Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekzaj

Pierwszy konkretny zegarek za 1000-1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 7 dni miałem czas zapoznać się z tematami na tym pod-forum ;) Teraz przyszedł czas na moje wybory, interesuje mnie zegarek na pasku, do noszenia na co dzień. Nie wiem czy w tym zakresie cenowym znajdzie się jakiś "automat", ponadto mam taki tryb pracy, że większość dnia siedzę przy komputerze i na dodatek biuro mam w domu, także wydaje mi się, że "automat" w takim przypadku może się nie sprawdzić. Nadgarstek ok. 17cm. Na razie wybrałem sobie kilka zegarków marki Citizen, ponieważ podobają mi się ich tarcze, Seiko i Orient jakoś do mnie nie przemawiają, kolejność przypadkowa:

 

1. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ca0021-02e-ca0020-05e-eco-drive-japan-super-titanium-chronograph-sapphire-leather-watch

2. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-cb0010-02e-cb0011-00e-eco-drive-global-radio-controlled-sapphire-mens-watch

3. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at9037-05e-eco-drive-global-radio-controlled-at-sapphire-world-time-gents-watch

4. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-bu2010-57l-eco-drive-multi-dial-blue-100m-gents-watch

5. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ca0346-59l-ca0345-51l-eco-drive-super-titanium-100m-sapphire-japan-chronograph-watch

6. http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ca0345-51l-ca0346-59l-eco-drive-super-titanium-100m-sapphire-chronograph-watch

 

Trzy zegarki są na bransolecie - czy warto je w ogóle brać pod uwagę mając na myśli osobne dokupienie paska?

Czy opcja "Radio controlled" będzie przydatna? Mury domu/biura nie ograniczą sycnhronizacji?

Czy opcja "Eco-Drive" będzie się sprawdzać? Mury domu/biura nie ograniczą ładowania biorąc pod uwagę, że moje biurko nie stoi przy oknie?

Czy tarcze niektórych z nich nie będą za duże na mój nadgarstek?

Czym się różnią zegarki 5. i 6. (poza ceną)?

Może ktoś zaproponuje inne marki, które będą w zakresie cenowym i z podobnymi tarczami?

 

Przeglądałem trochę filmów i zdjęć prezentacyjnych, najbardziej podoba mi się 3., ale jak na razie wykracza najmocniej poza mój budżet (na tę chwilę).

 

Edit: poprawka rozmiaru nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie citizena. To porządne zegarki. Jesli nie jesteś alergikiem , to został bym przy stali ( tytan się bardziej rysuje i go nie spolerujesz ) Co byś z tej marki nie wybrał , będzie dobry . Konkurencję stanowi seiko lub orient. Ale je wykluczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 16cm? No, powiem szczerze, że chyba nie powinieneś celować w modele o średnicy koperty +40mm, bo zegarek może wyglądać na ręce na przytłaczająco duży. Ja mam nadgarstek 17cm i 40mm koperty są u mnie na granicy komfortu wizualno/praktycznego. Radziłbym Ci pójść do sklepu, przymierzyć i przekonać się, do jakiego rozmiaru zegarki na Twojej ręce wyglądają ok.

 

Co do samych zegarków, w tej cenie za kwarc bierz raczej zegarki z szafirowym szkłem, a nie z utwardzanym mineralnym. Druga sprawa jest taka, że tytanowe zegarki nie zawsze w realu wyglądają tak ładnie jak na zdjęciach, do tego naczytałem się już wiele razy, że rys na tytanie nie da się łatwo spolerować, więc po paru latach noszenia zegarek może wyglądać mało estetycznie i nic z tym nie zrobisz.

 

Z podanych ofert najbardziej podoba mi się pierwsza i druga, dokładnie w tej kolejności.

 

Co do pytań - zawsze kupuj na bransolecie - to święte prawo tego forum -  jeżeli nie masz pomieszczenia wyłożonego ołowiem, myślę, że nie powinieneś się martwić o opcję radio-controlled. Tak samo z eco-drive. Czytając specyfikację tego wynalazku można odnieść wrażenie, że naładuje się każdym światłem, nawet tym z energooszczędnego monitora komputera odbitym od fotochromatycznych okularów, na przybrudzoną krzywiznę łyżki po jogurcie, by na końcu zasilić Twój mechanizm Eco-Drive.

 

A automat da radę, z tym że lepiej by był to japoński automat z długą rezerwą chodu. Takie i szybko się samonakręcają i długo trzymają.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego eco-drive w tytanie z szafirem i nie wiem co to za tytan ale nie złapałem jeszcze żadnej rysy (zegarek na bransolecie) czego nie mogę powiedzieć o bransoletach i kopertach stalowych na których co rusz gdzieś coś nowego dostrzegam. Niektórzy maja niesmak do lekkość tytanu ale mi osobiście to nie przeszkadza a nawet jest zaleta. Według danych producenta zegarek w pełni naładowany będzie chodził w ciemnej szufladzie do 180 dni wiec zapas mocy jest a sam akumulator ma żywotność 5-7 lat ale czytałem ze i po 10 lat chodziły. Co do funkcji radio-control to wygląda to tak ze synchronizacje dokonujesz poprzez odpowiednie wciśniecie guzików. Zegarek po synchronizacji po prostu chodzi swoim trybem. Raz w miesiącu możesz sobie ewentualnie skorygować. A o ściany i budynki nie masz co się martwic. Sygnał nadawany jest z Frankfurtu nad Menem na falach długich wiec na pewno go nie zgubisz. Generalnie moim zdaniem są to super zegarki za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy takim trybie pracy/życia automat będzie mieć ciężko.

Druga sprawa, jak juz ktoś zauważył, to da dość duże zegarki jak na nadgarstek o obwodzie 16 cm.

Skupilbym się na kwarcu 38-40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nadgarstek to teraz zobaczyłem dopiero, że źle wpisałem w pierwszym poście, miało być 17cm. W sklepie byłem przymierzyć tego Citizena http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at8017-08a-eco-drive-global-radio-controlled-at-sapphire-chronograph-dual-tone-200m-leather-gents-watch i moim zdaniem 43mm to jest max. na moją rękę. Jego czarna wersja AT8011-04E też mi się zaczyna coraz bardziej podobać i staje się faworytem ;)

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, czyli odrzucam automaty, poczekam jeszcze może ktoś się wypowie na temat różnicy w cenie 5. i 6. oraz czy opłacalna jest zabawa z osobnym dokupieniem paska (najlepiej oryginalnego Citizen ze sprzączką) i wymiana bransolety na taki pasek.

 

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automat spokojnie da radę. ja swój woziłem samochodem do pracy przy komputerze i po powrocie do domu zmieniałem na inny i się nie zatrzymywał. więc jeśli to będzie Twój jedyny zegarek, w którym będziesz też chodził "po pracy" to spokojnie wytrzyma.

do cen z duty dolicz 23% Vatu. ostatnio zmienili pocztę na szwedzką i coraz mniej zegarków przychodzi bez Vatu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajdą się jakieś automaty w tej cenie i o podobnej charakterystyce tarcz? Bo na Duty Free Island nie widzę takich.

 

Jeśli chodzi o VAT to już czytałem o tym - to i tak jest dalej dużo taniej niż w sklepie w Szczecinie, gdzie ten co przymierzałem był za ponad 2100zł. Oczywiście w polskich sklepach internetowych też szukam upatrzonych modeli i jak będzie niewielka różnica w końcowej cenie to wolę zamówić z PL.

 

Dodam jeszcze, że dotychczas używałem Casio Edifice EF-517 http://images.bidorbuy.co.za/user_images/346/598346_081213124725_EF-517L-1AVDF-4.jpg, który ma 40mm i moim zdaniem trochę "ginie" na nadgarstku. Po za tym szkiełko ma mocno widoczną rysę i pasek się już rozwalił, dlatego zdecydowałem, że zmieniam na nowy, a ten stary po wymianie paska będzie na rower/rolki/inne sporty ;)

 

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy Twoim upodobaniu do takich tarcz powinieneś sobie odpuścić automaty, bo oferta w tym przedziale cenowym jest zbyt wąska, by uzyskać takie same efekty wizualne, co w kwarcach. Ten AT8011-04E jest rzeczywiście bardzo fajny.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pozostanę przy kwarcach ;)

 

A co z kupowaniem na bransolecie i zmianą na pasek? Ma to jakiś sens? Czy aspekt tego jest tylko taki, że dopłacę dodatkowo za pasek i za wymianę, a plus jest taki, że będę mógł wrócić w każdej chwili do bransolety jeśli będę miał taki kaprys?

 

Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw von Sztalinger

A plusem posiadania samej bransolety jest to, że nie dopłacisz dodatkowo za pasek i wymianę, a będziesz mógł w każdej chwili kupić pasek jeśli będziesz miał taki kaprys :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to zbacz sobie tutaj ceny citizenów. Ten co przymierzałeś jest tu za 1500zl to już sie słyszy lepiej niż 2300zl

 

http://luxtime.pl/pl/searchquery/AT8017-08A/1/phot/5?url=AT8017-08A

 

P.S. Ja bym brał coś na bransolecie i ewentualnie dokupił pasek bo to będzie prostsze. Z wymiana nie trzeba latać do zegarmistrza. Na YouTubie sobie popatrzysz jak się wymienia i sam dasz rade :)

 

P.S. 2: I szukając zegarka upewnij się ze szkiełko będzie szafirowe to nie będziesz miał problemów z rysami jak w casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem go u nich i wygląda super ale szukałem czegoś ciemniejszego i kupiłem AT8020 na tym samym kalibrze h800 jako edc w dutyfreeislandshop i sprawuje się świetnie. To bardzo fajne uczucie mieć pewność że zegarek wskazuje dokładny czas. Dokładny co do sekundy. Z prądem nie ma problemu, odkąd się pierwszy raz naładował to poziom nie spadł poniżej czwartej kreski (z czterech). Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego kalibru to chętnie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Analityczka

Wybierz sobie jakiegos Citizena Radio Control, solar z wr 100  na pewno się nie zawiedziesz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to zwykle bywa zwiększyłem trochę budżet ;) Na placu boju pozostało dwóch konkurentów: AT9037-05E i AT8011-04E - muszę je znaleźć stacjonarnie w Szczecinie do przymiarki, bo wg polskich sklepów ten pierwszy ma 46mm, a na Duty Free Island 43mm, a ten drugi ma zawsze 43mm, także tylko przymierzenie rozstrzygnie, który kupię ;)

 

Jeszcze jedno pytanie, czy AT9037-05E i AT9036-08E to dokładnie taki sam sam zegarek? Pytam, bo w sklepie PL znalazłem taki http://www.otozegarki.pl/zegarki,citizen-at9036-08e-zegarek-meski-na-pasku-eco-drive-citizen-promaster-model-at9036-08e,2-k-14453-14453-p i cena (1630zł) jest konkurencyjna do tej na Duty Free Island (350$ = 1400zł + VAT23 = 1722zł).

 

Edit: Znam już odpowiedź, DFI mi odpisało, że te modele różnią się tym, że AT9036-08E jest "Japan Made Movement" natomiast AT9037-05E jest "Made in Japan".

 

Edit2: Orientuje się ktoś, czy w tamtym roku DFI brało udział w akcji "Cyber Monday"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych przymiarkach ostatecznie padło na AT9036-08E - ogólnie fajnie mi leży i jest ten efekt "wow" już przy pierwszym założeniu :) Jeszcze tylko pozostała mi kwestia czy zamawiać z Duty Free Island i liczyć na szczęście w urzędzie celnym (brak VATu) czy zamówić ze sklepu w PL wraz z pudełkiem i podobną ceną jak na DFI (z VATem). Jak już go będę miał u siebie to oczywiście załączę zdjęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w Polsce i bedziesz mial swiety spokoj. Na zakupie w USA w tym akurat przypadku zaoszczedzisz niewiel o ile wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował w DFI. Ryzykujesz tyle że zapłacisz tyle samo co w PL. Chyba że wierzysz w polską gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla zainteresowanych zakupami w DFI - moja konwersacja z nimi:

 

Ja: According to the most popular forum for watches in Poland users (who bought watches from your shop recently) have always been charged by the customs office because you use Sweden Post.

 

DFI: Can you please confirm if these buyers chose TAX FREE shipping method? If they have chosen Registered Airmail we recently ship via Sweden Post and we have been informed by our previous buyers that they have received their parcel earlier and were not charged tax.

 

Ja: They chose ''Free Shipping / Pouch (No Box)" so there is no guarantee for no tax/duty - it's a random issue and it depends whether customs official selects our package to declare but I would only like to say that using Sweden Post there is a greater risk of charging in Poland.

 

DFI: Thanks for the information. At the moment we have stopped shipment via Sweden Post and will continue shipping via Registered Airmail if buyers choose the FREE shipping method.

 

Czyli w skrócie: zaprzestają wysyłać przez pocztę szwedzką dla opcji Free Shipping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zamówiony w PL - przebieram nogami i czekam na przesyłkę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest :) Jaram się jak dziecko :D Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

 

ba772b729a68363f4799c61495f29458.jpg

 

06ad255b446195f87656ce3fd11f3466.jpg

 

b74d5b9115b64ca48f44a4e3cf65eae5.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.