Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
suqub

Poszukiwania EDC

Recommended Posts

seb71 racja, big mako nie miałem. Największą różnicę widzę w bezelu. W skx jest dużo lepiej wykonany i osadzony. Czuć większy opór przy przekręcaniu. Ale jak zauważył kolega wcześniej to był zwykły mako nie xl.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

seb71 racja, big mako nie miałem. Największą różnicę widzę w bezelu. W skx jest dużo lepiej wykonany i osadzony. Czuć większy opór przy przekręcaniu. Ale jak zauważył kolega wcześniej to był zwykły mako nie xl.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Uff w takim razie mogę odetchnąć. Jestem zdecydowany na Big Mako, także twoje wątpliwości mnie nie dotyczą ;)

Mako XL jest lepiej zrobiony. Miałem w łapkach Mako (też w barwach pepsi) i to jednak inne wykonanie.

XL dużo solidniejszy i masywniejszy od zwykłego Mako czy Raya. Przy okazji XL jest też lepszy jako odważnik :).

Duży facet, duży zegarek ;)

Uff, udało się. Przekonałem żonę do kwarca ;) Teraz pytanie z jakiej firmy najlepiej kwarc.

Żona chce bransoletę (srebrną), koperta w kwadracie, prostokącie lub elipsie :o Na tarczy brak cyferek :P Same kreseczki - tutaj prosiłbym o poprawienie mnie :)

Tak jak wyżej . Seiko , orient, citizen. Szukać , pokazywać ,wybierać

Dorzucilbym do tego Lorusa, mają sporo kwadratowych/prostokątnych na bransoletach.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Dorzucilbym do tego Lorusa, mają sporo kwadratowych/prostokątnych na bransoletach.

A ile z nich nie jest na bateryjkę?

A ile z nich nie jest na bateryjkę?

Wszystkie, albo prawie wszystkie są na bateryjkę, ale suqub post temu przekonał żonę do kwarca :)

Tak jest @seb71, małe zwycięstwo ;) Coraz bliżej do BM. Tylko muszę odkopać się z remontu łazienki. Czyli pewnie na święta coś pomyślę :)

No to faktycznie przegapiłem wielki sukces. Teraz jest spore pole manewru. Unikaj firm gaciowych i będzie dobrze.

@seb71 tego już się na tym forum nauczyłem ;) Dzięki za uwagę. Pierwsza lista zegarków już zrobiona. Teraz będziemy odsiewać ;)

Dobrze, że komisji przetargowej nie musisz powoływać :lol:

Edited by seb71

Sprawa się już bardziej skrystalizowała.

Poniżej przedstawiam listę 4 zegarków, proszę Was o opinie.

1. Citek
  2. Lorus 1
  3. Lorus 2
  4. Lorus 3

Najbardziej skłaniam się ku Citkowi, ale cena w Naszym pięknym kraju poraża.

A przyszła właścicielka ku któremu się skłania?

Citek, tyle że jak zobaczyła cenę to stwierdziła, że taki za 200 zł jej wystarczy☺

Edited by suqub

Każda tak mówi :).

Niestety zegarka jeszcze nie kupiłem.

Powstała teraz nowa idea. Może by tak zegarek w stylu casual? Podpowiedzieć byście coś?

Edited by suqub

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• By Hisu89
      Cześć,

Postanowiłem kupić sobie zegarek. Na ten moment nie mam żadnego. Miałem jeden, ale niestety nie jestem pewien co się z nim stało  Z racji przeprowadzki, zdejmowania go nieraz etc. w którymś momencie go gdzieś zostawiłem już go nie widziałem długo. Przez przeprowadzkę i nawał pracy miałem typowe przekonanie że "pewnie jest w drugim mieszkaniu". No ale nagle się okazało że nie mogę go zlokalizować. I choć wciąż wierzę że gdzieś musi leżeć, to niestety po takim czasie muszę działać z założeniem że się nie znajdzie.

Czego szukam - cóż, chyba najprościej powiedzieć czegoś cieszącego oko, ale nie w pełni klasycznego.  Nie mówię że ma zaraz być to zupełny odlot (choć może), ale jednak taki zupełnie klasyczny wygląd mniej do mnie przemawia. Dla przykładu poprzednim razem byłem zafascynowany "sercem" czy jak to się tłumaczy i miałem ORIENT FAG02001B0 (albo coś niemal identycznego z tej samej marki). I bardziej klasycznych rzeczy pewnie bym nie chciał, a bardziej ciekawe już nawet i chętnie.

Generalnie budżet mam większy niż przy moim poprzednim zegarku. Najchętniej do 3k. Większe ceny... no do przemyślenia ale łatwo się na to nie zgodzę bo zwyczajnie boli mnie wydawać taką kwotę na zegarek. Oczywiście w pełni rozumiem człowieka wydającego pieniądze na coś co sprawi mu frajdę, ale po prostu przy aktualnej swojej sytuacji musiałbym to przed sobą mocniej uzasadniać
      Przeglądałem nieco tematów na tym forum dzisiaj i BARDZO mi się podoba C1 Grand Malvern worldtimer a już w ogóle jestem zakochany w C1 Moonglow ale ceny mnie przerażają (choć w 100% ich jeszcze nie odrzuciłem, ale powiedzmy bardziej Worldtimer niż dwa razy droższy prawie Moonglow). Inna sprawa że nie wiem jak bardzo takie coś pasuje jako EDC.

Wiem, to naprawdę małe sprecyzowanie tego co chcę. Problemem jest że wiem tak mało (mimo wczytywania się w temat w ten weekend) że boję się że zanim znajdę czas (przez pracę) w to się zagłębić bardziej to pomysł się "rozejdzie" jak to często bywa. Pomyślałem więc że może ludzie wiedzący więcej, podrzucą zegarki ciekawe według nich i to mnie natchnie.

EDIT: W sumie z ważnych informacji. Facet, 17.5cm nadgarstek  Także pewnie raczej większa niż mniejsza tarcza
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.