Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adi

Daniel Wellington

Rekomendowane odpowiedzi

Genezę marki Daniel Wellington łatwo odnaleźć w necie. A raczej jej marketingowe rozszerzenie.

John Tysander (założyciel DW -używa w biznesie imienia Filip) już w trakcie studiów otworzył sklep internetowy sprzedający tanie, chińskie plastikowe zegarki. Pomysł połączenie klasycznego zegarka z paskiem typu NATO nie wydaje się odkrywczy, Design został zapożyczony z klasycznego wzornictwa skandynawskiego (Jacobsen) a mechanizmy kwarcowe pochodzą od Miyoty z serii budżetowych (także GL20 i GL30). Produkcja jest  o ile wiem prowadzona w Chinach. Co do jakości ... coż DW ma z pewnością lepszą (jakąkolwiek) kontrolę jakości.

To raczej sprawny marketing i dynamiczny rozwój sieci sprzedaży pozwolił na stworzenie "zegarkowego imperium" (cytat z Tysander'a). Koszt wytworzenia jest prawdopodobnie porównywalny z ofertami Myfrendów ale końcowa cena musi pokryć ogromne koszty marketingu.

W mojej ocenie DW to doskonały i świetnie realizowany pomysł na biznes ale nie marka zegarowa w rozumieniu zasad, które powinny być wyznawane na tym Forum.

Bardziej przemawiają do mnie marki (o dziwo  :) tańsze) takie jak:Lars Larsen, Bering, Skagen czy nawet niemiecki (płacą podatki w Niemczech) Paul Hewitt.

Mam znajomych ze Szwecji, i dowiedziałem się, że ten gość kilka lat temu był jednym z najszybciej bogacących się Szwedów. Oczywiście znajomy miał Rollexa na łapie i opowiadał o tym biznesie raczej w kategoriach ciekawostki pt. jak zarobić wielką kasę na g...wnie ładnie opakowanym. Paski NATO są znane od lat, ale oni dotarli do masowego odbiorcy, głównie na lotniskach i w butikach hotelowych, co sprawiało wrażenie produktu luksusowego lub wyjątkowego. Każdy, kto choć trochę liznął zegarkowego tematu traktuje tę markę jako żart. Co nie zmienia faktu, że liczby się panu zgadzają i biznes się ciągle świetnie kręci.

 

W każdym razie kupując ten zegarek mamy pewność, że 95% ceny to marketing i nabijanie kabzy przedsiębiorczemu Szwedowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co te zegarki w sobie mają ale żonie zaproponowałem, żeby sobie wybrała jakiś lepszy zegarek. Zamiast coś konkretnego to właśnie DW. Zwykły, prosty, tani klasyczny DW wygrał z konkurencją... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie im w tym pozycjonowaniu pomogłeś.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ale czy to źle? Niech każdy nosi co chce, na szczęście jak trafi na forum KMZiZ to się go naprowadzi na dobrą drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie kupując ten zegarek mamy pewność, że 95% ceny to marketing i nabijanie kabzy przedsiębiorczemu Szwedowi :)

 

95% to trochę przesada, ale spory procent na pewno. Nie mniej ta sama zada tyczy się wielu producentów, że cena produkcji zegarka to ułamek ceny końcowej. DW nie jest wyjątkiem. 

 

 

https://www.watchout.com.pl/szukaj.html?search%5Btoken%5D=Daniel+Wellington

 

Czy ktoś zna tą stronkę, i czy te modele są oryginalne, szukam dla córki tego modelu w dobrej cenie, dziękuję :)

 

wg mnie raczej "podróbki" skoro taka rozbierzność cen względem strony producenta. Myślę, że jednak mogą być to podróbki z tej samej fabryki.

Ciekawy filmik:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% to trochę przesada, ale spory procent na pewno. Nie mniej ta sama zada tyczy się wielu producentów, że cena produkcji zegarka to ułamek ceny końcowej. DW nie jest wyjątkiem. 

 

W tym przypadku to chyba koszt produkcji jest mniejszy niż 5 % końcowej wartości :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to chyba koszt produkcji jest mniejszy niż 5 % końcowej wartości :)

A w innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych bardzo drogich pewnie też.

Wniosek z tego taki, że DW to prawie jak Patek, tylko dużo tańszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy forum jadą po zegarkach modowych typu DW, i mają rację, bo za "cenę katalogową" to nędzna oferta. Ale dotyczy to ogromnej ilości zegarków, szczególnie modowych marek, albo tych co się wybiły ale lubią w zegarkach >20 tyś zł stosować ETę bez większych modyfikacji.

 

Oryginalne DW wcale nie są gorszej jakości od zegarków polecanych marek typu np. lorus czy tańsze casio, problemem jest oficjalna cena na metce, klika razy wyższa od wspomnianych.

 

Podobnej jakości lorus jak ten poniżej to niecałe 300 zł.

https://allegro.pl/k...-d-fas-1-3-1219

 

W tej stylistyce da się pewnie coś kupić z szafirowym szkiełkiem poniżej 300 zł.

 

A podobny jakościowo do DW, ze stalowa koperta, mechanizmem miyota to coś od ok 100-150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych bardzo drogich pewnie też.

Wniosek z tego taki, że DW to prawie jak Patek, tylko dużo tańszy. ;)

 

 

Masz odwagę !!!!!  :)

 

Użytkownicy forum jadą po zegarkach modowych typu DW, i mają rację, bo za "cenę katalogową" to nędzna oferta. Ale dotyczy to ogromnej ilości zegarków, szczególnie modowych marek, albo tych co się wybiły ale lubią w zegarkach >20 tyś zł stosować ETę bez większych modyfikacji.

 

Oryginalne DW wcale nie są gorszej jakości od zegarków polecanych marek typu np. lorus czy tańsze casio, problemem jest oficjalna cena na metce, klika razy wyższa od wspomnianych.

 

 

Stanowczo nie jestem miłośnikiem firmy Daniel Wellington. Jednak to nie jakość czy cena ich zegarków budzi we mnie emocje lecz przekaz marketingowy robiący wodę z mózgów potencjalnych nabywców i sposób działania.

Historie o angielskich dżentelmenach spotykanych na bezkresnych pustyniach Australii do mnie nie trafiają. Przekonywanie o tym, że jest się najbardziej pożądaną marką na świecie to delikatnie rzecz biorąc "sposób robienia sobie dobrze" w czym nie bardzo chciałbym uczestniczyć. DW nie produkuje żadnych zegarków. to nie jest produkcja a sprzedaż brendowanych własnym logo produkowanych w dość przypadkowych fabrykach (tak, fabrykach bo o ile wiem producent zmienia się w zależności od aktualnej ceny produkcji) tanich zegarków wzorowanych, jak już pisałem na projektach Jacobsena. DW nie wnosi nic do rozwoju... chciałem napisać zegarmistrzostwa ale to chyba zbyt górnolotne i dramatycznie nie na miejscu. M.Kors będący marką absolutnie modową przynajmniej próbuje projektować swoje zegarki.

Od lat zbieram zegarki mikrobrandowe. Mam pełną świadomość, że wielokrotnie przepłacam ich realną wartość (obecnie już rzadziej) ale wiem że płacę za czyjś wkład,, zaangażowanie, czas poświęcony na projekt i pasję którą rozumiem i podzielam. Wiem za co płacę kupując Omegę,Rolexa czy Romain Jerome (ze zwykłą ETA 2824 za więcej niż 20 tyś) nawet jeśli jedynie 5% to koszt wytworzenia. Nie mam pojęcia za miałbym płacić w przypadku DW.

 

A w temacie... subiektywnie ... wybrałbym zamiast DW coś z ofert CLUSE, Larsa Larsena czy nawet Paula Hewitta nie wspominając o Lorusie, który będzie o połowę tańszy niż DW. O połowę !!!!  :D


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, zegarek DW z chin niczym się nie różni od takiego z galerii - Moja Dama porównała swój zegarek z chin z tym samym modelem w galerii, kropla w kroplę to samo.

Na yt wisi porównanie. Facet kupił podróbke za 10 i za 25 USD. Ta za 10 wyraźnie odstaje, niedoróbki, różnice. Jest podobna. Natomiast ta za 25, jest niemalże identyczna, nawet mechanizm Japoński ma ten co DW. hehe

Ten za 10 pewnie mosiężny z powłoką + chiński kwarc co pochodzi rok-dwa a nie 5-10.

 

Także złom to do końca nie jest skoro ma miyote w środku i koperte ze stali nierdzewnej no ale firmy zegarkowe sprzedają produkty o takich parametrach za 150 zł a nie za 600zł.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm mioty pewnie ze 3 dolary za sztukę kosztuje.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie posiadam żadnego zegarka DW - ale na urodziny dostałem zegarek duńskiej marki Lars Larsen :

https://www.larsenwatches.com/about/

Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda... :) Ja jednak wnikliwie poddałem go "analizie organoleptycznej" i według tej subiektywnej z definicji oceny :

Stwierdzam że egzemplarz który posiadam jest naprawdę przyzwoicie wykonany - Doskonałej jakości powłoki PVD /czarne/  dosyć ciężka stalowa koperta i bransoleta , szafirowe szkiełko ,kwarcowy mechanizm Miyota...no i - skandynawski design...a jeżeli wierzyć opisom - to podobno ten zegarek finalnie składany był w Danii.

Kupić - sam bym go nie kupił - ale nosić - czemu nie!

attachicon.gifIMG_0489.jpg

attachicon.gifIMG_0487.jpg

attachicon.gifIMG_0492.jpg

 

Mój brat je kupił. Pracują bez problemów od 5 lat. Polecam to.
Edytowane przez Blazenasterova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens dociekać ile kosztuje, gdyż w hurcie są inne ceny niż w detalu. Na ali są za 10 USD. Nie znam się kompletnie n kwarcach i nie wiem na ile taka miyota GL10 jest dobra w porównaniu do kwarców stosowanych przez Firmy Zegarkowe, w budżecie DW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

W majtkowcach pokroju armani, hugo boss, tommy hilfiger czy daniel w płacisz głównie za marketing i logo na tarczy. Są to koszmarnie przepłacone, tanie mechanizmy w świecących kopertach. Jam masz ochotę płacić za modny napis na tarczy, proszę bardzo. Ze sztuką zegarmistrzowską te akcesoria modowe wskazujące aktualną godzinę mają niewiele wspólnego. :)

post-108913-0-35681300-1570112274_thumb.png

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.