Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coraz gorzej.

O ile w ubiegłych latach sprzedawcy fake`ów w "cieplejszych krajach" to głównie namolni plażowi zaczepiacze, o tyle w tym roku natknąłem się na kilka całkiem przyzwoitych sklepów z pamiątkami, które wśród rodzimych produktów oferowały pełna gamę fake`ów i to nie gdzieś w bliżej zaplecza, ale na wystawie sklepowej. Sprzedawcy z kasami fiskalnymi, oficjalne ceny, tylko czekać jak po wakacjach pojawią się na bazarkach i portalach aukcyjnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że póki będą chętni by za 14 Euro kupić prymitywną podróbę i jeszcze zakładać ją, puty będą producenci, którzy te Rolexy będą produkować. Chce się płakać i trochę wstyd za naszych ziomków, szczególnie wtedy jak cała rodzina przytakuje ojcu, że dobrze leży taki zegarek na jego nadgarstku. A wydawałoby się,  że już trochę dojrzeliśmy jako turyści, no cóż, rzeczywistość okazała się inna.

Kilka zdjęć ku przestrodze, bez adresu coby nie wskazywać źródła. 

post-57210-0-44928800-1468153399_thumb.jpg

post-57210-0-42466800-1468153402_thumb.jpg

post-57210-0-27201400-1468153405_thumb.jpg

post-57210-0-32695100-1468153408_thumb.jpg

post-57210-0-81321500-1468153410_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego by nie wskazywać źródła ?

Właśnie należy piętnować takie sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupują te podróbki bo jest popyt na to. Często jednak są to tak kiepskiej jakości zegarki, czasami jest to prawie taki sam jak Perfect tylko że naklejono Rolex. Niekiedy producenci tych podróbek wymyślają nowe modele których oryginalny Rolex nigdy nie produkował. A co do postów powyżej: w tych krajach jest dużaa swoboda gosodarcza: albo władze się nie wtrącają lub właściciele płacą łapówki policjantom którzy udawają później że nic nie widzą. PS Nieraz widziałem w gablotach lombardów Rolnixy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Ciezki temat. Wczoraj jak przegladalem seamastery na olx to co drugi kosztowal 300 zl. I nie da sie za bardzo co z tym zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszystkie podróbki są bardzo popularne, zaczynając od ciuchów a na zegarkach kończąc. Z zegarkami jest jednak większy problem, bo 95% społeczeństwa w Polsce nie odróżni podróbki od oryginału, nawet jeśli w podrabianym zegarku automatycznym wskazówka przeskakuje co sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki, dziś czekając na narzeczoną podziwiałem witrynę lombardu ze znanej sieci w tej branży. Zegarków sporo różne różniaste, ale co zwróciło moją uwagę sporo podróbek Breitlinga naliczyłem 8-10 rodzai był Rolex była Omega 007(wsio chamskie podróby) , przy niektórych na kartce z ceną i opisem napis replika na innych nic, jak to jest ze sprzedażą takich g..... ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwe prawo, wszyscy wiedzą, mało kto cokolwiek robi w temacie.

A jesli już to z 'hurtem' 'detal' jak powyzej...niestety.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lombardów z "zielonej" sieci - myślę, że warto ich w jakiś sposób edukować.

 

Ostatnio miałem taką wymianę maili z jednym z właścicieli, odnośnie wystawionej podróbki nazwanej repliką.

Zgłosiłem na Allegro, do niego wysłałem info o tym, że łamie prawo.

 

Odpowiedź taka:

"Witam Pana Dziękuje za zwrócenie mi uwagi na temat tego zegarka.
Dzisiaj osobiści znalazłem na Allegro 6 zegarków w opisie replika, dlaczego nic
z tym Pan nie robi tylko doczepił się do naszego.
Dzięki jeszcze raz że był pan tak życzliwy i zwrócił nam nam uwagę
Pozdrawiam"

 

Odpisałem, wyjaśniłem że osoby zaangażowane na różnych forach robią to w odniesieniu do wszystkich podróbek. Niestety ciężko z tym walczyć, bo Allegro usuwa aukcje, wystawia upomnienia, a to dalej wraca. Wytłumaczyłem różnicę terminologiczną między "repliką" a "podróbką". Poleciłem Forum KMZiZ, znane grupy na Facebooku z zachętą do tego, że zawsze można wrzucić zdjęcie gdy ktoś coś przynosi i w minutę, dwie - uzyskać pomoc, czy warto, czy nie warto.

Rozumiem, że chodzi o zarobek, ale jakim kosztem? Kradzież, paserka? Można przecież zadbać o pewien poziom.

 

Odpowiedź brzmiała (nie wiem na ile szczera)

 

Dzięki będę wiedział na przyszłość gdzie sprawdzić i porównać jesteśmy od niedawna na rynku człowiek uczy się cały czas na błędach. A co do replika a podróbka to niestety ale zegarmistrz mnie wprowadził w błąd bo stwierdził że to to samo, a ja niestety ale nie sprawdziłem tylko zaufałem.

Pozdrawiam.

 

Myślę, że warto w ten sposób też podejść do tematu, podpowiadać, tłumaczyć, pomagać im w wątpliwościach.

 

Sprawdziłem dzisiaj ich konto na Allegro. Po prawie dwóch tygodniach od rozmowy podróbek nie widać, a były dwie, albo trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie zeszło. Może warto byłoby przygotować jakąś fajną publikację zwracającą uwagę na pewne sprawy - nawet w formie pdf. Z podaniem chociażby miejsc gdzie mogą online sprawdzić autentyczność tego co ktoś przynosi. Właściwie z każdego miasta w PL mamy ludzi na forum. Mogli by pomóc w rozpropagowaniu. Nie jest dużym problemem znaleźć w sieci listę lombardów ze swojej okolicy i wrzucić im coś takiego na maila, skorzystają czy nie, może być z jakąś korzyścią.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zadziała? Nie wiadomo. Czy warto spróbować? Na pewno. Myślę, że można zacząć od artykułu na naszą główną stronę. Oprócz tego przygotować wersję pdf, do rozesłania. Czy ktoś mógłby się podjąć napisania treści na stronę?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej córce... trening tylko o 5:00 rano wchodzi w rachubę :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Potrzebujemy pomocy. Poszukujemy hasła przewodniego do materiałów kampanii walki z podróbkami. Coś zapadającego w pamięć i trafnego. Coś w tym stylu...

 

fakes_watches_1.png

 

Jak wiadomo, w grupie siła. Pomóżcie.

 

Z góry dzięki

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tylko głupki kupują podróbki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda podróbka zegarka ściąga gniew Darka :)


Zamiast na ręce nosić podróbki, lepiej na głowie gołębie kupki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

"Kupując podróbę jesteś u Darka, czy warto jest tak ryzykować życie dla nędznego pseudo zegarka?"

 

W tle można wkleić jakąś broń z kolekcji Prezesa i problem nielegalnego obrotu rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrobiony zegarek na ręce to wstyd i nic więcej.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podróbki?-nosił wilk razy kilka, poniesli i wilka...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tylko głupki kupują podróbki"

A później to już chyba "Tylko dupki noszą podróbki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała....

 

Dobre, podoba mi się. Chociaż jako hasło kampanii, być może lepiej brzmiałoby jako odezwa w stylu:
 
Bądź oryginalny. Nie kupuj podróbek.
 
Przesłanie musi być proste, motywujące do zmiany zachowania. Tutaj w pierwszej części jest motywacja, a w drugiej instrukcja jak osiągnąć cel, która jednocześnie uczy poprawnego zachowania. Tak powinny wyglądać slogany w kampaniach społecznych. Czyli leci sobie np. spot reklamowy, gdzie narrator mówi: Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała (...) a na koniec slogan-pieczątka: Bądź oryginalny. Nie kupuj podróbek.

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.