Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

No i nowe wahadlo sie znalazlo ale bez zegara :(

Rekomendowane odpowiedzi

Upolowalam nowe wahdlo i szukam zdjec , w czym ono moglo byc montowane. Moz maja koledzy zdjecia zegarow z takowym wahadlem.

Wahadlo przyjechalo z mechanizmem , ale mam duze watpliwosci , ze wlasciwym. 

 

post-26878-0-14689400-1447239770_thumb.jpg

post-26878-0-87193900-1447239781.jpg

post-26878-0-98593100-1447239800_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kienzle - duży czy mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Добрый день.

Прошу извинить что пишу не на польском языке.

У меня не работает Гугл-переводчик.

 

Такие маятники использовала фирма "Кензли", на годовых часах.

Вот фото такого маятника с часами.

 

С уважением.

Сергей.

post-46635-0-61565000-1447242591.jpg


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Добрый день.

Прошу извинить что пишу не на польском языке.

У меня не работает Гугл-переводчик.

 

Такие маятники использовала фирма "Кензли", на годовых часах.

Вот фото такого маятника с часами.

 

С уважением.

Сергей.

Добрый день Сергей.

Спасибо за фото

Это большой маятник.

Ваши часы является миниатюра.

С уважением.

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Z checia je odkupie :D -z malym juz man a z duzym przegapilem kilkanascie miesiecy temu.

Bylo na aukcji z mechanizmem JUF(jesli dobrze pamietam) kupil je jeden z forumowiczow.

Ja chcialbym miec taki zestaw jak  na zdjeciu ponizej,mechanizmu nie widac ale mysle ze jest to kienzle duze i male.

Gratuluje i pamietaj o mnie jesli cos podobnego zobaczysz.

Pozdrawiam

post-70514-0-85025300-1447268265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ja tego małego niedawno widziałem...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Z checia je odkupie :D -z malym juz man a z duzym przegapilem kilkanascie miesiecy temu.

Bylo na aukcji z mechanizmem JUF(jesli dobrze pamietam) kupil je jeden z forumowiczow.

Ja chcialbym miec taki zestaw jak  na zdjeciu ponizej,mechanizmu nie widac ale mysle ze jest to kienzle duze i male.

Gratuluje i pamietaj o mnie jesli cos podobnego zobaczysz.

Pozdrawiam

Dzieki Grzesiek. Przegapiles jeszcze jednego ostatnio , ale ja tez go przegapilam. Dowiedzialam sie od Kolegow , ze byl po fakcie. Slyszalam o 4 egzemplarzach. Ten , o ktorym Ty piszesz ( licze na to ze to ten na zdjeciu ) Jedno samo wahadlo co bylo na ebayu ok 6 miesiecy wstecz poszlo za ok £200, jeden na aukcjach internetowych ( tego zdjecia mam , ale niewiele daja ) i to moje z ebaya , ktore jest na zdjeciach. 

Nie ma jednoznacznosci w ich wystepowaniu w konkretnych modelach zegarow. Rozmawialam dzisiaj z jednym z angielskich klolekcjonerow. Jego rodzina zbiera zegary z dziada pradziada. Mieszka gosc kolo mnie i powiedzial mi cos ciekawego, czego nie wiedzialam. Mianowicie, ze zegary roczne , kiedy byly w sprzedazy , mozna bylo wybierac jak np. bizuterie. Zamawiales sobie zegar roczny z np taka a nie inna korona czy podstawa, a do tego wahadlo z katalogu jakie Ci sie podobalo. To by wyjasnialo ( i to tez jego slowa ) , ze w tym moim wahadle sa takie blaszki dociaznikowe , ktorych mozesz wlozyc wiele lub malo i one reguluja wage wahadla , co tym samym moze byc odpowiednie przy danym typie mechanizmu zegara rocznego. 

To jego opinia zaslyszana od przodkow. Mozna sie z tym zgodzic lub nie , ale ma to sens. Stad tez moze roznorodnosc wahadel a niekoniecznie zawsze w tych samych modelach montowane, i odstepstwa od daty produkcji wahadla i zegara. Co sadzicie. Zdjecia ponizej blaszek wywazajacych wahadlo.

post-26878-0-99253700-1447273184_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na zdjeciu nie jest z aukcji o ktorej pisalem,znalazlem to zdjecie dawno w sieci,a blaszki napewno sluzyly do regulacji ciezaru wahadla-mam wahadlo dyskowe z blaszkami,chyba kienzle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z ostatniej przegapionej przeze mnie aukcji ponizej.

post-26878-0-67651100-1447273934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem to zdjecie (duze i male kienzle )to zastanawialem sie czy kiedys bede mial taka miniature i pomyslalem ze chyba nie ale sie udalo i jest,teraz musze poczekac na tego wiekszego.

Ten ktorego pokazalas na zdjeciu dawno byl na aukcji-wyglada tak sano jak ten ktorego ja przegapilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z twojego zdjecia ma chyba inny mechanizm

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten maluch jest chyba własnością kolegi Kumite


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego widziales , to wlasnie moje wahadlo.

Ja tez juz sie nauczylam czekac, z reszta w sumie to tylko kwestia ceny :) i czasu.

post-26878-0-01345200-1447275210_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego widziales , to wlasnie moje wahadlo.

Ja tez juz sie nauczylam czekac, z reszta w sumie to tylko kwestia ceny :) i czasu.

Jakbym widzial to bym kupil-jesli byl w kup teraz lub licytowa, niewidaialem tego

Duzo czasu poswiecam teraz na prace w domu dlatego duzo zeczy ucieka ale moze to i dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihi, dobrze dla mnie. Mniejsza konkurencja  :P Malo kto to z reszta widzial , bo wystawil gosc aukcje o 9 rano.

Oby wiecej takich okazji  :rolleyes:

 

Licze na to ze Kumite wrzuci fotki swojego kopletu w ten watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z Twojej przegapionej aukcji dziwnie przypomina mi mojego 

 

post-31391-0-24960600-1447278578_thumb.jpg

 

Tego typu wahadło to lata 20-te, mechanizm mojego zestawu (JUF nr 146922) jest z roku ok 1919,

duża zbieżność dat produkcji mechanizmu i wahadła. Może rzeczywiście, tak jak mówił Twój znajomy,  zegar konfigurowało się wedle życzenia klienta. Sprzedawca miał mechanizm, klient życzy sobie inne wahadło , psze baaardzo, klient nasz pan i pieniążki na stół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To serio ma sens :) pomijajac radosna tworczosc przyszlych uzytkownikow ( zamiany wahadel i mechanizmow przez np zegarmistrzow bo sie zapsul, czy bo sie nie podobal a sasiad ma lepszego). Bo nawet z tego watku widac ze wahadlo wystepuje w roznych wersjacj. Masz tez te krazki dowazajace je?

Twoj zegar wydaje mi sie najbardziej sensowny z tych co widzialam do tego wahadla i rzeczywiscie zgodny wiekowo. 

Gratulacje 

Na razie moje wahadlo zamieszkalo w tym :) To moja radosna tworczosc.

 

post-26878-0-26177200-1447280383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............................................Masz tez te krazki dowazajace je?

Twoj zegar wydaje mi sie najbardziej sensowny z tych co widzialam do tego wahadla i rzeczywiscie zgodny wiekowo. 

 

Tak krążki są .

 

post-31391-0-73347600-1447281593.jpg

 

Czy na drugim Twoim  zdjęciu gdzie jest wahadło z mechanizmem to był komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie jestem już właścicielem malucha, w rękach innego kolekcjonera. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na JUF,a , płyta 1439, a po numerze to gdzieś ok roku 1913.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyl  jest szansa , ze stanowi calosc z tym wahadlem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
505

Wczoraj  ogladalem tez  takiego  malego,mial  identyczna podstawe-chyba marmur ,kurcze  one sa  calkiem takie  ladne.Moze  sie  skusze  jednak.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.