Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Błonie - Dywizjon 302

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd pomysł (Ziggi?) że producent chciałby aby targetem byli forumowicze?

 

To też nie jest produkt spożywczy, żeby schodził jak najszybciej ze stanu.

Tego nie napisałem tylko zupelnie co innego, cyt. Zapewne kilka osób go zakupi, ale target jest zupełnie inny. Aczkolwiek warto poszerzać rynek zbytu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmarny mechanizm. Dramat. Wahnik... ciekawy, czy ładny... powiedzmy. Natomiast jeśli to faktycznie najtańsza wersja Claro (a chyba tak)... Cóż, Sea-Gull do swoich zegarków za kilka stów wkłada ładniejsze wersje ST-16 :) Reszta - ogólnie wrażenie bardzo pozytywne.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja bym widział zegarek?

Ano powiększony do współcześnie akceptowanych rozmiarów (40mm - 42mm) np Zodiak, Błonie Super, Lech, Dukat  w kopercie podobnej do oryginału tylko w 316L  do tego wypukłe szkło jak w orient bambino - tarcze zostawione w oryginale tylko odpowiednio powiększone do rozmiarów koperty - zakręcany a nie wciskany dekiel (tak dla szczelności ) a wewnątrz ręcznie nakręcany lub nawet automat swiss lub japan bez znaczenia aby sprawdzony bez udziwnień. 

Zegarek prosty aby nie windować ceny max 1000-1200 zł i chętni ustawiali by się w kolejce a pierwsi z tego forum

 

 

Zgadzam się z Pawłem całkowicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością lepiej niż poprzednio. Przynajmniej zrozumiała podziałka minutowa ;) . Z większością z was mógłbym się zgodzić, bo i Władek ma rację, a Paweł opisał zegarek, który mógłbym kupić. Jedno jest pewne nie powinniśmy negować wszystkiego, bo mimo wszystko jednak powstaje zegarek, który chociażby nazwą przypomina, promuje i uczy naszej historii. Oczywiście subiektywnie można się przyczepić do wszystkiego, ale należy zauważyć progres, może następny będzie dużo lepszy.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem rozczarowany, kibicowałem panom po ostatnim projekcie, myslałem że przy drugim będzie lepiej.

Niestety nie.

Ewidentnie widać brak doświadczenia, chcieć nie znaczy potrafić-parafrazujac powiedzenie.

Koszmarny technicznie i wizualnie mechanizm,rotor 'jarmarczny', katalogowa,chińska koperta..itd

Proszę przyjżeć się forumowemu projektowi 'Vis' ( podobna 'tematyka') powstajacemu pod kierunkiem @QV-to jest hołd, bo Błonie to nawet ukłonem bym nie nazwał.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Markiem.

W tym zegarku nie ma kompletnie nic ciekawego, a od Marcina mogliby się chłopaki uczyć. 

Zobaczcie porównania Vis - 302 czy 1.edycja - Formmeister. Szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem nie przesadzacie?  Lubię piloty, polskawo-błonio-pilot na starcie jest atrakcyjny, a tu zjechanko od góry do dołu, a że strzeliłem se nieco winka z żoną i mi kobita zasnęła, to się rozpiszę:

 

+ plusy

błonie ;)

tarcza  jest fajna

  nie odpustowy pomarańcz,

  wewnętrzny okrąg, samolocik pinknie go zaburza

  zawsze mam problem z długością wskazówki godzinowej i wewnętrznym okręgiem, to pomarańczowe domalowanie pasuje mi

  rozmiar odpowiedni

  lubię takie długie sekundniki

koronka jest dobra, przynajmniej praktyczna, wiem wiem, w rękawiczkach i drganiach dwupłatowca trudno będzie mi skorygować strefę czasową nad la manche, no przeżyję to jakoś, zwłaszcza nie musząc leczyć obtarć na nadgarstku od wystającej koronki i luźno zapiętego zegarka, ale co ja poradzę, lubię tak :) i do tego zabrzmiało to świńsko, zwłaszcza obtarcia na nadgarstku :]

wachadełko to pomysł bomba, chociaż to co jest zaprezentowane trochę za komiksowo mi wygląda, a i tak na plus

 

- minusy

zdecydowanie cena, 2K sprawia że narazie go nie kupię

mechanizm, zwłaszcza reklamowanie go jako szwajcarski, no ok szwajcarski, jak ser z buły co niedawno zjadłem, ostatnio na forum dyskutowano/nabijano się z opisu mechanizmu z zegarka pewnego producenta kawy, sam poczułem się podobnie, jeżeli zegarek ma trafić do "nam podobnych" to nie, nie tym mechnizmem, bardziej zaakceptuję go z braku laku.

osobiście nie przepadam za kopertami z tak mocno zwężonym dołem, chociaż nie do końca wiem czemu, czyżby im zostało z poprzednika :>

 

no i tyle mi wyszło, a plusów więcej niż minusów, zapewne tylko sobie, ale wyszło mi że projekt jest niezły, chodź z niedociągnięciami, czy słusznie porównujecie go do vis-a? niewiem, ale na vis-a się zdecydowałem i dzisiejszego wieczoru nawet przez chwilę nie zwątpiłem w tę decyzję, no tak, sam sobie odpowiedziałem, przede wszystkim ma o wieeele mniej minusów, a teraz jeszcze bardziej chce vis-a, no heńki, raz raz, bo qv czeka z zadowalaniem nas ;)

 

ps.

sorki moderatorze za pól postu i edycję, wypadek na klawiaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś ten mechanizm?

On jest tak brzydki, że pełny dekiel byłby tu wręcz obowiązkowy.

Żeby chociaż jeszcze technicznie coś sobą przedstawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej kompletnie nie rozumiem polityki firmy.

Po co było wykupowac prawa do nazwy 'BŁonie"?

Pierwszy projekt - totalna porażka.

Udziwnione wzornictwo i pomysły,zero błoniowego klimatu.

Drugi projekt - to już totalna zagadka,bo co to jest?

Dorobiona ideologia ,bo np. dlaczego "302" a nie ''306  toruński''/miał więcej zestrzeleń/,albo któryś z kilkunastu innych.

Odpowiedź jakoś podświadomie ciśnie się sama ,''303'' zrobił Gerlach ,a ten numer najbliższy.

A były też trochę zapomniane dywizjony bombowe.

Nie będę cytował ale w 100 % zgadzam się z Pawłem i pierwszy zapisuję się na takie ''Błonie".

Bo jak na razie to cała Wasza para idzie w wachniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jakoś jeszcze do mnie nie trafia ale ogólnie powiem że widać postęp :) choćby indeksy minutowe  :D

Patrzę na całość i powiem, że największa porażka to ponownie wahnik. Szkoda kasy na taką modyfikację mechanizmu, który i tak jest mało ciekawy - ładnie zaprojektowany pełny dekiel byłby  dużo fajniejszy.

 

Natomiast  co do "Dywizjon 302"   - ciekawie. 

Gdyby zrobili 306 to ktos inny by się mógł zapytać "...a dlaczego nie 302..."

To samo jeśli chodzi o odtworzenie starych Błoniowych tarcz - znalazłoby się wielu którzy by napisali  "... nie potrafią nic sami wymyślić i rżną ze starych wzorców..." 

 

Dobrze że się nie poddają, może trzecie "dziecko" będzie strzałem w 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nie jest tak źle. Projekt nie w 100%trafia w moje gusta ale widać progres. Modyfikacja wahnika mi się akurat podoba i zapewniam was, że wiele osób zaczynających przygodę z zegarkami na tło w postaci gołego mechanizmu (którego bazą jest chyba claro 888/sg16 ale mogę po zdjęciach się mylić) nie będzie zwracało uwagi. Nowych użytkowników będzie już cieszył fakt, że widać automatyczny mechanizm. Stąd i do seiko 5 daje się szklane dekielki czy nawet pokazuje się miyoty 8215. Zresztą - wracając do mechanizmu - Atlantic zrobił dokładnie to samo, kiedy wkładał Claro888 do swoich modeli a w limitce pokazał tak wykończonego Unitasa, że oczy bolały. Moim zdaniem chłopaki dobrze zrobili, że przy drugim projekcie nie zaproponowali jakiejś współczesnej reedycji starych projektów z Błonia. Wiele osób zarzucałoby im, że nie potrafią zrobić nic sami - a tak mają jeszcze na to czas i zdziwiłbym się gdyby tego w przyszłości nie zrobili.

 

Ja wstrzymam się z oceną końcową do momentu, kiedy będę miał możliwość obejrzeć zegarek na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Moim zdaniem chłopaki dobrze zrobili, że przy drugim projekcie nie zaproponowali jakiejś współczesnej reedycji starych projektów z Błonia. Wiele osób zarzucałoby im, że nie potrafią zrobić nic sami - a tak mają jeszcze na to czas i zdziwiłbym się gdyby tego w przyszłości nie zrobili.

 

Wiele znanych firm po kilkudziesięciu latach reaktywuje swoje modele - zazwyczaj odnoszą sukces a zegarki cieszą się dużym zainteresowaniem 

A to że będą głosy za i przeciw to wiadomo z wszystkim tak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja wstrzymam się z oceną końcową do momentu, kiedy będę miał możliwość obejrzeć zegarek na żywo.

+1

Szału nie ma, ale nie ma znowu aż tak źle, by wylewać pomyje.

Zwłaszcza zanim się go zobaczy.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywować Alfę, najładniejsze Błonie. Zgadzam się z Pawłem. Powiększyć kopertę, dać porządny werk mechaniczny i dostosować cene. I to by było Błonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywować Alfę, najładniejsze Błonie. Zgadzam się z Pawłem. Powiększyć kopertę, dać porządny werk mechaniczny i dostosować cene. I to by było Błonie.

 

Dzięki chłopy za plusiki pokazują one tylko jakie są potrzeby w temacie Polskich zegarków - zobaczymy może nasze ciche prośby zostaną kiedyś spełnione - chciałbym oj chciałbym  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy, też Pawle zgadzam się z Twoim zdaniem.  Jak usłyszałem, że marka będzie aktywowana to byłem przekonany, że pojawi się reedycja kultowych zegarków. Niestety, teraz z prawdziwym Błoniem to te zegarki mają tylko spójne logo. Też chętnie kupił bym klasycznego Błoniaka w starym stylu w odświeżonej wersji, a nie takie kombinacje jak wyżej. Do mnie nie przemawia ten zegarek w żaden, absolutnie żaden sposób, podobnie było z poprzednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę, że nie zaczęli od powrotu do przeszłości.

Niech sobie poćwiczą na czymś co warto poświęcić i jak będą gotowi to może przyjdzie czas na reedycje klasyków.

Paweł ma oczywiście rację, ale... nie od razu Kraków zbudowano ;)

Dajmy im szansę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mechanizmu w WX302; na fb ukazała się oficjalna informacja na ten temat:

 

 

 

Zegarki Błonie: Jak już wspominaliśmy, mechanizm został stworzony specjalnie na nasze potrzeby i według naszych wytycznych przez jedną ze szwajcarskich manufaktur, której nazwy z powodów prawnych nie możemy udostępnić, lecz zdecydowanie nie współpracujemy z firmą Semag Claro. Mechanizmy Claro, w tym CL-888, zasadniczo różnią się od mechanizmu użytego w WX302, który jest w pełni ułożyskowany, posiada 24 kamienie (czyli o 6 więcej niż w przypadku CL-888), co znacznie wydłuża jego żywotność, poprawia kulturę pracy i tym samym zmniejsza awaryjność. Prócz tego do produkcji naszego mechanizmu zastosowano jakościowo lepsze materiały, a wykończenia poszczególnych elementów są wykonane precyzyjniej. Główne elementy wykonano z innych stopów i są w 100% produkcji szwajcarskiej. Różnice w jakości widać zwłaszcza na przykładzie płyty montażowej, mostów, włosa balansowego (co zapewnia stabilniejszą pracę i mniejsze odchyłki dobowe), ćwiertnika (który w CL-888 okazał się mocno awaryjny) czy koła sekundowego (płynniejszy ruch sekundnika).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma stworzyła tak dobry mechanizm i nie chwali się, że wyszedł spod jej skrzydeł? Zastanawiające...

 

Co do samego zegarka, to raczej nie trafia w moje gusta, ale widać spory krok do przodu w stosunku do pierwszego produktu i trzymam kciuki za kolejne. Może kiedyś przyjdzie pora na reedycje oryginalnych modeli, a zdobyte wcześniej doświadczenie tylko zaprocentuje :)


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bełkot marketingowy wyjątkowej urody, czyli "informacji" na temat mechanizmu ciąg dalszy:

 

 

Zegarki Błonie Mechanizm wyprodukowany został przez manufakturę, z którą nawiązaliśmy kontakty handlowe na targach w Bazylei. Nie chcieliśmy korzystać z usług hurtowników, a z podwykonawcy produkującego krótkie serie mechanizmów, które umożliwiają dopasowanie ich do specyfikacji odbiorcy – w tym wypadku naszej marki.

Na naszą prośbę wspomniana manufaktura przygotowała mechanizmy według naszych wytycznych, co umożliwiło na przykład dopasowanie ciężaru i sposobu mocowania autorskiego wahnika.

 

Zegarki Błonie Nazwy manufaktury nie możemy udostępnić z powodów prawnych. Jest to podwykonawca kilku znanych marek (bardziej wprawione oko wychwyci, jakie jeszcze szwajcarskie marki korzystają z tych mechanizmów), które w przypadku tych mechanizmów zobowiązały producenta do zachowania anonimowości. Odpowiedni testy przeprowadzone przez nas w Polsce gwarantują szwajcarską jakość tych mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarska manufaktura stworzyła specjalnie na ich potrzeby nowy mechanizm :blink: :blink: :blink:  :lol: :lol: :lol: 

 

Oni tak na POWAŻNIE ????? :D

 

Strzelamy która ?  VC , AP czy może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawione oko widzi Sea-Gulla ST-16/17, czy tam jego klon Claro. Marketing tego nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawione oko widzi Sea-Gulla ST-16/17, czy tam jego klon Claro. Marketing tego nie zmieni.

Wprawione oko widzi Sea-Gulla ST-16/17, czy tam jego klon Claro. Marketing tego nie zmieni.

A marketing mu 6 kamieni dorzucił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.