "+" bo od razu widać, że pasek robiony ręcznie.

 

2. Bardzo mi się podoba sygnatura na pasku. Ładnie i gustownie zrobione. 

Jednak martwię się o żywotność. Pasek miałem 3x na ręku i widać zmarszczki.

post-65680-0-70923800-1465411498_thumb.jpg

 

3. Podobne zmarszczki widać na części paska z dziurkami.

 post-65680-0-14587000-1465411501_thumb.jpg

 

Pojawiają się one po wyprostowaniu paska. Na nadgarstku tego nie ma. Wygląda to tak jakby skóra się rozciągnęła trochę na nadgarstku i nie wracała już do pierwotnego kształtu.Może jest za sucha? Może powinno się ją naciagać wstępnie tak jak robią to producenci rękawiczek?

Tego nie wiem. Mam nadzieję, że nie będzie to miało wpływu na użytkowanie paska.

 

Sam pasek jest troszkę sztywny - szczególnie część z klamerką. Układa się on jednak na ręku bardzo dobrze - wystarczyło 3-4 godziny na dopasowanie się do kształtu nadgarstka.

 

Dla estetów dodam, że pasek przyszedł do mnie pięknie zapakowany, ale nie będę zdradzał jak - niech to będzie niespodzianka dla kolejnych klientów.

 

Ja umówiłem się wstępnie z Enderem na biały pasek ze skóry strusia do zegarka żony. Jeśli się dogadamy i pasek powstanie to też postaram się go opisać w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatnim czasie powstało dużo nowych pasków, wzbogaciłem warsztat, wyeliminowałem wiele starych błędów. Poniżej dwa zestawy pasków. Na pierwszym cztery paski z czaszkami. Surowe, wykonane z jednego kawałka bardzo grubej (4,5 mm), ale doskonale układającej się na nadgarstku skóry.

 

Na dolnym zdjęciu w kolejności:

- pasek z włoskiej naturalnej skóry bydlęcej; z czasem skóra będzie ciemniała, nabierze charakteru

- skóra strusia

- zamsz

- skóra bydlęca ręcznie barwiona na czarno; białe, kontrastowe przeszycie

post-64774-0-66170400-1476636471_thumb.jpg

post-64774-0-68953500-1476636494_thumb.jpg

post-64774-0-99721600-1476636496_thumb.jpg

post-64774-0-64989500-1476636499_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.