Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rtoiq

Zwalniający Junkers 66442

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trzy miesiące temu zakupiłem zegarek Junkers 66442, ostatnio zauważyłem, że wskazuje złą godzinę. Opóźnienie wynosi około 1h/dobe, przyjrzałem się bliżej wskazówce sekundowej i zobaczyłem, że między godziną 12 a 1 jej praca nie jest równomierna. Robi krok do przodu, a potem się cofa, czasami skok wygląda jakby nie wynosił sekundy. W pozostałej części tarczy pracuje normalnie.

Czy powodem takiej pracy może być słaba bateria? Wydaje mi się, że przy słabej baterii zegarek powinien pracować wolniej ale na całej tarczy, albo po prostu stanąć.

Dodam też, że niezależnie od pozycji w jakiej go trzymam "turbulencje" występują stale między 12 a 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

    • Przez T200
      Czy ktoś z Was wie jaka powinna być bateria w zegarku Jacques Lemans 1-1152? Jakiekolwiek informacje na temat tego modelu ciężko znaleźć w internecie, o baterii nie wspominając. Niestety nie ma w nim starej na wzór.
      Udało mi się jedynie znaleźć informację, że do modelu 1-1697 pasuje bateria 371, ale to zupełnie inny model.
    • Przez Rafu87
      Cześć, 
      Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Kilka tygodni temu kupiłem nowy zegarek kwarcowy Atlantic. Z uwagi na to, że jest to zakup na prezent przeleżał większość czasu od kiedy go mam w pudełku. Niedawno go wyjąłem i zauważyłem, że dzień tygodnia na tarczy nie przeskakuje prawidłowo. Konkretnie przez praktycznie całą dobę dzień tygodnia jest zmieniony "w połowie". Uprzejmie proszę o poradę co robić? Czy problem wynika z faktu, że zegarek jest uszkodzony czy wymaga on jakiegoś specjalnego ustawienia aby dzień przechodził prawidłowo. Dodatkowo załączam zdjęcie zegarka. 

    • Przez niemiach
      Cześć, na wstępie dodam, że przeszukałem całkiem sporo internetu i nie znalazłem odpowiedzi. Po wymianie baterii w moim G-shocku GG-1000 i resecie AC zegarek nie działa. Zamiast tego wyświetla komunikat "FULL". Przyciski nie działają, wskazówki nie chodzą. W momencie gdy stykam pin AC z metalową obudową (-) "FULL" ginie, po czym pojawia się z powrotem.  Już raz wymieniałem baterie i nie było najmniejszego problemu. Próbowałem różnych baterii jednak rezultat jest dalej ten sam. Liczę na waszą pomoc  



    • Przez grzegorzg
      Hej,
       
      Szukam namiarów na zegarmistrza w Szczecinie, który wymieni mi baterię w zegarku Orient (takim: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-day-date-fug17002b3).
      Szukałem serwisu zegarków Orient, ale żadnego nie znalazłem .
       
      W moim poprzednim zegarku kiedyś z lenistwa wymieniłem baterię u przypadkowego zegarmistrza i to był koniec zegarka (przekręcona śrubka, zwarcia), więc boję
      się pójść do pierwszego z brzegu.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
       
      -- 
      Grzegorz
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.