Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Proponujesz 'bierny opór' :)

A czemu mamy walczyć z podrobkami ?-"Zło zwycięża gdy, dobrzy ludzie nic nie robią"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zobaczysz, że sąsiada okradają, albo okoliczny sklep, to nie powiadomisz policji, bo uznasz, że sąsiad/sklep powinien sam zadbać o swoje dobro?

Problem polega na tym, że po pierwsze tenże sąsiad nie chce zainstalować sobie porządnego zamka w drzwiach, po drugie nic sobie nie robi z tego, że go okradają, więc próbuje skrzyknąć innych sąsiadów, którzy działają  w jego imieniu...

Pomijam jeszcze skuteczność tego typu działań.  A propos, czy ktoś ma statystyki ilości podróbek na portalach aukcyjnych? Wskazywanie ich w wątku podróbek:

- zmniejszyło ich podaż?

- zwiększyło itp?

- zupełnie nie zmieniło?

Przecież każdemu producentowi zegarków te portale są doskonale znane...

 

Rolą naszego forum jest przede wszystkim budowanie i podtrzymywanie szeroko rozumianej kultury zegarkowej - co innego piętnowanie podróbek, co innego wyręczanie producentów.

A tak w ogóle - to rozumiem, że zmowy cenowe producentów są naganne prawda?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle - to rozumiem, że zmowy cenowe producentów są naganne prawda?

 

Pozdrawiam

Z tego co pamiętam, to każda zmowa cenowa jest przestępstwem. Nie dotyczy to jedynie producentów, ale również dystrybutorów, sprzedawców i babcie klozetowe również jako usługodawczynie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zobaczysz, że sąsiada okradają, albo okoliczny sklep, to nie powiadomisz policji, bo uznasz, że sąsiad/sklep powinien sam zadbać o swoje dobro?

 

 

A co ma jedno z drugim wspólnego - właściciele znaków, o których tu mowa, zarabiają sporą kasę właśnie na sprzedaży produktów opatrzonych tymi znakami - wiec stać ich na to aby znaku bronić, a dodatkowy kontekst wspomnianej tutaj zmowy cenowej producentów, czy też sprzedawców bynajmniej nie motywuje zbytnio do pomocy na ich rzecz...

 

 

 

 

Dokładnie, jak piszesz. Jeśli dobrze zrozumiałem intencje zakładającego wątek, to tu miały być zgłaszane sklepy lub inne jednostki, oficjalnie działające i mające zarejestrowaną działalność gospodarczą, w ramach której handlują podróbkami.

 

Z tego co gdzieś tam kiedyś słyszałem - organami do których takie rzeczy należy zgłaszać jest Policja i Prokuratura a nie fora internetowe - na razie to dzięki temu tematowi można się dowiedzieć gdzie i za ile mona kupić podróbkę, oraz że zgłoszona na tym forum miesiąc temu strony sprzedawców podróbek nadal działają i mają się dobrze... tak że nie do końca wiem czy to aby na pewno o to chodzi...

 

 

Edit: I żeby nie było - jestem absolutnie przeciwny noszeniu/kupowaniu/propagowaniu podróbek...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw von Sztalinger

"Zegarek pokazuje aktualną godzinę..."

Dwa razy na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmowy cenowe są naganne i dlatego post o SG został m.im opublikowany na FB przez KMZiZ wcześniej niż ukazał się tutaj

a z podróbkarstwem warto walczyć każdą dostępną metodą , NIE PO TO ABY POMAGAĆ PRODUCENTOM ALE PO TO ABY TĘPIĆ CWANIAKÓW I ZŁODZIEI 

Uważam ,że nie powinniśmy szukać usprawiedliwień i wymówek tylko działać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Edit: I żeby nie było - jestem absolutnie przeciwny noszeniu/kupowaniu/propagowaniu podróbek...

Co do tego nie mam wątpliwości. :)

 

A co ma jedno z drugim wspólnego - właściciele znaków, o których tu mowa, zarabiają sporą kasę właśnie na sprzedaży produktów opatrzonych tymi znakami - wiec stać ich na to aby znaku bronić, a dodatkowy kontekst wspomnianej tutaj zmowy cenowej producentów, czy też sprzedawców bynajmniej nie motywuje zbytnio do pomocy na ich rzecz...

Dla mnie kradzież, to kradzież, bez względu na to, czy szkoda dotyczy ubogiego sąsiada, czy sporo zarabiającego właściciela znaku towarowego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...NIE PO TO ABY POMAGAĆ PRODUCENTOM ALE PO TO ABY TĘPIĆ CWANIAKÓW I ZŁODZIEI...

 

I o to dokładnie chodzi.

Nie mieszajmy dwóch różnych spraw jak zmowa i podróbki


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a z podróbkarstwem warto walczyć każdą dostępną metodą , NIE PO TO ABY POMAGAĆ PRODUCENTOM ALE PO TO ABY TĘPIĆ CWANIAKÓW I ZŁODZIEI 

Uważam ,że nie powinniśmy szukać usprawiedliwień i wymówek tylko działać ...

 

Pani Dariuszu - najskuteczniejszą i najbardziej dosadną walka z "podróbkarstwem" byłoby nie kupowanie oryginałów... wtedy albo  ich ceny spadną do poziomu wartości rzeczywistej, albo producenci zbankrutują co zaowocuje niechybnie końcem dla cwaniaków i złodziei - bo albo nie będzie czego podrabiać, albo okaże się to nie opłacalne... Oczywiście to tak w ramach żartu bardziej... ;)

 

Walka ze sprzedawcami towarów podrabianych to walka z wiatrakami, likwidując dwie czy trzy witryny sprzedawców świata się nie zbawi, bo jak ktoś się uprze żeby kupić podróbkę to i tak ją kupi - tutaj bardziej z kupującymi trzeba by "walczyć" - a jak "wieść niesie" posiadanie podróbki przestępstwem nie jest, nawet jeśli ktoś jest świadomy co "na łapie czy gdzieś indziej nosi"... 

 

Z drugiej strony taki Panerai, IWC, Rolex itd produkowane seryjnie,  fizycznie (materiałowo i technologicznie) jest wart, jak sadzę, 1/4 a czasem nawet mniej, swojej ceny - są markami "prestiżowymi", oferującymi "towar luksusowy" - cokolwiek to znaczy - moim zdaniem swobodnie mogą przeznaczyć jakiś ułamek swoich zysków na walkę z kradzieżą ich znaków firmowych i gdyby to było w ich interesie to pewnie by tak się działo.

Prawda jest taka że jeśli kogoś stać i ma taki kaprys aby posiadać drogi zegarek to go pójdzie do salonu i go kupi, i manufaktura zarobi, jeśli go nie stać to obojętne co kupi manufaktura na tym nie straci - a z drugiej strony jest szansa że noszący podróbkę "się nawróci na jasną stronę mocy" i jednak jakoś uciuła środki i założy na łapę oryginał... i jednak manufaktura zarobi...

 

Prawda jest taka że podróbkarze nie drażnią manufaktur, które są posiadaczami znaków firmowych, tylko drażnią posiadaczy drogich zegarków i to im zależy na plenieniu procederu gdyż widok podróbki, której 99% społeczeństwa nie jest w stanie odróżnić od posiadanego przez nich oryginału, pozbawia ich "poczucia wyjątkowości"  - a cwaniaków i złodziei nie byłoby jakby nikt ich towarów nie kupował... dlatego moim zdaniem para powinna iść w uświadamianie, i edukację która ograniczy popyt na "pseudo luksus"... efekt będzie na 100% lepszy niż zamknięcie kilku witryn...

 

Oczywiście nie chciałem swym postem nikogo urazić... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito -  a co w sytuacji, gdy ktoś myśli, że kupuje oryginał a kupuje podróbkę?

Np. dla ojca/syna/wujka/kogośtam na prezent?

Podróbka to nie tylko Rolex, Panerai, czy IWC.

Podrabia się także tańsze marki, jak Casio czy Seiko.

Kupujesz synowi G-shocka na urodziny, a ten okazuje się podróbką... Fajnie, nie?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito -  a co w sytuacji, gdy ktoś myśli, że kupuje oryginał a kupuje podróbkę?

Np. dla ojca/syna/wujka/kogośtam na prezent?

Podróbka to nie tylko Rolex, Panerai, czy IWC.

Podrabia się także tańsze marki, jak Casio czy Seiko.

Kupujesz synowi G-shocka na urodziny, a ten okazuje się podróbką... Fajnie, nie?

 

Masz rację. Ale wszystko zależy od tego "gdzie się kupuje" - jeśli kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy to w zasadzie nie masz ryzyka, gdyż w razie czego ryzyko jest po stornie sprzedawcy, a jeśli "chcesz zaoszczędzić" parę groszy i kupujesz "gdzieś tam" bo taniej... to w zasadzie sam się narażasz na ryzyko. 

 

Tutaj też kwestia świadomości kupującego odgrywa zasadniczą rolę, moim zdaniem, aby kupować tylko ze sprawdzonego źródła.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...czyli doszliśmy do dwóch konkluzji 

- najlepsze jest kupowanie TYLKO podróbek ,żadnych oryginałów , wtedy producenci oryginałów obniżą ceny , zaczniemy kupować oryginały a nie podróbki , po czym zadziała prawo rynku ( chyba,że od razu gospodarką centralnie planowaną , a doświadczenia mamy bogate ) zakaże się podnoszenia cen ) ceny pójdą w górę i wrócimy do punktu wyjścia..

- najbardziej podróbek nie lubią posiadacze oryginałów , bo czuja się zrobieni w konia , tyle zapłacili a można mieć identyczny taniej ..

 

Przepraszam ,ale nasuwa mi się tylko taki dowcip o niewidomym co to poszedł do kuchni napić się wody i przypadkowo wymacał tarkę do warzyw..maca, maca , przesuwa palcami i w końcu mówi do siebie" k..rwa dawno takich głupot nie czytałem " :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes pod pierwszym cytowanym akapitem najwyraźniej nie doczytał - cytuję:

 

Oczywiście to tak w ramach żartu bardziej...  ;)

 

A jak emocje opadną, to jeszcze raz propozycja - skoro mamy całe podforum poświęcone podróbkom, nie ma sensu kolejny wątek pomocy producentomc/ prokuraturze / policji.

Kto naprawdę chce, to sobie poprzegląda wątki, gdzie materiału aż nadto...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale wszystko zależy od tego "gdzie się kupuje" - jeśli kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy to w zasadzie nie masz ryzyka, gdyż w razie czego ryzyko jest po stornie sprzedawcy, a jeśli "chcesz zaoszczędzić" parę groszy i kupujesz "gdzieś tam" bo taniej... to w zasadzie sam się narażasz na ryzyko. 

 

Tutaj też kwestia świadomości kupującego odgrywa zasadniczą rolę, moim zdaniem, aby kupować tylko ze sprawdzonego źródła.

 

Szukanie lepszej ceny chyba nie jest niczym złym, w końcu tak działa wolny rynek. Jak szukasz upatrzonego modelu telewizora, czy kamery to też upewniasz się czy nie kupujesz podróbki?

Kilka postów wyżej to ty pisałeś o zbyt wysokich cenach w stosunku do wartości rzeczywistej.

 

Nie bronie producentów, to nie tak.

Tylko wkurza mnie jak ktoś bezczelnie wciska podróbkę, czy nawet malowankę, składaka udając greka a jest to jego stały proceder.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...czyli doszliśmy do dwóch konkluzji 

- najlepsze jest kupowanie TYLKO podróbek ,żadnych oryginałów , wtedy producenci oryginałów obniżą ceny , zaczniemy kupować oryginały a nie podróbki , po czym zadziała prawo rynku ( chyba,że od razu gospodarką centralnie planowaną , a doświadczenia mamy bogate ) zakaże się podnoszenia cen ) ceny pójdą w górę i wrócimy do punktu wyjścia..

 

To bardzo ciekawy wniosek jest  - jakbym rok siedział i myślał nad tekstem który napisałem to bym nie wymyślił że ktoś może do takich jak powyżej wniosków dojść czytając to co napisałem... ale cóż... widać za głupi jestem. :D

 

 

 

- najbardziej podróbek nie lubią posiadacze oryginałów , bo czuja się zrobieni w konia , tyle zapłacili a można mieć identyczny taniej ..

 

 

Tutaj również zadziwiająca interpretacja moich słów... ale co tam... :D

 

Panie Dariuszu jeśli o mnie chodzi to tych witryn z podróbkami może być tysiąc, albo może nie być żadnej - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia gdyż, pewnie podobnie jak większość użytkowników tego forum, nie kupuję podróbek, podobnie zresztą jak nie kupuje zegarków na które mnie nie stać, ubrań marek które produkcję opierają na wyzysku itd itp. -  a jeśli ktoś nie ma oporów przed założeniem podróbki na rękę to obojętne ile Pan czasu i pieniędzy poświęci na walkę ze podróbkami, to i tak podróbka trafi na łapę delikwenta, gdyż nie widzi nic złego w takim zachowaniu.

Walka ze sprzedawcami jest bez sensu bo jeśli maja zbyt na "trefny towar" to znajdą sposób aby z nim do kupujących dotrzeć - to kupujących należy "nawracać"

 

I takiej właśnie interpretacji moich słów naiwnie oczekiwałem.  ;)  :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie lepszej ceny chyba nie jest niczym złym, w końcu tak działa wolny rynek. Jak szukasz upatrzonego modelu telewizora, czy kamery to też upewniasz się czy nie kupujesz podróbki?

Kilka postów wyżej to ty pisałeś o zbyt wysokich cenach w stosunku do wartości rzeczywistej.

 

Nie bronie producentów, to nie tak.

Tylko wkurza mnie jak ktoś bezczelnie wciska podróbkę, czy nawet malowankę, składaka udając greka a jest to jego stały proceder.

 

Oczywiście racja - nie ma nic złego w szukaniu lepszych cen, ale tu chodzi o "pewne źródło zakupu"... Omegi, Telewizora, Samochodu, itd itp nie kupuje się na bazarze, no i zbyt niska cena też powinna zastanawiać...

 

 

Edit: Przepraszam za "post po poście" ale coś mi z cytowaniem nie wyszło i dlatego drugi post powstał...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabiane jest wszystko a zwłaszcza towary luksusowe, bo na nich jest najlepszy zarobek.

Kupując zegarek upewniamy się, czy nie podróbka. To samo z portfelem, teczką skórzaną, piórem, kosmetykami.

Jak się kupuje samochód, to wiadomo... Nowy też mógł się "zsunąć z lawety" i dealer podpicował go, żeby klient łyknął i przez pół roku się nie zorientował, że cały bok był malowany. Takie czasy. Jest wiele osób, które chcą wyrąbać bliźniego bez mydełka. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie broni producentów czy sprzedawców podróbek.

Nie widzi mi się tylko to że my "robimy" w interesie firmy nie kupując i piętnując fałszywki a firma cichaczem nas dyma - chyba uczciwe powinny obie strony, prawda?

 

Swoją drogą może czasem kontakt z dobrą podróbką dałby temu i owemu do myślenia, czy na pewno chce zapłacić za znaczek i prestiż tyle ile wymyślił sobie producent oryginału, czy poszukać tańszej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą może czasem kontakt z dobrą podróbką dałby temu i owemu do myślenia, czy na pewno chce zapłacić za znaczek i prestiż tyle ile wymyślił sobie producent oryginału, czy poszukać tańszej alternatywy.

 

Tutaj nie potrzebujesz "kontaktu z dobrą podróbką" - wystarczy kontakt z tańszą, albo dużo tańszą, alternatywą. Z tym że "towarów luksusowych" nie kupuje się tylko dlatego że są dobrze zrobione, takie towary kupuje się dlatego że są drogie... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - myślę ,że jakbyśmy dyskutowali na żywo a nie na postach , byłoby sporo łatwiej i prędzej doszlibyśmy do consensusu :)

a co do edukacji to się zgadzam i po to m.in. jest KMZiZ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - myślę ,że jakbyśmy dyskutowali na żywo a nie na postach , byłoby sporo łatwiej i prędzej doszlibyśmy do consensusu :)

a co do edukacji to się zgadzam i po to m.in. jest KMZiZ 

Panie Prezesie,

Z całym szacunkiem i honorami,

Przecinek, potem spacja. Nigdy odwrotnie, nigdy dwie spacje.

Bardzo dziękuję za uwagę.

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie przedstawia omawianych podróbek oczywiście, a szkoda, bo chciałbym je zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.