Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pilot353

Na rozstaju dróg........ Czyli diver do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule tematu, stanąłem na rozstaju dróg. Do wydania ok 2k. Pierwszą myślą było Seiko Sumo, drugą Orient M Force ale tylko i wyłącznie bordowy. Niespodziewanie doszła trzecia myśl. Zamiast jednego: dwa lub trzy tańsze czyli Orient blue Ray, big Mako oraz seiko 007. Czyli sama śmietanka diverowa. Zakupione zegarki mają u mnie dożywocie, więc której opcji bym nie wybrał to pozostaną ze mną na długo, długo.

 

Dlaczego tylko divery? Te się u mnie przyjęły i są najczęściej zabieranymi zegarkami w trasę. Posiadam Monstera oraz Deep Blue (poza nimi mam jeszcze wiele innych tych bardziej eleganckich) Jednego zegarka nie noszę dłużej jak dwa dni.

 

Na marginesie dodam, że każda z w/w opcji mi się podoba :(

 

Tak wygląda mój dotychczasowy zbiorek, ruskich nie wstawiam, je wkładam na rękę raz na jakiś czas.

 

post-72726-0-62849700-1446987759_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Prospex. Miałem, potwierdzam jakość wykonania i tylko niekompatybilność nadgarstka zmusiła mnie do sprzedaży.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Steinharta, solidny czasomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem dziś wszelkie oferty diverów i na sklepach i w google pod względem wyglądu. Pozostaję przy tych podanych w pierwszym poście, dylematem moim jest czy lepiej jeden lepszy (droższy o ile droższe może być lepsze) czy tańsze divery, które mają swoich zwolenników na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma cieszyć to weź Seiko Sumo. Ray, Big Mako czy 007 to nie będzie to. Ja jeszcze bym pomyślał o jakim DB moze Sea Ram. Jak nie to kupuj niebieskie Sumo.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tych tańszych modeli, które rozważasz, ale mam niebieskie Sumo i to zgodzę się z kornel91 - radochy co niemiara.

Jedyny mały minus to dosyć wąska bransoleta, ale mi to aż tak nie przeszkadza. A po za tym co jakiś czas wrzucam go na gumę i wtedy ten problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, na stronie DB dziś byłem, no jakoś nic nie przyciągnęło mojej uwagi, albo ponad budżet albo kwarc. Wybór raczej ograniczę do Sumo kontra M Force. Oba mi się podobają, M Force bardziej żonie. Wiem też ze i jeden i drugi to dobre zegarki choć Sumo na forum ma większe poważanie. Oczywiście jak Sumo to tylko niebieskie SBDC003. Mam trochę czasu na podjęcie decyzji jak i cichą nadzieję że przed świętami pojawią się jakieś super okazje na w/w zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray zaczyna na 100%  cieszyc po wstawieniu wypukłego szafirowego szkiełka z AR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mako też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot myślę , że Orient Bestia czerwona nie da tyle radochy co Sumo

Mam M-force tego z nowszych na gumie i niby wszysto ok ale czegoś brakuje. Bestię jak coś kupisz potem za 1.2-1.3k


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumo na żywo jeszcze nie widziałem, Raya mam ale nie blue tylko orange i jest to świetny zegarek, z czystym sumieniem mogę go polecić ale to raczej nie półka Sumo ;) w blue Ray na pewno mocnym punktem jest szlif słoneczny na tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo fajne uniwersalne solidne i jeszcze parę zalet. Bierz lepiej sumo, a na przyszłość po prostu pomyśl o jednym z tych trzech tańszych jako uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te dwa koła możesz mieć niebieskie sumo i czarne Big Mako :)

Napisz priv jak wciąż o nich myślisz :)


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż myślę, rozwaźam jeszcze propozycję M Force za 950 i pewnie jeszcze do utargowania skoro sprzedającemu tak zaleźy na sprzedaźy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że wszystko jest kwestią ceny/kwoty  B) 

Ale to Twoje pieniądze i Twój wybór. Sam musisz zdecydować  :rolleyes: 


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nówki wg allegro chodzą po 2.7, cena kosmos, uźywka tylko czarna w bardzo dobrym stanie jest chyba za1, 1, sprowadzić idzie nowke w granicach 500 baksów a można jeszcze zapolować na okazje. Piszę oczywiście o Sumo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakupujesz półśrodków kierując się niższą ceną i po co ? i tak nie będzie tego kiedy nosić. To fajne zegarki, ale trzy razem i tak nie dadzą jednego Sumo

 

Dodam od siebie, że wszystko jest kwestią ceny/kwoty  B) 

Ale to Twoje pieniądze i Twój wybór. Sam musisz zdecydować  :rolleyes: 

 

z tym się nie zgodzę, nie na tym forum, to nie ma nic wspólnego z pasją

a jeżeli zacznie się tak postępować to człowiek nigdy nie będzie spełniony w swojej pseudo pasji.

 

SBDC001 i 003 zostały zastąpione nowszymi modelami z X na tarczy.

Co za tym idzie w pierwowzorach zaczynają się dziać już dziwne zawirowania cenowe i wzrost cen.

 

Na dzień dzisiejszy da się jeszcze kupić za 385-410$ co z podatkiem da 1850-1950zł

 

Nie rozumiem tego napalenia się na kolor niebieski, zwłaszcza u tych, którzy nie mieli jeszcze żadnego.

Czarny to kwintesencja męskiego zegarka - jest po prostu dystyngowany, (mam i miałem wszystkie kolory, aktualnie nie mogę jakoś patrzyć na niebieski)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakupujesz półśrodków kierując się niższą ceną i po co ? i tak nie będzie tego kiedy nosić. To fajne zegarki, ale trzy razem i tak nie dadzą jednego Sumo

 

 

z tym się nie zgodzę, nie na tym forum, to nie ma nic wspólnego z pasją

a jeżeli zacznie się tak postępować to człowiek nigdy nie będzie spełniony w swojej pseudo pasji.

 

 

 

Chodziło mi o kwotę, którą autor tematu ma do wydania. W  sensie co kupić za te dwa koła. I tylko o to. Też nie jestem zwolennikiem kupna aby było dużo i tanio. :ph34r: 

A pasja.... jak chyba każda, tania nie jest :)


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półśrodki juź zostałý wyeliminowane. Na tapecie leży praktycznie Sumo, problemem jest tylko kurs dolara. To już prawie 4zeta plus jeszcze jakies opłaty Pay Palla. Są na ebayu, z Niemiec idzie ściągnąć, wyjdzie za sumo trochę ponad 2k. Jest tej kwoty warty ten zegarek na tle innych diverow, które również można kupić za 2k?

Wiem, można sumo ściągnąć z Japoni za 399 dolców lecz w razie opłat celnych taniej nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańsze znane mi obecnie miejsce:

http://www.shoppinginjapan.net/sbdc001

 

co nie zmienia faktu, że jak liczyłem dosłownie tydzień temu było 1850 - niezłą mamy walutę, no ale na to wpływu nie mamy. Takie czasy, taki klimat - nigdy tego nie przewidzisz co będzie np za miesiąc, albo 100 mniej albo kolejna 100 więcej.

 

Czasem trzeba podjąć męską decyzję i nie oglądać się na przeciwności losu. I nie w razie opłat celnych tylko na bank opłaty - ile to można wałkować, Na piwo można iść dopiero po odebraniu zegarka, wcześniej zawsze trzeba mieć pełną kwotę...

 

a tu aktualny model:

http://www.shoppinginjapan.net/sbdc031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków z zagranicy juź kilka ściągnąłem, zawsze udawało się bez dodatkowych opłat z tym że były to zegarki do 200 dolców, najdroźszy był monster. Tu mamy 400 i raczej jest bardzo prawdopodobne że celnicy nie popuszczą. Decyzja zapadla, teraz tylko się zastanawiam czy dać od razu 2100 z Niemiec i spać spokojnie czy 1850 i liczyć że może się uda. O ile dobrze się orientuje to było by dodatkowo 23% vat plus cło. Nic to, jutro jak będę w domku to policzę ile to może więcej kosztować w razie wpadki na celnym. Jak ok 300 to warto zaryzykować bo nie tracę a jak więcej, hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane ceny są na gotowo. Same dolary z paypal dają ~1600zł. Pytanie ile tych twoich zegarków pochodziło prosto z JP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli miało by wyjść 1850, no nawet 1900 juź z zagrożonym i opłatami celnymi to oczywiście zamawiam z Japoni. Ale to dopiero jutro poszperam dziś stoję na urzędzie celnym w Poznaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.