Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zadora972

Mako vs Ray - luminova

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem Mako lub Raya (myślę też o seiko skx), i mam pytanie - czy jest różnica w lumie pomiędzy Mako a Ray'em? Jak długo Wasze zegarki świecą -> czy w nocy można po upływie kilku godzin odczytać czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako z Ray'em porównywać nie będę bo miałem tylko ten drugi zegarek, ale stawiając Ray'a obok SKX007/9 to Seiko wygrywa bezapelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako i Ray - też Ci nie pomogę, ale luma Big Mako w porównaniu z Seiko Sumo przegrywa z kretesem. Sumo świeci nawet w dzień :)


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Mako lub Raya (myślę też o seiko skx), i mam pytanie - czy jest różnica w lumie pomiędzy Mako a Ray'em? Jak długo Wasze zegarki świecą -> czy w nocy można po upływie kilku godzin odczytać czas?

 

W Ray'u luma jest porównywalna z lumą Seiko - Mako ma nieco gorszą. Czy można odczytać godzinę przez cała noc? Owszem można, ale w Mako też się da bo świeci długo tyle że słabiej. Co prawda Sumo jest tutaj lepsze ale jakiejś przepaści wielkiej nie ma - żeby nie było że gołosłowny jestem - mam Ray'a Blue i Sumo - a SKX miałem... "kilka chwil" i nie polubiliśmy się.

 

 

Mako z Ray'em porównywać nie będę bo miałem tylko ten drugi zegarek, ale stawiając Ray'a obok SKX007/9 to Seiko wygrywa bezapelacyjnie.

 

A ja jestem odmiennego zdania - mnie nie odpowiadają indeksy w SKX, tarcza niebieskiego Ray'a też IMO jest ciekawsza no i uważam że wykonanie SKX jest nieco gorsze niż Ray'a, szczególnie jeśli chodzi o bransoletę.

Ale - "nie ładne to co ładne tylko to co się komu podoba" - tak że to kwestia indywidualna.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, ale ja tylko o świeceniu pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ray w jakiś sposób podoba mi się bardziej niż skx (któr wydaje się za gruby - kształt bezela) i jeśli z lumą nie jest tak źle to skłaniam się bardziej ku niemu :) Myślę jeszcze tylko nad kolorem - wersja czarna czy niebieska. Ot taki mały dylemacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, ale ja tylko o świeceniu pisałem :)

Aaaaa jak o świeceniu to przepraszam :D;)

 

 

zadora972 nie zastanawiaj się tylko niebieskiego bierz - niebieska tarcza świetnie wygląda, w zależności od oświetlenia tarcza "przechodzi" od jasno niebieskiego po ciemno granatowy kolor, a czarna tarcza jest po prostu czarna ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :)


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daito za info ws Raya. Leci już do mnie , ale jednak czarny. Tarcza mi się niebieska/granatowa podoba, ale niebieski bezel już nie - a czarny tak. Mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wkładkę bezela zawsze można zmienić... niebieska tarcza i czarny bezel też całkiem fajnie wygląda ;)

 

10xuf74.jpg

 

Niemniej niebieski bezel i niebieska tarcza też nie wygląda źle...:

 

2r2pugi.jpg

 

Ale niebieski Ray wygląda  IMO bosko:

 

2naim3l.jpg

 

 

Ale skoro wolisz czarny to niech się dobrze nosi  :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twojej fotce ten blue Ray jest naprawdę fajny... jak przyjdzie mój to się pochwalę i jak z lumą dam znać

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie mój Ray, kupowałem go w Schoeneuhren i niestety ma rysę na szkle i kopercie i jakieś paprochy pod szkłem. Mam nadzieję, że uda mi się go u nich zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją kupowałem w orientuhner.de tydzień temu doszedł w 5 dni i wszystko jest ok, napisz do sprzedawcy i popros o zamianę albo zwrot kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Schoeneuhren zamienili zegarek. Już przyszedł :

953d149fed6ef.jpg

 

Daito - z lumą miałeś rację - ja się tego trochę obawiałem, ale jednak zegarek świeci całą noc ! Nawet nad ranem udaje się bez problemu odczytac godzinę, świeci dość wyraziście. Muszę przyznać że jestem mile zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daito - z lumą miałeś rację - ja się tego trochę obawiałem, ale jednak zegarek świeci całą noc ! Nawet nad ranem udaje się bez problemu odczytac godzinę, świeci dość wyraziście. Muszę przyznać że jestem mile zaskoczony.

 

Mnie w między czasie (od napisania postu o lumie w tym temacie) przybył niebieski Big Mako - i faktycznie w porównaniu z Ray'em luma jest "cienka jak polsirver" :D znaczy nie "daje po oczach" jak się ją naświetli i żarzy się blado, ALE na zegarku leżącym koło łóżka (bez specjalnego wieczornego naświetlania) da się bez trudu godzinę odczytać przez całą noc - czyli nie świeci mocno ale długo się żarzy...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray będzie świecił "lepiej" od mako bo luma jest dość dużym ale "zbitym" punktem. W mako "kreska" z lumy może i powierzchnię świecenia ma taką samą ale jest rozciągnięta i ginie rozproszona. Nie chodzi o jakość samego materiału świecącego a o jego ułożenie. W seiko ssa mam podłużne indeksy z lumą i choć sama luma jest raczej lepsza niż orientowa to z raya łatwiej odczytać godzinę w nocy

 

kto jest kto? : :P

DSC_1106.jpg

11_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.