Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba rozróżnić różne rodzaje podróbek, od tych najprostszych, za kilka $, mających udawać zegarki za kilka - kilkanaście tysięcy, których jedyne podobieństwo to krzywe logo marki, po mocno zaawansowane, które nie tak łatwo odróżnić na pierwszy rzut oka, sprzedawane 30% - 40% taniej niż oryginalne. Nabywcy pierwszych raczej mają świadomość tego co kupują i robią to 'z premedytacją', z różnych pobudek, ale już kupujący z drugiej grupy nierzadko uważają, że znaleźli po prostu świetną okazję i żyją w nieświadomości.

Z jednej strony tak, ale podróbka to podróbka i z każdą trzeba walczyć. Bezwzględnie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ! Odnosiłem się do stwierdzenia, że większość nabywców jest świadoma że kupuje podróbkę, moim zdaniem jest trochę inaczej, dlatego edukacja jak najbardziej jest potrzebna.

 

Dodatkowo, jeżeli posiadanie na nadgarstku podróbki będzie groziło pewnym ostracyzmem towarzyskim, ich popularność także się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepotrzebnie wyszło, jak bym atakował całą akcję, przyznaję, a nie do końca to było moim zamierzeniem. Każde działanie edukacyjno-uświadamiające, skierowane do kogokolwiek, jest słuszne i będę je wspierał. Jeśli uratuje choćby tych kilka transakcji, np. w skali miesiąca, to już będzie jakiś sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś dorzucę.

 

Podoba mi się: Bądź autentyczny, nie kupuj podróbek.

 

Widziałbym też różnego rodzaju akcje, których wspólnym mianownikiem byłoby powyższe hasło.

 

Akcje przeprowadzane cyklicznie, w zależności od pory roku, sytuacji w kraju, etc., np.:

1. Wydmuszki są dobre na świątecznym stole, ale nie na twojej ręce. (w tle fotka jakiejś "chamskiej" podróby)

2. To ta sama liga (w tle zdjęcia podrabianych marek, np. abibas, nice, dolce&cabannas itd. i np. lolex czy coś w tym stylu)

3. Niby tacy sami, a jednak inni (lub coś w tym stylu, tu np. fotki sobowtórów kilera i "prawdziwego" kilera przyrównane do słabych podróbek znanego zegarka i oryginału)

4. Oddaj zabawki dziecku (i tu zdjęcie zabawkowego zegarka ze znaną marką lub coś w tym stylu)

5. Hasło wypadło mi z głowy, ale w tle zdjęcie nieudanych operacji plastycznych i nieudanej podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to co robimy? Wybieramy najlepsze hasło z zaproponowanych?

 

Mi osobiście na tą chwilę najbardziej podoba się: Bądź autentyczny, nie kupuj podróbek.

 

Co myślicie?

 

Miłego weekendu


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała....

 

 

 

Dobre, podoba mi się. Chociaż jako hasło kampanii, być może lepiej brzmiałoby jako odezwa w stylu:
 
Bądź oryginalny. Nie kupuj podróbek.
 
Przesłanie musi być proste, motywujące do zmiany zachowania. Tutaj w pierwszej części jest motywacja, a w drugiej instrukcja jak osiągnąć cel, która jednocześnie uczy poprawnego zachowania. Tak powinny wyglądać slogany w kampaniach społecznych. Czyli leci sobie np. spot reklamowy, gdzie narrator mówi: Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała (...) a na koniec slogan-pieczątka: Bądź oryginalny. Nie kupuj podróbek.

 

 

Moim zdanie powyższe dwa hasła "dają do myślenia".

Edytowane przez 7ara7ony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie powyższe dwa hasła "dają do myślenia".

Mi też te hasło bardzo podpasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które konkretnie, Mistrza Yody czy MasterMinda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie, czy wybrać "oryginalny" czy "autentyczny"? Które ma możliwości szerszej interpretacji? Mi osobiście oba się podobają, ale dobrze by było, żeby jakiś "adwokat diabła" się wypowiedział :)

 

Jak to w prowadzeniu firmy. Zdania zarządu nie mogą się pokrywać, bo łatwiej o błędy :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał "autentyczny". Oryginalny może zostać zinterpretowane jako "wyróżniający się", a tutaj nie do końca o takie znaczenie nam chodzi.

Termin "autentyczny" jest bardziej jednoznaczny. Odnosi się też w jakiś sposób do motywu kupowania podróbek jakim jest chęć "dowartościowania się", udawania kogoś kim się nie jest przez nabycie produktu na jaki nas nie stać, a właściwie jego podróbki.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które konkretnie, Mistrza Yody czy MasterMinda?

Przepraszam, źle w Tapatalk'u kliknąłem. Chodziło mi o:

 

Noszenie podróbek nie uczyni z Ciebie oryginała....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sądzę, że ostatecznie "autentyczny" brzmi lepiej niż "oryginalny", tyle że moim zdaniem powinny to być dwa osobne zdania: "Bądź autentyczny. Nie kupuj podróbek."

 

Tak czy inaczej, mój głos na wersję z "autentyczny".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam sądzę, że ostatecznie "autentyczny" brzmi lepiej niż "oryginalny", tyle że moim zdaniem powinny to być dwa osobne zdania: "Bądź autentyczny. Nie kupuj podróbek."

 

Tak czy inaczej, mój głos na wersję z "autentyczny".

 

Zgadzam się z przedmówcą, "Bądź autentyczny. Nie kupuj podróbek".

 

To kiedy rusza akcja?

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentyczny przemawia do mnie też bardziej niż oryginalny w tym kontekście. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło "autentyczny" też może brzmieć trochę niezrozumiale w tym kontekście. Albo nie dla wszystkich zrozumiale.
A nie myśleliście w ten sposób, żeby zestawić ze sobą dwa przeczenia? Np. "Nie bądź fałszywy. Nie kupuj podróbek."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autentyczny niesie za sobą pozytywny wydźwięk. Fałszywy robi z tego hasła dość ostry slogan. Mi się bardziej podoba autentyczny.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś z Was lub waszych znajomych jest grafikiem (lub potrafi coś w tym temacie zrobić) i pomógłby w przygotowaniu plakatu do druku? Bardzo proste rzeczy do zrobienia, bardziej jak edycja i korekta zdjęć :)

 

Dajcie proszę znać.

 

Pozdrawiam

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Patka komuś...?

 

http://mado-watch.pl/vip/67-patek-automatic-mechanical-leather.html

 

Oficjalny sklep.  :blink:  A nazwa jakby znajoma.  :P

 

"M-Point"
Magdalena Szteliga
Bieździedza 3
38-213 Kołaczyce
 
NIP: 685-232-84-96
REGON: 361481014

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może Patka komuś...?

 

http://mado-watch.pl/vip/67-patek-automatic-mechanical-leather.html

 

Oficjalny sklep. :blink: A nazwa jakby znajoma. :P

 

"M-Point"

Magdalena Szteliga

Bieździedza 3

38-213 Kołaczyce

 

NIP: 685-232-84-96

REGON: 361481014

"Wierna kopia Tissota" droższa od "wiernej kopii Audemars Piguet". Stosunek cen nie jest już wiernie kopiowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.